شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨
ساختمان خليج فارس

جراحی لابیاپلاستی

Contents

لابیاپلاستی

در مطلبی که توسط دکتر میترا بهمن پور جراح خوب لابياپلاستي گردآوری و ذکر شده است می خواهیم در خصوص موارد مختلف لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن صحبت کنیم و بگوییم که آیا جراحی زیبایی واژن جدید است یا از سال های پیش بوده و یا اصلا  تاریخچه ای دارد !!! به شما پیشنهاد می شود در رابطه با جراحی لابیاپلاستی اطلاعات کامل را کسب کنید و سپس در صورت اینکه تصمیم به انجام این عمل گرفتید در رابطه با هزینه لابیاپلاستی و … سوالات خود را در شبکه های اجتماعی و یا سایت از دکتر میترا بهمن پور بپرسید.

لابیاپلاستی چیست ؟

در صورتی که بانوان تمایل به تغییر لبه های اطراف لابیاها و همچنین شکل و اندازه آن دارند ، به آنها توصیه می شود که جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند . هدف از جراحی لابیاپلاستی برقراری تقارن بین لبه ها ، برطرف کردن بزرگی لابیاها و همچنین رفع ایرادات کلی و  ظاهری واژن می باشد .

عکس لابیای مینور و ماژور

 برش دادن لابیامینورها در جراحی

در ادامه هم باید بگیم که بسته به نوع و اندازه لابیای شما بهترین دکتر لابیاپلاستی روشی را انتخاب می کند . به صورتی که برش ها و بخیه ها مناسب با نوع لابیامینور و تغییراتی که قرار است صورت بگیرد ، زده می شود. به همین دلیل  روند ترمیم جای بخیه ها در هر فردی متفاوت خواهد بود

بیشتر بدانید : چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی بخیه ها میوفته ؟

تکنیک Trim: لابیا مینور بریده شده و دو لبه آن بخیه زده می-شود.

لابیاپلاستی با تکنیک trimبخیه های لابیاپلاستی بعد از روش trim

 

 

تکنیک Wedge : برش V شکل در لابیا مینور زده می شود و بیشترین مقدار بافتی که برداشته می شود مربوط به بافت های مرکزی است و نسبت به روش Trim مقدار کمتری از لابیا مینور برداشته می شود.

لابیاپلاستی با تکنیک wedgeبخیه های لابیاپلاستی در روشwedge

تکنیک De-Epithelization: توسط جراحان ماهر انجام شده و تنها قسمت چین و چروک لابیا مینور، به صورت eye-shaped برداشته می شود و مابقی قسمت ها بخیه زده می شوند.

لابیاپلاستی با تکنیک De-epithelializationبخیه های لابیاپلاستی در روشDe-epithilialization

Z و W پلاستی: در مواردی که لابیا خیلی بزرگ باشد و برای انجام عمل زیبایی واژن نیاز باشد تا پوشش کلیتوریس مقداری از بافت پرینه برداشته شود، از این دو روش کمک می¬گیرند که قسمت های برداشته شده به ترتیب شبیه به حرف Z و W خواهند بود.

بخیه های لابیاپلاستی با تکنیکz plastyبخیه های لابیاپلاستی با z-plastyروش

 

افراد مناسب لابیاپلاستی

 • بانوان جوان و میانسالی که از سلامت نسبی برخوردار هستند و از ظاهر لابیای خود شاکی هستند و رضایت ندارند کاندیدای مناسبی هستند و اصولا برای جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی خود بیمار باید نیازمند و یا تقاضای جراحی را داشته باشد .
 • شخص باید حتما به سن بلوغ رسیده باشد ، پس از سن بلوغ می توان لابیاپلاستی را انجام داد ، زیرا رشد نهایی باید در شخص صورت گرفته باشد تا بتوان این جراحی ها را در آنها انجام داد تا تغییرات لازم را بتوان برای وی ایجاد کرد.افرادی که بیماری نقص ایمنی دارند و یا به هر دلیلی داروهایی مصرف می کنند که باید بررسی شوند و در صورت تایید جراح می توانند عمل را انجام دهند
 • در اشخاصی که آسپرین مصرف می کنند ، باید از یک هفته قبل مصرف این دارو در آنها قطع گردد ، زیرا اثر این دارو بر پلاکت ها تا ۷ روز باقی می ماند .
 • داروهای که انعقاد خون را دچار مشکل می کنند ، باید در زمان خاصی که جراح تعیین می کند مصرف آنها قطع گردد ، برخی از آنها باید از ۷۲ ساعت قبل از عمل و برخی دیگر از آنها از یک روز قبل از جراحی لابیاپلاستی باید قطع گردند.
 • ویتامین E و یکسری مواد گیاهی قبل از لابیاپلاستی باید قطع گردند ، زیرا همگی این موارد سبب اختلال در انعقاد خون را سبب می شوند .
 • داروهایی مانند کورتن که بیماران بنا به دلایلی مانند روماتیسم ، ناراحتی های پوستی و یا هر بیماری  دیگری مصرف می کنند، باید تا حد ممکن مصرف داروها کاهش یابد ، ارجح جراح این است که این داروها قطع گردد و داروهای جایگزین به جای آنها استفاده شود .
 • فشار خون و بیماری های کلیوی از دیگر مواردی است که حتما قبل از جراحی لابیاپلاستی باید بررسی شود ، زیرا ممکن است شخص نیاز به یک سری اقداماتی داشته باشد که روی شخص اثر می گذارد .

چرا تقاضای جراحی زیبایی واژن به خصوص لابیاپلاستی روز به روز بیشتر می شود ؟

دکتر میترا بهمن پور بیان می کنند که در گذشته بانوان در رابطه با مشکلات آلت تناسلی خود چیزی نمی گفتند و یا حتی آنها را احساس نمی کردند، برخی از بانوان احساس می کردند که دستگاه تناسلی آنها به دلایل مختلف نیاز به تغییر دارد ، اما از بیان این موضوع اجتناب می کردند .

