شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨
ساختمان خليج فارس

لابیاپلاستی چیست + عکس لابیا مینور و لابیا ماژور

 

لابیا چیست ؟

دستگاه تناسلی زنان دارای لابیا مینور و لابیا ماژور است که در واقع لابیا  ماژور که لایه بیرونی است بزرگتر بوده و در دید کامل قرار می گیرد و در تصویر زیر مشاهده می کنید.اما لابیا مینورها یا لبه های داخلی در بین لابیا ماژور قرار می گیرند که رنگ و اندازه لابیا مینور بسته به سن ، ژنتیک و … در افراد مختلف فرق می کند. یکی از مهم ترین اهداف لابیاپلاستی کوچک کردن لابیا مینور است زیرا بیشتر دفورمیتی ها در این قسما رخ می دهد . به عکس قبل و بعد جراحی لابیاپلاستی در قسمت زیر دقت فرمایید.

لابیا مینور قبل و بعد از لابیاپلاستی

همچنین اندازه طبیعی لابیا ها و حالت های لابیای دفورمه و لابیای نامتقارن و بزرگ را در شکل زیر می بینید. بر روی عکس کلیک کنید.

سایز طبیعی لابیا

انواع لابیاپلاستی

به طور کلی لابياپلاستي به دو دسته  تقسیم بندی می شود :

در این روش در مواقعی که لابیاها کمتر از نیم سانت تا یک سانت باشند ،  لابیاپلاستی غیر جراحی انجام می شود ، در این روش بهترین دکتر لابیاپلاستی هیچ گونه بخیه ای بر روی لابیاها انجام نمی دهد .

لابیا چیست و علت جراحی لابیاپلاستی چیست

لابیاپلاستی با جراحی

در این روش جراح براساس سایز لابیاها ، تیپ لابیاها تصمیم می گیرد که کدام روش را برای جراحی انتخاب نماید ، روش های لابياپلاستي با جراحی شامل موارد ذیل است :

 • Z plasty
 • S plasty
 • Vech plast
 • Labia reduction ( لبیوریداکشن )
 • و…

در میان روش های بیان شده لبیوریداکشن شایع ترین عمل لابیاپلاستی است که تکنیک ساده ای است ، در این روش فقط کوچک کردن لابیامینورها انجام می شود .

بسیاری از بانوان این دیدگاه را دارند که عمل زیبایی لابیاها فقط به منظور زیبایی دستگاه تناسلی انجام می شود ، این در حالی است که در برخی از مواقع نه تنها جراح ، زیبایی دستگاه تناسلی را انجام می دهد ، بلکه با انجام جراحی کلیتوریس بسیاری از مشکلاتی را که در کلیتوریس وجود دارد را اصلاح می نماید تا برخی ازمشکلات ارگاسم بانوان حل گردد، شما می توانید با ورود به لینک زیر(بیشتر بدانید) با برخی از کارهای که جراح زیبایی زنان به منظور افزایش ارگاسم در بانوان در بخش کلیتوریس انجام می دهد را مطالعه کنید.

 

بیشتر بدانید : جراحی کلیتوریس یا هودکتومی

 

اهداف جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابياپلاستي با اهداف مختلفی انجام می شود ، در ذیل مهم ترین اهداف انجام لابیاپلاستی را بیان می کنیم :

تغییر رنگ لابیاها

با کمک صاف کردن لابیاها می توان تغییر رنگ لابیاها را انجام داد .

تغییر شکل لابیاها

در این روش با کمک روش برش و کاهش می توان تغییر شکل لابیاها را ایجاد کرد .

تغییر سایز لابیاها

لازم به ذکر است که مهم ترین هدف از انجام عمل زیبایی لابیاها تغییر سایز لابیاها می باشد ، برای تغییر سایز لابیاها هر جراح لابیاپلاستی براساس وضعیت لابیاها تصمیم می گیرد که از چه روش و تکنیکی این عمل را انجام دهد تا شخص بهترین نتیجه ممکن حاصل شود .

بانوان عزیز باید به این نکته توجه نمایند که لابیاها دارای تیپ های مختلفی هستند که براساس این تیپ ها جراح تصمیم به انتخاب روش جهت انجام عمل لابیاپلاستی می نماید ، تیپ ها براساس سایز لابیاها کلاس بندی می شود ، به عنوان مثال در تیپ یک لابیاهای کوچکتر از یک سانت می باشند و در تیپ چهار سایز لابیاها بیشتر از شش سانت است ، که سافت سرجری لابیاپلاستی بدون بخیه و درد را در لابیاهای که کمتر از یک سانت است ، می توان انجام داد ، در سایر سایزها حتما باید روش جراحی و لیزر را برای کاهش سایز لابیاها انجام داد .

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 • پس از لابیاپلاستی به بانوان توصیه می شود که تا یک ماه از انواع ویتامین C و آب آناناس طبیعی استفاده نمایند تا تورم ها کاهش یابد .
 • برای پیشگیری از دهینسس یا پارگی لابیاها توصیه می شود که مصرف دخانیات و سیگار را تا یک ماه به تاخیر بیندازید .
 • بانوانی که  ورزشکار هستند تا یک ماه باید از انجام تمرینات سنگین ورزشی اجتناب نمایند .
 • لیزر موهای زائد باید یک ماه پس از لابیاپلاستی انجام داد ، بنابراین بانوانی که می خواهند لیزر ژنیتال را انجام دهند باید یک ماه از مدت زمان عمل لابیاپلاستی آنها بگذرد .
 • یکی از نکاتی که باید به آن دقت نمایید این است که پس از لابیاپلاستی در هفته های اول حتما باید دستگاه تناسلی خشک باشد تا عفونت در ناحیه تناسلی رخ ندهد به همین دلیل حتما باید در صورت مرطوب بودن واژن آن را با سشوار خشک نمایید .
 • مصرف داروها باید تا زمانی که جراح زیبایی زنان بیان می کند ، ادامه یابد ، برخی از بانوان پس از کاهش تورم ها بعد از عمل لابیا مصرف داروها را قطع می نمایند که به هیچ عنوان این امر توصیه نمی شود زیرا ممکن است در بخش داخلی لابیامینورها ترمیم کامل لابیاها رخ نداده باشد .
 • استفاده از کرم های ترمیمی باید طبق نظر جراح زیبایی زنان انجام شود ، استفاده خودسرانه پمادها و کرم های ترمیمی توصیه نمی شود .
 • رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی تا حداقل یک ماه نباید صورت بگیرد.
 • نیازی به کشیدن بخیه ها نیست ، زیرا بخیه ها جذبی می باشند . در رابطه با اینکه چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته  روی لینک کلیک کنید.

در روز های اول پس از لابياپلاستي ممکن است شخص با خونابه های روبرو شود ، این امر عادی است و پس از گذشت چند روز به اتمام می رسد .

در نهایت دکتر بهمن پور به تمامی بانوان توصیه می کند که بهداشت را رعایت نمایند تا از عفونت پس از لابیاپلاستی در امان باشند .

مطالب مرتبط : عمل تنگ کردن واژن   ، تزریق چربی به واژن

پاسخ

9 − 9 =