شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته ؟ ؟

همراهان عزیز امروزیکی از بیماران عزیزی که دو هفته پیش لابیاپلاستی  انجام داده اند ، مراجعه کردن جهت ویزیت ومعاینه ، این بیمار عزیز سوالات مهمی  در خصوص مراقبت های بعد از لابیاپلاستی دارند که احساس و تجربه ایشون رو برای شما به اشتراک می گذاریم.

روند جراحی شما چطور بود؟

من لابیاهای بزرگ و بد فرمی داشتم و قبل از رابطه  جنسیم، خودم از ظاهر آلت تناسلی خودم مدام بد می گفتم دست خودمم نبود که طبیعی بود همسرم هم از این انرژی منفی که وارد می کنم تاثیر بگیرم . اوایل باهام صحبت می کرد اینطوری نیست و با اینکه خیلیا می گن پارتنرشون از اونا می خوان که لابیاپلاستی رو انجام بدن ولی همسر من واقعا اینطوری نبود و من خودم خیلی حساس شده بودم و به طور کل روی رابطه زناشوییم تاثیر گذاشته بود.  از طریق اینستاگرام شما رو پیدا کردم بعد پیش شما مشاوره گرفتم و برام توضیح دادین که نتیجه عمل چطوری قراره باشه و بهم گفتین چون لابیاها بزرگه نمیشه با لیزر انجام داد

از نتیجه عمل رضایت دارین ؟

الان دو هفته از عمل لابیا گذشته تازه بخیه ها دارن خوب میشه و تورمم از بین رفته . لابیاهام کوچک تر و جمع شده این خیلی خوبه ولی خانم دکتر گفتن که چند روز دیگه صبر کنم تا نتیجه نهایی رو ببینم.

 

دکتر من شنیده بودم که لابیاپلاستی بخیه نداره ؟ میشه خواهشا بگید چرا برای من بخیه خورد ؟

پاسخ دکتر بهمن پور :  بعضی از اشخاص به دلیل اینکه لابیاهای بسیار بزرگی دارند نمی شود برای آنها لابیاپلاستی با لیزر را انجام داد ، بلکه باید لابیاپلاستی با جراحی برای این افراد صورت بگیرد ، لابیاهای شما هم به دلیل اینکه بزرگ بودن و پوست روی کلیتوریس شما زیاد بود ، باید حتما برای شما جراحی لابیاپلاستی را انجام می دادیم که نیاز به بخیه داشت.

در تصویر زیر کلاس بندی لابیا مینور را مشاهده می کنید.که در کلاس ۳ نمی توان با لیزر این عمل را انجام داد .

عکس لابیا مینور طبیعی

من شنیده بودم که بخیه ها جذبی هستند ، اما امروز من سه تا از بخیه هام کشیدم ، علتش چی بود ؟

در زمان جراحی ما معمولا از نخ هایی استفاده می کنیم که جذب باشند و نیاز به کشیدن بخیه ها نباشد ، شما بخش های مختلف لابیاتون بخیه خورد ، اکثر بخیه ها جذب شدند ، سه تا از بخیه ها جذب نشده بودند که نیاز به کشیدن داشتند .

توضیحات دکتر بهمن پور در خصوص کشیدن بخیه ها پس از لابیاپلاستی

از مهم ترین سوالاتی که توسط مراجعه کنندگان پرسیده می شود  این است که چه مدت پس از عمل لبیوپلاستی نیاز به کشیدن بخیه ها است ؟

در برخی از افراد به دلیل نوع و روش جراحی لبیوپلاسی نیاز است که دو الی سه هفته پس از عمل ،کشیدن بخیه ها انجام شود ، البته در مطب ما از نخ هایی استفاده می شود که بخیه ها جذب گردد اما در برخی از اشخاص جذب بخیه ها به طور کامل انجام نمی شود که نیاز به کشیدن بخیه ها است .

لابیاپلاستی با لیزر هم نیاز به کشیدن بخیه ها دارد ؟

در روش لابیاپلاستی با لیزر ، اگر فقط برش ها با لیزر صورت بگیرد شاید نیاز به بخیه زدن باشد . اما در مواردی که سایز لابیاها کوچک هستند کم کردن سایز لابیاها هم با لیزر صورت می گیرد و در این صورت شاید نیازی به بخیه نباشد و مقدار خونریزی هم کمتر خواهد بود و به دلیل اینکه لابیاها بخیه نمی خورد ، کشیدن بخیه هم نیاز نیست، اما در روش جراحی عمل لابیاها نیاز به کشیدن بخیه ها است که دو الی سه هفته پس از عمل ،کشیدن بخیه ها انجام می شود .