اگر بخواهیم جراحی زیبایی واژن را به طور کامل تقسیم بندی کنیم ، تشکیل شده از موست پلاستی ، واژینوپلاستی ، لابياپلاستي ، G spot و کیلوترا که هر کدام این ها اگر به شکل تک تک انجام شود یا مجموعه این ها انجام شود ، جراح می تواند یک سری روش های ابداعی را بر اساس سلیقه خودش و دانشی که دارد به این جراحی ها اضافه کند .
جراحی زیبایی واژن با جراحی درمانی کاملا متفاوت می باشد ، شخص برای انجام این جراحی ها باید یک سری اطلاعات پایه را داشته باشد .

برخی از جراحی ها ، جراحی ماژول هستند ، در واقع این جراحی ها هم میزان خونریزی بیمار و هم میزان خطر و ریسک در بیمار بسیار بیشتر است ، برخی دیگر از جراحی ها مینور هستند به این دلیل به آنها جراحی مینور می گویند که خونریزی کمتر است ، آمبولی در آنها وجود ندارد که خوشبختانه جراحی های زیبایی زنان در واقع جراحی مینور حساب می شوند که میزان خونریزی بسیار کم است ، بیمار اگر چندین جراحی را انجام دهد خون بسیاری را از دست نمی دهد تنها قبل از انجام جراحی زیبایی واژن باید یک سری آزمایشات را انجام دهد .

بهترین زمان لابیاپلاستی ( پریود و لابیاپلاستی )

بهترین زمان لابیاپلاستی با لیزر و یا جراحی  به دلیل اینکه ما می خواهیم لابیاها و ناحیه واژن مرطوب نباشد ، بلافاصله پس از اتمام روزهای پس از اتمام سیکل قاعدگی است ، زیرا ۲۱ روز اول ترمیم زخم برای جراح بسیار مهم می باشد ، به همین دلیل اگر کسی پس از اتمام پریود برای عمل زیبایی لابیا مراجعه کند ، حداقل سه هفته پس از عمل واژن از رطوبت خون عاری است .

بهترین زمان انجام جراحی لابیاپلاستی بعد از پریود است

زیرا در هفته های آخر پریود در بانوان هورمون پروژسترون افزایش پیدا می کند  و بانوان ورم کل بدن رخ می دهد ، نیمه دوم سیکل ورم هر شخص به نسبت خودش بیشتر است ، به دلیل اینکه بانوان ورم پس از جراحی را دوست ندارند ، اوایل سیکل قاعدگی ورم هر شخص کمتر است در نتیجه کم شایانی به مشاهده ورم کمتر پس از عمل می شود .

سندرم پیش از قاعدگی را بسیاری از بانوان و دختران دارند ، در این اشخاص تنش و استرس و ناراحتی افزایش می یابد ، جراحی زیبایی هم به نوعی خودش یک نوع استرس را برای شخص ایجاد می کند ، در نتیجه اگر پیش از زمان قاعدگی این جراحی صورت بپذیرد در این اشخاص ، استرس و تنش قاعدگی با استرس جراحی همزمان می شود و سبب بهم ریختگی شخص می شود .
مراجعه بعد از پریود یک نکته مثبت دیگری دارد که بیانگراین امر است که شخصی که عمل زیبایی لابیا انجام می دهد باردار نیست ، در هفته های اول بارداری ممکن است ، استرس مادر سبب تاثیر بر جنین شود .

آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی

 

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی

 

طبق آخرین کتاب های جراحی زنان ، برای خانم های زیر ۴۰ سال هیچ آزمایشی جز آزمایش CBC که برای تعیین هموگلوبین یا تعیین کننده تالاسمی مینور است ، نیاز نیست. بیماری که می خواهد جراحی زیبایی واژن مانند عمل لابیا را انجام دهد باید هموگلوبین آن بالاتر از ۱۰ باشد ، بیمارانی هستند که مرتب سوال می کنند که دچار کم خونی هستند و آیا این آزمایش را می توانند انجام دهند یا خیر طبق کتاب های جراحی دنیا هموگلوبین بالاتر از ۱۰ کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی واژن است ، اما اگر هموگلوبین کمتر از ۱۰ باشد ، شخص نمی تواند جراحی زیبایی واژن را انجام دهد ، تست انعقادی بیمار هم باید نرمال باشد .
بانوان باید از نظر دیابت و مشکلات کلیوی و برخی دیگر از هورمون ها بررسی شوند ، در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند .
در صورتی که بانوان سن کمتر از ۴۰ سال را داشته باشند و خودشان دیابت را گزارش نکنند ، نیازی به انجام تست دیابت نمی باشد .
اگر شخص سابقه بیماری تیروئید داشته باشد ، باید یکبار دیگر قبل از جراحی این تست را انجام دهد ، به همین دلیل ویزیت اولیه قبل از جراحی زیبایی واژن بسیار مهم می باشد ، در این ویزیت اولیه کاملا باید وقت گذاشته شود ، سوالاتی که جراح می پرسد و پاسخ های را که بیمار به این سوالات می دهد بسیار مهم است ، با توجه به این سوالات است که جراح تعیین می کند که نیاز به انجام آزمایشات دیگری هست یا نه.

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که انجام این آزمایشات برای هر شخص متفاوت است ، به عنوان مثال خانمی که می گوید دچار عفونت مکرر در طول سال است  ، جراح برای این شخص حتما باید یکسری تست متفاوت را انجام دهد ، سپس به انجام تست لابیاپلاستی یا سایر جراحی زیبایی واژن بپردازد با کمک این تست ها است که می تواند تشخیص دهد که علت های عفونت چی بوده است و آیا این عفونت ها بر جراحی تاثیر گذار است یا خیر!

