شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

خارش بعد از عمل لابیا

علت خارش پس از لابیاپلاستی چیست ؟

پس از عمل لابیاپلاستی یکسری عوارض جانبی رخ می دهد که پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود ، خارش پس از لابیاپلاستی یکی از این عوارض می باشد ، بانوان پس از عمل از این خارش بسیار نگران هستند و علت آن را عفونت می دانند ، اما چه علت خارش چه چیزهایی هستند؟

خارش پس از لابیاپلاستی معمولا به دو علت رخ می دهد :

جوش خوردن بخیه لابیاها

بخیه لابیاها معمولا بعد از 3 روز در حال جوش خوردن است که شخص ممکن است با خارش شدیدی روبرو شود ، در مواقعی که این حالت رخ می دهد ، شخص باید از کرم ترمیمی استفاده نماید ، تا علاوه بر تسریع در روند بهبودی زخم ها و بخیه ها ، خارش شخص کمی کمتر شود . این خارش تنها مختص عمل لابیا نیست حتی شما ممکن است بر اثر جراحتی کوچک دست های خود را بخیه زده و بعد پانسمان می کنید شاید برایتان پیش آمده باشد که بخیه ها در زیر پانسمان می خارند و تنها دلیل آنها روند ترمیم پوست و جوش خوردن بخیه ها است. دکتر بهمن پورجراح زیبایی زنان بیان می کند که مدت زمان خارش بسته به پوست هر شخص متفاوت است .

خارش بعد از عمل لابیا

عفونت لابیاها

در مواقعی که عفونت لابیاها رخ می دهد شخص با خارش ، درد ، و در برخی از موارد با تورم روبرو می شود ، اگر شخص ترشحات غیرطبیعی داشته باشد ، حتما باید به جراح زیبایی خود مراجعه نماید . خارش های شدیدی که شما نتوانید آنها را تحمل کنید بعد از لابیا پلاستی طبیعی نیستند.

رعایت بهداشت کمک شایانی به کاهش عفونت لابیاها می کند .

راه های پیشگیری از عفونت لابیاها

  • مصرف داروهای که جراح زیبایی زنان تجویز کرده است ، برای التیام زخم ها و کاهش خارش و عفونت واژن بسیار موثر است .

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان به بانوان یکسری پماد و قرص را تجویز می کنند که به کاهش خارش لابیاها پس از عمل کمک شایانی می کند .

  • رعایت بهداشت برای پیشگیری از عفونت ها بسیار موثر است ، برای اینکه به عفونت پس از لابیاپلاستی مبتلا نشوید ، باید پس از شست و شویی ناحیه تناسلی حتما با سشوار ناحیه تناسلی را خشک نمایید .
  • پس از لابیاپلاستی نباید مدت زمان طولانی بنشینید ، زیرا این کار سبب عفونت لابیاها می شود .
  • پس از عمل لابیاها شخص نباید فعالیت های سنگین انجام دهد ، زیرا این کار سبب باز شدن بخیه ها می شود .
  • پس از لابیاپلاستی شخص باید تا یک ماه از نزدیکی اجتناب نماید تا به بخیه ها فشاری وارد نشود ، تا بخیه ها به خوبی جوش بخورد .
  • پس از عمل لابیاپلاستی شخص به هیچ عنوان نباید از پتادین استفاده نماید .

رعایت مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی کمک شایانی به کاهش درد و بهبودی سریع تر زخم ها می کند ، به همین دلیل است که به بانوان توصیه می شود پس از لابیاپلاستی تمامی مراقبت های پس از آن را انجام دهند تا با مشکل خاصی روبرو نشوند .

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

4 × 2 =