دکتر میترا بهمن پور / دانستنی های درمانی / آیا ترشحات واژن من طبیعی است؟
۱۰ دقیقه
ترشحات چسبناک و کش دار واژن

آیا ترشحات واژن من طبیعی است؟

آنچه می خوانید...

ترشحات واژینال از جمله مهم ترین موضوعاتی هستند که ذهن بسیاری از زنان و دختران جوان را به خود مشغول داشته است زیرا خانمی نیست که درگیر این موضوع نشده باشد. اگر سوالات زیادی درباره ترشحات واژن دارید یا به مشکلی در این زمینه برخورده اید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی به شما ارائه دهیم.

تماس با دکتر میترا بهمن پور

ترشحات طبیعی و غیرطبیعی واژن

در واقع ترشحات واژن انواع مختلفی دارند که برخی از آنها طبیعی است و علاوه برای اینکه هیچ گونه آسیبی به بدن زنان و دختران وارد نمی سازد بلکه ترشح آنها از سوی بسیاری از غددی که در داخل رحم و دیواره های آن وجود دارد، کاملا ضروری است. اما از سوی دیگر ترشحاتی وجود دارد که ناشی از بروز اختلال یا بیماری هایی است که زنان با آنها مواجه شده اند.

بنابراین شناخت انواع ترشحات از جمله مهم ترین اقداماتی است که زنان و دختران باید انجام دهند تا بتوانند در شرایط غیر عادی ترشحات را شناسایی کرده و در صورت لزوم روند درمان را آغاز کنند.

ترشحات طبیعی و غیر طبیعی چگونه هستند

به همین بهانه در نوشتاری که در پیش رو دارید برآنیم که بسیاری از موضوعاتی که در زمینه ترشحات واژینال وجود دارد را در قالب بخش های مختلف و اختصاصی مورد بررسی قرار هیم.

ترشحات واژینال

ترشحات واژن به مجموعه مایعاتی گفته می شود که از ناحیه تناسلی زنان خروج می یابد.

بنابراینکه ترشحات واژن انواع مختلفی دارد، ویژگی ها و خصوصیات این ترشحات تا حدودی با هم متفاوت خواهد بود. در واقع رنگ، بو، نوع ترشحات اعم از مایع بودن، چسبنده بودن یا شکل عفونی داشتن موجب می شود که این ترشحات در دسته بندی های مختلفی قرار بگیرند.

همین علامت ها و نشانه ها است که به پزشکان و متخصصین این حوزه کمک می کند که تشخیص های درستی داشته باشند و بتوانند بهترین روش را برای درمان ترشحات غیر طبیعی اتخاذ کنند.

انواع ترشحات واژینال

مهم ترین انواعی که در دسته ترشحات واژینال قرار می گیرند از این قرار است:

 1. ترشحات آبکی و بدون رنگ
 2. ترشحات پنیری مانند
 3. ترشحات دوران عادت ماهیانه؛ ترشحات قرمز رنگ یا قهوه ای رنگ
 4. ترشحات به رنگ خاکستری و صورتی رنگ
 5. ترشحات واژن به رنگ زرد یا سبز

ترشحات آبکی واژن چه خصوصیاتی دارند؟

در حالت عادی زنان و دخترانی که در سنین باروری هستند به دلیل فعالیت های تخمدان ها و ترشح هورمون های زنانه ترشحاتی آبکی خواهند داشت. این ترشحات بدون بو هستند و هیچ عارضه ای از قبیل خارش و سوزش در پی ندارند.

این ترشحات به فعالیت های طبیعی بدن خانم های بالغ باز می گردد و نقش کاملا اثر گذاری در سلامت زنان ایفا می کنند.

ترشحات سفید و آبکی واژن
ترشحات سفید و آبکی واژن که ترشحات طبیعی هستند.این ترشحات بعد از مدتی در لباس زیر به رنگ زرد دیده می شوند

مزایای ترشحات آبکی واژن بسیار است که مهم ترین آنان:

 • تسهیل روابط جنسی زنان؛ در واقع زنانی که واژن مرطوب و دارای ترشحات آبکی دارند زمانی که وارد رابطه جنسی می شوند درد کمتر و لذت جنسی بیشتری را تجربه خواهند کرد.
 • عفونت زدایی؛ این دسته از ترشحات در مواردی غیر از رابطه جنسی نیز از ورود میکروب ها جلوگیری کرده و تمامی مواد عفونت زا را از این محل دور می کنند. در واقع به نوعی خاصیت میکروب زدایی پیدا می کنند.

البته مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که ترشحات آبکی واژینال باید خصوصیاتی داشته باشند که مزایای فوق که ذکر شد برای آنها مترتب باشد:

اول اینکه (همانطور که پیش از این ذکر شد)، این دسته از ترشحات باید بدون بو و بدون رنگ باشند. در واقع این ترشحات، آبکی هستند و هیچ گونه بو و رنگ خاصی ندارند.

دوم اینکه هیچ گونه حالت غیر از مایع نباید داشته باشند. آبکی بودن مهم ترین خصوصیت این دسته از ترشحات است.اگر حالتی پنیری مانند داشته باشند قطعا از نوعی اختلال حکایت می کنند که باید در جهت تشخیص و درمان اقدام کنید.

*در مواردی این ترشحات چسبنده می شوند و حالت چسبناکی پیدا می کنند. این مساله ابدا نگران کننده نخواهد بود و امری طبیعی محسوب می شود.

ترشحات آبکی واژن در چه شرایطی افزایش پیدا می کند؟

مهم ترین سوالی که در خصوص ترشحات آبکی یا بدون رنگ واژینال پرسیده می شود این است که ترشح آن چه زمانی بیش از هر زمان دیگر است.

واقعیت این است که این ترشحات با توجه به نقشی که در بدن زنان ایفا می کنند در سه دوره از زندگی زنان بیش از سایر زمان ها ترشح پیدا می کنند.

 • دوران پیش از عادت ماهیانه؛ در واقع در این دوره از آن جهت که فعالیت های تخمدان ها افزایش پیدا می کند ترشحات آبکی واژن نیز افزایش پیدا می کند.
 • دوران بارداری؛ در دوران بارداری نیز این ترشحات کاملا طبیعی است و افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 • زمان تحریک جنسی؛ زمانی که زنان و دختران در حالت تحریک جنسی هستند ترشح این ماده افزایش پیدا می کند. در واقع در این حالت بدن برای رابطه جنسی حالت امادگی پیدا می کند و از تجربه درد در رابطه جنسی پیشگیری می کنند.

ترشحات پنیری واژن

چرا ترشحات به صورت برفکی و یا پنیری شکل هستند؟ این دسته از ترشحات حالت سفت تری نسبت به ترشحات آبکی دارند و سفید رنگ هستند. البته گاها به رنگ کرم نزدیک می شوند. این تغییر رنگ  ناشی از این علت است که در لباس زیر زنان باقی می مانند و در تماس با هوا رنگ آنها تغییر می کند.

این دسته از ترشحات نیز می تواند نشانه ای باشد بر اینکه زن به عفونت قارچی دچار شده است. بنابراین لازم است که تحت معاینات و بررسی های متخصص زنان قرار گیرید تا علت اصلی آن مشخص شود تا درمان عفونت قارچی واژن زودتر آغاز شود.

ترشحات پنیری واژن که نشانه عفونت قارچی می باشد
ترشحاتی که به شکل پنیری و برفکی هستند به هیچ عنوان طبیعی نبوده و معمولا نشان از عفونت قارچی واژن است

ترشحات قهوه ای رنگ خطرناک است؟

پرسشی که به کرّات از سوی زنان مطرح می شود این است که ترشحات قهوه ای رنگ خطرناک هستند یا خیر؟. واقعیتی که وجود دارد این است که این ترشحات در دوران قاعدگی طبیعی است و هیچ علامت منفی محسوب نمی شود. اما اگر این ترشحات در خارج از دوره عادت ماهیانه ادامه دار باشد و یا در فواصل دو عادت ماهیانه رخ دهد قطعا نشانه خوبی نخواهد بود.

زنانی که به سرطان دهانه رحم یا سرطان رحم مبتلا هستند این نوع از ترشحات را در دوره زمانی خارج از عادت ماهیانه تجربه می کنند.

بنابر این باید نسبت به این نوع ترشحات حساس باشید و اگر در شرایط غیر عادی ترشحات قهوه ای را مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

ترشخات قهوه ای رنگ چه زمانی خطرناک هستند؟
ترشحات قهوه ای رنگ اگر به صورت مکرر در زمان هایی غیر از قبل و بعد قاعدگی رخ دهند طبیعی نیستند

ترشحات دوران عادت ماهیانه،  ترشحات قهوه ای رنگ یا قرمز رنگ

زنان و دختران جوان در دوران عادت ماهیانه به دلیل تغییرات هورمونی و فعل و انفعالاتی که در نواحی رحمی و تخمدان ها تجربه می کنند نوعی از ترشحات را در لباس زیر خود مشاهده خواهند کرد.

ترشحاتی که معولا در دوران عادت ماهیانه رویت می شود به رنگ قرمز یا قهوه ای رنگ است.

البته لازم به ذکر است که این ترشحات بدین رنگ و در این دوره از سیکل ماهیانه زنان و دختران کاملا طبیعی است. بنابراین نیازی به نگرانی و استرس ندارید.

ترشحات واژینال به رنگ زرد یا سبز

این نوع ترشحات تا حد زیادی نشانه ای از بروز عفونت های واژینال یا دهانه رحم هستند که حتما باید مورد بررسی قرار گیرند تا ریشه اصلی بروز این مشکل تعیین شود.

نکات مهم در زمینه ترشحات زرد رنگ

 • در غالب موارد ترشحات به رنگ زرد بوی بدی در پی دارند و موجب می شوند که لباس زیر زنان بوی بدی به خود بگیرد.
 • بسیاری از زنان که ترشحات زرد رنگ دارند گزارش می کنند که در ناحیه تناسلی خارش دارند.
 • بوی بد ترشحات و خارش و سوزش در نواحی واژینال علامت هایی هستند که تا حد زیادی زنان را به عفونت واژینال مشکوک می کنند.

آیا ترشحات زرد رنگ نشانه ی قطعی عفونت زنان است؟

مهم ترین نکته ای که باید در زمینه ترشحات زرد رنگ به خاطر داشته باشید این است که زنانی که ترشحات زرد رنگ دارند نباید چنین تصور کنند که این ترشحات علامت قطعی عفونت در آنان می باشد.

بنابراین تفاسیر، در اکثر موارد زنانی که ترشحات زرد رنگ دارند عفونت هایی در ناحیه واژن و نواحی داخل رحمی دارند که معمولا تشخیص عفونت باکتریایی برای آنها داده می شود. اما در پاره ای از موارد مشاهده شده است که عفونتی وجود نداشته است.

عکس ترشحات زرد رنگ واژن
ترشحات زرد رنگ و بد بو
ترشحات سبز رنگ واژن که بد بو هستند
ترشحات سبز رنگ واژن

آیا ترشحات بد بو و زرد رنگ قابل درمان هستند؟

بلی. در مواردی که این ترشحات ناشی از عفونت واژینال باشد قابل درمان است. روند درمان این ترشحات چندان هم دشوار نیست. بلکه می توان با استفاده از قرص ها و یا پمادهای واژینال در مدت زمان کوتاهی به درمان این ترشحات پرداخت.

*تمامی نکاتی که در خصوص ترشحات زرد رنگ گفته شد در خصوص ترشحات سبز رنگ نیز صدق می کند. در واقع این ترشحات نیز قابل درمان هستند و تا حد زیادی می توانند علامت عفونت های باکتریایی واژن باشند.

ترشحات به رنگ خاکستری و صورتی رنگ

ترشحات خاکستری رنگ اساسا جزء آن دسته از ترشحات غیر عادی است که سریعا باید برای علت یابی و درمان آن اقدام کنید. این ترشحات در موارد قابل توجهی بویی همچون بوی ماهی ایجاد می کند که ابدا برای زنان خوشایند نیست.

اما ترشحات صورتی رنگ می تواند نشانه ای باشد برای اینکه دوره عادت ماهیانه آغاز می شود. بنابراین در روزهای منتهی به عادت ماهیانه کاملا عادی است. اما در دوره ای که کاملا یقین دارید به دوره پریود نزدیک نیستید علامت خوبی نیست.

بنابراین در این شرایط باید به پزشکان متخصص رجوع کنید.

*توجه می کنید که برخی از ترشحات در دوره ای از سیکل ماهیانه زنان و دختران کاملا عادی است و نباید نگران باشید. اما همین ترشحات با همان خصوصیات در سایر سیکل های ماهیانه می تواند علامتی بر بروز اختلال در سیستم بدنی زنان باشد.

بنابراین زمانی که با ترشحاتی خاص مواجه شدید نباید به طور مطلق به خطرناک بودن یا طبیعی بودن آن حکم کنید. در این شرایط مهم ترین اقدام این است که از بهترین متخصصین این حوزه مشاوره هایی را دریافت کنید تا از وضعیت بدنی خود اطلاعات دقیقی به دست آورید.

خلاصه مطلب

در پایان می توان تمامی مطالبی که در طول این نوشتار مطالعه نمودید را در قالب چند سطر خلاصه کرد:

ابتدائا پس از اینکه انواع ترشحات واژن را نام بردیم، روشن شد که برخی از ترشحات واژن کاملا طبیعی و برخی از آن ها به جهت شرایطی که ایجاد کردند (بوی بد، خارش، سوزش) غیر طبیعی نامیده می شوند. ترشح در زمان غیر طبیعی از سیکل ماهیانه زنان نیز می تواند یک ترشح واژن را غیر طبیعی کند.

دوم این که در ادامه مشخص گردید برخی از ترشحات می توانند ناشی از مشکلات جدی تر در ناحیه واژن یا رحم باشند. برای مثال ترشحات صورتی رنگ که می تواند ناشی از بروز سرطان رحم باشد.

سومین نکته اینکه ترشحاتی که ناشی از عفونت های واژینال هستند به راحتی قابل درمان هستند.

بنابر تمامی اطلاعاتی که ارائه شد این توصیه را داریم در صورتی که با شرایط غیر طبیعی و ترشحات غیر عادی روبرو شدید حتما در اولین فرصت نزد معتبر ترین و متخصص زنان روند تشخیص و درمان را آغاز کنید.