بررسی از نظر قلب و عروق

اگر بیمار سابقه ای از بیماری های قلبی و یا عروقی ، یا نارسای های از نظر تنفسی ، مشکلات تنفسی و آسم دارد باید تست های مخصوص خود را انجام دهد ، البته اگر شخص زیر ۴۰ سال باشد و هیچ یک از این مشکلات را بیان نکنند نیاز به انجام تست خاصی نمی باشد ، اما اگر شخص بالای ۴۰ سال دارد و در زمان جراحی نیاز است که بیهوش شود حتما باید یک نوار قلب را انجام دهد و یک مشاور قلب را انجام دهد .

 

شیو کردن آلت تناسلی قبل از لابیاپلاستی

 

 • قبل از جراحی باید شخص رعایت بهداشت را انجام دهد
 • استحمام قبل از لابیاپلاستی الزامی است
 • شیو کردن قبل از جراحی زیبایی واژن

شیو کردن آلت تناسلی قبل از جراحی لابیاپلاستی

در گذشته جراح زیبایی زنان ، ناحیه واژن را شیو می کرد ، زیرا این دیدگاه وجود داشت که به جراحی کمک می کند ، امروزه ثابت شده است که نباید ناحیه واژن شب قبل از جراحی شیو شود ، علت آن هم این است که تیپی که کشیده می شود ، یکسری باکتری های مفید پوست که در همه جای بدن وجود دارد ، در ناحیه دستگاه تناسلی پخش می شود و زمانی که عمل زیبایی واژن انجام می شود ، باکتریها به آن ناحیه ورود می کنند و احتمال عفونت پس از جراحی زیبایی واژن در شخص بالا می رود به همین دلیل است که شیو کردن یک روز قبل از جراحی زیبایی واژن توصیه نمی شود .

حمام کردن روز جراحی لابیاپلاستی

به بیمار توصیه می شود که حتما روز جراحی استحمام نماید زیرا شست و شو با یک شامپو یا شوینده باعث می شود که تعداد کلونیکتون های روی پوست کم شود .
در روز جراحی ، جراح زیبایی زنان آلت تناسلی را با یکسری مواد خاص تمیز می نماید تا عفونت پس از جراحی بروز نکند در نتیجه شیو کردن دستگاه تناسلی روز قبل از عمل نه تنها کمکی نمی کند بلکه سبب افزایش احتمال عفونت پس از جراحی خواهد شد .
اگر شیوی نیاز باشد به دلیل اینکه جلوی دید جراح را گرفته باشد ، جراح در اتاق عمل خودش انجام می دهد .

آنتی بیوتیک های قبل از جراحی زیبایی واژن

در گذشته بهترین دکتر لابیاپلاستی و یا اساتید جراحی زیبایی واژن توصیه می کردند که از آنتی بیوتیک های مختلفی قبل از جراحی استفاده شود ، اما امروزه این کار توصیه نمی شود بلکه استفاده از یک آنتی بیوتیک تک دوز قبل از لابیاپلاستی یا هر جراحی زیبایی دستگاه تناسلی کافی است .
این آنتی بیوتیک بر اساس وسعت ناحیه تناسلی و نوع جراحی که انجام می شود ، جراح انتخاب می کند که بیمار چه داروی را مصرف نماید .

جراحی لابیاپلاستی و بارداری

جراحی های زیبایی هیچ گونه منافاتی با زایمان و باروری ندارد ، جراحی زیبایی واژن و یا لابیاپلاستی هیچ گونه اثراتی بر روی تخمدان و لوله ها ندارد ولی ترجیحا بسیاری از بانوان تمایل دارند که همزمان با زایمان و سزارین این جراحی صورت بگیرد ، متاسفانه بسیاری از متخصصان زنان این کار را انجام می دهند ، اما دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان این کار را توصیه نمی کنند زیرا بافت های واژن در دوران بارداری مانند سایر اجزای بدن متورم است ، لابیاها نیز متورم هستند که با انجام لابیاپلاستی و یا جراحی زیبایی واژن خونریزی شخص بسیار می باشد و ممکن است شخص با هماتوم روبرو شود که قابل کنترل نباشد .

 

“زایمان طبیعی و یا عمل سزارین را به طور همزمان با جراحی های زیبایی واژن انجام ندهید”

 

حداقل ۶ هفته طول می کشد تا رحم واژن ، لابیاها و پوست ناحیه لابیاها به حالت نرمال بازگردد ، بنابراین دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان توصیه می کند که حداقل شش هفته پس از زایمان و یا سزارین به انجام لابیاپلاستی و یا هر یک از جراحی های زیبایی واژن بپردازید .

 

“برای انجام جراحی لابیاپلاستی  و دیگر جراحی های زیبایی واژن به صورت همزمان مانعی وجود ندارد”

 

همزمان با لابیاپلاستی چه جراحی های را می توان انجام داد ؟

همانطور که گفته شد به دلیل اینکه لابیاپلاستی ک جراحی مینور و کم خطر است میتوان کلیه جراحی های زیبایی که در بخش دستگاه تناسلی انجام می شود  را به صورت همزمان با هم انجام داد که عبارتند از واژینوپلاستی ، تزریق چربی به واژن ، تنگ کردن واژن ، سفید کردن واژن و…

 

تعداد جلسات لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در یک جلسه انجام می شود ، ولی جراحی بافت نرم را اگر جراح ، جراحی نموده باشد ، تعداد جلسات بسته به پاسخ بدن به عمل دارد ، برای مثال در جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی ، مدت زمان بهبودی و کاهش تورم بینی طولانی تر است ، علت این امر هم دستکاری بیشتر بافت نرم بینی است ، در عمل زیبایی لابیاها هم بدین شکل است ، اگر بافت نرم جراحی گردد پاسخ بدن هر شخص به بهبودی متفاوت است ، کلا عمل زیبایی لابیاها یک جلسه است ولی به دلیل عروق و غدد لنفاوی متعدد که در واژن زیاد است ، نتایج جراحی در هر شخص ممکن است با شخص دیگری بسیار متفاوت باشد و در برخی از اشخاص ممکن است جراحی ترمیمی لابیاها نیاز باشد که انجام شود .
بیشترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی به دلیل این است که جراح لابیاپلاستی به یکباره کل لابیاها را خارج کرده است ، که این امر باعث می شود به جای اینکه بیمار جراحی زیبایی لابیا را انجام داده باشد ، گویا ختنه شده است .

شایع ترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

بیشتر اشخاص این سوال را می کنند که شایع ترین علت جراحی ترمیمی لابياپلاستي چیست ؟ دکتر بهمن پور جراح زیبایی واژن بیان می کنند که جراح به یکباره کل لابیاها را برداشته است در نتیجه به بافت لابیا به طور کلی  آسیب وارد شده است و یا دیگر وجود ندارد به همین دلیل شخص برای بازیابی و ترمیم این بخش جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را انجام می دهد .

 

مدت زمان انجام جراحی لبیاپلاستی

برای زمان عمل لابیاپلاستی باید  گفت که زمان نرمال و روتین آن یک الی دو ساعت است ، اگر بی حسی موضعی و لوکال استفاده شود ، این کار زمان می برد ، هر چه بافت ناحیه واژن بیشتر باشد ، مدت زمان جراحی لابیاپلاستی بیشتر خواهد بود .
گاهی به دلیل نژادهای آسیایی و به دلیل ضخامت خیلی زیاد واژن نیاز به خونگیری و تایم بیشتر برای زمان عمل لابياپلاستي است .
زمان لابیاپلاستی بسته به سایز لابیا و بافت لابیاها متفاوت است ، حداقل زمان لازم یک ساعت است ، روش جراحی ازدیگر فاکتورهای تاثیر گذار در زمان جراحی است ، زیرا برای عمل لابیاپلاستی روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام زمان خاص خود را نیاز دارد .

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

 

داروهای پس از لابیاپلاستی

داروهای پس از لابیاپلاستی مانند سایر جراحی ها از آنتی بیوتیک تک دوز برای پیشگیری از عفونت نیاز است ، در تمام دنیا پس از لابیاپلاستی برای پیشگیری از عفونت لابیاپلاستی از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنند ، دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که برای هر شخص بسته به وضعیت بدنی و نوع جراحی داروهای پس از لابیاپلاستی متفاوت است .

مصرف داروها و کاهش تورم بعد از لابیاپلاستی

جراح مصرف داروهای ضد التهاب را  برای بیمار تجویز می کند ، متاسفانه  بیماران گاها به دلیل اینکه درد ندارند این داروها را ادامه نمی دهند ، زیرا این دیدگاه را دارند که این داروها مسکن است ،درست است که این داروها در وهله اول برای تسکین درد هستند اما این داروها برای ضدالتهاب کاربرد دارند و تاثیر زیادی در کاهش ورم بیمار پس از لابیاپلاستی را دارند با مصرف داروها از عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کنید .
به دلیل اینکه واژن بافت نرم است ، حتما باید داروهای ضد التهابی مصرف گردد تا ورم ناحیه از بین برود .
سایر داروهای که جراح زیبایی واژن تجویز می کند به ترمیم زخم کمک می کنند ، این داروها شامل انواع ویتامین ها و انواع آنتی اکسیدان ها که نقش بسیار مهمی در ترمیم زخم دارند .
بهتر است بدانید که ترمیم زخم در بیست و یک روز اول بسیار مهم هستند ، بنابراین یکسری داروها را پزشک برای بیمار تجویز ی کند که در بدن شخص کمبود آنها وجود نداشته باشد و به ترمیم کمک شایانی بکند .
شخص در چند روز اول پس از جراحی لابیاپلاستی نباید سرپا باشد تا ورم ناحیه کاهش یابد .
از مصرف نمک ، سدیم و املاح زیاد باید خودداری شود ، زیرا جذب آب را بیشتر می کنند ، در نتیجه ورم بیمار بیشتر می شود .

شست و شوی آلت تناسلی پس از لابیاپلاستی

شست و شوی پس از لابیاپلاستی یکی از موارد مهمی است که حتما توسط جراح زیبایی واژن باید به بیمار آموزش داده شود ، زیرا ترشحات واژن ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی شود که با آموزش شست و شوی پس از لابیاپلاستی می توان از بروز عفونت پس از لابیاپلاستی  پیشگیری کرد ، زیرا واژن بالقوه حالت نرم دار دارد و از نور به دور است ، ترمیم زخم در آنها طولانی تر خواهد بود .
خشک نگه داشتن واژن در روزهای اول پس از لابیاپلاستی بسیار الزامی است ، در زمان استحمام و رفتن به دستشویی باید حتما واژن را خشک نمایند .
پس از لابیاپلاستی ترشحات واژن در چند روز اول زیاد است ، در این مواقع پس از شست و شوی واژن باید به شکل کامل خشک کردن صورت بپذیرد .

استحمام پس از لابیاپلاستی

در مطب دکتر بهمن پور جراحی در شرایط کاملا استریل صورت می گیرد ، در ۲۴ ساعت اول بیمار نیازی به استحمام ندارد ، اگر بیمار روز جراحی استحمام را انجام داده باشد و پوست به دلیل اینکه پاکیزه است و در زمان جراحی پزشک استریل ناحیه را انجام می دهد در نتیجه در ۲۴ ساعت اول نیازی به استحمام نمی باشد .
دکتر بهمن پور جراح لابیاپلاستی بیان می کنند که در ۷۲ ساعت اول شخص نیازی به استحمام ندارد ، بسیاری از بیماران دکتر میترا بهمن پورمی گویند که اگر ادرار در آن ناحیه ریخته شد ، باید چه کاری انجام دهند که ایشان بیان می کنند که ادرار یک مایع استریل بدن است ، بنابراین نباید نگران باشند ، اشخاص در مواقعی باید نگران باشند که عفونت ادراری دارند، باید سریعا ناحیه را شست و شو دهند زیرا ادرار آنها عفونی است .
اما به دلیل بو ، رنگ و عاداتی که اشخاص دارند ، در صورت ریختن ادرار در ناحیه شست و شو باید با ملایمت انجام شود و بلافاصله خشک شدن ناحیه انجام گیرد .

