جوش خوردن بخیه های لابیاپلاستی

مدت زمان جوش خوردن بخیه واژن

آنچه می خوانید...

جوش خوردن بخیه واژن

هر زمان که جراحتی عمیق در بدن شما رخ  دهد معمولا زخم ها با بخیه دوخته می شوند و بعد از مدتی هم ترمیم می شوند. حال این جراحت ممکن است با صدمه دیدن در یک حادثه رخ دهد و یا با تیغ های جراحی ایجاد شده باشد. به نسبت زخم به وجود آمده بخیه ها به شکل های مختلفی زده می شود. عمدتا برای ارگان های داخلی بدن از بخیه های جذبی برای بستن زخم ها استفاده می کنند.اما در این مطلب سعی بر این داریم در خصوص بخیه های واژن که ممکن است در اثر زایمان های طبیعی و یا بخیه هایی که در جراحی های زیبایی زده می شود یبشتر صحبت کنیم. در ابتدا بهتر است در رابطه با بخیه و نخ های بخیه بیشتر اطلاعات داشته باشید.

انواع بخیه

بخیه های غیر جذبی

بر اساس نخ های استفاده شده می توان آنها را به صورت نخ نایلونی، پلی پروپیلن، سیلک و پلی استر تقسیم بندی کرد.این بخه ها نیاز به کشیدن دارند. بعضی از آنها از یک رشته نخ تشکیل شده اند و به راحتی از بافت عبور می کنند و برخی از چند رشته نخ هستند با اینکه احتمال باز شدن دوخت ها را بسیار کم می کند اما زمان رد شدن از بافت ها صدمه بیشتری وارد می کنند و درصد مبتلا شدن به عفونت هم بیشتر می شود.

 بخیه های جذبی

این نوع نخ های بخیه طوری ساخته شده اند که  با آنزیم های طبیعی بافت های بدن سازگاری دارند و خود به خود حل می شوند. ترکیبات استفاده شده در این نخ ها استریل هستند. جنس نخ این نوع بخیه  به دو دسته بخیه جذبی طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شود.

نخ یخیه واژن

نخ های جذبی پلین

مدت زمان جذب : این نوع بخیه ها کم کم بعد از گذشت یک هفته محکمی خود را از دست می دهند  و  در هفته دوم شروع به جذب شدن می کنند  که  هر چه ضخامت نخ بیشتر باشد زمان جذب بیشتر خواهد شد .از این نخ ها بیشتر برای  عروق سطحی و دوختن جراحت های زیر پوست استفاده می شود.

نخ های جذبی کرومیک

با کروم اندود کردن نخ های پلین نخ های کرومیک ایجاد می شوند که به علت وجود کروم مدت زمان جذب آنها بین دو هفته تا یک ماه افزایش پیدا می کند . از این بخیه ها بیشتر برای نقاط عمیق تر و دوختن عضلات و رگ ها استفاده می شود.رنگ این بخیه ها  معمولا آبی  و یا مشکی است.

نخ های قابل جذب مصنوعی

این نخ ها از الیاف بافته شده درست شده است  و به علت پوشش پلی گلاید نرم  و لغزنده هستند و همین امر موجب می شود گره هایی که در اتتهای هر بخیه توسط جراح  زده می شود کیفیت بهتری داشته باشد از این نخ ها بیشتر در جراحی های میکروسکوپی استفاده می شود. نخ ویکریل که از  نوع مصنوعی است در ۱۴ روز اول خاصیت استحکام و کششی خود را از دست می دهد و بعد از سه هفته کم کم شروع به حل شدن در بافت بدن می کند.

زمان جوش خوردن بخیه های واژن

همانطور که در مقدمه ذکر کردیم. ما از دو جنبه می توانیم در رابطه با بخیه های واژن صحبت کنیم زمانی که فرد جراحی های واژن با جنبه زیبایی و یا تنگ کردن واژن انجام داده است مانند عمل لابیاپلاستی و واژینوپلاستی و یا واژن بعد از زایمان طبیعی دچار آسیب شده است و متخصص زنان پارگی ایجاد شده را با بخیه های جذبی و یا غیر جذبی ترمیم کرده است.

