دکتر میترا بهمن پور / دانستنی های زیبایی زنان / لابیاپلاستی در دختران باکره
۶ دقیقه
آیا-دختران-باکره-می-توانند-لایاپلاستی-کنند؟

لابیاپلاستی در دختران باکره

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی عملی جراحی است که برای تغییر شکل لابیای واژن و ارائه‌ی ظاهری متقارن و زیبا به دستگاه تناسلی زنانه، در صورت وجود مشکلاتی مثل عدم تقارن، افتادگی، بزرگی، تیره رنگی و یا چروکی انجام می‌شود. این عمل یکی از پیشروترین عمل‌های زیبایی در بین تمامی اعمال زیبایی اندام تناسلی در سراسر جهان است که هم مزایای زیبایی شناختی دارد و هم دارای مزایای عملکردی می‌باشد. ما در ادامه قصد داریم شما را با مسائل مربوط به انجام عمل لابیاپستی در دختران باکره آشنا کنیم و در انتها نیز به سوالات متداول راجع به این عمل پاسخ دهیم. برای شروع اجازه دهید با توضیحی راجع به چیستی عمل لابیاپلاستی شروع کنیم.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

در اصطلاح، -labium به معنی لب (در اینجا لب یا لابیا واژن) و -plasty نیزبه معنای عمل زیبایی است. بنابراین، عمل لابیاپلاستی را می توان به صورت عمل زیبایی لابیای دستگاه تناسلی زنانه تعریف کرد. عملکرد این عمل شامل کاهش و یا افزایش اندازه‌ی لابیا است.

لب یا لابیا های واژن شما چین های پوستی اطراف دهانه‌ی واژن شما به شمار می روند. شما دو لابیای دارید. چین های بیرونی که لابیای بزرگ نامیده می شوند و چین های درونی که به لابیای کوچک معروف اند. چین‌های بیرونی چین‌های گوشتی بزرگ‌تری می‌باشند که وظیفه‌شان حفاظت از اندام‌های تناسلی خارجی است و بعد از بلوغ با موهای ناحیه‌ی تناسلی پوشیده می‌شوند. چین های داخلی نیز از دهانه‌ی مجرای ادرار و واژن شما محافظت می کند. گفتنی است که در لابیاپلاستی بیشتر عمل بر روی لابیای داخلی انجام می شود.

لابیاپلاستی-در-دختران-باکره

هدف از انجام عمل لابیاپلاستی در دختران باکره چیست؟

همانطور که گفته شد لابیاپلاستی معمولاً برای کاهش اندازه‌ی لابیا مینور و هماهنگی آن با اندازه‌ی لابیای بیرونی انجام می شود. این مشلات ناهماهنگی سایز لابیا ها معمولا به خاطر گذشت زمان ایجاد می شود، اما دلیل انجام عمل لابیاپلاستی در دختران باکره چیست؟ گاهی اوقات برخی از دختران باکره به خاطر دلایلی مثل اختلالات ژنتیکی، اختلالات هورمونی و همچنین بلوغ، عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. اندازه‌ی نامتوازن این لابیا ها می تواند مشکلاتی از جمله مسائل زیبایی، سلامتی و درد های جنسی را برای این دختران ایجاد کند.

عمل لابیاپلاستی در دختران باکره به چه شکلی انجام می شود؟

مطلوب ترین ظاهراندام تناسلی زنانه شامل لابیای داخلی کوتاه و متقارن می باشد. به صورتی که در حالت ایستاده وقتی پاها بسته هستند، لابیای داخلی از لبهای بیرونی تجاوز نکند. برای رسیدن به چنین شرایطی در طول عمل لابیاپلاستی در دختران باکره جراح یکی از موارد زیر را انجام خواهد داد.

  • مقداری از بافت لابیای داخلی را برای کاهش اندازه‌ی آن خارج می کنند.
  • ماده ای پرکننده و یا چربی مخصوصی را به لابیای خارجی تزریق می کند تا آن را بزرگ تر کند.

حال نوبت به پاسخ به پرسش اساسی این مقاله در ارتباط با عمل لابیاپلاستی در دختران باکره و پرده‌ی بکارت رسیده است.

آیا انجام عمل لابیاپلاستی در دختران باکره باعث آسیب به پرده‌ی بکارت می شود؟

خیر انجام عمل لابیاپلاستی در دختران باکره هرگز به پرده‌ی بکارت آسیبی نخواهد رساند. گفتنی است که پرده‌ی بکارت دختران باکره دهانه واژن را احاطه کرده است. در عمل لابیاپلاستی لابیا یا لب های واژن تحت درمان قرار میگیرد که هیچ ارتباطی با پرده‌ی بکارت ندارند. بنابراین، می توان این عمل را با خیال راحت برای دختران جوان باکره انجام داد.