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به میزانی که روند تشخیص و درمان سریع تر آغاز شود روند درمان به همان میزان موفقیت آمیز تر خواهد بود.

drmitrabahmanpour

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی یکی از مولفین موسسه رهپویان شریف نویسنده و آموزش دهنده موسسه رهپویان شریف استادیار دانشگاه ارائه دهنده پنج کنگره ی زنان و زایمان کشور رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشیابی دانشجویان دارای مدرک جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان از آکادمی آمریکایی جراحی زیبایی زنان American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

746 پاسخ
 1. من ترشحات آبکی زیاد دارم و قبل و بعد از پریود دیگه به اوج خودش می رسه . من هر روز از پد روزانه استفاده می کنم . خوب نیست هر روز پد بذارم؟

  1. اگر امکانش رو دارید در روز های عادی لباس زیر خودتونو تند تند عوض کنید و فقط در روزایی که ترشحات به اوج میرسه از پد روزانه استفاده کنید . مصرف مدام و هر روز از پد خودش می تونه برای شما حساسیت ایجاد کنه

   1. سلام . من ۲۲ سالمه متاهل
    ترشحات سفید و آبکی دارم اما هیچ بویی ندارن .چون تازه ازدواج کردم ۲ماهه اول عفونت ادراری و واژن گرفتم و کاملا خوب شدم
    اما ترشحاتم رو احساس میکنم حالت طبیعی ندارن و نگران شدم .ممنون میشم راهنماییم کنید

     1. سلام خانم دکتر
      من ۳۳ سالمه و باکره
      همیشه کمی ترشح سفید رنگ داشتم ولی چند روزی هست ک زیاد و غلیظ شده و زیر دلم هم برای چند ثانیه ای درد میکنه دوباره خوب میشه دردی مثل درد پریودیه
      ممنونم از پاسختون

     2. سلام دوست عزیز مشکلی وجود نداره آیا علائم دیگه ایی هم وجود داره؟

     3. ببخشید من میخواستم بپرسم که من ۱۴ سالمه و تازع پریود شدم و قبل پریود شدنم از من یه رنگ سفید میومد و یه بوی خیلی کمی دارع و من نگران میشم لطفا بگید که من باید نگران شم؟ و یکی هم که بعد از پریود شدن از اول این جور چیزی میاد لطفا میگید؟

     4. سلتم من ترشحات زرد دارم
      دکتر هم رفتم اگر اشتباه نکنم نمونه برداری هم شد دکتر گفت چیزی نیس عفونت
      قرص و دوش وازینال هم استفاده کردم
      ولی همچنان بعد از,۲ ماه ترشحات رو دارم 😑😑😑

     5. سلام خانم دکتر من ۱۴ سالمه و خیلی وقته ترشح ماده ای سفید یا بی رنگ کمی شفاف رو میبینم زیاد نیس در روز یه بار یا بیشتر اتفاق میوفته من فکر کنم ۱ سال یا ۲ سالی هست که پریود میشم و حس میکنم این ترشح طبیعیه میشه جواب بدین

    1. سلام من ۲۳ سالمه متاهلم من هر ماه بعده عادت ماهیانه ترشحات آبکی داشتم ولی الان این ترشحات خیلی کم شده علتش چیه با تشکر

     1. ترشحات آبکی بسیار طبیعی هستش و بعد از اتمام پریود معمولا افزایش پیدا می کنه

     2. سلام،من۲۴سالمه و دختر سه ساله دارم و آیودی هم دارم،چندین باره ترشحات دستمال کاغذی طور دارم و ترشحات خونی نزدیک به قاعدگی هم نیستم،به نظر شما چرااینطوری شده؟

     3. سلام دکتر دختری 15 ساله هستم که یه مایعی پنیری ‌شکل میخوره به شورتم هر از گاهی هم آبکی مخلوط با یه چند تا سفید رنگ که سفت میشن هر از گاهی هم مثل نخ میاد که سفیده خلاصه خیلی اذیتم میکنه و رفته رفته زرد رنگ میشه و بوی بدی میده که واقعا نمیدونم به چه بویی تشبیهش کنم. همش واژنم آبکیه و آزارم میده دوره دهانه ی واژنم که دست میزنم یه چیزی سفید رنگ مثل سفیده ی تخم مرغ که همزده شده😭

     4. سلام ۲۹ سالمه متاهل هستم خارش شدید وترشحات پنیری خیلی زیاد دارم چنددفعه ای هم دکتر رفتم دارو استفاده کردم ولی تاثیری نداره میشه راهنمایی کنید؟؟؟ممنون

     5. سلام وقت بخیر من بعد از پاکی باهمسرم رابطه داشتم ک حین رابطه واژن سوزش داشت و بعد از اون تا اینکه سرویس بهداشتی رفتم میسوختو ادرار اولم سوزش داشت و بعد خوب میشد تا رابطه ی بعدی ب همین ترتیب،
      روزها هم از رحمم یکی دو قطره آب سفید خیلییی رقیق دقیقا مثل قطره آبه ولی سفید خارج میشه،این دلیلش چی میتونه باشه،خیلی میترسم راهنماییم کنید ممنون میشم

     6. سلام وقت بخیر
      بنده 48 سالمه این ماه بین دو تا پریودم
      ترشحات سبز خیلی تیره دارم
      که خارج نمیشه یعنی دیده نمیشه ولی خودم و که خشک میکنم روی دستمال مشخصه دلیلش چیه
      البته گاهی حتی تو گرمای شدید هنگام خواب لرز شدید هم دارم حدود دو سه ماهه

    2. سلام وقت بخیر من الان چند روز مونده به عادت ماهیانم ولی ترشحات پنیری سفید رنگ دارم آیا این نرمال اما بویی نداره وهیچ دردی ندارم

     1. سلام خسته نباشید من یک دختر۱۲ساله دارم که از وقتی اولین بار عادت ماهیانش شروع شد ترشحات پنیری داره ایا این موضوع نرماله؟

     2. سلام من ۲۳ سالمه متاهلم و قائدگی خیلی نامنظمی دارم از زاج سفید استفاده کردم ی مدت خوب بود اما الان ترشحات ابکی دارم بدون بو گاها هم پنیری یعنی کاملا سفید ایا مشکلی دارم؟

    3. سلام ۱۸سالمه و مجردم.من پریودم تازع تموم شده و دوروزه بعد از تموم شدنش دارم ترشحات خاکستری رنگ میبینم.طبیعیع یا باید ب پزشک مراجعه کنم؟

    4. سلام خانوم دکتر من نامزد هستم و رابطه جنسی ندارم اما ترشحاتی دارم ک وقتی روی لباس زیر میمونه زرد میشه و گاهی اوقات ی زره زیر دلم درد میکنه خارش و سوزش هم ندارم ایا عفونت قارچی هست؟محلول کامیلین جوابگو هست؟

    5. سلام مجرد هستم و ترشح سفید دارم اما دوبار این ترشح سفید به رنگ قرمز بود و زیر شکمم درد میکنه مشکل ممنون

    6. سلام من یک مدته که ترشحات پنیری خیلی سفت و چسبناک دارم و امروز ترشحات ابکی که انگار قهوه ای رنگ هست دیدم و الان خیلی نگرانم اصلا علائمی از خارش و سوزش هم ندارم متسفانه ایران نیستم که به پزشک مراجعه کنم

   2. سلام خسته نباشید .من متاهلم .پریودم ۷روزه هست. این ماه ۵روز زودتراز موعد شدم .دوروز اول خونریزی شدید داشتم .دو سه روز بعدش لکه قهوه ای تیره تیره داشتم .شکم درد و کمردردم دارم .علتش چیه ؟اگ امکانش هست راهنماییم کنین.

    1. سلام دوست عزیز مورد غیر طبیعی وجود نداره معمولا سیکل های بین 21 تا 35 روز رو طبیعی در نظر می گیریم

     1. سلام من متاهلم ترشحات زیاد و خیلی بد بو دارم چند روزه که تا حالا اینطور نبودم و حس میکنم از پریود شدنم گذشته باشه اصن بدنم یه جوره بیبی چک انداختم یکبار نا معلوم بود یکبار منفی واقعا نمی‌دونم چمه چند روزه اصن شورت نمیپوشم یکسره خودمو می‌شورم لباس هامو عوض میکنم اما یک لحظه بوی واژنم نمیره

    2. سلام وقت بخیر من یه خانم 33ساله متاهلم درصورت عادی ترشح سفید رنگ هر روز دارم ولی در زمان نزدیکی زیاد میشه چیه کم داخل این ترشح گلوله گلوله داخلش وجود داره هیچ دردی نه زمان پریودی نه نزدیکی ندارم هیچ بویم ندارن نشانه عفونته؟

   3. سلام من به خاطر کیست قرص ال دی مصرف میکنم و ترشحات رشته ای سفید دارم آیا امکان داره باردار باشم؟

     1. سلام من ۲۵ساله هستم دوساله ازدواج کردم چهار پنج ماه پیش ترشحات پنیری داشتم برام مترونیندازول و پماد واژینال تجویز کردن اما چند وقت بعد دوباره شروع شد مخصوصا موقع نزدیکی این ترشحات خیلی بیرون میاد حالا گفتن فلوکونازول استفاده کنم آیا تاثیر داره یا بازهم موقته چه کنم؟

     2. در صورتی که تشخص پزشکتون به این گونه بوده حتما مصرف کنید

     3. سلام دکتر وقت بخیر
      من قبل زمان پریودم کناره های لباس زیرم چرک دیدم علتش چی می‌تونه باشه؟!

     4. سلام من چهارده سالمه و باکره ام ترشحات ابکی دارم و از وقتی پریود شدم چهار سال پیش شروع شده و حقیقتش میترسیدم به کسی بگم
      درمانی داره ? میشه بگید چیکار کنم تموم شه؟
      چیکار کنم دارم دق میکنم از استرس

     5. سلام من ۲۵سالمه ی پسر ۶ساله دارم.ترشحات بعضی اوقات ابکی‌.وبعضی وقتا زرد وسبز رنگ و ب شدت بد بو هستش خواهش میکنم راهنمایم کنیم ممنونم.

    1. سلام من ۱۵ سالمه و اخیرا ماده سفید رنگ از واژنم میاد و بو داره و سفید رنگه نمیدونم چیکار کنم

   4. سلام خسته نباشین من دوماه پیش قرص اورژانسی خوردم ده روز زودتر پریود شدم رفتم دکتر برام قرص نوشت که بعد بیست و چهار روز پریود شدم یک ماه بعد اخرین پریودیم پنج روز گذشته و ترشحات سفید رنگ دارم تقریبا برفکیه نگرانم میشه راهنمایی کنین بی بی چک زدم حاملم نبودم

    1. شما بابت ترشحات نگرانی دارید اگر ترشحات ادامه دار بودن و قطع نشدن و علائم دیگه ایی مثل خارش و سوزی ادرار داشتید بهتره به پزشک مراجعه کنید

     1. سلام من دختر ۲۰ ساله هستم و از دوران پریودیم ۱۵ روز گذشته و دو سه روزی هست که ترشحات قهوه ای رنگ دارم میخواستم بدونم علتش چیه ؟ حتما باید پزشک مراجعه کنم

   5. سلام، خسته نباشید.
    من ۱۴ سالمه و شاید نزدیک دو سال باشه که ترشح ماده‌ای سفید رنگ و چسبنده دارم. بعضی مواقع هم قهوه‌ای رنگ میشه ولی اکثرا سفیده.
    پارسال خارش هم داشتم ولی امسال خبری نیست خداروشکر، اما ترشحش اذیتم میکنه، حس بدی بهم میده.
    از ۱۲ سالگی پریود شدنم شروع شده ولی خیلی منظم نیست.. .
    باید چیکار کنم خانم دکتر؟؟

    1. دوست عزیز ترشحات آبکی در بسیاری از مراد طبیعی هستند . بهتره که اگر به غیر از ترشحات علائمی دارید که اذیتتون می کنه مطرح کنید

    2. کمک میخام
     از 5 سالگی ترشحات پنیری داشتم و الان 14 سالمه و نمیتونم با مادرم در میون بزارم این موضوع رو
     دکتر و… هم که نمیشه تنها رفت و نمیخام مامانم بدونه
     فقط خارش کم دارم و همین ترشحات دور واژن
     ممکنه خطرناک باشه؟

   6. سلام خانم دکتر خسته نباشید من ۲۱ سالمه و مجردم و نزدیک یک هفتس هر روز ترشحات سفید و شیری رنگ دارم قبلا اینجوری نبودم درد ندارم قرمز نیست فقط ی بار ی ذره خارش داشتم همین سپاس فراوان

   7. سلام.من تازه ازدواج کردم ترشحات کرمی مانند سفید رنگ دارم که هیچ بویی نداره. قبلا نداشتم.بنظرتون طبیعیه؟

   8. ببخشید من میخواستم بپرسم که من ۱۴ سالمه و تازع پریود شدم و قبل پریود شدنم از من یه رنگ سفید میومد و یه بوی خیلی کمی دارع و من نگران میشم لطفا بگید که من باید نگران شم؟ و یکی هم که بعد از پریود شدن از اول این جور چیزی میاد لطفا میگید؟

   9. سلتم من ترشحات زرد دارم
    دکتر هم رفتم اگر اشتباه نکنم نمونه برداری هم شد دکتر گفت چیزی نیس عفونت
    قرص و دوش وازینال هم استفاده کردم
    ولی همچنان بعد از,۲ ماه ترشحات رو دارم 😑😑😑

   10. سلام من یک مدته که ترشحات پنیری خیلی سفت و چسبناک دارم و امروز ترشحات ابکی که انگار قهوه ای رنگ هست دیدم و الان خیلی نگرانم اصلا علائمی از خارش و سوزش هم ندارم متسفانه ایران نیستم که به پزشک مراجعه کنم

   11. سلام من 16 ساله الان سه ساله میشه ک یه چیز مایه سفت حالت کش سان بعضی وقتا ازم خارج میشه بویه زید بدی نداره بی رنگه بدون هیچ دردی خارشی سوزشب ولی در حدی ک من میتونم از خودم بکشمش بیرون کش سانه تقریبا شبیح عکس اول

   12. سلام خسته نباشید من 19سالمه ومجردم
    بعداز چهارروز از اتمام پریودیم ترشحات قهوه ای رنگ دارم خیلی ممنون میشم کمکم کنین و بهم بگین مشکلی دارم

  2. با سلام ببخشید من یه سوال داشتم من قرص فلوکونازول مصرف میکنم یکی از قرص ها به رنگ ابی هس یعنی یع اسم هستن ولی رنگشون فرق میکنه ایا اینا باهم فرق میکنن یا نه؟

    1. سلام خسته نباشید
     من ۱۷ سالمه و به تازگی ازدواج کردم
     الان حدود سه چهار روزه بعد از نزدیکیم دهانه رحمم خارش پیدا کرده و گوشتی که شبیه به گل بود از بین رفته و از وقتی که از بین رفته حدود تقریبا دو روزه از داخل واژنم تکه و ترشحات گوشتی سفید یا اب زرد رنگ میاد مشکل من چی میتونه باشه

   1. سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر
    من قبلا ترشحات منظمی داشتم در طی دوران سیکلم کلا روند منظمی داشت اما الان حدود شش ماه تا یک سال هست که ترشحاتم کم شده کلا اصلا حالت چسبناک نداره و آبکی غلیظ و سفید بدون بو هست در حد یک بار در ماه درصورتی که قبلا سه روز در ماه من ترشحات داشتم الان میخوام بدونم برای باروری من مشکلی پیش اومده چون من پریودام کاملا منظمه و درحال اقدام به بارداری هستم اما هنوز باردار نشدم و طبق مطالعه ای که کرده بودم این ترشحات حالت سفیده تخم مرغ در دوران تخمک گذاری دلیل باروری هست
    الان بدنم و باروریم مشکلی داره!؟

  3. سلام من23 سالمه به مدته 1ماهه ترشحات پنیری دارم ولی هیچ دردی یا سوزش یا بویی احساس نمیکنم دکتر هم رفتم گفت مشکلی نیست ولی من خیلی نگرانم میشه بگید که طبیعی هست یا غیر طبیعیه؟

  4. سلام وقتتون بخیر.
   من ۲۹ سالمه و مجردم.
   همیشه قبل پریودم ترشحاتم زیاد بوده ولی حدود یه هفته میشه این ترشحات آبکی و مایل به سبز شدن و الانم تقریبا ۳ روز از زمان پریودم گذشته. نظر شما چیه؟

   1. باید مورد معاینه قرار بگیرید. به یک متخصص زنان مراجعه نمایید.