بخیه زایمان طبیعی

در هنگام زایمان انقباضاتی در رحم ایجاد ایجاد می شود. این انقباضات منجر به گشاد شدن دهانه رحم و تسهیل خروج نوزاد می شود. گشاد شدن دهانه رحم سبب پاره شدن پرینه و نیاز به بخیه می شود. در نتیجه ترمیم بخیه ها بعد از زایمان طبیعی یکی از چالش های پیش روی مادران خواهد بود.

زایمان طبیعی به دو صورت اپیدورال و کاملا طبیعی انجام می شود. در زایمان اپیدورال برای مادر از بی حسی استفاده می شود در نتیجه او هیچ دردی در حین زایمان احساس نمی کند. در این روش برای خروج نوزاد از وکیوم استفاده می شود. در صورتی که پزشک فاقد مهارت باشد ممکن است این امر برای نوزاد عوارضی به دنبال داشته باشد. اما در زایمان معمولی مادر، درد را حس می کند. اما خطرات این روش بسیار کمتر است.

تعداد بخیه های زایمان طبیعی

یکی از ملزومات زایمان طبیعی، باز شدن دهانه رحم است. در صورتی که دهانه رحم به اندازه کافی باز نشود، پزشک ناچار خواهد بود که با روش اپیزیوتومی در ناحیه پرینه برش ایجاد می کند. جثه نوزاد موثرترین عامل در تعین تعداد بخیه های ضروری است. در مواردی که نوزاد کوچک باشد پارگی پرینه بسیار اندک است. در نتیجه بدون نیاز به بخیه ترمیم می شود. اما در مواردی که برای ترمیم این ناحیه از بخیه استفاده می شود.

بخیه های جذبی و غیر جذبی بعد از زایمان

در یک تقسیم بندی کلی، بخیه های زایمان به دو نوع جذب شدنی و غیر جذبی تقسیم می شوند. تفاوت این دو نوع بخیه در نیاز آنها به برداشتن نخ های بخیه است. در بخیه های جذبی، پس از گذشت مدت زمانی معین، بخیه ها جذب بدن مادر می شود، در نتیجه نیازی به کشیدن و خارج کردن نخ های بخیه نیست. اما در بخیه های غیر جذبی، پس از ترمیم این ناحیه، پزشک معالج ادام به جداسازی و خروج نخ های بخیه می کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که امروزه در تمام زایمان ها از نخ های بخیه جذب شدنی استفاده می شود.

رعایت برخی نکات می تواند روند ترمیم بخیه ها بعد از زایمان طبیعی را سرعت ببخشد.

تکنیک های مناسب برای ترمیم بخیه ها بعد از زایمان طبیعی

برای زایمان طبیعی، حدود یک تا دو سانتی متر از پرینه پاره می شود. برای ترمیم این ناحیه از بخیه استفاده می شود. با توجه به اینکه شدت پارگی پرینه در زایمان طبیعی بسیار اندک است، حدود ۱۰ تا ۱۲ روز بعد از زایمان دیگر اثری از این بخیه ها نخواهد بود.

مراقبت های بهداشتی از بخیه

 • بعد از زایمان به منظور پیشگیری از باز شدن بخیه ها، برای نشستن از یک بالش حلقوی استفاده کنید
 • بهتر است در این دوره به جای استفاده از توالت ایرانی، از توالت فرنگی استفاده کنید.
 • برای شستشوی زخم از آب گرم استفاده کنید، سپس با استفاده از یک حوله تمیز و خشک این ناحیه را کاملا خشک کنید
 • می توانید ساعتی از روز را بدن لباس زیر باشید تا زخم ها در معرض هوا قرار بگیرند
 • استفاده از چند قطره بتادین در یک لگن آب می تواند برای بهبود زخم ها موثر باشد
 • از ایستادن بیش از حد خودداری کنید (مخصوصا در ۱۰ روز اول بعد از زایمان)
 • از دستکاری زخم بپرهیزید و بدون دستور پزشک از هیچ لوسیون و کرمی در این ناحیه استفاده نکنید
 • در این دوره استفاده از تامپون ممنوع است
 • برای خونریزی از نوار بهداشتی های فاقد پودر جاذب استفاده کنید
 • هر دو یا چهار ساعت ( بسته به میزان خونریزی ) پدهای بهداشتی خود را تعویض کنید