 

رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی

 

یک شکل دقیق و مکتوب در خصوص رابطه جنسی پس از لابياپلاستي وجود ندارد ، توصیه دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان در خصوص مقاربت جنسی پس از لابیاپلاستی حداقل ۴ تا ۶ هفته پس از لابیاپلاستی است ، زیرا در این مدت بخش قابل توجهی ترمیم لابیاها صورت می گیرد .

” ۴ تا ۶ هفته بعد از لابیاپلاستی ، رابطه جنسی صورت بگیرد”

 

روند ترمیم بین ۳ الی ۶ هفته پس از لابياپلاستي زمان بر است، در برخی از اشخاص پاسخ بدن به زخم بسیار سریع است و بهبودی پس از لابیاپلاستی سریع رخ می دهد ، این در حالی است که در سایر اشخاص ترمیم زخم نیاز به مدت زمان بیشتری دارد . بنابراین در برخی از اشخاص ترمیم از یک ماه تا حداکثر دو ماه به طول می انجامد .
در برخی از اشخاص دیگر ممکن است نیاز به بخیه زدن مجدد باشد که این مدت بیشتر هم خواهد شد ، در حالت نرمال برای هر شخص نیاز به سه الی شش هفته زمان است و پس از آن اشخاص می توانند مقاربت جنسی را انجام دهند .

 

بارداری بعد از لابیاپلاستی

 

باردار شدن نیاز به تخمدان های سالم، لوله های سالم و رحم و یا حفره آندومتر سالم دارد که در واقع فولیکولی از تخمدان جدا شده و از لوله ها عبور می کند و به حفره رحم می رسد و در آن جا سلول های رویان در آن جایگزین می شود و جفت تشکیل می شود. در ادامه مابقی زمان حاملگی در درون حفره رحم سپری می شود. پس بنابراین بارداری ربطی به لابیا ها  ندارد.

پس از رحم در واقع دهانه رحم یا سرفکس را داریم که پس از آن واژن و بعد از آن لابیاها وجود دارد. لابیا ها در واقع اعضای ژنیتال خارجی هستند که تاثیر زیادی روی باردار شدن ندارد. یعنی سایز این لابیا ها تاثیری بر روی بارداری ندارد. همچنین نوع زایمانی که بعد از لابياپلاستي انجام می شود تاثیری بر لابیا ندارد ، خیلی از افراد بر این باورند که باید حتما بعد از لابیاپلاستی، زایمان سزارین انجام شود. چنین الزامی وجود ندارد.

 خوشبختانه لابیا ها جزو واژن حساب نشده و خارج از واژن قرار دارند و جراحی که بر روی لابیا ها انجام می شود، این چنین عوارضی را به دلیل انجام زایمان طبیعی به همراه نخواهد داشت. و دارای الاستیسی  مناسب بعد از جراحی هستند و بنابراین هیچ الزامی به این نیست که فردی که لابیاپلاستی انجام داده است، حتما لازم باشد تا بعد از انجام لابیاپلاستی، زایمان سزارین انجام دهد و اندیکاسیون آن که فرد زایمان سزارین شود، به این جراحی بستگی ندارد بلکه به شرایط مادر و جنین دارد.

فواید جراحی لابیاپلاستی

در وهله اول این جراحی، جزو جراحی های زیبایی است .در واقع فردی که از بادی ایمج و یا همان تصویر بدنی خود راضی نیست و به بیماری خاصی مبتلا نیست و دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برقراری ارتباط با افراد مشکل دارند لابیاپلاستی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مشکل فقط مختص ناحیه ژنیتال نیست و ممکن است صورت، بینی و یا فرم بدنشان نیز این حس را به فرد القا نماید. این افراد بعد از این گونه جراحی ها دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند.

 همچنین انجام جراحی برای افرادی که دارای لابیا ها بزرگی هستند و می خواهند لباس های تنگ و یا خاص بپوشند می توانند به راحتی و با انجام لابياپلاستي نیز به این هدف خود دست پیدا کنند.

سایز لابیا ها

در صورتی که سایز لابیا ها به طور متوسط ۴ سانتی متر از حالت عادی بزرگتر باشد و حتی فرد با این عارضه هیچ مشکلی نداشته باشد، کاندید جراحی لابياپلاستي می باشد.  به طور مثال افرادی که اسب سواری می کند، دوچرخه سواری انجام می دهد و یا فیتنس انجام می دهند، ممکن است سایز لابیا ها تحت تاثیر قرار بگیرد و نیاز باشد تا جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند.

جراحی لبیوپلاستی-labioplastyاگر در رابطه با مفاهیم لابیا مینور و ماژور هیچ اطلاعاتی ندارید بهتر است در لینک زیر این مفاهیم را با عکس دستگاه تناسلی زنان  و توضیحات روی آن بیشتر درک کنید.

آشنایی با لابیا مینور و لابیا ماژور

 

 

درمان بیماری های با لابیاپلاستی

بیماری هایی که با لابیاپلاستی درمان می شوند؟

لیکن اسکلروزیست

 • بیماری هایی که با لابیاپلاستی درمان می شوند، شامل بیماری به نام لیکن اسکلروزیست که یک سری چین های ژنیتال توسط این بیماری درگیر می شود. در این بیماری فرد دچار خارش مزمن می شود. گاها فرد احساس می کند که به علت عفونت های قارچی و یا حساسیت های دیگر می باشد و اقدام به درمان این عارضه می نمایند. ولی از این درمان ها فرد پاسخی دریافت نمی کند. در این بیماری پوست فرد نازک شده و برای فرد آزار دهنده است. در این گروه از افراد درمان خاصی را نمی توان پیشنهاد کرد. زیرا این گروه از افراد باید به مدت بسیار طولانی هورمون مصرف نمایند. این درمان هورمونی شامل داروهای استروژنی و کورتونی که معمولا این نوع از درمان برای بیماری نتیجه مطلوبی را به همراه ندارد. این عارضه در همه رده های سنی مشاهده می شود. حتی ممکن است این بیماری در دخترانی که قبل از سن بلوغ هستند ،دیده شود. این بیماری پیش رونده می باشد. زمانی که در این گروها لبیا ها تحت جراحی قرار می گیرند، این عارضه درمان می شود.

ویتیلیگو

 • بیماری های دیگر مانند ویتیلیگو می باشد که در واقع بیشترین قسمت بدن که تحت تاثیر این عارضه قرار می گیرند، لابیا ها هستند. ویتیلیگو و همان لک و پیس است. این بیماری باعث سفید شدن کامل پوست می شود و هیچ گونه درمان قطعی ندارد. این گروه از افراد می توانند با انجام جراحی لابیاپلاستی در ناحیه واژینال درمان شوند.
  از دیگر بیماری هایی که در ناحیه واژینال رخ می دهد می توان به خال ها و بیماری های مخصوص وولو و پرینه ها اشاره کرد. همچنین می توان دارای خال های عروقی باشد. برای درمان این عارضه ها، لابیاپلاستی بهترین گزینه می باشد.

بیماری ویتیلیگو و لابیاپلاستی

هیدرآدنیت

 • از جمله بیماری هایی که می توان با لابیاپلاستی درمان کرد هیدرآدنیت چرکی است که متاسفانه این بیماری بسیار گسترده است و انجام لابیاپلاستی کمی از این مشکلات را کاهش می دهد.

وولو داینیا

 • وولو داینیا یعنی درد ناحیه وولو است. وولو به قسمت لبه ها و ناحیه های خارجی ژنیتال گفته می شود که این افراد، بدون داشتن هیچ گونه علت و دلیلی دارای درد در ناحیه خاصی را ژنیتال احساس می نمایند. در زمان ایجاد رابطه جنسی ممکن است این درد بیشتر شود. بروز این درد هیچ گونه علتی مانند عفونت ها و ضایعی خاص ندارد. این بیماران دارو ها و مسکن های خاصی را مصرف می کنند تا استرسشان کم شود. این نوع از درمان پاسخ قطعی به فرد نمی دهد. در این شرایط افرادی که دارای درد در ناحیه وولوی شدید هستند، می توانند با انجام جراحی لابياپلاستي از میزان این درد به طور چشم گیری کاهش می یابد. در این روش درمانی فرد به راحتی میزان کاهش درد به راحتی قابل احساس و تشخیص است.

ترنس سکشوال ها

 • از مهمترین مواردی که جراحی لابیاپلاستی به عنوان درمان مورد استفاده قرار می گیرد، افرادی هستند که ترنس می باشند و برای انجام تغییر جنسیت نیاز به انجام این جراحی می باشند. این گروه از افراد بعد از کسب مجوز از پزشک قانونی و روانپزشک مربوطه می توان این جراحی را انجام داد.

وولو داینیا

 • وستیبول ایزس به برجستگی های سطح دهانه ورودی واژن اطلاق می شود که این برجستگی ها می توانند بر روی سطح خارجی لابیا ها نیز گسترش پیدا کنند. این برجستگی ها بسیار زیر است که ممکن است شبیه به زگیل تناسلی باشد. این نوع از برجستگی ها به راحتی توسط متخصص زنان قابل تشخیص است.
  فرد دچار خارش می شود و این برجستگی ها با کرم ها و داروها و خوراکی ها قابل درمان نیست. این نوع از برجستگی ها را می توان با کمک لیزر ها سوزاند. با این حال ممکن است با کمک این روش نتوان این برجستگی را برطرف کرد. با انجام جراحی لابیاپلاستی در این گروه از افراد می توان به راحتی از میزان این برجستگی ها کاست و بعد از آن اقدام به انجام جراحی زیبایی واژن نمود.

بیشتر بخوانید :       لابیاپلاستی چیست   ؟        بهترین دکتر لابیاپلاستی کیست  ؟

 

برای دریافت مشاوره رایگان با دکتر میترا بهمن پور با شماره۲۲۱۷۹۰۷۰   – ۲۲۱۷۵۰۷۰ تماس بگیرید و برای ویزیت حضوری به آدرس تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨، ساختمان خليج فارس مراجعه کنید . فیلمی کوتاه از کلینیک دکتر میترا بهمن پور را در قسمت پایین مشاهده می کنید.

 

اگر علاقه دارید تاریخچه هر چیزی را دنبال کنید مطلب زیر را مطالعه کنید.

تاریخچه جراحی لابياپلاستي

بهتر است بدانید که حدود ۴۵ سال پیش دکتر جیم برت که از ایالت اوهایو جراحی های پلاستیک می کرد ، کتابی را شروع به نوشتن کرد به نام کتاب جراحی عشق ، که برای اولین بار به شکل علمی چاپ و انتشار پیدا کرد.

در کتاب ایشان انواع جراحی واژن (انواع جراحی واژینوپلاستی ) و هودکتومی آمده است ، ایشان کم کم به پزشک عشق معروف شدند و به تدریج در سال های بعد ژورنال اروپایی زنان ، یک سری مقالاتی را به چاپ رساند که در مواردی در کشورهای مختلف اروپایی ، جراحی زیبایی واژن انجام شد ، در مواردی که درمان سرطان ها و تومورها و به هر دلیل ضربه ، یا شخص دچار کیست های مختلف می شود و یا مواردی که سبب تغییر شکل لابیاها می شود ، شامل مواردی بودند که سبب جراحی واژن می شدند ، اما جراحی زیبایی واژن محسوب نمی شدند ، در سال ۱۹۷۸ در کشورهای مختلف عمل هایی بر روی لابیامینورهایی که بزرگتر از حد معمول بودند انجام می شد ، پس از آن به تدریج در سایر کشورها جراحی لبیوپلاستی انجام شد .

