شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

جراحی ترمیم لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

بیشتر مردم فکر می کنند که ترمیم لابیاپلاستی عملی می باشد که لزوما پس از لابیاپلاستی بار اول باید انجام شود ، این دیدگاه اشتباه است ، زیرا عمل ترمیم در بیمارانی انجام می شود که عمل اولیه لابیاپلاستی آنها با تکنیک غلط انجام شده است و از نتیجه عمل ناراضی هستند.بعضیا عمل ترمیم لابیاپلاستی را مانند تزریق بوتاکس می دانند  که نیاز به ترمیم دارد و این کاملا اشتباه است .

عمل ترمیم لابیاها در برخی از مواقع بسیار سخت می باشد ، زیرا در عمل ترمیم اولیه به دلیل عدم تکنیک جراح و نداشتن تخصص و تبحر جراح لابیاپلاستی ، به بافت آسیب وارد شده است و نیاز است که در عمل ترمیمی لابیاها نیاز به انجام پیوند و یا گرفت می باشد .

labiaplasty

چه زمانی می توان عمل ترمیمی لابیاها را انجام داد ؟

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که عمل ترمیمی را شش ماه پس از عمل اولیه می توان انجام داد ، زیرا عمل ترمیم زود هنگام می تواند باعث ایجاد عوارض بدتری شود .

چرا جراحی ترمیمی لابیا ؟؟

معمولا ممکن است در عمل لابیای اولیه سایز لابیاها به اندازه زیادی کاهش پیدا کرده باشه و یا اینکه کلا لابیاها برداشته می شود. در حالت دیگر ممکن است که لابیا ها با وجود جراحی هنوز بزرگ و نامتقارن باشد و فرد دوباره در خواست این عمل را داشته باشد.

آیا عمل لابیاپلاستی نقاهت طولانی دارد ؟

دوره نقاهت خاصی ندارد ،  24 الی 72  ساعت استراحت و استراحتش هم به گونه ای است  که کار سنگین و دائم سرپا نباید داشته باشید و اینکه تا 1ماه رابطه و ورزش سنگین نباید داشته باشید .اما بعد از جراحی ترمیمی لابیا نیاز به استراحت بیشتری می باشد.

 

نکات مهم در خصوص لابیاها

آیا اندازه لابیا در تمامی بانوان یکسان است ؟

خیر – در تمامی بانوان سایز لابیاها یکسان نیست ، سایز لابیاها به میزان چربی هایش بستگی دارد ، هرچه میزان چربی بیشتر باشد ، لابیاها دارای سایز بزرگتری هستند .

 

بهداشت لابیاها

یکی از سوالات متداولی که بیان می شود این است که آیا با اسپری های معطر و یا صابون های معطر می توان لابیاها را تمیز کرد ؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که تمیز کردن لابیاها با صابون معمولی و آب کافی می باشد .

استفاده از اسپرهای معطر و یا صابون های عطر دار باعث تحریک آن خواهد شد ، زیرا پوست لابیاها ظریف است و استفاده از محصولات قوی سبب تحریک آنها می شود .

واریس فرج

در برخی از بانوان باردار واریس فرج رخ می دهد ، این واریس باعث می شود که در لبه های کوچک و بزرگ رگ های واریس دیده شوند .

علت واریس فرج

علت رخ دادن این امر افزایش یافتن جریان خون در هورمون های حاملگی و اندام لگن می باشد ، این واریس معمولا در سه ماه سوم بارداری بیشتر رخ می دهد .

آیا واریس فرج خطرناک است ؟

خیر – زیرا پس از مدت زمان کمی ازگذشت زایمان این رگ ها از بین میروند ، بانوانی که به این بیماری مبتلا می شوند توصیه می شود که مدت زمان طولانی ایستاده نباشند و از پوشیدن لباس های تنگ خودداری نمایند .

 

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

5 thoughts on “جراحی ترمیم لابیاپلاستی

 1. negneg - می 11, 2020 در 9:13 ق.ظ

  سلام خانم دکتر من پارسال پیش یک دکتر دیگه جراحی لابیاکردم ولی یه طرفش بزرگ تره و اصلا خوب نشد شما جراحی ترمیمی انجام میدین؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 31, 2020 در 5:34 ق.ظ

   بله انجام میشه

   پاسخ
 2. Mina - می 31, 2020 در 2:21 ب.ظ

  سلام من عمل لابیاپلاستی انجام دادم و دکترم لابیاهامو بدون اجازه من کامل برداشته ایا میشه دوباره لابیا داشته باشم؟

  پاسخ
 3. نگين - اکتبر 8, 2020 در 5:50 ب.ظ

  سلام من چندین بارعمل لابیاپلاستی انجام دادم وهرسری لبه راستم بخیش بازمیشدتااینکه فهمیدیم وقتی پمادمیزنم بازمیشه والان دکتربهم کفته کاملابایدلابیاتوبردارم تادرست بشه ایاظاهرزشتی پیدانمیکنه وقتی کاملابردارن؟؟

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 9, 2020 در 12:35 ق.ظ

   سلام، چندین بار !! آیا یک جراح مناسب برای این عمل انتخاب کرده بودید؟ از اونجایی که جراحی لابیاپلاستی یک جراحی مینور هست خونریزی و دوران نقاهت کمی داره نباید مشکلاتی از این دسته رخ بده و احتمالش بسیار پایین است مگر اینکه پزشک شما تخصص کافی رو در این زمینه نداشته. شما حتما باید توسط یک متخصص با تجربه معاینه بشید و اصلا نمیشه گفت که آیا شما باید لابیا رو بردارید یا نه.

   پاسخ

پاسخ

6 + یک =