درمان پاره شدن بخیه های زایمان

بله احتمال پارگی بخیه ها کاملا وجود دارد. در صورتی که مراقبت ها را به درستی انجام ندهید ممکن است یک یا چند تا از بخیه ها پاره شود. اما باید چه کار کنید؟  اینکه بخیه چه مدت بعد از زایمان پاره شده باشد و روندبهبودی زخم ها چگونه باشد و یا اینکه میزان پارگی تا چه حد بوده است همگی  می تواند در تصمیم گیری برای درمان این بخیه ها موثر باشد. در برخی از موارد امکان دارد پاره شدن بخیه ها نیاز به اقدام خاصی نداشته باشد تنها موارد بهداشتی رعایت شود تا واژن به همراه بخیه ها ترمیم پیدا کند . در موارد دیگری نیاز به مراجعه به پزشک الزامی است زیرا احتمال دارد واژن به بخیه زدن مجدد احتیاج داشته باشد.

جوش خوردن بخیه های واژن بعد از جراحی های زیبایی

اما می رسیم به یکی از سوالات پر تکرار که بانوان بعد از جراحی زیبایی واژن به خصوص لابیاپلاستی از پزشک  خود می پرسند اینکه کی بخیه ها خوب می شوند؟ چه زمانی بخیه های لابیاپلاستی را باید کشید یا کی جذب می شوند ؟ با توجه به توضیحاتی که برای شما خوانندگان عزیز داده شد قطعا خود جراح لابیاپلاستی می تواند پاسخ این سوال را بدهد زیرا نخ های بخیه استفاده شده ممکن است جذبی یا غیر قابل جذب باشند. در بهبودی بخیه ها عواملی همچون  وضعیت بافت واژن و وضعیت جسمانی  و تغذیه دخیل هستند برای مثال در سنین بالا این امر کند تر رخ می دهد .

همچنیین بافت هایی که دچار عفونت هستند در دوره بسته شدن زخم ها با مشکل رو به رو خواهند شد و به همین دلیل است که جراح زیبایی زنان باید قبل از جراحی نشانه های عفونت واژن را بررسی کند.

عکس جراحی لابیاپلاستی ( در این جراحی تکنیک هایی مختلفی برای برش ها و همچنین بخیه ها استفاده می شود)

زمان جوش خوردن بخیه های واژن

 ویژگی یک جراحی زیبایی واژن با بخیه ی ایده آل

 • بهتر است که بخیه های واژن به گونه ای زده شود که باعث کشش در بریدگی ها نشود.
 • نوع دوخت بخیه ها متناسب با برش ها باشد تا ایجاد التهاب کمتر باشد.
 • بعد از خوب شدن زخم ها جای بخیه ها ناپدید شود.
 • نخ های استفاده شده از لحاظ هزینه برای مراجعه کنندگان مقرون به صرفه باشد.
 • نخ های بخبه نباید حاوی ماده های تشکیل دهنده خطرناک باشند.

مراقبت از بخیه های واژن

بهتر است در ساعات اولیه بعد از جراحی های زیبایی روی بخیه ها ننشینید و دراز بکشید و بالعکس برای اینکه به بخیه ها فشاری وارد نشود زیاد از حد نایستید  و اینکه روی تیوپ های طبی بنشینید.

اگر خونریزی های قاعدگی شما شروع شد از نواربهداشتی هایی که مواد شیمیایی برای جذب دارند استفاده نکنید و تند تند نوار بهداشتی خود را در روز های اول تعویض کنید.

بهتر است بعد از اجابت مزاج با سشوار واژن خود را خشک کنید.

به تغذیه خود بیشتر دقت کنید قطعا پروتئین می تواند به بهبودی زخم ها کند همچنین مصرف خوراکی هایی که دارای ویتامین C  و A  هستند می توانند به شما کمک شایانی بکنند.