بسیاری از بانوان به جراحی زیبایی واژن علاقه دارند که هر روز هم به طرفداران جراحی زیبایی واژن افزوده می شود ، مهم ترین انجمنی که درخصوص جراحی زیبایی واژن وجود دارد ، سازمان ASOJ می باشد که کالج آمریکایی می باشد که مشکلات مخصوص به بارداری و  زنان را بررسی می کنند .

47 thoughts on “جراحی لابیاپلاستی

 1. بهار - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۶:۲۹ ق.ظ

  لابیایی من به طور مادرزادی نصف بالاش ناقص هست ، اگر عمل لابیاپلاستی بکنم حتما خوب میشم؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۶:۵۵ ق.ظ

   سلام ، دوست عزیز باید ابتدا معاینه شوید ، اما اگر بخواهیم در حالت کلی در نظر بگیریم ، با عمل لابیاپلاستی نامتقارنی لابیاها رفع می شود ، برای رفع ناقصی لابیا از گرفت در برخی از موارد استفاده می شود .

   پاسخ
 2. Masi - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۶:۴۰ ق.ظ

  آیا عمل لبیوپلاستی در روشن کردن لابیاها تاثیر داره ؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۶:۵۶ ق.ظ

   بله در عمل لبیوپلاستی لابیاهای مینور بریده می شود و تیرگی آنها از بین می رود ، اما لابیاماژور را باید با لیزر سفید کرد .

   پاسخ
 3. نازنين قرباني - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۶:۴۳ ق.ظ

  خانم دکتر چند روز بعد از عمل لابیاها می تونیم حموم بریم ؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۶:۵۶ ق.ظ

   به تمامی اشخاصی که لابیاپلاستی انجام می دهند ، توصیه می شود که تا سه روز بعد از عمل لابیاها حموم نروید .

   پاسخ
 4. سولماز - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۶:۴۵ ق.ظ

  جای بخیه بعد از لابیاپلاستی باقی میمونه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۶:۵۷ ق.ظ

   خیر – پس از این عمل به مرور زمان هیچ گونه جای بخیه ای باقی نمی ماند .

   پاسخ
 5. Azi - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۶:۵۰ ق.ظ

  آیا دختران باکره هم می توانند لبیاپلاستی انجام بدن؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۶:۵۴ ق.ظ

   دوست عزیز لبیاها بخش خارجی دستگاه تناسلی هستند ، بنابراین این عمل ربطی به پرده بکارت ندارد و هیچ آسیبی پرده بکارت نمی زند ، بنابراین دختران باکره هم می توانند این جراحی را انجام دهند .

   پاسخ
 6. شیدا - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۷:۱۲ ق.ظ

  تا چند روز بعد از عمل لبیوپلاستی نباید سرکار رفت من شاغلم این مسئله خیلی برام مهمه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ در ۷:۰۳ ق.ظ

   به طور کلی نیاز است که دو روز مرخصی بگیرید ، اما اگر امکان این امر براتون وجود ندارد می توانید فردای روز عمل به سرکار بروید ، برای جذب بهتر بخیه ها بهتره که در ماه اول پس از عمل از انجام کارهای سنگین اجتناب نمایید و در محل کار از نشستن طولانی مدت خودداری کنید

   پاسخ
 7. پونه - اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ در ۸:۱۸ ق.ظ

  دخترا با وجود پرده بکارت می تونن عمل لابیا انجام بدن ؟

  پاسخ
 8. زهرا - اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ در ۷:۴۳ ق.ظ

  سلام.هزینه ی این عمل چقدر اید؟

  پاسخ
  • fccclinic - اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ در ۶:۰۲ ق.ظ

   در ابتدا باید به مطب مراجعه کنید و بعد قیمت عمل بنا بر تکنیک استفاده شده و میزان دفورمیتی لابیا برای شما تعیین می شود

   پاسخ
 9. B - تیر ۱۴, ۱۳۹۸ در ۷:۲۸ ق.ظ

  سلام میشه حدود شروع قیمت جراحی زیبایی واژن رو بگید ببینم اصلا در توانم هست که بیام مطب یا نه
  دختر هستم و میخوام اضافات بریده و سفید بشه

  پاسخ
  • fccclinic - تیر ۱۵, ۱۳۹۸ در ۶:۳۲ ق.ظ

   سلام دوست عزیز ، اگر امکانش هست بیاید مطب یک ویزیت اولیه شید . معاینه میشید و بعد از معاینه بسته به لابیای شما قیمت جراحی رو بهتون میگین . یا میتونید فقط سفید کردن با لیزر رو انجام بدین

   پاسخ
 10. Sohand - مرداد ۵, ۱۳۹۸ در ۸:۴۱ ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من در ناحیه لابیا در دارم از شکل لابیامم راضی نیستم میخام عمل کنم.نامزد دارم ولی هنوز عقد نیستیم بنظر شما بهتره اول عملو انجام بدم بعد بهش بگم؟یا صب کنم عقد کنیم بعدش عمل لابیاپلاستی انجام بدم ک خودشم مطلع باشه؟

  پاسخ
  • fccclinic - مرداد ۱۳, ۱۳۹۸ در ۵:۳۸ ق.ظ

   بعد از اینکه جراحی لابیاپلاستی انجام بدین بخیه ها کم کم از بین می روند و جراحی مشخص نخواهد بود . اما این نظر شخصی خود شماست که با پارتنر خود این امر رو مطرح کنید یا خیر .

