شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨
ساختمان خليج فارس

درد بعد از عمل لابیاپلاستی

درد پس از لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیاپلاستی جهت ایجاد کردن تقارن لبه های واژن است ، در بانوانی که زایمان های متعدد داشته اند و یا لباس زیرهای تنگ پوشیده اند دفرمگی لابیاها رخ داده است که نه تنها لابیاها شکل زشتی پیدا کرده است بلکه در اعتماد به نفس آنها تاثیر گذاشته است و باعث شده که از انجام مقاربت جنسی خجالت بکشند .

با کمک عمل لابیاپلاستی می توان دفرمگی و زشتی لابیاها را تصحیح کرد ، علاوه بر آن چین و چروک اضافه کلیتوریس را برداشته تا میل جنسی افزایش یابد .

با انجام این جراحی باید درد زیادی تحمل کنیم ؟

باید گفت خیر لابیاپلاستی درد ندارد ، زیرا قبل از انجام لابیاپلاستی بی حسی موضعی تزریق می شود که این امر باعث می شود شخص در زمان جراحی هیچ دردی را حس نکند .

آیا پس از لابیاپلاستی شخص درد دارد ؟

پس از لابیاپلاستی شخص درد اندکی دارد که با کمک مسکن ها و داروها می تواند درد لابیاپلاستی را تحمل نماید ، نکته ای که وجود دارد این است که بانوان باید پس از عمل لابیاپلاستی از مرطوب بودن ناحیه تناسلی اجتناب نمایند تا از رشد میکروب ها پیشگیری شود ، بهترین توصیه به بانوان این است که پس از استحمام و یا دفع ادرار ناحیه تناسلی را با سشوار خشک نمایند .

اگر بانوان درد غیر قابل تحملی را داشتند باید حتما به جراح لابیاپلاستی خود اعلام نمایند .

چند روز بعد از لابیاپلاستی می توانیم سرکار برویم ؟

تعداد بسیار زیادی از بانوان در خصوص انجام فعالیت های روزانه پس از عمل لابیاپلاستی و رفتن سرکار سوال می کنند می توان گفت که در ۲۴ ساعت اول بهتر است فرد استراحت  داشته باشد ، پس از آن در ۷۲ ساعت اولیه استراحت نسبی داشته باشد .

در همان روز اول فرد می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد ، اما رفتن به سرکار بهتر است پس از ۷۲ ساعت انجام شود .

در بانوانی که کارهای آنها به شکل سرپایی هست ، توصیه می شود بعد از عمل لابیا که هر سه ساعت یکبار به مدت ۵ دقیقه بشینند تا فشاری به ناحیه تناسلی نیایید ، نشستن طولانی مدت هم توصیه نمی شود ، به طور کلی بانوان باید دقت نمایند که فشار زیادی به ناحیه تناسلی وارد نشود .

بانوانی که در باشگاه های ورزشی فعالیت دارند و یا باشگاه می روند باید در ماه اول از انجام تمرینات سنگین ورزشی اجتناب نمایند ، فشار بیش از حد به ناحیه تناسلی سبب باز شدن بخیه ها می شود .

از مهم ترین نکات این است که در ۷۲ ساعت اول پس از عمل شخص در محل کار و یا منزل پس از کمپرس سرد از کمپرس گرم استفاده نماید تا ناحیه ژنیتال دچار تورم نشود و سریع تر تورم ها کاهش یابد ، مصرف انواع ویتامین C  در این زمینه بسیار کمک کننده است .

رفتن به استخر و سونا و جکوزی هم باید به مدت یک ماه به تاخیر بیافتد .

بیشتر بخوانید : لابیامینور چیست           آیا لابیاپلاستی عوارض دارد

پاسخ

پانزده − نه =