اگر بخیه ها در بدن بمانند چه اتفاقی میفتد ؟

بخیه ها باعث می شوند که بافت های پوستی کنار هم بیایند و  بافت های پوستی جدید تشکیل شوند و به یکدیگر بچسبند که بعد از آن نیازی به وجود نخ های بخیه نیست و اگر نخ ها همچنان در بافت وجود داشت باشند  باعث مشکلاتی مانند آبسه پوست و احتمال ایجاد عفونت به علت ورود میکروب ها از حفره در بافت ها می شوند

لوگو دکتر میترا بهمن پور

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی یکی از مولفین موسسه رهپویان شریف نویسنده و آموزش دهنده موسسه رهپویان شریف استادیار دانشگاه ارائه دهنده پنج کنگره ی زنان و زایمان کشور رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشیابی دانشجویان دارای مدرک جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان از آکادمی آمریکایی جراحی زیبایی زنان American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

61 پاسخ

 1. نخایی که برای بخیه ها استفاده میشه میتونه باعث این بشه که هزینه جراحی بالاتر بره چون من پیش یه دکتری رفتم برای مشاوره لابیاپلاستی بهم گفت بیشتر هزینه برای همین نخ هایی هستش که استفاده میشه

  1. بله همین طوره البته نه بیشتر هزینه، ولی بی تاثیر نیستن، معمولا بیشترین هزینه متعلق به دستمزد جراح و یا هزینه های کلینیک های جراحی خواهد بود.

 2. سلام
  الات روز ۶از عملمه،متاسفانه ازم خون ابه میاد دکترم میگه طبیعیه ولی مت خیلی سوزش دارم حس میکنم زخمم بازه بنظرشما مشکلیه

  1. اینکه شما روز ششم جراحی هستید معمولا بخیه ها رو به بهبودی می روند و خونریزی قطع می شود اما با توجه به مشکل پیش امده فعالیت های سنگین نداشته باشید استراحت خود را بیشتر کنید و مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام دهید اینکه خونریزی قطره ای هستش نگران کننده نیست اما نشانه این است که روند بهبودی زخم ها کند پیش رفته است.

   1. سلام من ۱۰روز پیش سه تاعمل انجام دادم دوسال پیش زایمان طبیعی داشتم عمل لابیا و ۲تا دیگه بود ک الان بخیه هام باز شده یه قسمت واز حالت قرینگی دراومده رفتم پیش دکتر میگه عفونت کردی وبخیت بازشده بهت دارو میدم ب مرور جوش میخوره ولی خیلی بخیه هام بازه مطمئینم بادارو رفع نمیشه الان چ کارکنم

    1. سلام دوست عزیز حتما داروها رو مصرف کنید مراقبت ها رو به درستی انجام بدید در صورتی که بخیه ها به همون شکل باقی موندن دوباره مراجعه کنید شاید نیاز باشه دوباره بخیه بزنید.

 3. جوریه که وقتی بیشتر از ده دقه سرپام خونریزی مثل روز ۳ و۴ پریودی خیلی کم قطره ای دارم طبیعیه خیلی نگرانم لطفا جوابم بدید
  ممنونم

 4. سلام روز ۴لابیا رو میگذرونم،۲۶سالمه و ب علت عفونت قبلی لابیا هام خیلی بزرگ بودن،جراحی کردم و برداشتم بعد از جراحی ۱ساعت تو ماشین نشسته بودم تا ب خونه برسم،نوار بهداشتیم پر از خون شد،الان با گذشت ۴روز ۱بخیه ها باز شده،زخم داخلی کامل ترمیم نشده و وقتی میرم دستشویی ۱ ۲قطره خون میاد و ورم داره ب خصوص پایین لابیا هام ک کشیده شده،خیلی نگرانم،تا کی این وضع طبیعیه؟دکترم گفتن ب خاطر تزریق لیدوکایین اپی نفرین دار این ورم طبیعیه،نظر شما چیه؟

  1. تورم لابیا بعد از عمل کاملا طبیعی هستش و نباید نگران این امر باشید به هر حال در این قسمت جراحی صورت گرفته و این اتفاق امری طبیعی است. امکان دارد خونریزی ها به وجود آمده به علت فشار وارد شده باشد. به شما توصیه می شود از توالت فرنگی استفاده کنید هنگام شست و شو آب با فشار زیاد استفاده نکنید و از نشستن های طولانی مدت خودداری کنید . حتا داروهاتون رو به موقع مصرف کنید چون اگر خونریزی به علت عفونت باشند روند بهبودی بخیه ها و تورم بسیار طولانی خواهد شد.