   پاسخ
 11. لاله - شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ در ۷:۲۸ ق.ظ

  قبل از بارداری لابیاپلاستی رو انجام داد یا باید بذارم بعد از زایمانم ؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ در ۷:۵۲ ق.ظ

   پاسخ کامل سوالتون در مطلب بالا هست

   پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۴, ۱۳۹۸ در ۵:۱۷ ق.ظ

   بعد از زایمان

   پاسخ
 12. پروانه - شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ در ۷:۳۳ ق.ظ

  خانم دکتر من پیش یه جراح دیگه رفتم برای عمل ولی اصلا راضی نیستم . می ترسم اسم اون دکتر رو بذارم کامنتمو پاک کنید.لابیاهام هنوز بزرگن و خودم فک می کنم اصن تغییری نکرده و فقط هزینه کردم و چند روز هم درد داشتم. اگر پیش شما بیام برای ترمیم دوباره باید اندازه پول لابیاپلاستی کامل رو بدم . واقعا اونقدری ندارم که دوباره هزینه کنم . یعنی می خوام گریه کنم که چرا از اول یه جراح درست حسابی پیدا نکردم.

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۴, ۱۳۹۸ در ۵:۱۷ ق.ظ

   حتما باید ویزیت حضوری داشته باشید شاید شما حساسیت بالایی دارید و بیشتر باید صبر کنید تا نتیجه عمل مشخص شه .

   پاسخ
 13. خانوم کوچولو - شهریور ۲۰, ۱۳۹۸ در ۶:۰۱ ق.ظ

  توی اصفهان دکتر خوب برای لابیاپلاستی میتونید به من معرفی کنید . با اینکه دوست دارم بیام پیش شما ولی خیلی رفت و آمدش برام سخته.

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۰, ۱۳۹۸ در ۶:۱۰ ق.ظ

   پزشکان با تجربه زیادی در اصفهان حضور دارند . تحقیق کنید و یا سرچ کنید.

   پاسخ
 14. طیبه - شهریور ۲۰, ۱۳۹۸ در ۶:۰۷ ق.ظ

  سلام بعد از عمل لابیوپلاستی میشه از تیزبر استفاده کرد ؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ در ۶:۳۰ ق.ظ

   سلام ، بله ، اما باید بخیه ها به طور کامل جذب شوند ، بعد از جذب بخیه ها منعی ندارد .

   پاسخ
 15. شایلی - شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ در ۶:۴۲ ق.ظ

  ورم بعد از لابیاپلاستی چقدر زمان نیاز داره که از بین بره ، دقیقا کی میشه نتیجه کار رو ببنیم ؟

  پاسخ
 16. مامان رهام - شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ در ۶:۴۵ ق.ظ

  دکترمن ۲۱ آبان زمان زایمانم هست ، همزمان با زایمان میشه لابیوپلاستی انجام داد ؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۴, ۱۳۹۸ در ۵:۱۵ ق.ظ

   بهتر است سه ماه بعد از زایمان لابیاپلاستی را انجام دهید ، تا به طور کامل تورم لابیاها بر اثر بارداری از بین برود .

   پاسخ
 17. هلین - شهریور ۲۴, ۱۳۹۸ در ۵:۲۵ ق.ظ

  من از مشهد می خوام بیام پیش شما لابیاپلاستی انجام بدم ، بعد از عمل با هواپیما میتونم برگردم شهرستان ، مشکلی نداره؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ در ۶:۵۷ ق.ظ

   نه مشکلی وجود ندارد

   پاسخ
 18. sarah - شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ در ۸:۰۳ ق.ظ

  لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چه شکلی هستش ؟ شما انجام میدین؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ در ۶:۵۸ ق.ظ

   برش ها با لیزر انجام می شه . بله در مطب ما انجام می شود

   پاسخ
 19. هانا - شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ در ۵:۲۸ ق.ظ

  لابیاپلاستی توی ایران چقد شایع شده ‌‌، چه خبر شده

  پاسخ
 20. معصونه - شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۲ ق.ظ

  با سلام خدمت خانم دکتر
  ميخواستم بپرسم آیا با لابیا پلاستی میتوان افتادگی رحم رو درمان کرد؟

  پاسخ
  • fccclinic - شهریور ۳۱, ۱۳۹۸ در ۷:۱۷ ق.ظ

   خیر ، لابیاپلاستی افتادگی لابیاها رو اصلاح می کند . توضیحات مربوط به جراحی لابیاپلاستی رو مطالعه کنید .

   پاسخ
 21. لادن - شهریور ۳۱, ۱۳۹۸ در ۷:۲۶ ق.ظ

  ميشه عكس هاي واقعي قبل و بعد لابياپلاستي رو توي دايركت اينستاگرام برام بفرستيد

  پاسخ
  • fccclinic - مهر ۱, ۱۳۹۸ در ۷:۱۱ ق.ظ

   خیر عکس های قبل و بعد از عمل رو فقط توی ویزیت حضوری نشون میدیم

   پاسخ
 22. بنفشه - مهر ۱, ۱۳۹۸ در ۷:۰۳ ق.ظ

  دکتر من از اهواز اومدم پیشتون عمل کردم الان خیلی راضیم ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - مهر ۴, ۱۳۹۸ در ۹:۲۳ ق.ظ

   خیلی خرسندم

   پاسخ
 23. ساره - مهر ۱, ۱۳۹۸ در ۷:۰۶ ق.ظ

  دخترا قبل از اولين رابطه جنسي عملو انجام بدن بهتره يا بعدش

  پاسخ
  • fccclinic - مهر ۴, ۱۳۹۸ در ۹:۲۳ ق.ظ

   خیلی تفاوت ندارد

   پاسخ
 24. khanzadeh - مهر ۱, ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۰ ق.ظ

  من یک بار اومدم مطب واقعا شلوغ بود خیلی نشستم تا نوبتم شه .

  پاسخ
  • fccclinic - مهر ۴, ۱۳۹۸ در ۹:۲۴ ق.ظ

   حتما از قبل با منشی های مطب هماهنگ باشید

   پاسخ

پاسخ

یک × پنج =