شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

اشتباه گرفتن جراحی لابیاپلاستی با ختنه !

آیا عمل لابیاپلاستی و ختنه یکی است ؟

روزانه از طریق وب سایت و همچنین شبکه های اجتماعی پاسخ گوی سوالات بسیاری از شما عزیزان هستیم .  یکی از سوالاتی که اخیرا با آن مواجه می شویم این است که لابیاپلاستی و ختنه چه فرقی باهم دارند . حقیقا به این دسته از عزیزان توصیه می کنیم که مطالب جراحی لابیاپلاستی چیست را حتما مطالعه کنند و همچنین فرق این دو عمل را در زیر به صورت مختصر برای شما ذکر می کنیم.

بزرگ بودن وغیرقرینه بودن لابیا مینورها علاوه بر کاستن زیبایی ناحیه تناسلی ، سبب اختلال فعالیتهای روزمره بانوان می شود، بسیاری از بانوان به دلیل اینکه نمی توانند به راحتی ورزش کنند ، یا لباس های تنگ بپوشند ، یا عدم رضایت همسر در زمان فعالیت جنسی از بزرگ بودن لابیا مینورها شکایت دارند.

دلایل بزرگ بودن لابیاها

 • حاملگی
 • یائسگی
 • ژنیتک
 • افزایش وزن

و…

باشد.

در عین حال که این جراحی یک عمل کوچک است ، اما به دلیل حساس بودن ناحیه عمل و داشتن غدد لنفاوی متعدد باید این جراحی با ظرافت خاصی انجام شود تا آسیبی به ناحیه تناسلی وارد نشود.

آیا لابیاپلاستی و عمل ختنه یکی است

کدام روش جراحی برای کدام لابیا مناسب است ؟

در صورتی که لابیا مینورها حالت مثلث شکل باشد، باید ازروش wedge  استفاده شود ، در صورتی که لابیاها به شکل عرضی بزرگ باشند ، باید جهت جراحی از روش هلالی استفاده شود .

در مواقعی که لابیا مینورها بسیار بزرگ هستند جراح باید دقت نماید در حین جراحی بخش ها ونواحی روی لابیا مینورها برداشته شود .

و اما برای کسانی که لابیاهای کوچک دارند اما به دلیل نامتقارنی اقدام با انجام لابیاپلاستی می کنند دکتر میترا بهمن پور روش لابیاپلاستی بدون بخیه یا همان سافت سرجری را انجام می دهد.

آیا لابیاپلاستی عمل ختنه است ؟

متاسفانه در برخی از مناطق کشور هنوز عمل ختنه برای دختران انجام می شود ، کاملا با عمل لابیاپلاستی متفاوت است ، در عمل لابیاپلاستی جراح زیبایی زنان بخش های زائد لابیاها که از زیبایی ناحیه کاسته است ، را جراحی می نماید ، اما در ختنه نه تنها لابیا مینورها برداشته می شود بلکه کلیتوریس و قسمتی از لابیا ماژورها را هم بر می دارند، عمل ختنه سبب دفرمه شدن ناحیه تناسلی می شود ، حتی در برخی از بانوان سبب ناباروری و درد هنگام نزدیکی شود ، بنابراین عمل لابیاپلاستی و ختنه معادل هم نیستند.

لابیاپلاستی با لیزر بهتراست یا جراحی

عمل لابیاپلاستی به دو صورت انجام می شود، اگر جراحی بر روی پرینه انجام شود و یا کوچک کردن کلیتوریس انجام شود، باید از روش جراحی انجام شود ، که این جراحی را می توان هم با بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد .

اما اگر لابیاپلاستی به تنهایی انجام شود ، توصیه دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان لابیاپلاستی با لیزر است ، معمولا در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود و به شکل سرپایی در مدت زمان کمی قابل انجام است .

بسیاری از بانوان اصرار دارند که لابیاپلاستی را حتما با لیزر انجام دهند ، دراین خصوص باید بیان کرد براساس وضعیت واژن و وضعیت لابیا مینورها تعیین می شود که کدام روش عمل لابیاپلاستی انجام شود .

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

2 thoughts on “اشتباه گرفتن جراحی لابیاپلاستی با ختنه !

 1. دکتر رضا مهرآرا - آگوست 3, 2019 در 10:07 ق.ظ

  باسلام و درود خدمت سرکار خانم دکتر بهمن پور
  ابتدا اززحمات و مطالب سودمندتون سپاسگزارم
  آرزو میکنم که همه‌ی مابه این بینش برسیم که دستگاه تناسلی نه یک عضو فانتزی و عادی ازدید روشنفکری و نه یک تابو و خط قرمز سنتی است بلکه در قانون زیستی آنهم جزئی از آناتومی موجودات است. اما از لحاظ روان شناختی باید گفت که پادشاه و ملکه ی این سرزمین (آناتومی بدن) است که سلامت ظاهر و درونش باید وسواس گونه رعایت شود.دوست داشتم فرصت بود تا دلائل این عقیده که از دوران دبستان آثار و رد پاشو همه جا دنبال کردم در پیشخوان قضاوت مردم قرار می‌دادم
  باز صمن تقدیر از شما آرزو میکنم که مردم به کارشما به عنوان یک شغل اقتصادی محض نگاه نکنند.
  پاینده باشید و پیروز

  پاسخ
  • fccclinic - آگوست 4, 2019 در 5:27 ق.ظ

   با سلام و خسته نباشید
   با تشکر از نظر شما جناب دکتر

   پاسخ

پاسخ

19 + 1 =