 5. سلام خسته نباشید من ۵ روز از عمل لابیاپلاستیم میگذره ، و کاملا بک طرف لابیام‌بزرگتر از اونور هستش و کاملا فرق داره با هم و یک طرف بخیه تا بالا اومده اما یک طرف بخیه اش تا بالا نیست و خیلی استرس دارم که درست عمل نکرده باشه ! باید چیکار کنم ؟

  1. شما تورم بعد از عمل دارید که نباید تگرانش باشید یک مقدار صبور باشید شما هنوز بخیه دارید و نمی تونید تشخیص بدهید که فرم نهایی لابیا به چه شکل شده . مراقبت های بعد از عمل رو به خوبی رعایت کنید تا مبادا دچار عفونت بشید تا زخم ها زوددتر بهبود پیدا کنه.

 6. من عمل لابیاپلاسى انجام دادم ولى عفونت کرد و بخیه هام باز شد بعد از یک هفته که عفونتم برطرف شده دکترم بهم گفت که احتیاجى نیست بخیه بزنم و خود لابیاها بهم میچسبن فقط یه کرم بهم داده که بعد از شستشو بزنم
  من خیلى نگرانم که گوشتا بهم نچسبن همینطورى باز بمونه لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. زخم ها خوب می شوند منتها روند خوب شدن زخم های شما شاید کند تر پیش برود و باید بیشتر احتیاط کنید. بیشتر مراقب باشید در صورتی که آنتی بیوتیکی برای شما تجویز شده حتما منظم مصرف کنید

 7. سلام وقت بخیر
  من پایین بکارتم در ساعت ۶ دچار پارگی شدم.
  دکترم یبار ترمیم کردن برام دو ماه پیش باز شده بود دوباره برام بخیه زدن ولی میترسم‌دوباره باز بشه. لطفا راهنماییم کنید چطور از بخیه هام مراقبت کنم.

 8. سلام.
  من ۶ روزه که لابیا پلاستی کردم با لیزر،خونریزی ندارم ولی بینهایت سوزش دارم مخصوصا نوقع دفع ادرار که از سوزش شدید افت فشار پیدا میکنم ،تمام مراقبتها رو هم انجام میدم ولی نمیتونم سوزشش رو تحمل کنم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

   1. من ۸ روزه عمل تنگ کردن انجام داوم بخیام دارن میوفتن ولی لبه های واژن که جای بخیه هاست جوش نگرفته وبازه میشه بگید دلیلیش چه وایادرست میشه لطفا

 9. سلام من روز ششم از عمل لابیا و تنگ کردن هستم یه روزه که ترشح خونابه ای دارم. ک وقتی از بدنم بیرون میاد و ب بخیه هام میرسه میسوزه این ترشحات طبیعیه ؟
  دکترم بمن قرص چرک خشک کن دادن برای این مشکل .‌همش میترسم نکنه تا اخر عمر همین شکلی بمونم 😔

  1. سلام عزیزم ، چرا انقدر نگران هستید به هر حال شما یک جراحی کوچیک انجام دادین ، زخم ها و خونابه ها کاملا طبیعی هستند در روز اول ، چرک خشک کن ها برای جلوگیری از عفونت ها هستند و بهبود زوددتر بخیه ها هستند حتما همان طور که جراحتون گفته منظم مصرف کنید.

   1. سلام من عمل دوخت پرده انجام دادم الان ۲ هفته میگذره و من یکی از بخیه هام امروز افتاد.. بنظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

    1. چند وقت درد داشتی ؟
     چند هفته طول میکشه تا کامل خوب شی ؟
     از کجا متوجه شدی یکی از بخیات افتاد
     اگ راهنمایی کنی ممنون میشم

    2. برای دوخت پرده تا چند روز درد داشتی ؟؟
     از کجا متوجه شدی یکی از بخیه ها افتاده؟
     چجوری قابل تشخیص هست

 10. سلام به خاطر زایمان طبیعی لابیا چاکدارشده بنابراین لابیا پلاستی عمل شدم ۱هفته میگذرد جلوش اینه گذاشتم دیدم لبه نداره از بیخ بریدن خواستم بدونم مدلشه یا همه لابیا کوچیکش میکنن ازمن اینطوریه

 11. سلام من سه روزه عمل لابیا با لیزر و پرینورافی با جراحی انجام دادم ودردم هنوز تموم نشده سه روز مرخصی گرفتم و با این که کارم حساسه و باید محل کارم حاضر باشم میتونم از روز چهارم راحت برم محل کارم؟مشکلی پیش نمیاد؟چون باید ۷ ساعت اونجا بشینم

  1. مسکن ها رو مصرف کنید و آنتی بیتویک هاتون رو هم فراموش نکنید. بعد از عمل بهتره برای مدت طولانی نشینید. هر نیم ساعت یا یک ساعت یک بار بلند بشید و قدم بزنید. اگر می تونید از دونات برای روی صندلیتون استفاده کنید که فشار کمتری به لابیاها وارد شه

 12. سلام من ٩روزه لابیاپلاستی و هودو پلاستی انجام دادم،اصلا از شکلی ک الان دارم راضی نیستم ،از اونجایی ک لبیامو از ته بریده و بهیه زده بخیه های سمت راستم وارد دیواره سمت چپم میشه اول و اخر که گره دارند و باعث شده دیواره واژنم حالت سوراخ پیدا کنه ک پر از عفونته ،من قبلش عفونت های روشن عادی خود بدنم داشت که قبل پریودی پیش میاد الان پنیرکی شده،کلیتوریسمم اصلا حسی ندارم ،خیلییییی میترسم ،از ظاهرشم اصلا خوشم نمیاد،جوری شده ک شب و روز فقط گریه میکنم ک چرا این کارو کردم .
  میخوام بدونم تا کی صبر کنم این بخیه ها بیوفته ،
  یا برای لابیایی ک از ته گرفته شده هیچ کاری نمیشه کرد
  الان من ی واژ بدون لبی با ی کلیتوریس بالا اومده دارم ک بدم میاد😣😣😣😣😣

  1. سلام دوست عزیز بهتره در روزهای اول بعد از عمل ، قضاوتی از جراحی تداشته باشید چون زخم ها و تورم مانع از این میشود که شما شکل نهایی جراحی رو ببینید. اگر دچار عفونت شده اید حتما به جراح خودتون اطلاع بدید تا از بدتر شدن جلوگیری کنید زیرا عفونت روند بهبودی رو کند خواهد کرد . احساس بی حسی در کلیتوریسم در روز های اول بعد از عمل به علت برش هایی که بر هود کلیتوریس انجام شده طبیعی است و به زودی باز میگردد.

   1. سلام خوبید من الان هفت روزه انجام دادم و دقیقا همین حالتی ک شما گفتید شدم اگر الان هستید لطفا اطلاع بدید برای شما درست شد ؟

 13. سلام وقت بخیر ۳ روز از عمل لابیام میگذره و همزمان باهاش از بیرون تنگ کردم بخاطر دوتا زایمان طبیعی ک داشتم یعنی داخل واژن نبوده فقط پوست بیرونی تنگ شده الان بشدت درد دارم احساس میکنم پوستم کشیده میشه مداوم سشوار میگیرم رو بخیه هام بنظرتون پماد الفا بزنم بهتره؟

  1. سلام ؛قطعا پزشک براتون پماد ها و داروهای بعد از جراحی رو تجویز کرده ، همون ها رو باید منظم مصرف کنید اگر پماد جدیدی مصرف می کنید با مشورت پزشکتون باشه

 14. سلام خانوم دکتر من چندسال پیش به واژنم ضربه وارد شد و کناره واژنم دچاره پارگی شد جراحی کردم و بخیه زدن الان جای بخیه براثر کشیدگی کامل باز شد باید چیکار کنم؟

  1. باید معاینه بشید تا متوجه بشیم که این باز شدن بخیه ها تا چه اندازه هستش یا دوباره نیاز به بخیه هست یا باید صبر کنید تا بخیه بیشتر جوش بخوره