سوالات متداول

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی سوالاتی که ممکن است در ارتباط با عمل لابیاپلاستی در ذهن خود داشته باشید بپردازیم.

آیا انجام عمل جراحی لابیاپلاستی می تواند بر لذت جنسی تأثیر منفی بگذارد؟

خیر. عمل لابیاپلاستی هرگز نمی تواند بر میزان لذت شما از رابطه‌ی جنسی تأثیر منفی بگذارد. حتی می توان گفت این جراحی با افزایش اعتماد به نفس شما، بر تمرکز تان حین داشتن رابطه جنسی تأثیر مثبت می گذارد.

چه کسانی واجد شرایط انجام عمل لابیاپلاستی هستند؟

عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی در حال حاضر توسط بسیاری از متخصصان زنان و همچنین جراحان پلاستیک انجام می شود. آنچه که یک پزشک را واجد شرایط انجام این عمل می کند این است که بر آناتومی ناحیه تناسلی زنان مسلط بوده و همچنین در این زمینه آموزش دیده باشد و دارای تجربه باشد.

چه نوع عوارضی بعد از انجام عمل قابل مشاهده است؟

لابیاپلاستی خطرات و عوارضی مانند خونریزی، عفونت و باز شدن بخیه‌ها را به همراه دارد که در هر عمل دیگری نیز قابل مشاهده است. توجه داشته باشید این عوارض زمانی که عمل با تکنیک صحیحی انجام شود به حداقل میزان ممکن می رسد.

  • در عمل های لابیاپلاستی ای که از قبل، انتظارات بیمار توسط پزشک درک نشود و یا توسط جراحانی با تجربه‌ی ناکافی انجام شود، ممکن است بیماران از نتیجه راضی نبوده و نیاز به انجام عمل مجدد وجود داشته باشد.

مفهوم واژن اسرداگ باربی چیست؟

واژن اسرداگ باربی نوعی عمل لابیاپلاستی است که در انجام آن اطمینان حاصل می‌شود لابیای مینور فرد به حداقل سایز ممکن کاهش می یابد. در طی این استراتژی جراحی بافت پوسته‌ی بالایی واژن بدون باز کردن کلیتوریس نازک می‌شود. بیماران علاقه‌ی زیادی به انجام عمل ” واژن اسرداگ باربی” دارند. در صورت نیاز می توان آن را در همان جلسه‌ی پیوند چربی و یا تزریق اسید هیالورونیک انجام داد.

جراحی-زیبایی-واژن-برای-دختران

آیا انجام عمل لابیاپلاستی سخت است؟

خیر لابیاپلاستی عمل سختی نیست، اما یک روش جراحی بسیار خاص می‌باشد که شامل جزئیات بسیار کوچکی است. از آنجایی که این درمان شامل آموزش پزشکی و دستیاری نمی‌شود، توصیه می شود عمل را به دست پزشکان متخصص بسپارید.

انجام عمل چقدر طول می کشد؟

عمل لابیاپلاستی معمولاً 1 تا 1.5 ساعت بسته به استراتژی به کار گرفته شده طول خواهد کشید.

آیا عمل لابیاپلاستی با بی حسی موضعی قابل انجام است؟

بله قابل انجام است. با توجه به نیاز بیمار، جراحی لابیاپلاستی را می‌توان به وسیله‌ی بی حسی موضعی، یعنی تنها با بیهوشی محلی انجام داد.

آیا در دوران بارداری می توان عمل را انجام داد؟

خیر، عمل لابیاپلاستی نیز مانند هر جراحی زیبایی تناسلی دیگری در دوران بارداری قابل انجام نیست. علاوه بر این شما حداقل 3 ماه بعد از زایمان نیز برای انجام عمل باید صبر کنید.

آیا لابیاپلاستی عملی گران قیمت است؟

خیر. با اینکه این عمل یک جراحی نیازمند تلاش و صبر زیاد است و برای انجام آن ظرافت زیادی باید به کار برد، در مقایسه با سایر عمل‌های زیبایی گران نیست. هزینه لابیاپلاستی به عوامل مختلفی از جمله کلینیک درمانی، دستمزد پزشک و … بستگی دارد.

drmitrabahmanpour

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی یکی از مولفین موسسه رهپویان شریف نویسنده و آموزش دهنده موسسه رهپویان شریف استادیار دانشگاه ارائه دهنده پنج کنگره ی زنان و زایمان کشور رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشیابی دانشجویان دارای مدرک جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان از آکادمی آمریکایی جراحی زیبایی زنان American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *