شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨
ساختمان خليج فارس

چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته ؟ ؟

همراهان عزیز امروزیکی از بیماران عزیزی که دو هفته پیش لابیاپلاستی را انجام داده اند ، مراجعه کردن جهت ویزیت ومعاینه ، این بیمار عزیز سوالات مهمی  در خصوص مراقبت های بعد از لابیاپلاستی دارند که احساس و تجربه ایشون رو برای شما به اشتراک می گذاریم.

 اول در خصوص رضایت پس از عمل لابیاپلاستی نظرتون بفرمایید؟

دکتر بهمن پور عزیز ، من واقعا در زمان مقاربت جنسی به دلیل اینکه لابیاهام خیلی بزرگ بود و شکل بدفرمی داشت خجالت می کشیدم که رابطه جنسی داشته باشم ، این امر در زندگی زناشویی من خیلی تاثیر گذاشته بود ، تبلیغ شما رو تو اینستاگرام دیدم ، تصمیم گرفتم اول بیام مشاوره که بهم اطمینان دادید که هم شکل ظاهریش خوب میشه هم اینکه پوست اضافه بخش کلیتوریس برداشته بشه حس جنسی افزایش پیدا می کنه ،خدا روشکر بعد از عمل خیلی شکلش تغییر کرده ، راضی هستم .

دکتر من شنیده بودم که لابیاپلاستی بخیه نداره ؟ میشه خواهشا بگید چرا برای من بخیه خورد ؟

پاسخ دکتر بهمن پور :  بعضی از اشخاص به دلیل اینکه لابیاهای بسیار بزرگی دارند نمی شود برای آنها لابیاپلاستی با لیزر را انجام داد ، بلکه باید لابیاپلاستی با جراحی برای این اشخاص انجام داد ، لابیاهای شما هم به دلیل اینکه بزرگ بودن و پوست بر روی کلیتوریس شما زیاد بود ، باید حتما برای شما جراحی لابیاپلاستی را انجام داد که نیاز به بخیه داشت .

در تصویر زیر کلاس بندی لابیا مینور را مشاهده می کنید.

عکس لابیا مینور طبیعی

من شنیده بودم که بخیه ها جذبی هستند ، اما امروز من سه تا از بخیه هام کشیدم ، علتش چی بود ؟

در زمان جراحی ما معمولا از نخ های استفاده می کنیم که جذب باشند ونیاز به کشیدن بخیه ها نباشد ، شما بخش های مختلف لابیاتون بخیه خورد ، اکثر بخیه ها جذب شدند ، سه تا از بخیه ها جذب نشده بودند که نیاز به کشیدن داشتند .

توضیحات دکتر بهمن پور در خصوص کشیدن بخیه ها پس از لابیاپلاستی

همراهان عزیز یکی از سوالات متداولی که بیان می کنند این است که چه مدت پس از عمل لبیوپلاستی نیاز به کشیدن بخیه ها است ؟

در برخی از اشخاص به دلیل نوع و روش جراحی لبیوپلاسی نیاز است که دو الی سه هفته پس از عمل کشیدن بخیه ها انجام شود ، البته در مطب ما از نخ های استفاده می شود که بخیه ها جذب گردد اما در برخی از اشخاص جذب بخیه ها به طور کامل انجام نمی شود که نیاز به کشیدن بخیه ها است .

یکی دیگر از سوالاتی که بیان می شود ، این است که لابیاپلاستی با لیزر هم نیاز به کشیدن بخیه ها دارد ؟

خیر ، اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شود ، به دلیل اینکه لابیاها بخیه نمی خورد ، کشیدن بخیه هم نیاز نیست، اما در روش جراحی عمل لابیاها نیاز به کشیدن بخیه ها است که دو الی سه هفته پس از عمل کشیدن بخیه ها انجام می شود .

آیا همه ی اشخاص می توانند لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند ؟

خیر – زیرا برخی از اشخاص علاوه بر داشتن چین و چروک اضافه بر روی کلیتوریس لابیاهای بسیار بزرگی دارند که نمی توان با لیزر جراحی لابیاها را انجام داد ، گاها شاهد این امر هستیم برخی از اشخاص اصرار دارند که لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند ، اگر لابیا آنها بزرگ باشد ، انجام لابیاپلاستی با لیزر نتایج درخشانی را برای آنها ندارد ، در نتیجه پس از عمل با دفرمه شدن لابیاها مواجه میشویم به همین دلیل نمی توان برای این اشخاص لابیاپلاستی با لیزر را انجام داد .

انواع روش های جراحی لابیاپلاستی

در ادامه هم باید بگیم که بسته به نوع و اندازه لابیای شما بهترین دکتر لابیاپلاستی روشی را انتخاب می کند . به صورتی که برش ها و بخیه هایی که زده می شود مناسب با نوع لابیامینور و تغییراتی که قرار است صورت بگیرد ، می باشد. به همین دلیل  روند ترمیم جای بخیه ها در هر فردی متفاوت خواهد بود.

Trim: لابیا مینور بریده شده و دو لبه آن بخیه زده می-شود.

بخیه های لابیاپلاستی بعد از روش trim

لابیاپلاستی به روش trim

Wedge: برش V شکل در لابیا مینور زده می شود و بیشترین مقدار بافتی که برداشته می شود مربوط به بافت های مرکزی است و نسبت به روش Trim مقدار کمتری از لابیا مینور برداشته می شود.

بخیه های لابیاپلاستی در روشwedge

لابیاپلاستی به روش wedge
De-Epithelization: توسط جراحان ماهر انجام شده و تنها قسمت چین و چروک لابیا مینور، به صورت eye-shaped برداشته می شود و مابقی قسمت ها بخیه زده می شوند.

بخیه های لابیاپلاستی در روشDe-epithilialization

لابیاپلاستی به روش لابیاپلاستی به روش De-epithelialization
Z و W پلاستی: در مواردی که لابیا خیلی بزرگ باشد و برای انجام عمل زیبایی واژن نیاز باشد تا پوشش کلیتوریس و یا مقداری از بافت پرینه برداشته شود، از این دو روش کمک می گیرند که قسمت های برداشته شده به ترتیب شبیه به حرف Z و W خواهند بود.

بخیه های لابیاپلاستی با z-plastyروش

لابیاپلاستی به روش z plasty
Seculped linear: با کمک لیزر مونالیزا تاچ ، برش در مناطق مورد نیاز ایجاد شده که هم خونریزی بسیار کمی دارد و هم نیازی به محکم بستن بخیه ها نمی باشد.

لابیاپلاستی با روش بدون بخیه (Soft)
در این نوع جراحی، بنابر خواسته  فرد، بدون نیاز به برش و بخیه، لابیاها کوچک می گردند و یا تغییر شکل و تغییر رنگ داده می شود. در این روش جراح از دستگاه های مخصوص و لیزر کمک می گیرد.
.

پاسخ

پنج × سه =