آیا همه ی اشخاص می توانند لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند ؟

خیر – زیرا برخی از اشخاص علاوه بر داشتن چین و چروک اضافه بر روی کلیتوریس لابیاهای بسیار بزرگی دارند که نمی توان با لیزر جراحی لابیاها را انجام داد ، گاها شاهد این امر هستیم برخی از مراجعه کنندگان اصرار دارند که لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند ، اگر لابیا آنها بزرگ باشد ، انجام لابیاپلاستی با لیزر نتایج درخشانی را برای آنها ندارد ، در نتیجه پس از عمل با دفرمه شدن لابیاها مواجه می شویم به همین دلیل نمی توان برای این اشخاص لابیاپلاستی با لیزر را انجام داد .

انواع روش های جراحی لابیاپلاستی

ممکن است بعد از عمل بخیه ها در افراد مختلف به صورت های متفاوتی زده شود که  این وابسته به روشی است که جراح انتخاب کرده است در ادامه هم باید بگیم که بسته به نوع و اندازه لابیای شما بهترین دکتر لابیاپلاستی تکنیک خاصی را انتخاب می کند . به صورتی که برش ها و بخیه هایی که زده می شود مناسب با نوع لابیامینور و تغییراتی که قرار است صورت بگیرد ، می باشد. به همین دلیل  روند ترمیم جای بخیه ها در هر فردی متفاوت خواهد بود. عکس برخی از تکنیک های لابیاپلاستی را در پایین مشاهده می کنید.

Trim: لابیا مینور بریده شده و دو لبه آن بخیه زده می-شود.

بخیه های لابیاپلاستی بعد از روش trim

لابیاپلاستی به روش trim

Wedge: برش V شکل در لابیا مینور زده می شود و بیشترین مقدار بافتی که برداشته می شود مربوط به بافت های مرکزی است و نسبت به روش Trim مقدار کمتری از لابیا مینور برداشته می شود.

بخیه های لابیاپلاستی در روشwedge

لابیاپلاستی به روش wedge
De-Epithelization: توسط جراحان ماهر انجام شده و تنها قسمت چین و چروک لابیا مینور، به صورت eye-shaped برداشته می شود و مابقی قسمت ها بخیه زده می شوند.

بخیه های لابیاپلاستی در روشDe-epithilialization

لابیاپلاستی به روش لابیاپلاستی به روش De-epithelialization
Z و W پلاستی: در مواردی که لابیا خیلی بزرگ باشد و برای انجام عمل زیبایی واژن نیاز باشد تا پوشش کلیتوریس و یا مقداری از بافت پرینه برداشته شود، از این دو روش کمک می گیرند که قسمت های برداشته شده به ترتیب شبیه به حرف Z و W خواهند بود.

بخیه های لابیاپلاستی با z-plastyروش

لابیاپلاستی به روش z plasty
Seculped linear: با کمک لیزر مونالیزا تاچ ، برش در مناطق مورد نیاز ایجاد شده که هم خونریزی بسیار کمی دارد و هم نیازی به محکم بستن بخیه ها نمی باشد.

لابیاپلاستی با روش بدون بخیه (Soft)
در این نوع جراحی، بنابر خواسته  فرد، بدون نیاز به برش و بخیه، لابیاها کوچک می گردند و یا تغییر شکل و تغییر رنگ داده می شود. در این روش جراح از دستگاه های مخصوص و لیزرهایی مانند مونالیزا و یا ژولیت کمک می گیرد.

 

چند تا نکته:

 • از بخیه ها مراقبت کنید.
 • اگر بعد از عمل دچار عفونت بشید بخیه ها خیلی دیرتر خوب میشن.
 • با وجود بخیه ها ممکنه کشیدگی پوست را احساس کنید که هر چقدر این احساس بیشتر باشد نشون از این داره که در زدن بخیه ها دقت و ظرافت کافی استفاده نشده است.

4 thoughts on “چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته ؟ ؟

 1. سمانه - می 20, 2020 در 11:36 ق.ظ

  من لابیاپلاستی انجام دادم زخمام کاملا خوب شده منتها چیزی که هست اینکه الان آینه میندازم دقیق نگاه می کنم همش حس می کنم یه چیز کوچولو مثل نخیه های بخیه هنوز بافی مونده ، نمیدونم دارم درست می بینم یا نه . الان باید چی کار کنم اگر بمونه تو بدنم مشکل ایجاد می کنه؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 31, 2020 در 5:35 ق.ظ

   اگر حس می کنید بعد از چند هفته نخ ها هنوز باقی موندن به پزشک خودتون اطلاع بدید .

   پاسخ
 2. مرلین - می 26, 2020 در 9:50 ق.ظ

  بخیه هام بعد از عمل عفونت کرده باید چی کار کنم ؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 26, 2020 در 12:30 ب.ظ

   شما باید آنتی بیوتیک های خودتون رو منظم مصرف می کردید اگر مصرف رو قطع کردید دوباره شروع کنید ، اگر تورم روز به روز بیشتر می شود به پزشک خودتون مراجعه کنید

   پاسخ

پاسخ