 15. با سلام من ٣هفته از عمل لابیاپلاستی و هودو پلاستیم میگذره
  کی میتونم از ژل کنتراکتیوبکس برای از بین بردن جای بخیه هام استفاده کنن هنوز بخیه تو بدنم هست ولی بعضی جاها ترمیم شدم

  1. سلام ژل کنتراکتیوبکس نباید برای زخم های باز استفاده شود . شما بعد از خوب شدن نسبی زخم ها و جای بخیه ها می تونید این ژل رو در صورتی که حساسیت بهش پیدا نکردید روزی ۳ تا ۴ بار استفاده کنید

  2. سلام ژل کنتراکتیوبکس نباید برای زخم های باز استفاده شود . شما بعد از خوب شدن نسبی زخم ها و جای بخیه ها می تونید این ژل رو در صورتی که حساسیت بهش پیدا نکردید روزی ۳ تا ۴ بار استفاده کنید

 16. سلام من الان یکو نیم ماهه عمله تنگی و لابیا داشتم دکترم گفته بود ۲۰الی ۳۰روز دیگه میتونم نزدیکی داشته باشم که بعد از تقریبا ۳۰روز من نزدیکی داشتم من بعده چن روز اولش خون همراه تکه لخته خون و بهد لحته ها بزرگتر اومد ک دکتر گف احتمالا از تو هنوز جوش نخورده بوده کنده شده که مشکلی نداره الانم نمیدونم خونریزیه یا که پریودی خونی که میاد غلیظ و همراه تکه های بسیار ریزه لخته ماننده لابیاهامم هنوزم درد دارن و از تو هی تیر میکشه و دردم میکیره اینا همه طبیعین؟؟؟ بحاطر دردمم اسپری بی حس کننده استفاده میکنم همم همچنان پماد تترا و ان ان و دیکلو و مترونیدازول و استفاده میکنم و مدام میزنم بهشون ممنون میشم راهنماییم کنین

 17. سلام ببخشید من ۲۲ روز از عمل ترمیمم میگذره اما با فلش گوشی که عکس میگیرم هنوز داخل چندتا بخیه ی آبی میبینم چقدر طول میکشه که جذب شن آیا عادی هست که بعد از ۲۲ روز هنوز جذب نشدن؟

  1. سلام خسته نباشید من ۶روزه لابیا پلاستی و هودوپلاستی انجام دادم درد و خونریزی ندارم اصلا و عفونتم نکرده ،خیلی التهاب داشتم خودم ک‌سول اناهیل خوردم التهابش خیلی خوب شد و داره میره ،الان مشکلی ک دارم بخیه هاست ک مث خار میشینه تو پام و اذیتم میکنه چیکار باید کنم واس این بخیه ها ،نمیتونم راه برم چون میشینه تو پام حتی پمادم میخوام بزنم ب بخیه هایی ک زده بیرون میخوره دردم میگیرع انکار سوزن میشینه تو پام

   1. سلام وقت بخیر
    چند روز پیش در اثر نزدیکی با نامزدم درد و سوزش احساس کردم بعدش چند قطره خون اومد یه مقدار کم از دستمال خونی شد، رفتم دکتر گفتن پارگی ساعت7 و در ساعت 5 کبودی و یه مقدار مونده بوده که پاره شه
    روز بعدش یعنی 30 ساعت بعدش ترمیم انجام دادم، ماما گفتش که چند روز استراحت کنم برای دستشویی به حالت توالت فرنگی بشینم
    امروز روزچهارم ترمیمم هست یه مقدار ترشح سفید بودار داشتم ، کی میاونم استحمام کنم،مراقبت های لازم رو بفرمایید و اینکه نزدیک پریودمم هست، اقدامات لازم در زمان پریودی چکار کنم
    ممنون

 18. سلام من ۳ هفته هس ک عمل ترمیم واژن انجام دادم تو این ۳ هفته دوبار جراحی شدم بخیه هام باز میشن .نمیدونم مشکل از منه یا از دکترم 😔همش در حال استراحتم

 19. آتنا
  سلام من بعد از دسشویی رفتن خونریزی قطره ای دارم الان تو روز ۵ ام ترمیم واژن هستم. پماد ان ان به بهبود بخیه ذخم کمک میکنه؟ دکتر تجویز کرد