  5. سلام . من ۲۳ سالمه و متاهل هستم چند ماه قبل اقدام به بارداری کردم الان ۱۵ روز از موعدم گذشته و پریود نشدم و ترشحات سفید تخم مرغ زیادی دارم و درد زیر شکم بی بی چک گذاشتم منفی بود مشکلی نداره ؟ باید به پزشک مراجعه کنم ؟

  6. سلام وقت بخیر ۱۶ سال متاهل من خارش و سوزش و درد در ناحیه واژنم داشتم و ترشحات پنیری چند روزی از سرکه استفاده کردم سوزش و درد بهتر شد خارش هم کمی بهتر شد الان ترشحاتم حالت چرکی داره و بو نداره و چسبندگی زیاد نداره باید به دکتر مراجعه کنم یا از داروخونه کرم بگیرم؟

  7. سلام خانم دکتر
   همسر من موقع نزدیکی با درد زیاد مواجه میشه و ترشحات پنیری شکل زیادی از او خارج میشه خارش زیادی هم دارد
   لطفاً راهنمایی فرمایید

  8. سلام من ۱۶ سالمه در روز چند باز در مقدار زیاد این آب سفید اومد
   هر بارم درد داشتم نیم ساعت بیشتر و کمتر
   عادیه؟

 2. سلام خسته نباشید. من یه دختر15 ساله هستم من قبل ازدوران قاعدگی ترشحاتی مایل به زرد دارم اما یه هفته قبل ازقاعدگی این ترشحات رنگشون سفیدمیشه وخیلی خیلی شدیدمیشه گاهی اوقات باعث دردزیرشکم میشه طوری که مجبورمیشم هرروزلباس زیرم روعوض کنم. خیلی اذیت میکنه چندباره قرص مترونیدازول مصرف کردم گفتم شایددلیلش عفونت باشه میشه من راهنمایی کنید.

  1. سلام به دختر عزیزم
   ترشحات شما کاملا طبیعی هستش می تونید پیش از قاعدگی وقتی ترشحات خیلی زیاد میشه از پد های کوچک روزانه استفاده کنید. برخی اوقات ترشحات سفید رنگ در لباس زیر، بعد از چند ساعتی به رنگ زرد دیده میشن .
   مترونیدازول عموما برای عفونت های باکتریایی استفاده میشه .
   در صورتی که در کنار این ترشحات نشانه های دیگه ایی مثل خارش واژن ، سوزش واژن هنگام ادرار ، احساس بوی بد و تند در لباس زیر رو مشاهده کردید با نظر یک متخصص زنان درمان دارویی رو که براتون تشخیص میدن رو شروع کنید.

   1. سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر من یه چند وقت یه شاید قرین دو سه سال هست که یه لایه سفید رنگ روی لابیا تشکیل میشن که نه خارش دارن نه التهاب و یه حالت موم مانندی دارند و آبگریز هستند هم اینکه وقتی جمع میکنیم یه حالت خمیری بقول عده ای از دوستان داره که هر بار هم تمیز میکنم باز میبینم هستن و موقع تشکیلش من اصلا متوجه نمیشم و مثل عفونت پنیری دون‌ دون نیست میشه راهنمایی کنین

    1. چون خیلی وقت هستش که ترشحات به این شکل دارید حتما بهتره که به پزشک مراجعه کنید و کشت ترشحات واژن انجام بدید

    2. سلام خانم دکتر خسته نباشید وتشکر از وقتی که دراختیار ما میزارین
     من متاهل هستم چندروزه که بعداز نزدیکی پوست بیرونی واژن سوزش وجوش ریز زده ترشح شیری باغلظت متوسط دارم علتش چیه ودرمانش چیه ممنون

     1. سلام دوست عزیز حتما به پزشک مراجعه کنید می تونه عفونت واژینال باشه

    3. از ترشحات قارچی طبیعی بدن هست جای نگرانی نداره بعضی‌ها از کودکی و قبل از بلوغ هم اینطوری هستن

  2. سلام خانم دکتر من ۱۶ سالمه وچند ماهی میشه که ترشحات سفید و کرمی رنگ دارم که بوی خیلی بدی هم داره و یه چیزی بین ابکی و پنیری شکل هست و در طول روز مجبورم لباس زیرمو چندین بار عوض کنم چون مقدار ترشحات زیاده . به جز اینا علائم دیگه ای ندارم میشه بگید باید از چه دارویی استفاده کنم لطفا؟

   1. سلام و خسته نباشید
    من دختری ۲۵ ساله هستم. ترشحات سفید رنگ و نسبتا رقیق دارم که بویی مخمر مانند یا کمی ترش دارد. سوزش و خارش ندارم.وقتی که ادرارم رو نگه میدارم موقع دفع کمی درد در ناحیه ی دفع حس میکنم. خواستم بپرسم مشکل چی هستش.ممنونم

  3. سلام من یک دختر ۱۲ ساله هستم دیروز به بلوغ رسیدم ترشحات قهوه ای رنگ و غلیظ است زیاد شکل خون نیست ایا خطر ناک است؟

   1. سلام دختر گلم نزدیک به دوران آغاز خونریزی و پریود هستید ممکنه این ترشحات وجود داشته باشه

   2. سلام من ۱۶ سالمه و بعضی وقت ها ترشحات پنیری دارم و یکی دوبار هم دیدم که کناره های واژنم حالت دونه های سفید زده با مصرف چه قرصی میتونم درمانش کنم؟

  4. سلام خسته نباشید من 19سالمه چهارروز بعد از اتمام پریودیم ترشح های قهوه ای رنگ دارم خیلی ممنوم میشم بهم بگین مشکلی دارم یا نه

 3. سلام ببخشید من چند ماه یکبار یکم خارش دارم و نزدیک پریودیم ترشحاتم پنیی میشه مثل عکسی که گذاشتین شدید نیس خیلی کم دون دون میشه ۲۰ سالمه و باکرم مشکل جدیه؟

  1. به نظر مشکلی نیست مدتی کمتر شیرینی مصرف کنید . در صورتی که خارش اذیت کننده بود و یا التهاب و قرمزی و بوی بد داشت به پزشک مراجعه کنید

   1. سلام خانم دکتر من چند ماهه که عفونت دارم و خوب نمیشه،،،۳۱سالمه و کیست و فیبروم هم دارم،،و اینکه همش از پماد و قرص استفاده میکنم ولی خوب نمیشم،،،ترشحاتم دوماهه به صورت دستمال کاغذی تیکه تیکه شدست،،،سفیده و بعضی وقتا کمتر و بیشتر میشه ،،،دالاواگ سی استفاده میکنم یه هفته خوبه بعدش دوباره همون جوری میشه ،،،و ترشحم و کف دستم میمالم شبیه چرک سفید میشه
    نمیدونم چیکار کنم خسته ام

    1. سلام خانم هایی که بیشتر از پنج بار در سال به عفونت واژن مبتلا میشن حتما باید از جنبه های دیگری،عفونت ها بررسی بشوند. در قدم اول تست پاپ اسمیر انجام بدید و در صورتی که شرایطی که گفتم رو دارید با نرمال بودن تست پاپ اسمیر کولپوسکوپی هم بهتره با مشورت پزشک خودتون انجام بدید.

     1. سلام دکتر من حدود ۳ سال که ترشحات زرد رنگ دارم اما هیچ بویی نداره فقط گاهی اوقات بوی سرکه مانند داره اما در کل بی بو. دکتر رفتم و چند دوره انتی بیوتیک های قوی استفاده کردم اما هیچ تغییری نکرده ممکن که طبیعی باشه؟

     2. سلام خانم دکتر من دختر ۲۴ ساله ام مجردم،ترشحات من بعد از قاعدگی ابکی هست مثلا ۲ روز بعد قاعدگی و نسبتا زیاده شورتم خیس میشه ک باعث میشه درد زیر شکمم یکم داشته باشم(درد زیر شکم کمی دارم بعضی روزا) ولی فقط تو روز دوم یا سوم معمولا اینجوریه بعدش معمولی میشه و دیگ خیلی رقیق نیست تو دوره ای ک معمولیه ممکنه وقتی بمونه رو شورت مث عکس پنیری بشه و اینک تا نزدیک قاعدگی بعدی ک خیلیییی کم میشه.میخواسم بدونم مشکلی دارم؟درضمن ن بوی زننده ای داره ن رنگیه

     3. سلام دوست عزیز این علائم بعد از پریود معمولا طبیعی هستش و مقدار ترشحات بعد از پریود بیشتر از روزهای دیگه می شه

     4. سلام روز بخیر دختری۱۳ ساله هستم و اخرین بار یک ماه پیش عادت ماهیانه داشته ام .و چند روزی است که هنان طور کهگفته شدا بود موادی ابکی سفید بدون و بو و رنگی روی لباسم پیدامیشود و تمام حصوصیاتی که گفته شده بود را دارد. چرا پریود نشده ام!؟؟؟

     5. سلام دختر عزیزم آیا همیشه با سیکل های 30 روزه پریودتون شروع میشه؟ چند روز تاخیر و یا زودتر پریود شدن نمیتونه مشکلی داشته باشه

     6. سلام من ۲۳ سالمه و از قرص گیاهی آگنو گل استفاده میکنم دکتر برام تجویز کرده میخواستم بدونم درد شکم بعد پریود و ترشح زرد رنگ بعد پریود طبیعیه؟؟

     7. سلام خانم دکتر من یه دختر 18ساله هستم و چند سالی میشه که هم کیست دارم و هم تنبلی تخمدان واصلا پریودیم منظم نیست حتی یکبار هم نزدیک 5ماه همش خونریزی شدید داشتم ودچار کم خونی شدید شدم چند بار قرص هم مصرف کردم ولی هنگام استفاده قرص ها خوب بوده ولی بعدش تاثیرش از بین رفته و الانم چند وقتیه که لک بینی و ترشحات قهوه ایی رنگ و بعضی مواقع بد بو دارم خیلی خسته شدم واقعااا کلی هم دکتر رفتم و فایده ایی نداشته میشه کمکم کنید؟!!

    2. سلام دکتر
     من روی لباس زیرم ترشحی نمی بینم ولی در زمان ادرار یه سری ترشح شبیه به حالت پنیری شکل خارج میشن و اینکه این ماه پریودم کامل به هم ریخته بود ، ۳ روز اول خیلی خونریزیم کم بود و بعد سه روز قطع شد ، الان که به عبارتی روز هفتمه دوباره خونریزی کردم ، در زمان پریود هم اون ترشحات قرمز رنگ یا قهوه ای میشن و روز های نزدیک به پریودم میزان ترشحات بیشتره ، چیکار باید بکنم ؟

   2. سلام من توی هر سیکلم ترشحات پنیری دارم ولی هیچ بویی نداره و اذیت نمیشم همون یه روزه فقط.بعد میره تا یکی دو هفته بعدش به دکتر مراجعه کنم؟

  2. سلام من ۱۳ سالمه و از ۱۰ سالگی پریود میشم..چند روزیه که ترشح های ابی رنگ دارم خارش و سوزش هم ندارم مشکل چیه؟!

    1. سلام خانم دکتر عزیز خسته نباشین
     من 37سالم هست و چهار روز بعد پایان دوره قاعده گی دو روز هست که ترشحات آبکی ولی کمی چسبنده از واژن خارج میشه وقتی خودم رو خشک میکنم دیروز خیلی تیره قهوه ای بود ولی امروز خیلی کمرنگتر هست مشکلی نیست؟و اینکه دمنوش خاصی معرفی میکنید برای درمان خونگی و سوال دیگه استفاده از ژل شستشو بهداشتی در این شرایط مشکلی نداره؟ببخشید طولانی شد شرمندتون🙏🙏🙏🌹🌹🌹

     1. در خیلی از موارد ترشحات قهوه ای تا چند روز بعد از اتمام دوره خونریزی دیده می شود . در صورتی که غیر از این تاریخ ترحشات قهوه ایی دارید باید با پزشک مطرح کنید. در صورتی که به ژل های شست و شو حساسیت ندارید می توانید مصرف کنید در غیر این صورت ژل های شست و شو خودشون می تونن عامل عفونت های واژینال بشوند

     2. سلام خانم دکتر خسته نباشید
      خانم دکتر واقعا به کمکتون نیاز دارم
      من دو ساله ترشح آبکی و کشدار سفید دارم اما از امروز رنگش قرمز شده
      راستی ۱۵ سالمه و تا به حال کلا و اصلا عادت ماهیانه نشدم
      علت چیه خیلی نگرانم 😭

    2. رنگ آبی گفتن، آبکی نه رنگش آبی هست . من هم همسن ایشوم بودم همین مشکل بود لطفا راهنمایی می کنید ترشحات ابی رنگ در ۱۳ سالگی منم داشتم.

   1. سلام وقت بخير
    من رابطه محافظت نشده داشتم و بلافاصله بعدش يني حدودا ٢٠ ديقه تا نيم ساعت بعدش ارژانسي خوردم يني تاريخ ١٢ يا ١٣ خرداد . تاريخ ٢١ تا ٢٤ خرداد پريود بودم . چند روز بعدش يك لكه قرمز از واژنم خارج شد و يك يا دو روز بعدش هم ترشحات قهوه اي داشتم .

