شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

لابیاپلاستی میل جنسی را بیشتر می کند یا کمتر ؟

لابیاپلاستی چیست ؟

لابياپلاستي (Labiaplasty) یک نوع عمل جراحی زیبایی محسوب شده که در آن شکل ظاهری لبه ی داخلی (لابیا مینور) یا لبه بیرونی (لابیا ماژور) واژن تغییر شکل و بهبود داده می شود.

دلایل انجام لابیاپلاستی چیست؟

1- زیبایی واژن
2- بهبود ظاهر نامتقارن
3- احساس درد در رابطه جنسی یا فعالیت ورزشی
4- تحریک کم ناحیه کلیتوریس به دلیل وجود پوست اضافه کلاهک کلیتوریس

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

شاید دغدغه  خیلی از شما عزیزان که تا به امروز لابياپلاستي را انجام نداده باشید این باشد که لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

در ابتدا باید بیان کرد که رسیدن به ارگاسم ، افزایش حس جنسی ، لذت بردن از مقاربت جنسی در اشخاص مختلف متفاوت است و مسئله  ساده ای نیست ، از سوی دیگر در بانوان افزایش حس جنسی به عوامل مختلفی نظیر سن ، افزایش تحریک نقاط حساس و جوانسازی بافت واژن ، سفتی و قوام واژن بستگی دارد .

اما سوالی که بسیاری از بانوان از دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان می پرسند این است که لابیاپلاستی چگونه باعث افزایش حس جنسی می شود ؟

همانطور که می دانید عمل زیبایی لابیاها در درجه اول باعث زیبایی ناحیه تناسلی می شود،  در بانوانی که در بخش لابیاها دارای پوست اضافه ، چین و چروک هستند ، جراح با از بین بردن چین و چروک و بخش های اضافه که ناحیه کلیتوریس را تحت پوشش قرار داده است وسبب کاهش میل جنسی شده است ، افزایش حس جنسی را ایجاد می کنند .

لابیاپلاستی میل جنسی رو بیشتر می کنه با کمتر

 

اما چرا در برخی از جراحی ها  لابياپلاستي باعث کاهش حس جنسی می شود ؟

در بخش لابیاها علاوه بر ناحیه کلیتوریس که سبب تحریک جنسی می گردد ، غدد لنفاوی متعدد وجود دارد که در زمان جراحی دکتر لابیاپلاستی نه تنها باید این جراحی را با ظرافت انجام دهد ، بلکه باید به آناتومی بدن به طور کامل آشنا باشد تا آسیبی به ناحیه تناسلی واژن وارد نشود .

برخی از اشخاص با عدم آگاهی به دکتر زنانی مراجعه می کنند که در این خصوص نه تنها دانش ندارد بلکه از مهم بودن این جراحی آگاهی ندارند و ممکن است به بخش های عصبی آسیب وارد نماید که این امر سبب کاهش میل جنسی می شود . البته این را باید گفت احتمال دارد در بعضی افراد جای برش ها تا چند وقت بعد از جراحی بی حس باشد که کم کم از بین می رود و این امری طبیعی است به مانند خانم هایی که جراحی سزارین می کنند و خط بخیه آنها تا مدتی بدون حس می شود.

توضیحات دکتر بهمن پوردر خصوص تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

در بخش روی لابیاها شبکه عصبی وجود دارد که جراح باید به آن دقت نماید ، تا با تکنیک جراحی و تبحر می تواند عمل لابیاپلاستی را انجام دهد تا روی بخش های عصبی تاثیر نداشته باشد ، انجام تکنیک صحیح نه تنها سبب کاهش میل جنسی نمی شود بلکه با برداشته شدن چین های اضافه و بخش هایی که کلیتوریس را پوشانده است ، سبب افزایش میل جنسی می شود .

عمل جراحی کلیتوریس چیست ؟

از سوی دیگر لابیاپلاستی سبب افزایش اعتماد به نفس شخص می شود که در زمان مقاربت جنسی تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارد .

بسیاری از بانوان پس از انجام لابیاپلاستی می گویند که زندگی زناشویی آنها به میزان قابل توجهی بهترشده است و نه تنها در زمان مقاربت خجالت نمی کشند بلکه تمایل بیشتری به انجام نزدیکی دارند .

نکات مهم در مورد لابیاپلاستی

1- برای دختران زیر 20 سال (به دلیل وابستگی رشد لابیاها به بلوغ جنسی) و خانم های بالای 50 سال (به دلیل کندی و مشکلاتی در ترمیم و بهبود) توصیه نمی گردد.
2- به دلیل خونریزی زیاد واژن در هنگام زایمان، عمل زیبایی لابیاها باید دو ماه پس از زایمان صورت گیرد.
3- به لطف استفاده از تکنیک های بسیار پیشرفته و شیوه های بی حسی در چندین مرحله، جراحی لابیاها کاملا بدون درد می باشد.
5- حدود 4 هفته پس از انجام عمل و در صورت بهبودی کامل بخیه ها، ایجاد رابطه ی جنسی بلامانع است.

بیشتر بدانید : چند روز بعد از عمل لابیاها بخیه ها میوفته ؟

6- در صورتی که تیرگی واژن در ناحیه لابیا ماژور باشد، این عمل در جهت رفع آن مؤثر نیست و باید از لیزر مونالیزا تاچ استفاده نمود.
7- این عمل برای خانم های باردار (به دلیل بی حسی عمومی و آسیب به جنین، بزرگ شدن موقتی لابیاها و تغییر شکل موقتی لابیاها موقع زایمان)، خانم های با زگیل یا تبخال تناسلی (به علت افزایش تعداد آنها)، زنانی با عفونت و زخم های درون واژن اصلا مناسب نمی باشد.
8- عوارض پس از انجام لابیاپلاستی مانند تورم بعد از لابیاپلاستی در ناحیه ای که تحت جراحی بوده است موقتی و کوتاه مدت می باشند.

چکیده ی مطلب

لابیاپلاستی روشی است که امروزه به دلایل زیبایی یا راحتی زنان صورت می گیرد و در آن قسمت های اضافی لابیاها برداشته می شوند. این عمل زیبایی بدون درد بوده و هیچ گونه تأثیر منفی روی میل جنسی ندارد ولی برای تمامی افراد نیز مناسب نمی باشد. در حال حاضر این عمل زیبایی به چندین روش صورت می گیرد که انجام عمل لابیا با لیزر خونریزی نداشته و بدون نیاز به بخیه می باشد

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

15 − 1 =