 20. سلام ببخشید من ترمیم داشتم . بعد این قسمت بیرونیم گره هاش بیرون هستن میخواستم بدونم چند روز طول میکشه که نخ های داخل جذب بشن این اضافه ها بیفتن

  1. اینکه بخیه چه زمانی جوش بخوره بستگی به بدن شما داره . سعی کنید از زخم ها طبق گفته پزشکتون مراقببت کنید

 21. سلام من الان یکماهه ک ترمیم واژن کردم بخیه های بافت رویی باز شدن ولی زیریا سرجاشن ممکنه موقع نزدیکی چون بخیه های بافت رویی باز شدن و بافت زیری نازکه .بافت زیر پاره بشه ؟تو رو خدا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم

  1. سلام اینطوری نمیشه هیچ نظری داد که منظورتون از بافت زیر و رو چی هستش بهتره عکس ارسال کنید و یا معاینه حضوری انجام بدید

 22. سلام من یکماهه ترمیم واژن داشتم بخیه های بیرون بازشدن ولی داخلیا جوش خوردن و جذب شدن ممکنه موقع نزدیکی چون بخیه های بیرونی باز شدن و بافت زیر نازکه .بافت زیری پاره بشه ؟

 23. با سلام من تنگی واژن یک ماه هست انجام دادم و مابین دیواره بالا واژن و تا پایین مقعهد یک سوراخ شده گمونم بخیه باز شده و احساس میکنم روز به روز سوراخ به چشمم بزرگتر میاد و بنظرتون خودش جوش میخوره یا باید بخیه زد و از اگر پماد خوبی سراغ دارید بگید چیکار کنم ؟

 24. سلام ،من ١هفته هست عمل لابیا انجام دادم
  بخیه هام هنوز جذب نشده،بخیه ها مثل تیغ توی پام فرو میره
  چکارکنم؟

 25. سلام
  من ۴ روزه لابیا پلاستی و پرینوپلاستی و لیفت کلیتوریس و تزریق چربی انجام دادم
  به خاطر تزریق لابیا ماژورم سفت شده و من نمیتونم باز کنم رو زخم هامو کامل خشک کنم سعی میکنم با سشوار خشک کنم، همین کفایت میکنه؟ چیکار کنم ورم لابیا ها کم بشه ؟

  1. سلام همین روند رو ادامه بدید. حتما مصرف آنتی بیوتیک رو منظم و کامل ادامه بدید تا از عفونت جلوگیری بشه.

 26. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  الان ۹ روزه که ترمیم پرده بکارت همراه تنگ کردن ابتدایی واژن انجام دادم که از روز ۴ ام پریود شدم که دکتر گفت قرص ال دی بخورم. چون شک کردم پریود باشم یا بخیه باز شده باشه فرداش رفتم دکتر معاینه کرد که گفت هیچ مشکلی نیس . گفت برو خونه استراحت کن. الان ۵ روز از پریودی میگذره ولی هنوزم خون میاد و خون ریزی کمتر نشده. دوره پریود من همیشه ۷ روزه هست. الان ممکنه خونی که میاد از پریودی نباشه؟ با خوردن قرص ال دی نباید تا الان پریودیم قطع میشد ؟
  علاوه بر درد خیلی ریزی که از ناحیه واژن دارم هرچند ساعت یبار دردی مانند تیر کشیدن دارم
  یا وقتی که میشینم یا یکم حرکت میکنم این درد بیشتر میشه؟
  دکتر قرص مکمل آهن و سفیکسیم و مترونیدازول داده بود که دو روز دیگ بگذره قرصام تموم میشه. همینقد مصرف دارو بسه ؟ یا باید بیشتر بخورم ؟
  و داروی دیگری معرفی میکنید که بخورم تا اطمینان حاصل کنم بخیه هام جوش میخوره؟؟

  1. دوره کامل داروها تموم شد نیازی به مصرف داروی مجدد نیست مگر اینکه زخم ها دچار عفونت بشن . اینکه خونریزی ها خون پریودی هستش و یا بر اقر عدم جوش خوردن زخم ها هستش رو نمیتوان به این شکل گفت و حتما نیاز به معاینه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *