شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

از ورم بعد از لابیاپلاستی نترسید

ورم پس از لابیاپلاستی

ورم پس از لابیاپلاستی چرا رخ می دهد ؟

به دلیل اینکه ناحیه تناسلی مخاطی است و حاوی عروق اعصاب و لنفاوی می باشد ، پس از انجام عمل لابیاپلاستی براساس هر برشی چه براساس تیغ جراحی ، برش لیزر و چه سایر روش ها باعث می گردد که عروق لنفاوی ملتهب شده ، درنتیجه ورم پس از جراحی بروز می کند .

چکار کنیم ورم پس از لابیاپلاستی کاهش یابد ؟

ورم پس از لابیاپلاستی یکی از عوارض جانبی پس از عمل لابیا می باشد که کاملا طبیعی است ، بیمار پس از عمل با انجام برخی از روش ها و کارها می تواند به کاهش تورم پس از عمل کمک شایانی کند :

کاهش مصرف فست فود ها

فست فودها به دلیل پرنمک بودن سبب تشدید ورم پس از عمل می گردند ، بنابراین در ماه های اول پس از عمل مصرف فست فودها و غذاهای پر نمک را کاهش دهید .

اجتناب از استحمام آب گرم

گرما یکی از مواردی است که سبب تشدید تورم ها می شود ، بانوانی که لابیاپلاستی انجام داده اند باید از استحمام آب گرم و یا نشستن در وان آب گرم اجتناب نمایند زیرا گرما سبب تشدید تورم بعد از عمل می شود .

استفاده از انواع ویتامین C

تجربیات دانشمندان نشان داده است که مصرف انواع ویتامین C نقش به سزایی در کاهش تورم بدن دارند ، بنابراین دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان توصیه می کنند که حتما پس از عمل لابیاپلاستی مصرف انواع ویتامین C را افزایش دهید .
استفاده از میوه جات و سبزیجات تازه هم نقش موثری در کاهش تورم ها دارند .

مصرف به موقع داروها

مصرف به موقع داروهای که دکتر لابیاپلاستی تجویز نموده است ، یکی دیگر از راه حل های کاهش تورم است ، زیرا برخی از داروها به سبب تسکین درد پس از لابیاپلاستی و کاهش تورم است ، حتی در مواقعی که بیمار دیگر هیچ درد و تورمی ندارد به مصرف داروها باید ادامه دهد زیرا سبب تسریع در روند بهبودی زخم ها می شود .
یکی از نکاتی که در مراقبت های بعد از لابیاپلاستی باید در نظر بگیرید عدم استعمال سیگار و دخانیات است ، زیرا سیگار و دخانیات یکی از مهم ترین علت های پارگی لابیاها پس از عمل هستند ، در نتیجه شما عزیزان باید حتما در ماه های اول پس از عمل مصرف سیگار و دخانیات را کاهش دهید .

تورم بعد از لابیاپلاستی

نکات مهم پس از عمل لابیاپلاستی

 

  • در صورتی که درد شدیدی دارید حتما به جراح لابیاپلاستی خود مراجعه نمایید .
  • درصورت مشاهده ترشحات سبز و رنگی جراح زیبایی خود را مطلع نمایید .
  • اگر مبتلا به HPV هستید، قبل از عمل جراح زیبایی خود را مطلع نمایید تا مراقبت های خاصی را برای شما در نظر بگیرد که پس از عمل دچار دهیسنس نشوید ، زیرا یکی از عوامل مهم پارگی پس از لابیاپلاستی فعال بودن زگیل تناسلی است .
  • پس از عمل لابیا به مدت یک ماه نباید رابطه جنسی داشته باشید .

بخیه ها همگی جذبی هستند و معمولا پس از ۳ الی ۴ هفته بخیه ها جذب شده و یا می افتند بنابراین نباید تا زمانی که بخیه ها جذب نشده اند ، ناحیه تناسلی مرطوب باشد که سبب عفونت شود ، رعایت بهداشت و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی بسیار مهم می باشد .

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

پنج × یک =