    1. سلام خانم دکتر من ۱۹ ساله و مجرد هستم خارش واژن دارم همیشه بعضی اوقات هم شدید میشه ترشحاتمم خیلی زیاده و مجبورم هرروز لباس زیر عوض کنم گاهی بوی خوشایندی نمیده و وقتی میخارونم یسری مواد قهوه ای زیر ناخونم جمع میشه قبل پریود شدنم تا ۴ روز درد دارم تو ناحیه زیر دلم

   2. سلام.من ۳۲ هفته باردارم،واسه بینی داشتم که آمپول پرولوتون میزنم اما دو هفته است که ترشحات قهوه ای میبینم بعضی اوقات ترشحات حالت پرز دارن و قهوه ای هستن و بعضی اوقات ترشحات زرد رنگ اما بدبو نیستن.میشه لطف کنید راهنمایی کنید.ممنونم

   3. سلام خانم دکتر من متاهلم ۴ روزه از واژنم ترشح میاد خیلی غلیض هست ولی هیچ دردی نداره فقط کمی بو میده یکم

    1. سلام اگر این علائم ادامه پیدا کرد به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید عزیزم

   4. سلام من ۳۰ سال دارم و چند روزی ترشح پنیری شکل به رنگ زرد از بدنم موقع ادرار خارج میشه
    علتش چیه ؟و تا به حال همچنین علائمی رو نداشتم

   5. سلام من ۱۳ سالمه دیابت نوع یک هم دارم و انسولین میزنم از کلاس دوم دیابت دارم و ۶ ماه قبل پریود شدم اولا که پریود میشدم ۱۴ روز به ۱۴ روز میشدم اما بعد ۲ ماه نشدم یهو شدم الان ۳ ماه هستش که پریود نشدم میتونید بگید که طبیعیه یا غیر طبیعی؟

    و ترشحات آبکی سفید رنگ طبیعیه؟ چون برای منم ترشحات آبکی سفید رنگ دارم

   6. من سه سالی هست که ازدواج کردم و بعد از اولین پریود بعد از عقد با اینکه رابطه کامل نداشتم، ترشحاتم به رنگ زرد و بعد از مدتی زرد-سبز دراومد. چندین بار حدود ۷-۶ بار دکتر رفتم، پلی فایده‌ای نداشت. بیشتر قرص مترونیدازول می‌دادن. یک بار یه کپسول آبی رنگ بود. یک بار دیگه دو تا سوزن دادند. بعد از عروسی هم یک بار دکتر رفتم که قرص مترونیدازول ۵۰۰ بهم داد+قرص آزیترومایسین و کرم واژینال(کروتریمازول) که اینم استفاده کردم، ولی تغییری نکرده. ترشحاتم بو میدن، ولی خارش و سوزش ندارم. لازم به ذکره که هیچ کدوم از دخترهایی که رفتم، نگفتن باید آزمایش بدی.
    می‌خواستم بدونم باید چیکار کنم؟ واقعا کلافه شدم.

  3. سلام من 15 سالمه 2 هفته س ترشحات شفاف و بی رنگ و بدون بو دارم زیاذ نیس. 2الی 3 روزه ک خارش دارم در گوگل ک سرچ زدم نوشته ممکنه عفونت داشته باشم بعضی مواقع هم شاهد چیزای سفید اطراف واژن م هستم میترسم برم دکتر میشه راهنماییم کنید ک مشکل چیه.

   1. سلام دوست عزیز در صورتی که خارش ها ادامه دار شد بهتره به پزشک مراجعه کنید

    1. سلام من ۱۳ سالمه دیابت نوع یک هم دارم و انسولین میزنم از کلاس دوم دیابت دارم و ۶ ماه قبل پریود شدم اولا که پریود میشدم ۱۴ روز به ۱۴ روز میشدم اما بعد ۲ ماه نشدم یهو شدم الان ۳ ماه هستش که پریود نشدم میتونید بگید که طبیعیه یا غیر طبیعی؟

     و ترشحات آبکی سفید رنگ طبیعیه؟ چون برای منم ترشحات آبکی سفید رنگ دارم

   2. سلام خانم دکتر
    من ۲۱ سالمه و متاهل قبلا ترشحاتم عادی بوده اما الان نزدیک یک سال هست که ترشحات پنیری دارم ولی پریودم منطم بوده ولی الان دوسری هست که پریودم عقب افتاده میتونه علتش همین ترشحات باشه؟در ضمن من دوسه سالی هست که تیروئید پرکار هم دارم ممکنه عقب افتادن پریودم به خاطر تیروئید باشه؟

  4. سلام خانم دکترمن 16سالمه ونامزدهستم من نزدیک به یه ماه هست که لبه های واژن گاهی اوقات خارش پیدامیکنه وترشحات آبکی دارم که این طبیعی هس باتشکراگه جواب بدین❤

 4. سلام و خسته نباشید،خانمی ۲۶ ساله هستم و دو هفتس ازدواج کردم وچند روزه که پریودیم عقب افتاده و امروز ترشحات سفید پنیری داشتم که قبل از ترشحات مقدار کمی هم خارش داشتم،باید چیکار کنم،نکنه مشکلی هست؟😣

  1. سلام دوست عزیز ، علائمی که شما بیان کردید مانند خارش و ترشحات پنیری نشانه های عفونت قارچی هستش ، نگران نباشید هر خانمی در طول دوره زندگیش ممکنه به این عارضه دچار بشه ، تنها به یک پزشک زنان مراجعه کنید و مدت کوتاهی دارو مصرف کنید. انشاالله در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می کنید.

   1. سلام خسته نباشید ماه پیش پریود نشدم ولی ازم ترشحات ابکی سفید رنگ میومد اونم شدید این ماه ولی دلدرد دارم هم کمرم درد میکنه اولش ترشحات ابکی داشتم بعد چسبناک شد بعد الان ترشحاتم سفید رنگ ابکی هستن نمیدونم چرا ولی فکر کنم این ماه هم پریود نشم درضمن کمرم هم پر جوش شده ۱۶ سالمه امسال پریودم منظم بود ولی با این ماه میشه که دوماه پریود نشدم مجرر هم هستم!!

    1. سلام به دخترم عزیزم
     در سال های اول قاعدگی معمولا پریود ها نامنظم هستند و در دوران بلوغ ایجاد آکنه در نوجوانان طبیعی هست . اما اینکه شما تاخیر در پریود و جوش ها را مرتبط به هم می دونید و روند ترشحات از حالت ماه های قبلی خارج شده اند می تونید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات تاخیر در پریود و وجود جوش های غیر طبیعی می تواند نشانه های وجود کیست های تخمدان باشد . اما بدون بررسی در رابطه با شما نمی توان تشخیصی داد.

     1. سلام منم دختری ۱۳ ساله هستم و تازه پریود شدم و از دوسال قبل از پریودیم ترشح واژن داشتم که آبکی بود و جدیدا به شکل پنیری و آبکی شده و بودی بدی داره آیا خطرناکه؟!
      ممنون میشم منو راهنمایی کنید

     2. سلام من بعداز عادت ماهیانه ترشح آبکی و بی رنگ دارم بحدی زیاد و آبکی هست و فکر می کنم ادراره. و بوی بدی داره بحدی و از روی لباس متوجه میشم این طبیعیه؟

     3. باید مورد معاینه قرار بگیرید. به یک متخصص زنان مراجعه نمایید.

    2. سلام خانم دکتر خسته نباشید
     من دختری ۱۲ ساله هستم امروز در کمال ناباوری یک ترشح قهوه ای رو به قرمز بود
     این خطرناک نیست؟ اخه من هنوز پریود نشود
     و چون قدمم کوتاهه می ترسم زود پریود شم

   2. سلام نه ماه هست عفونت دارم اول ترشحات سفید بود با خارش و سوزش هر دفعه رفتم دکتر انتی بیوتیک استفاده کردم بدتر شد تا ماه قبل زرد بود الان بعد اخرین دفعه بعد از استفاده از کلیندامایسین و سفکسیم و مترونیدازول سبز شده تورو خدا بگید چیکار کنم دیگه

   3. سلام خانم دکتر من از وقتی پریود شدم در کنار ترشحات ابکی یه چیزی میاد سفید رنگ و حالت پنیری داره وقتی پریود میشم میره بعد دوباره کم کم میاد پیش دکتر رفتم معاینه کردنند گفتند عفونت نداری ولی تا الان دارم حدود یک سال وچند ماهی هست ایا طبیعیه؟ همه کاریم کردم خوب نمیشم؟

    1. اگر علائم دیگه ایی ندارید مثل سوزش ادارر و خارش نگران نباشید

   4. سلام خسته نباشید
    من مجردم و ۲۴ سالمه بعد یک هفته از پریود گاهی مواقع ترشحات قهوه ای دارم و الان چند روز است که رگه های خونی خیلی کم در ترشحات ام میبینم و سمت چپ زیرشکمم کمی درد میکنه باید چیکار کنم؟

   5. سلام خانم دکتر عزیز من هفته ی 11بارداری هستم و از هفته ی هشتم ترشحات زرد دارم همراه با خارش و سوزش اما اصلن بو ی بدی ندارن و گاهی سفید میشه و دوباره زرد نارنجی و یا رگه ی خونی میشه آیا عفونت دارم ؟دکترم گفته طبیعی ولی من در بارداری قبلیم این موارد رو اصلن نداشتم ممنون میشم راهنماییم کنید🌺🌺🌺

   1. سلام خانم دکتر ممنونم از اینکه وقت می گذارید. من سه ماه پیش در زمان پریودیم لکه بینی داشتم برای اینکه پریود بشم زعفران استفاده کردم از اون ماه به بعد ترشحات من و خون پریودیم متفاوت شد. قبلا ترشحات سفید رنگ و لزج و چسبنده داشتم و خون پریودم تقریبا غلیظ تر و با لخته همراه بود اما از اون ماه تا الان خون پریودیم خیلی رقیق و روان هست و ترشحات بعد از پریودیم شبیه به آب شده. البته من دقیقا سر وقت پریود میشم‌ و تاریخم دقیق هست اما خواستم بدونم ایا تغییر در این ترشحات می تونه نشون دهنده ی مشکل باشه یا بعدا برای بارداری من مشکلی ایجاد کنه؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  2. سلام من ۱۵ سالمه حدود ۳ ماه قصد بارداری دارم این ماه ۴روزی هست که عقب انداخته پریودیم ترشحات واژن هم دارم چسبنده هستن آیا باردارم؟؟

 5. سلام من دختر ۱۷ ساله هستم چندروزیه ترشح به شکل کرم دارم که رنگش قهوه ایه در لباس زیرم هست و وقتی ترشح میشه احساس خیسی دارم در روز های اول کم بود اما بعد از دوروز زیاد شده لطفا کمکم کنید

  1. اینکه فقط از روی ترشح بخوایم در رابطه با عفونت های کرم و قهوه ای رنگ تشخیصی بدیم امکان پذیر نیست. علائم دیگتون هم باید بررسی بشه. اگر احساس بوی بد در لباس زیر دارید و خارش واژن از حد نرمال بیشتر است به پزشک مراجعه کنید.

   1. سلام
    من۲۱ساله متاهل
    ترشحات پنیری همراه با بوی بد دارم
    به پزشک مراجعه کنم؟
    و چه قرصی برای درمان پیشنهاد میکنید ؟
    چه عفونتی هست؟

  2. سلام خسته نباشید ببخشید دختر من ۱۸ سالش
   چند سال ترشح داره بی بو و سفید و شفاف دکتر هم رفتیم یا سفکسیم میده یا ازرمایسین و مترانیدازول یه مدت خوب میشه اما دوباره بر میگرده
   خواستم بپرسم راهنمایی کنید یا خطری نداره ؟؟؟؟ خانم دکتر عزیزم

   1. سلام وقتتون به خیر ترشحات بی بو و شفاف در صورتی که با علائم دیگه ایی همراه نباشه در بسیاری از موارد طبیعی هستش برای اینکه مطمعن بشید می تونید آزمایش کشت ترشحات رو انجام بدید

 6. سلام من ۳۸ سالم هست و ترشحات متمایل به زرد و بدون بو دارم کمی خارش هم دارم. یکماه پیش همین علایم رو داشتم یک هفته پماد دالاواگ سی مصرف کردم. اما الان دوباره برگشته. واقعا خسته شدم اکثرا در طول سال این مشکل رو دارم با دارو یکماه خوبم دوباره شروع میشه. لطفا کمکم کنید چیکار باید بکنم چه دارویی مصرف کنم که کلا خوب بشم. ممنون

  1. سلام دوست عزیز ،شما حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت عفونت ها مشخص شود. اگر عفونت های مکرر بیشتر از 5 بار در سال باشه ، پیشنهاد می کنیم که حتما تست پاپ اسمیر انجام بدهید .

   1. سلام من ۳۶ سالم هست و ترشحات آبکی زیاد دارم قبل از پریود و بعد از پریود دارو هم استفاده کردم اما این ترشحات قطع نمیشه وقتی ترشحات زیاد میشه پهلوهام درد میگیره و خارش و سوزش میگیرم خیلی دارو استفاده کردم تو رابطه هم سوزش دارم

    1. سلام دوست عزیز بهتره که تست پاپ اسمیر و همچنین کشت ترشحات واژن رو انجام بدید

  2. سلام من این ۵ روز پیش پریودم تموم شد ولی امشب رفتم دستشویی و ترشحات خونی داشتم حالتهای پریودم دارم خستگی زیاد و جوش صورت،
   تا حالا هم این اتفاق نیوفتاده، این ماه من روز اول پریود ایکس بادی رفتم میخوام ببینم ربطی داره؟؟

   1. به هر حال در برخی از سیکل های قاعدگی ممکنه علائم و نوع خونریزی تفاوت داشته باشه و عوامل روانی و فیزیکی هم می تونه تاثیر گذار باشه در روند سیکل های قاعدگی

   2. سلام‌دکتروقتتون بخیر..من ۲۵ سالمه و متاهل هستم..دکتر من سوزش و خارش ندارم فقط موقعه رابطه جنسی ازواژنم ترشح های پنیری تقریبا ابکی میاد..به شکل لخته ای نیست…علت این ترشح سفیدرنگ موقعه رابطه جنسی چیه؟

  3. سلام وقت بخیر
   دختر 17ساله هستم و مجرد پنج سالی میشه پریود شدم تقریبا مرتب پریود میشدم با دو سه روز نهایتا یه هفته تاخیر، الان دوهفته میگذره از زمانی که باید پریود میشدم و ترشحات سفید دارم و یه دفعه هم ترشح صورتی داشتم و هنوز پریود نشدم آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم؟

   1. سلام من ۱۹سالمه این چند روزه ترشحات زرد دارم و بدنم هم خارش داره میسوزه و کمی ورم هم کرده جای باید ب دکتر مراجعه کنم ؟

  4. سلام من ۲۶ سالمه متاهل ۸ ماهه عروسی کردم ترشحات زرد و ابکی بدون بو و خارش دارم دکتر رفتم قرص مترونیدازول دادن برای واژن ولی زیاد طول نکشید دوباره شروع شده پریودی هم ۸ روز عقب افتادم.چیکار کنم

 7. سلام من 21 سالمه و متاهل هستم چند وقتیه ک لباس زیرم بوی بدی میگیره مجبورم تند تند عوض کنم ترشح هم دارم ک نزدیک پریود به اوجش میرسه البته ترشح هم نه کاملا حالت پنیری داره نه مایع یه چیزی بین این دوتا هستش خارش و سوزش هم ندارم علت چیه؟

  1. معمولا بوی بد واژن به عفونت ها نسبت داده می شود بیماری های مقاربتی و برخی از مشکلات دیگر هم می تواند باعث بوی بد واژن شود. بهتر است به پزشک مراجعه کنید

   1. سلام من دختری ۱۴ ساله هستم و دو بار پریود شدم در بار دوم بعد از پریودی همراه با ترشحات سفید کمی رگه های صورتی مانند خون می بینم ولی خیلی کم هست و به دفعات بالا ندیدم این طبیعی هست ؟

  2. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر .من ۲۴سالمه و ۸ماهه عروسی کردم از اوایل عروسی موقع رابطه یه چیزای سفید دیده می‌شد رفتم دکتر گفتن عفونت‌های دارو دادن ولی بازم هستن خارش یا سوزش ندارم ممنون میشم راهنمایی کنین هرچی میرم دکتر فایده نداره

   1. سلام عزیزم شما باید آزمایش کشت ترشحات واژن انجام بدین تا نوع مشکلتون به شکل دقیق مشخص بشه

 8. سلام من ۱۹ سالمه و مجردم
  لبه واژنم باد کرده و هیچ ترش درد یا خارش و سوزشی ندارم قبل از ادرار این تورم حالت تو خالی داره اما بعد از ادرار داخلش پر میشه
  من خجالت میکشم برم برای معاینه
  به نظرتون ممکنه کیست باشه؟
  و اینکه من باید چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دختر عزیزم ، مشخصه که این عارضه باعث رنج و ناراحتی شما شده . این مورد حتما نیاز به معاینه دارد و اصلا این امکان وجود نداره که بدون بررسی نظری در رابطه باهاش داده باشه. به هیچ عنوان از معاینه ترس و خجالتی نداشته باشید. پزشکی رو انتخاب کنید که بتونید راحت باهاش صحبت کنید

 9. سلام من ترشح برفکی دارم اما سوزش و خارش ندارم اما بوی نامطبوع دارن. چن سالم هست که این هست. سونوگرلفی و ازمایش فورمونیم نرمال بود. اما عادت ماهانه م کم شده دوروز زیاد میاد ولی روز سوم خیلی کم و چهارم درحد پاک است. مشکل چیست آزمایشو سونوم که مشکل نداشت. راه دیگه برای تشخیص مشکل وجود داره؟ بیست و پنج سالمه

  1. چون مدت زمان طولانی هستش که این مشکل رو دارید بهتره تست پاپ اسمیر انجام بدین. علل وجود بوی بد واژن می تواند وجود قارچ ها ، به هم خوردن تعادل باکتری های واژن ، تریکومونا که نوعی انگل هستش و غیره باشد

  2. سلام خانم دکتر من بعد از خود ارضایی ترشحات ازم میاد و تو این ترشحات هم رگه خونی هست و هم زرد رنگه بعضیاش میرم دسشویی تو ترشحاتم قرمزی هست میترسم بکارتم اسیب دیده باشه خودم تو ایینه دیدم واژنمو انگار پارگی نداشت ولی خب میترسم راهنمایی کنید با تشکر

 10. سلام خوب هستین من ۱۸سالمه قبلا وقتی دختر بودم از من عفونت میومد الان که یه خانم هستم هنگام رابطه جنسی از من عفونت پنیری شکل خارج میشه بعضی وقتا سوزش ادرار دارم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. اطلاعاتی که فرمودید کامل نیست. شاید شما ترشحات طبیعی رو عفونت تلقی می کنید. اگر خارش واژن و التهاب دارید به پزشک مراجعه کنید

   1. سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه سه سال نامزد بودیم و دوماهی هست ازدواج کردیم در طول مدت نامزدی از قرص اورژانسی استفاده میکردم که عادت ماهیانم از هفت روزه ب سه روز تغیر کرده در طول این دوماه ک تقریبا هر روز نزدیکی دارم برای اولین بار ی ماده ی غلظی ک تیکه تیکه بود ب شکل گلوله ی از اواژنم بیرون میومد ک زنگ سفید پر رنگ متمایل ب زرد داشت خیلی ترسیدم میشه کمکم کنید

    1. اگر ترشحات ادامه پیدا کرد و با علائمی مانند سوزش و خارش همراه بود به پزشک مراجعه کنید

   2. سلام‌خانم‌دکتور من هم مدت ده روز است که ترشیحات قهوی رنگ دارم فک میکنم عادت ماهانه ام باید بیاید اما این دوامدار شد هیچ درد سوزش خارش بوی بد هم ندارد فقط همان ترشیحات قهوی رنگ بعضا رگهای خونی هم دارد چیکار کنم

 11. سلام ببخشید من خارش دارم و رنگ واژنم قرمز هست و ترشحات هم فقط امروز نوع آبکی و بدون رنگ است من مجبور شدم دیگه لباس زیر هم نمی پوشم این مشکل خیلی جدی هست ؟ ۱۴ ساله هستم
  چه راه هوایی پیشنهاد میکنید
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام زهرا جان ، شما در سن بلوغ هستید و به عنوان نوجوان کم کم داری وارد سنین باروری میشی، ترشحات آبی و بدون رنگ کاملا طبیعی هستش .اگر خارش ها کم هستند برای مدتی واژن رو با آب ولرم و صابون بچه شست و شو بدهید ، از لباس های نخی و گشاد استفاده کن. اما اگر خارش واژن طوریه که اذیت کننده هست و نمیتونید جلوی خاروندن رو بگیرید به گونه که واژن التهاب پیدا کرده و قرمز رنگ شده باید به پزشک مراجعه کنید

  2. سلام من ۱۶ سالمه وترشحات کشدار ی ازم میاد بعضی وقتا آبکی بعضی وقتا کشدارو غلیظه و رو لباس زیرم وقتی میمونه لکه ی سفید میوفتع خیلی هم زیاده یعنی در کل روز همش ازم خارج میشه

 12. سلام من اقدام به بارداری کردم.چند روز بعد از تخمک گذاری ترشحات که داخلش خون قهوه ای بود داشتم الان ولی همچنان ترشح دارم ولی سفید شیری هست مخصوصا وقتی دستشویی میرم میاد این ترشحات. ولی هنوز نمیدونم باردار هستم یا خیر. طبیعی هستن این ها؟ و اینکه یکم احساس عفونت ادرار دارم با توجه به اینکه تکرر ادرار پیدا کردم و کمی سوزش موقع ادرار ولی نه همیشه

  1. شما باید معاینه بشید اینکه ترشحات واژن رابطه ای دارد با اقدام شما برای بارداری مشخص نیست

  1. این طرز صحبت درست نیست اگر شما خانم هستید که خودتان باید درک کنید این مسائل ر . اگر هم آقا هستید باز باید آگاه باشید که آناتومی خانم ها هستش و این فرآیند برای آنها و بدن آنها لازم است

 13. سلام من ترشحات پنیری دارم اما زیاد نیست اصلا خارشی چیزی ندارم و اینکه چند وقته موقع پریودیم روز اول فقط یه لکه کوچیک قهوه ای میبینم و روز دوم خون ریزی دارم بعضی وقتا هم دوروز اول لکه هست ک زیاد هم نیس بعدش خون ریزیه میشه راهنماییم کنید ۱۹ ساله هستم

  1. سلام ، ابن روندی که شما برای پریودتون توضیح دادین نرمال هستش واز آنجایی که ترشحاتی که دارید برای شما مشکلی ایجاد نکرده نگران کننده نیست و لازم نیست افدام خاصی رو انجام بدهید تنها بهداشت عمومی رو رعایت کنید و در زمان خونریزی نوار بهداشتی رو به موقع تعویض کنید.

   1. من 13سالم هست
    از وقتی پریود شدم یه ترشحات سفید رنگ و یکم
    ژله ای
    خارش ندارم سوزش هم ندارم
    میشه بگید باید چیکار کنم

  2. سلام وقت بخیر.دختری۲۱ساله هستم حدودا چند ماه هستش که ترشح سفید رنگ پنیری دارم اوایل سوزش و خارش داشت ولی درحال حاضر فقط پنیری خشکه بو خاصیم نداره.واقعیتش چون شنیدم میگن فقط خانم ها عفونت قارچی میگیرن نمیخوام معاینه بشم نظر شمارو خواستم بدونم

  3. سلام
   من ۲۳سالمه و متاهل
   ترشحات سفید ماستی و رقیق دارم و تقریبا بوی شیر میده
   میشه بفرمایید علتش چی میتونه باشه ؟

 14. سلام خسته نباشد من در درون واژنم پر‌از‌سفیدی هست وقتی نگاه میکنم و هیچ‌درد یا ترشح غیر نرمال ندارم‌ ایا نگران‌کننده هست یا طبیعی

 15. سلام ۲۱ سالمه و متاهلم . روابطمون با پوششه ولی دو سری هست حین مقاربت به بدن همسرم چیزهای برفکی شکل از ترشحم میچسبع اما رنگ سیاه هست

  1. اگر خونریزی قاعدگی در زمان خودش اتفاق نیفته، ممکنه چند روز بعد به شکل ترشحات سیاه واژن دیده بشه و با اینکه مقاربت در اواخر دوروان قاعدگی انجام شده باشه. اگر این اتفاق ادامه دار باشه و شما هم احساس خارش و سوزش دارید بهتره که به پزشک مراجعه کنید

   1. سلام من ۱۷سالم و نزدیک فکر کنم ۵روز ترشحات قهویی داشتم و هر روز رنگش تغییر میکرد یه روز کم رنگ یه روز پر رنک تا اینکه تموم شد و ترشحات معمولیم شروع شد و دوباره بعدش ترشحات ابکی دارم که توش خون هست
    لطفاً کمکم کنین واقعاً خیلی ترسیدم

   2. سلام ببخشید من میخواستم بگم من قبلا عفونت داشتم وقتی میخواستم برم دستشویی دهانه رحم خیلی درد میکرد رفتم سونوگرافی گفتن چیزی نیست آزمایش ادرار دادم گفتن چیزی نیست ولی یکسری قرص بهم دادن برای کم شدن عفونتم و دردم خیلی موثری بود ولی الان هنگام رابطه جنسی هنگام دخول یه سری عفونت های تکه تکه از رحمن خارج میشه نمیدونم چرا ولی در طول روز اصلا ترشح ندارم وقتی رابطه جنسی برقرار میکنم متوجه یه سری چیزهای تکه تکه سفید رنگ داخل رحمم میشم یعنی یه چیزی مثل عفونت سفت تکه تکه

 16. سلام خانم دکتر ۱۶ سالمه من چند ماهی میشه که ترشحات سفید رنگ دارم که بوی خیلی بدی هم داره و یه چیزی بین ابکی و پنیری شکل هست و در طول روز چندین بار لباس زیرمو عوض مجبورم عوض کنم چون مقدار ترشحات زیاده. به جز اینا علائم دیگه ای ندارم میشه بگید باید از چه دارویی استفاده کنم لطفا..؟

  1. سلام دختر عزیزم . ممکنه شما دچار واژینوز باکتریایی شده باشید. این مشکل معمولا همراه با سوزش و خارش اتفاق میفته اما ممکنه تنها علامت این مشکل هم باشد. واژن خودتون رو با صابون غیر معطر شست و شو بدید و کاملا خشک کنید. لباس زیر خودتون رو تند تند عوض کنید. در زمان قاعدگی نواربهداشتی مناسب استفاده کنید و زمان تعویض رو کوتاه تر کنید. واژینوز باکتریایی معمولا به این علت رخ میده که توازن شیمیایی واژن به هم بریزه و باکتریای مضر رشد بیشتری داشته باشند. در صورتی که این مشکل خیلی برای شما آزار دهنده شد درمان دارویی و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط متخصص زنان می تونه مشکل رو برطرف کنه.

  2. شما باید از داروی آنتی بیوتیکی استفاده کنید که حتما هم باید توسط متخصص برای شما و با توجه به نوع مشکل شما تجویز شود

   1. سلام خسته نباشید.من 25سالمه وتنبلی تخمدان دارم وباامپولhcgاقدام ب بارداری کردم الان چندروزپیش یه لکه خون قهوه ای رنگ روی لباس زیرم دیدم و الان ترشحات سفید بی بو دارم که بافعالیت بیشتر میشه امکانش هست باردارباشم

    1. در بعضی از موارد خونریزی های خارج دوره پریودی می تونه نشان از بارداری باشه ولی بهتره که از بی بی چک استفاده کنید

     1. خیلی ممنون که جواب دادید.دوروزمونده ب موعد پریودم خیلی استرس دارم زودتربفهمم باردارم یانه اخه خیلی وقته منتظرم.کی بیبی چک بزنم؟

 17. سلام من درهفته ی ۲۹ بارداری هستم وهمیشه از اول بارداری تا الان ترشحات شفاف یا شیری رنگ دارم که اصلا غلظت ندارند .بعصی مواقع این ترشحات هستن و بعضی مواقع ندارم
  پروژسترون ۲۰۰ را هم یک شب در میان با تجویز پزشک استفاده می کنم
  وقتی این ترشحاتم زیاد میشه زیر دلم هم درد دارم آیا این ترشحات به کیسه ی آب ربطی دارند؟

  1. سلام زهرای عزیز تعداد افرادی که در دوران بارداری با مشکل ترشحات رو به رو می شوند بسیار زیاد هستش . دیواره دهانه رحم در این دوران نازک تر می شود و برخی از مشکلات این چنینی رو به وجود میاره . ممکنه در ماه های آخر بارداری مقدار ترشحات بیشتر هم بشوند.اصلا مسئله نگران کننده ای نیست به همان صورتی که پزشک شما بهتون دستور داده عمل کنید.امیدوارم که کوچولوتون سالم به دنیا بیاد.: )

 18. سلام خسته نباشید من ۳۲ سالم و مجرد و ۱ ماه که ترشحات دارم قرص متورازول خوردم تا ۱۵ روز خوب شدم ولی دوباره شروع شده ترشح اول همراه با بو بود و دوبره شروع شد بدون بود

   1. سلام خستہ نباشید،من ۲،۳سالی بودکہ ترشح سفیدغلیظ داشتم کہ دکترگفتن قارچہ ودارو دادن و من ترشحاتم کم شد اما بعداز رابطہ بازم بیرون میومد،بعدترشحاتم آبکی و زردشد با کمی خارش کہ دکترگفتن تریکو ھست ودارودادن و ترشحام بیشتر وتکہ ای شد،امپول جنتا بھم دادن خوب نشدم و الان میگن شدیدشدہ ومثل چرکہ،بایدچیکارکنم خوب بشم؟پاپ اسمیرم فقط التہاب خفیف داشتم کہ میگن چیزی نیست،من ۲۶سالمہ

 19. سلام.من ۳۲ سالمه و مجرد هستم.هر چند ماه یکبار ترشحاتی دارم مثل سفیده تخم مرغ به رنگ روشن.ولی خارش و سوزش ندارم.مقداری خیلی کمی بو داره.اگر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. با توجه به توضیحاتی که شما دادید. ترشحات شما طبیعی هستش و جای نگرانی نداره. تنها بهداشت رو رعایت کنید و سعی کنید لباس زیرتون مرطوب نمونه

 20. سلام من۱۸ سالمه و تا حالا رابطه ای نداشتم.در قسمت ناحیه تناسلیم ترشحات پنیری مانند هستند و همیشه هم لباس زیرم خیلی بوی بدی میده .گاهی وقتا زیاده گاهی هم کم.واینکه خجالت میکشم برم دکتر زنان.میشه راهنماییم کنید؟

  1. سلام . حتما به پزشک زنان مراجعه کنید و خجالتی نداشته باشید. دختر عزیزم اگر خجالت از معاینه ناحیه آلت تناسلی خودت داری معمولا برای تشخیص عفونت نیازی به این معاینه نیست . شما تنها باید علائم خودتون رو شفاف برای دکتر توضیح بدین.

 21. سلام،من ۳۱ سالم هست،دو دفعه است که بعد از مدت یک هفته یا ۱۰ روز بعد از پریودی ترشحات قهوه ای مایل به صورتی دارم که یک یا دو روز ادامه داره.
  اینو هم بگم که مدت ۶ ساله که دستگاه آیودی گذاشتم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. با گذاشتن آی یو دی ممکنه مقدار ترشحات واژن مقداری زیاد شود . اما از مدت زمان گذاشتن آی یو دی زیاد گذشته ، پیشنهاد می کنم چون iud دارید معاینه های دوره ایی داشته باشید

 22. با سلام
  حدودا ۴_۵ روز از کل سیکل(همیشه پشت سرهم نیست و اکثرا بعد از تخمک گذاری و مثلا ۱۰ روز قبل پریودی) جدا از ترشحات عادی ، یه سری ترشحات دارم که فقط هنگام شست شوی واژن خارج میشه و حالتی شبیه دستمال کاغذی داره که خیس خورده باشه ، کمی هم خارش ، لباس زیر نمیپوشم ولی چیزی به شلوار سرایت نمیکنه ترشحات روی ان همون ترشحات عادیه
  ترشحات ابکی و رقیق و شفاف

  فقط یک بار دردی مشابه درد پریودی تجربه کردم و احساس خیس شدن که بعدش متوجه شدم ترشحات سفیدی(نسبتا غلیظ) ازم خارج شده

  ممنون بابت راهنمایی تون

  ضمنا مجردم

  1. این علائمی که شما برای ترشحات خودتون عنوان کردید عادی هستند ، اگر ترشحات همراه با خارش ، بوی بد، مقاربت دردناک همراه باشند در این مرحله باید اقدامات دارویی انجام بشه

 23. سلام خسته نباشید.۳ماهه ازدواج کردم از سه روز بعد ازازدواج دچار سوزش ادرار واژن شدم.هرچه دکتر رفتم دوهفته خوب شدم دوباره مجدد سوزش دارم.ترشح نداشتم اما داخل واژن ترشح های سفید و تیکه های ریز ریز سفید رنگ هست.پماد کلیندازول دو دوره‌.تمام انتی بیوتیک ها.پماد کلیندامایسین.واین اخر هم پماد کلتریمازول و شیاف لاکتیک اسید استفاده کردم ولی داخل واژنم هنوزم اون ترشح ها هست.دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم خسته شدم

  1. سلام شما حتما حضوری مراجعه کنید به پزشک زنان، تا از جنبه های دیگه هم عفونت ها بررسی شه ، شاید لازم باشه که تست پاپ اسمیر هم انجام بدید

  2. سلام خانم دکتر وقت بخیر من ۱۸ سالمه مجردم ترشحات آبکی و شفاف انگار مثل آب میاد اونم‌یهویی موقع سرفه میاد یا هم موقع عادی این نشانه ی چیه یا چی میتونه باشه؟

 24. سلام و خسته نباشین من ۱۷ سالمه و باکرم و الان نزدیک سه ساله ک ترشحات آبی رنگ و شایدم سرمه ای رنگ از واژنم میاد و قبلا خجالت میکشیدم ک این موضوع رو به کسی بگم و لکه های این ترشح از بین نمیرن ولی الان نزدیک دو هفته هستش ک عین همین ترشحات از زیر بغل میاد و الان واقعا نگران شدم ممنون میشم راهنماییم کنید

 25. سلام وقت بخیر من حدود ۲ ماه پیش مراجعه کردم به متخصص زنان آزمایش پاپسمیر دادم یکم عفونت داشتم از دارو های واژیونالیست استفاده کردم و کرم ضد قارچ دوباره رفتم دکتر بعداز معاینه گفتند عفونت ندارم قارچ هم ندارم حالا دیشب تا العان داخل واژنم به خارش افتاده صبح رفتم دستشویی مثل پریودی که یه دفعه یه لخته خونی خارج میشه ولی العان سفید کرمی و پنیری ازم خارج شدلطفا راهنماییم کنید ممنون دکترم هم در دسترس نیستند که بخوام مراجعه کنم بهشون

  1. عفونت واژن ممکنه به صورت دوره ایی اتفاق بیفته ، جواب آزمایش پاپ اسمیر رو اگر می تونید برام بفرستید که ببینم . اگر خارش های شدید و ترشحات غیر نرمال ادامه دار باشه باید دوباره درمان دارویی رو شروع کنید

 26. سلام خسته نباشین ..
  من یک سال و نیمه که زایمان کردم توو این مدت ترشحاته بی رنگ دارم که اصلا بوی بد ندارن ولی چسبنده هستن و کِش میان .خیلی وقتا به راحتی از بدنم جدا نمیشن که به صورت عادی روی لباس زیرم ببینمشون . از پریود هام تا چند روز اصلا نیس بعد یه کمی هست و نزدیک‌ پریود بعدیم زیاد میشن. قبل از بارداریم ترشحات آبکی یا پنیری نرمال داشتم بعد از زایمان این حالتو پیدا کردم. ممنون میشم کمک کنین.

  1. سلام دوست عزیز این روندی که شما برای ترشحات خودتون بیان کردید طبیعی هستش و جای نگرانی نداره ، اگر هم مقدارش گاهی اوقات زیاد میشه و احساس خیسی زیادی می کنید از پدهای روزانه استفاده کنید

   1. سلام من ۱۶ سالمه
    از ۱۳ سالگی پریود شدم بعضی موقع ها زمان پریودم عقب میفته یعنی دیرتر پریود میشم و ترشحات ابکی دارم و بعضی موقع ها این ترشحات ابکی کمی بیشتر میشه
    علت چیع؟؟!

    1. همه این مورادی که عرض کردید نرمال هستند در صورتی که نامنظمی پریود ها خیلی زیاد شد بهتره به پزشک مراجعه کنید

 27. سلام خانوم دختر من ۱۹ سالمه چندساله ترشحات ابکی دارم و بعضی وقتا زیاد میشه و اینکه نزدیک و بعد از پریودی زرد رنگ میشه.
  سوزش و درد و خارش و قرمزی هم ندارم. میشه راهنمایی کنید ؟

  1. سلام دختر عزیزم ، این نوع ترشحات و زیاد شدنش قبل و بعد از پریود کاملا طبیعی هستش ، نگران نباشید تنها بهداشت رو رعایت کنید

    1. اگر همراه با علائم دیگری بودن و حجم ترشحات افزایش پیدا کرد می تونید با متخصص مشورت کنید

 28. سلام خسته نباشید.
  من خانمی ۲۷ ساله و باکره هستم. چند روزه که سوزش و خارش شدید دارم. از دیشب هم واژنم خشک شده و آلت تناسلیم هم به شدت ورم کرده طوری که توی دستشویی به سختی میتونم خودم رو بشورم. امروز هم متوجه شدم که ترشحاتم پنیری شکله. تمام این علائم از وقتی شروع شد که توی حمام از ژل شستشوی بانوان استفاده کردم. به نظرتون ممکنه حساسیت ایجاد کرده باشه؟ یکی از دوستانم که توی داروخونه کار میکنه بهم پیشنهاد کرده از قرص فلوکونازول استفاده کنم. میخواستم نظر یه متخصص رو بدونم.

  1. سلام ، عفونت واژن در دختران باکره هم اتفاق میفته
   بله احتمال فراوان شما به ژل شست و شو حساسیت پیدا کردید و دچار عفونت قارچی شدید .مصرفش رو قطع کنید و برای شست و شو آب و صابون کفایت می کنه.
   قرص فلوکونازول برای درمان عفونت قارچی هستش ، بله می تونید به مدت ۳ تا ۴ روز استفاده کنید

 29. سلام و خسته نباشید خانوم دکتر
  من بعد ازدواجم مدام التهاب واژن دارم و سوزش و خارش همسرم هیچ مشکلی نداره و الان چهار ماهه ازدواج کردیم و واقعا اذیتمترشحات سفید دارم و سری اخر عادت ماهیانم دو تا سه روز لکه بینی سیاه رنگ داشتم خیلی اذیتم لطفا کمکم کنین ممنون

  1. سلام دوست عزیز ، علائمی که مطرح کردید همگی می توانند نشانه عفونت واژن باشند ، شما حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید شاید نیاز باشه تا درمان دارویی رو شروع کنید

 30. سلام خانم دکتر
  من دختری ۲۰ ساله هستم که چند ماهی میشه بین ۲ پریودم ازم کلی ترشحات آبکی که بوی بدی هم دارند خارج میشه و رده های خون رو هم میشه دید و حتی رنگ ترشحات به خاطر وجود خون گاهی به صورتی رنگ میزنه
  همچنین ترشحات قهوه ای رنگ هم دارم، و دلم هم تو این مدت که این ترشحات رو دارم به شدت درد میکنه
  ممنون میشم نظرتون رو بگید

  1. سلام امکان داره شما دچار عفونت باکتریایی شده باشید حتما باید به پزشک مراجعه کنید و دارو بگیرید.

 31. سلام من مجردم و۱۹سالمه کل واژنم دونه های سفید هس و واژنم تقریبا به سفیدی میزنه و این دونه ها بوی بدی دارن
  میشه بگین دلیلش چیه حدودا دو روز بعداز اتمام پریودی این اتفاق افتاد

  1. برخی اوقات ممکنه عفونت های واژن به صورت دوره ایی اتفاق بیفته و بعد از مدتی هم بهبود پیدا کنه ، اما اگر این اتفاق ادامه دار هستش ، این دونه های سفید می توانند عفونت های قارچی باشند که باید دارو درمانی رو شروع کنید

   1. سلام روز به خیر
    من روی سطح واژنم رو چیزای ریزی مثل جوش که سر سفید هستن پر کردن.نمیدونم چیه و چکار باید بکنم آیا به نظرتون معاینه لازمه؟ درضمن مجرد و۱۷ ساله هستم

    1. بله معاینه لازم داره و می تونید با مشاوره انلاین هم عکس ارسال کنید

     1. سلام خستہ نباشید،من ۲،۳سالی بودکہ ترشح سفیدغلیظ داشتم کہ دکترگفتن قارچہ ودارو دادن و من ترشحاتم کم شد اما بعداز رابطہ بازم بیرون میومد،بعدترشحاتم آبکی و زردشد با کمی خارش کہ دکترگفتن تریکو ھست ودارودادن و ترشحام بیشتر وتکہ ای شد،امپول جنتا بھم دادن خوب نشدم و الان میگن شدیدشدہ ومثل چرکہ،بایدچیکارکنم خوب بشم؟پاپ اسمیرم فقط التہاب خفیف داشتم کہ میگن چیزی نیست،من ۲۶سالمہ

 32. سلام خسته نباشید ببخشید من تقریبا یک یا دوساله که ترشحات آبکی و کرمی دارم ۱۴سالمه و بعضی وقتها چند روز در میان خارش کم هم دارم

  1. سلام دختر عزیزم ، اگر خارش ها شدت پیدا کردند و طولانی مدت شدند به پزشک مراجعه کنید . ترشحات بدون علامت ، طبیعی می باشد

 33. سلام خانوم دکتر من ۲۰ سالمه همیشه ترشحات ابکی کمی زرد رنگ دارم ولی ن بو داره نه درد و خارش و قرمزی دارم….ممکنه واژینوزباکتریال باشه؟؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید❤❤

  1. سلام دوست عزیز ، ترشحات در سنین باروری باید اتفاق بیفته و کاملا طبیعی هستش. اگر علائمی که مطرح کردید بروز پیدا کردند و شدت پیدا کردند باید از نظر عفونت واژینال بررسی بشید

   1. خانوم دکتر من مجردم و اینکه بیشتر موقه ها ابکیه و رنگ نداره ولی قبل و بعد پریود یکم زرد رنگ میشه …..چون قبلن پرسیدم گفتید طبیعیه الان میترسم چون ترشحات روزانس و بعضی وقتاهم زیاد میشه ولی خارشو اینا ندارم..

    1. در سنین باروری ترشحات واژن نرمال هستش ، مشکلی وجود نداره ، اگر نگرانی دارید می تونید به متخصص زنان مراجعه کنید.

 34. سلام من متاهلم ؛ اقدام ب بارداری داشتم چند شب ؛ بعد الان چندروزه ک خارش ازناحیه کلیتوریس ، مجرای ادرار دارم ، یعنی قسمت بیرونی خارش دادم اما این چندروز ب طور دائم نبوده خارش گه گاهی بوده؛ اما امروز خارش بیشتر شد لبه های واژنم هم قسمت ببرون میخاره! وگاهی ازهمون مجرای ادرار ی ترشحات خیلی کم سفیدرنگ ابکی خیلی خیلی کم دارم؛ و تاحالا دقت نکرده بوده بنظرب لب کوچیک بیرونی ک قسمت همون مجرای ادرار یا کلیتوریس هست بریده بریده

  1. قسمت خارجی واژن شما التهاب پیدا کرده و خارش شما شدت پیدا کرده. احتمال داره به دلیل عدم استفاده از کاندوم دچار عفونت شده باشید اما اگر علائم رو به بهبودی نرفتند حتما با یک متخصص زنان مراحعه کنید

   1. سلام ترشحات میتونه مثل اب باشه یعنی چسبندگی نداشته باشه فقط لباس زیر خیس و مرطوب باشه؟؟

  2. سلام من ۱۶ سالمه
   ترشحات آبکی سفید دارم کاملا ولی بوش اذیتم میکنه چیکار کنم به پزشک برم یانه

 35. خانوم دکتر من ۱۸ سالمه ترشحات ابکی سفید دارم …درد و قرمزی ندارم….ولی خارش دارم بعضی وقتا چیکارکنم😢😢خجالت میکشتم بگم ب کسی واسه پزشکو اینا

  1. اگر خارش واژن طولانی مدت شد و شدتش افزایش پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید . دختر عزیزم مراجعه به پزشک خجالت اور نیست همچنین می تونید از مشاوره انلاین استفاده کنید

   1. خانوم دکتر دیگ خارش ندارم …فقد ابکیه و به رنگ سفیده مشکلی هس؟
    و اینکه مشاور انلاین از کجا پیدا کنم😢❤

 36. سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر ۲۲ سالمه و مجرد هستم من چند روز پیش خارش و التهاب در قسمت واژنم داشتم همراه با کمی ترشحات پنیری
  از قرص مترونیدازول و شستشو با سرکه استفاده کردم التهاب و ترشح پنیری قطع شده ولی خارش کمی هست با ترشحات سفید مایل به زرد آبکی و اینکه قبل از این موضوع اکثرا ترشحات پنیری داشتم بدون خارش و التهاب ولی بوی شدید در لباس زیر
  میترسم وقتی که اثر استفاده از قرص مترونیدازول از بین رفت دوباره ترشحات پنیری با بوی شدید برگردد. چه کنم؟ ممنون بابت مهربانی و لطف بسیارتون

  1. شما مصرف دارو رو باید تا مقداری که براتون تجویز شده به طور کامل مصرف کنید . در صورتی که پماد واژینال براتون تجویز شده مصرف پماد رو مقداری ادامه بدید . از الان نگران عفونت مجدد نباشید . در صورتی که علائم دوباره تکرار شدند باید به پزشک دوباره مراجعه کنید و دارو درمانی رو ادامه بدید

 37. سلام خانم دکتر وقتتون به خیر… من چند ماهی هست که در هفته دوسه بار خارش میگیرم و این اوخر در ناحیه ی زیرشکمم کمی درد دارم و بعضا هنگام ادرار سوزش پیدا میکنم… متاسفانه یکبار چند ماه پیش خیلی شدید خاروندم و باعث خونریزی شد… ولی مدتی بعد خارش کم شد به طوری که دیگه اهمیت ندادم… اما کمی قرمزی و ترشحات سفید پنیری رو دارم… از مراجعه به پزشک هم به شدت خجالت میکشم و اصلا نمیتونم مراجعه کنم لطغا کمک کنید ۱۹ ساله.

  1. سلام، شما حتما باید دارو و یا پماد واژینال استفاده کنید خارش و التهاب شما شدید تر شده و بیشتر هم شما رو اذیت خواهد کرد . بی توجهی نکنید به پزشک زنان مراجعه کنید و خجالتی نداشته باشید و لزوما در مراجعه به پزشک معاینه بدنی صورت نمی گیره . همچنین می توانید از مشاوره های آنلاین استفاده کنید .

   مشاوره آنلاین ماوراطب

 38. سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه رابطه هم تا حالا نداشتم من همیشه ترشح طبیعی داشتم و دارم و مشکلی هم نیس ولی من امروز زمانی که همون ترشح بی رنگ و بو رو داشتم یه چیز از نخود هم کوچیک تر قهوه ای با اون ترشح اومد بیرون یه ۴ روز اینا هست ک پریودم تموم شده میتونه از اون باشه یا خطر ناکه؟

  1. سلام ممنون
   بله امکان داره چون تازه از تایم پریودتون گذشته بوده این اتفاق افتاده که نمیتونه مشکلی داشته باشه. جای نگرانی نداره

 39. ترشحات قهوه ای رنگ بعد از پریود ، نشانه چی هستش؟من ۱۴ سالم هستش و همیشه تا چند روز بعد از خونریزی ترشحات رنگ قهوه ای دارم

  1. در واقع این رتشحات خونابه هستند که در روز های آخر پریودی به شکل قهوه ایی هستند و طبیعیه

 40. سلام …من هنوز پریود نشدم ولی ترشحات آبکی و بدون رنگ و بدون بو و چسبانک دارم خیلی کم هست و کمی نگران شدم میشه کمکم کنید

   1. سلام خسته نباشید علت سوزش واژن گاهی اوقات و ترشحات سفید چیه
    شاید ماهی یک بار حالت ادرار داشته باشم ولی وقتی میرم دستشویی چیزی نباشه چیه؟

  1. سلام خانم دکتر من خانمی 41 ساله و متاهل هستم، به تازگی کاپ قاعدگی تهیه کردم و برای دو دوره استفاده کردم که در بار دوم که چند روز پیش روزهای آخر پریودم بود متوجه شدم که دون دون های سفیدی به کاپ چسبیده که قبلا نبودن و امروز که باید پریودم تمام می‌شد هم با دستمال امتحان کردم و ترشحات صورتی و سفید و دون دون بدون بو دیدم و کمی هم خارش دارم، از طرفی امروز جواب تست کرونا مثبت شد و نمیتونم تا چند وقت به متخصص مراجعه کنم، به نظرتون تو این مدت پماد مترونیدازول استفاده کنم یا توصیه دیگه ای میکنین تا وقتی کرونام خوب بشه خارشم برطرف بشه و عفونت یا قارچی اگه هست کنترل بشه، در ضمن تو مطالبتون خوندم ترشحات صورتی خطرناکه و خیلی نگران شدم

   1. سلام دوست عزیزم بهتره که مشاوره آنلاین با یک متخصص زنان داشته باشید و علائم رو شرح بدید و اینکه آیا قبلا هم این علائم رو داشتید یا خیر. و اینکه در صورتی که خارش بددتر شد و امکان مشاوره آنلاین هم نداشتید می تونید از مترونیدازول استفاده کنید .

 41. سلام ۱۶ سالمه و ترشحات سفید رنگم بعضی وقتا بوی بدی میده مثلا ماهی دو بار اینقدر بو میده
  الان دو روزه دارم یه چیزای مشکی داخل لباس زیرم میبینم ، مثل لکه نیستن
  نمیدونم چی هستن و قبل از اینک اینارو ببینم خیلی ترشحاتم بوی بدی داشت و بعد اینارو دیدم اما این ترشحات بوی بدی نمیدن
  این ترشحات مشکی چی هستن؟!
  لطفا میشه راهنمایی کنید!

  1. بوی بد واژن معمولا می تونه به علت عفونت باکتریایی واژن باشه و و ترشحاتی که بدون هستن و می فرمایین جدید هستن رو باید بیشتر توضیح بدین

 42. سلام خانم دکتر ، وقتتون بخیر
  من ۲۷ سالم هست و باکره هستم .
  الان ۱۳ روز از اولین روز پریودم‌ میگذره و الان ۸ روزه که پریودم تموم شده .همیشه ترشحاتم بی‌رنگ بوده اما امروز ترشحاتی آبکی‌ و پنیری شکل ‌داشتم ، تقریبا مثل عکس اول اما یکم غلیظ تر . هیچ گونه خارش و سوزش و درد هم ندارم . آیا این ترشحات طبیعی هستن ؟

 43. سلام. خسته نباشید
  ببخشید من ۱۴ سالم ولی هنوز پریود نشدم
  و ترشحات آبکی و بدون رنگ دارم
  اگه میشه بگین اینا طبیعیه یا نه
  و اینکه تقریبا کی من پریود میشم؟ این رو میتونین تقریبا مشخص کنین؟

  1. سلام دختر عزیزم بله شما وارد سنین باروری دارید میشید و ترشحات واژن کاملا طبیعی هستش، آغاز اولین خونریزی قاعدگی معمولا دو سه سال بعد از رشد نسبی سینه ها رخ میده البته به شرایط محیطی و ژنتیکی و … هم بستگی داره

   1. سلام خسته نباشید
    من 23سالمه و ترشحات پنیری دارم 3ساله ازدواج کردم از وقتی دخترم دنیا اومده بدتر شدم و خارش شدید دارم چند روزه

 44. سلام وقت بخیر
  من ۳۷ سالمه و رابطه جنسی دارم چند ماه هست که ترشحات سفید غیر شفاف و چسبناک دارم اما هیچ درد و سوزشی هم نیست پاپ اسمیر هم دو ماه پیش انجام دادم میشه راهنماییم کنیم چون تو رابطه جنسی این ترشحات خوشایند نیست

  1. در صورتی که جواب پاپ اسمیر رو به پزشک خودتون نشون دادید و علائم دیگه ایی هم ندارید نباید نگران باشید و در هر صورت ترشحات در حین رابطه جنسی کاملا طبیعی هستش

 45. سلام من دختری ۱۶ ساله هستم و پریودم به ورت نامظم هستش الان دو هفته از وقتش گذشته خیلی نگرانم و نمیتونم برم دکتر کمر درد و جوش صورت و برخی اوقات هم شکم درد دارم همش حس میکنم پریود شدم ول نمیشم😭😭یه هفته قبل پریود خودارضایی با فشار اب نمیدونستم این یه گناهه انجام دادم واقعا الان خیلی میترسم لطفا کمکم کنید😖

  1. سلام ، در دوره نوجوانی و اوایل سال های قاعدگی معمولا نامنظمی قاعدگی نرمال هستش ، اما بهتره به پزشک مراجعه کنید و برای اینکه خیالتون راحت باشه یه سونوگرافی هم بدید

 46. باسلام،خسته نباشید،خانم۲۶ساله هستم،۳ساله ازدواج کردم،قصدبارداری دارم و تمام مراحل قبل بارداری روانجام دادم ،وجواب همه آزمایشات سونوگرافی خوب بوده،یعنی متخصص اینطور گفتن و فرمودند که اقدام کنم،الان ۴الی۵روزه که پریودم تموم شده و منتظر موعدتخمک گذاریم هستم،ولی خانم دکتر بعدپریودم زیردلم درد دارم،خودم احساس میکنم دوطرفه شکمم تخمدانها وزیردلم یعنی کمی پایین‌تر از نافم دردمیکنه،دوسه روزی هم میشه ک ترشحات مثل سفیده تخم مرغ دارم ک حالت کشسانی داره،ولی یخرده برنگ زردکمرنگه مثل دفعه های قبل بیرنگ نیست ،علتش چیه؟البته قبلاً دکتررفته بودم برای عفونت بهم کرم واژینال میکوزین داده،قبلا استفاده میکردم ،وقتی این درد سراغم اومد ترس ازاینک عفونت باشه دوباره استفاده کردم بمدت چهارشب،ایا رنگ ترشحم بخاطر کرم واژیناله؟ازوقتی قصدبارداری کردم واین درد رواحساس کردم خیلی ذهنم درگیره که نکنه عفونت باشه و باردار نشم واگن بشم به بچه صدمه بزنه وبدباشه،کلاآدمی هستم که بیشترمواقع استرس دارم وذهنم درگیرهر چیزی میشه،لطفا راهنماییم کنید،ممنون

  1. سلام علاوه بر ترشحات واژن آیا نشانه های دگری مثل سوزش ادرار ریال التهاب و یا خارش واژن وجود دارد؟
   به نظر نمیرسه مشکل جدی ایی وجود داشته باشه با توجه به توضیحاتی که شما دادید ولی اگر خیلی حساس هستید و می خواهید مطمئن باشید که هیچ گونه مشکلی قبل از بارداری شما وجود نداره می تونید تست پاپ سمیر انجام بدید .

 47. سلام من ۲۱ سالمه قبلا خیلی ترشحات بی رنگ داشتم ولی از زمانی که قرص های اعصاب قوی مصرف میکنم ترشحاتم خیلی کم شده و کاهی تا چند مدت طولانی ترشحی ندارم البته من برای مشکلات روده و معده هم قرص مصرف میکنم ایا این قرصها بابد قطع بشه؟؟
  البته یه مدت که قطع کرده بودم بازم ترشحاتم مثل قبل نشد

 48. سلام من ۱۵ سالمه
  من پریو شدم از اولین باری ک یادم میاد پریودام همیشه با شدت زیاد هس اینبار هم مث دفعات قبلی شدتش تیلی زیاده
  دیگه واقعا کلافه شدم راهنماییم کنین😢

  1. سلام دوست عزیز شدت خونریزی می تواند در هر فردی متفاوت باشد ، اگر دوره خونریزی بین ۳ تا ۱۰ روز باشد موردی وجود ندارد. حتما سعی کنید در این دورن تغذیه خوب داشته باشید و قرص های مکمل مصرف کنید

 49. سلام من ۲۳ سالمه و مجرد هستم تقریبن از ۲ سال پیش ترشح پنیری دارم و چنبارم ب دکتر مراجه کردم و برام مترونیدازول و پماد کلوتریمازول دادن ولی فایده ای نداشت اخرین بار هم دکتر گفت چون باکره ام و نمیتونم از پماد بصورت واژینال استفاده کنم چاره ای ندارم و باید تحمل کنم ولی الان ترشحاتم خیلی زیاد شدن و بشدت خارش دارم درحدی ک دیگ خارشش میزنه ب قلبم انقد ک شدیده و تازگیا روی کلیتوریس و اطرافشم بشدت خارش داره و سوزن سوزن میشه گاهی هم ترشحات ب صورت لخته بی رنگ و کرمی رنگ دارم ک باعث سوزش واژنم میش نمیدونم باید چیکار کنم لطفا اگه راهی میدونید بگید درضمن من دیابتم دارم ولی کنترلش میکنم

  1. سلام دوست عزیز ،در افراد دیابتی عفونت های مخمری یا همون قارچی شایع هستش که متاسفانه عفونت های مقاوم هستند. حتما باید کنترل کنید این قضیه رو حتما به دنبال درمان باشید چون عدم درمان می تواند عوارض دیگه ایی براتون به وجود بیاره

 50. سلام.من بعد پریودی تا پریودی بعدی دچار ترشح ابکی میشم که معمولا شدیده.بعضی موقع ها دور ناحیه تناسلیم پنیر مانند میشه چیکار باید بکنم؟

  1. ترشحات آبکی طبیعی هستش اما در صورتی ه ترشحات پنیری همراه با خارش باشد بهتره به متخصص مراجعه کنید

   1. سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و ترشحاتم خیلی زیادن ولی به خاطر دلایلی که گفتید نبودن و بو هم میدن داخل دیواره واژنم همش سفیدی ها جمع میشه و نمی دونم به خاطر تیغ زدنمه که رو سطح واژنم جوش های سفید دارم خیلی هم هستن هم کناره ها هم روی واژنم و می ترسم برم دکتر و خجالت میکشم به مامانم بگم

 51. سلام وقتتون بخیر ۳۴ سالمه و ۳ ساله ازدواج کردم مدتی هست که ترشح شیری رنگ بسیار رقیق دارم بوی بد داره ولی نه خیلی زننده ،طوری که اگه لباس زیر نداشته باشم کاملا مثل اب حرکت میکنه روی پاهام میخواستم بدونم جای نگرانی هست ؟ علتش چی میتونه باشه

   1. سلام. من دو هفته ای هست که خارش شدید دارم و هنگام دستشویی رفتن متوجه میشم که ترشحات زرد رنگ ازم خارج شده. علتش چی میتونه باشه خانم دکتر؟

    1. ممکنه به عفونت واژینال مبتلا شده باشید به پزشک مراجعه کنید و دارودرمانی رو شروع کنید

  1. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
   من دختری هستم که۲۲سال سن دارم و از رفتن به دکتر زنان و معاینه شدم خیلی خجالت میکشم
   چند سال ک عفونت گرفتم علایمی که دارم ترشحات سبز روشن رنگ غلیظ یا چسبناکه و رقیق کش میاد و بوی خیلی بدی داره و ترشح پنیری و سفیدم دارم که کم پیش میاد ببینمش اونم بوی بدی داره

   1. مراجعه به متخصص زنان کاملا عادی هستش و شاید حتی با بیان کردن علائمتون نیازی به معاینه نباشه حتما مراجعه کنید چون شما نیاز به دارو درمانی دارید و نگذارید عفونت به همین شکل ادامه دار باشه

  1. با لمس کردن ترشحات متوجه میشی ، ترشحات پنیری به صورت گوله گوله های کوچک روی دست دیده میشوند

 52. سلام
  من ۱۹ سالمه و مجردم. حدود ی هفته پیش پریودم تموم شد الان چن روزه که ترشحات ابکی نارنجی کمرنگ و بدون بویی رو دارم
  این ترشحات طبیعیه یا غیرطبیعی؟

  1. سلام بله نرمال هستش ، اگر با علائم دیگه ایی هم همراه شد می تونید مشاوره آنلاین داشته باشید

 53. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه ومتاهلم پریودی من هر ماه چندروز عقب میوفته مثلا اذر ۳۰ شدم الان۸ بهمنه هنوز نشدم
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام ، سیکل قاعدگی ممکنه در افزاد مختلف متفاوت باشه و بین هر ۲۱ روز یک بار تا ۳۵ روز یک بار نرمال هستش . اما به طور متوسط سیکل قاعدپی هر ۲۸ روز هستش

 54. سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه و مجردم.چندین‌ساله ترشحات ابکی و سفید مایل به زرد دارم. (بیشتر سفیده)باعث میشه لباس زیرم بوی بدی بده به طوری که هر روز لباسمو عوض کنم.راستش اوایل یه جا خوندم طبیعیه دیگ بیخیال شدم و دکتر نرفتم چون خجالت کشیدم. الان هم خیلیییی میترسم برم‌دکتر و هم خجالت میکشم، میترسم الان برم دکتر بگه سرطان داری😔😔😔چیکار کنم نمیخام برم دکتر،خجالت میکشممم😔مترونیدازول مصرف کنم؟؟ شما بگید چیکار کنم چندساله این مشکل رو دارم

  1. سلام دوست عزیز . ترس از سرطان باترشحات واژن آن هم در سن ۲۳ سالگی ، نه دوست عزیز . بله ترشحات طبیعی هستش تا جایی که با علائم دیگه ایی مثل التهاب و سوزش ادرار ، خارش و … همراه نباشه . بهتره به پزشک مراجعه کنید تا خیالتون راحت شه

 55. سلام خانم دکتر میدونم این ربطی نداره به موضوع شما اما ممنون میشم پاسخ بدین میخاستم بپرسم که خودارضایی میتونه باعث ترشح از سینه بشه؟در ضمن باکره هستم

 56. سلام خسته نباشید… بنده دوسال هست که ازدواج کردم و ۲۰سالمه..یک هفته پیش ترشحات سفید رنگ غلیظ داشتم الآن دو روز هست ترشحاتم آبکی شدن و بدون بو هستن و خارش هم ندارم..چهار روز دیگه هم موعد عادت ماهانه ام هست ولی علائم پریودی ندارم..میشه بگید دلیل این ترشحات چی هست..؟؟

  1. این ترشحات معمولا قبل و بعد از پریود به اوج خودش میرسه و در سنین باروری این ترشحات طبیعی هستش

  2. سلام من ۱۳ سالمه قبلاً که ترشح بی رنگ و آبکی بود قبل از این که کلا پریود بشم اما این چند وقت به رنگ سفیدی میزنه و غلیظ تر شده آیا این طبیعی هست یا مشکلی داره ممنون میشم بگین خیلی نگرانم

 57. سلام خانم ۳۳ ساله هستم که ۱ سال و سه ماهه ازدواج کردم و دوماهه زایمان سزارین کردم اما با گذشت دوماه از زایمانم هنوز ترشحات صورتی و زرد دارم و تا حدود چند روز بعد روز چهلم خونریزی داشتم که رنگ روشن داشت و گاهی بصورت لخته تازه بود

 58. سلام.من ۳۰ سالمه و متاهل هستم.۲ماه پیش ترشحات زرد مایل به سبز داشتم.بو خارش درد سوزش و هیچ علائمی دیگه ندارم.اول پنیری بود بعد رقیق شد.مترونیدازول مصرف کردم هم قرص و هم ژل.طی ۴یا ۵ روز از بین رفت.الان مجددا اون حالت برگشته ولی فقط ترشحات سبز روشن.پنیری هم نیست.
  مشکل از چیه و چکار باید بکنم

  1. دوباره با مشورت پزشکتون دارو درمانی رو شروع کنید شاید نیاز باشه که داروها تغییر پیدا کنه

 59. سلام من ۱۴ ساله هستم . از من ماده سفید و لزج مانند ترشح میشه که بدبو هست ولی درد و هیچ علائمی ندارم چه مشکلیه ؟

  1. سلام دختر عزیزم ، ترشحات بدون بود و سفید در سن شما کاملا طبیعی هستش اما اینکه گفتید ترشحات بد بو هستند لباس زیر خودتون رو تند تند عوض کنید و یا از پد های بهداشتی استفاده کنید. اگر ترشحات بد بو بودن و با علائم دیگه ایی همراه هستن میتونید یه مشاوره آنلاین داشته باشید

 60. سلام وقت بخیر
  خانم دکتر من الان حدود ۳ سال هست که پریودی هام ۱۰ روزه ی البته خواهرم هم ۱۰ روزه بودش اما این ناه بعد از ده روز روزها ترشح هاتم سفید هستش و مشکلی ندارم فقط شب ها به اندازه یه نخود کوچیک ترشح زرد کمی به سبز مببره دارم ولی در طول روز این ترشح رو ندارم خیلی استرسی هستم

  1. سلام، بعد از پریود معمولا ترشحات واژن به خودش می رسه جای نگرانی نداره در صورتی که سوزش ادرار ، دل درد ، خارش و التهاب واژن دارید میتونید به پزشک مراجعه کنید

 61. سلام خانم دکتر، خسته نباشید .۱۴ساله هستم
  ترشحاتم ابکی و سفید هست همراه با بوی بد،قبلا خوارش و جوش هم داشتم ولی بر طرف شد، علت جوش چیه؟ ربطی به عفونت داره؟
  طبیعیه! ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. سلام ، ترشحات در سنین شما طبیعی هستش ، در دوران پریودی خودتون نوار بهداشتی رو زود به زود عوض کنید و سعید کنید لباس زیر خودتون رو همیشه خشک نگه دارید و بهداشت رو خوب رعایت کنید

 62. سلام من ۳۰ ساله هستم و مجرد،عادت ماهاته نامنظمی دارم، و دکتر خیلی رفتم تا زمانی که دارو استفاده میکنم منظم میشه چند ماه ولی بعد دوباره عقب میندازم گاهی چندین ماه پریود نمیشم، و همیشه که آزمایش میدم میزان پرولاکتینم بالا نشون میده که تا الان هیچ دکاری علتش نگفته….ترشحات واژن هم دارم گاهی پنیری ، گاهی آبکی اما سوزش و خارش نداشتم تا بحال، اما خیلی
  اذیت میشم بخاطر این ترشحات، و مدام باید لباس زیرم عوض کنم….وجود این ترشحات خطرناکه؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز ، دو تا مشکل رو مطرح کردید . ممکن هستش که این دو عارضه اصلا با هم دیگه مرتبط نباشند. از لحاظ کیست تخمدان هم باید بررسی بشید و علائم دیگه شناسایی بشه . پیشنهاد میشه که به پزشک خوبی برای رفع مشکلتون مراجعه کنید و پیگیر درمانتون باشید

 63. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه متاهل هستم
  یه ساله عفونت دارم دکترم رفتم فایده ای نداشت امروز عفونت اومد زرد غلیظ به همراه دو رگه قهوایی تیره . میترسم خطرناک باشه اگ جواب بدین ممنون میشم ❤️

 64. سلام خانم دکتر
  من ۱۶ سالمه و قبل از اینکه واسه اولین بار پریود بشم ترشحات سفد و ابکی و گاه ژله ای داشتم که تا الان ادامه داره می ترسم و مادرم هم چیزی نگفتم
  می شه راهنماییم کنید لطفا

  1. سلام دختر عزیزم. نگران نباشید با ورود به سنین بلوغ و باروری این ترشحات به وجود می آید و کاملا هم طبیعی هستش.

 65. سلام خانم دکتر ببخشید یه سوال دارم من ۱۳ سالمه و یک ماه پیش برای اولین بار پریود شدم و الان باید پریود می شدم ولی نشدم چند روزخ از زمان پریودم هم میگذره و مایع سفیدی از بدنم خارج میشه و دل درد دارم میشه بدونم چرا اینجوری هستم و ببخشید برای وقتی پریود هستیم برای درد کمر و دل چی بخوریم خوبه ممنون میشه جوابم رو بدین 🌹🙏🏻

  1. سلام دختر عزیزم
   قبل از پریود ترشحات افزایش پیدا می کنه، اینکه چند روز تاریخ پریودت جلوتر میفته یا عقب تر میفته هیچ مشکلی وجود نداره و کاملا طبیعی هستش. سعی کن قبل از شروع خونریزی مصرف کلسیم و ویتامین دی داشته باشی و در دوران پریودی مصرف سبزیجات رو افزایش بده و مصرف قند و نمک رو کمتر کن

  2. سلام خانم دکتر من ۲۱سالمه و مجردم دوساله سوزش در ناحیه واژن دارم با ترشحات پنیری دکتر زنان هم رفتم پماد و قرص داد خوب میشه ولی بعد مدتی دوباره سوزش شدید شروع میشه ممنون میشم پاسخ بدید

 66. سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و الان یه هفته است که ترشحات سیاه خشک که اکثرا با لخته همراه است رو دارم ، و این اتفاق دو هفته بعد از اتمام زمان پریودیم افتاد ، می خواستم بدونم ، چی کار باید کرد و علتش، چیه .

  1. سلام به احتمال فراوان خونابه های باقی مانده دوره پریودی شما هستش اگر این موضوع ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید

 67. سلام من ۱۹سالمه و یه دختر ۱ساله دارم ۱۲روز از پریود شدنم گذشته روز ۶پریودم بود که رابطه جنسی داشتم با کاندوم کاندوم بیرون از واژن پاره شد و منم خیلی زود خودمو شستم یه ۸روز بعد از اون ماجرا ترشحات شفاف و یکم چسبنده پیدا کردم شاید ۳روز بشه الانم کم کم زیر شکمم درد خفیف داره به نظرتون مشکل چیه

  1. سلام وقتتون به خیر. اینکه ترشحات یه وجود آمده ارتباطی با مسئله آخرین رابطه جنسی شما ارتباطی داشته باشه بعید است. در ضمن ترشحات سفید طبیعی هستش

 68. سلام خانم دکتر
  من ۱۴ سالمه یک دوره مایع سفید رنگ از واژنم خارج می شد که آبکی هم بود ولی یکدفعه سمت راست زیر شکمم درد گرفت بخاطر همین از مترونیدازول استفاده کردم و خوب شدم ولی بعد از پریودم دوباره این ترشحات آبکی و سفید رنگ شروع شد. درد و خارش هم ندارم
  خانم دکتر لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم که عفونت باشه

  1. دوست عزیز ترشحات واژن تا اندازه ای کاملا طبیعی هستش و نیازی به مصرف دارو نیست. سوزش و خارش هم ندارید.

 69. سلام خانم دکتر. ۲۳ سالمه و مجردم. ۲،۳ باره که بعد از پریودی ترشحات پنیری دارم، بوی بدی ندارن، اما گاهی دل درد هم میگیرم، این موضوع یک یا دو هفته بعد از پریودی برام پیش میاد، میشه راهنماییم کنید که علتش چیه و چی کار کنم؟ ممنونم🙏🌸

  1. اگر حجم ترشحات خارج شده افزایش پیدا کردن و ادامه دار بودن علائم دیگه ایی هم پیدا کردید می تونید مشاوره با یک پزشک زنان داشته باشید . در غیر این صورت مشکلی وجود نداره مصرف قند و شیرینی رو کمتر کنید

 70. سلام خانم دکتر
  من ۲۰ سالمه و حدود یه ماهه نامزدم امروز هنگامه رابطه جنسی یه مایع زرد رنگ البته کمرنگ بود همراه یه رگه کمرنگ خون ازم خارج شد یه هفته هم از پریودم گذشته میتونه باقیمونده پریودم باشه یا نه لطفا راهنمایی کنید

 71. سلام.من دختری ۲۰ ساله و مجرد هستم و چند روزی هست که دچار ترشح های ابکی شدم و درست از روزی که ورزش رو شروع کردم این مشکل واسم بوجود اومده.میخواستم ببینم با ورزش مرتبطه یا نه!!و ایا نزدیک عادت ماهیانه و …نباشه عادیه!؟

 72. سلام خسته نباشید ۲۴سالمه و متاهل چند ماهی هست اغلب ترشحات سفید پررنگ مشاهده میکنم اما اصلا بوی بد یا خارش و سوزش ندارم باردار هم نیستم به خاطر کرونا نمیتونم برم دکتر لطفا راهنمایی کنید

  1. ترشحات واژن طبیعی هستش و قطعا شما از قبل هم این ترشحات را داشته اید اما اگر حجم ترشحات تغییر کرده است تا زمانی که با مشکلات و علائم دیگری مثل سوزش ادرار ، خارش و بوی بد همراه نباشد مشکلی را برای شما به همراه نخواهد آورد.

 73. سلام دکتر من بیست سالمه و دوبار سعی کردیم که رابطه واژینال رو امتحان کنیم ولی حتی با انگشت هم به سختی میشد و لذتیم نداشت واسم. و اینکه خودم حس می‌کنم که ترشحات واژنم چند ساعت بعد از ارضا شدنم کاملا خارج میشن اینا طبیعیه؟

  1. بله در آغاز برقراری رابطه جنسی ترشحات افزایش پیدا می کنند و بعد از رسیدن به ارگاسم از مقدار اون کم میشه و این امر طبیعی است

 74. سلام وقت بخیر🌻
  خانم دکتر من از بچگی خودارضایی کردم ،الان ۱۶سالمه و سه ماهه که ترک کردم ،ولی الان چند وقته ترشحات سفید مایل به زرد دارم و ابکی نیست چسبناک ولی الان سه روز از پریودم گذاشته ولی بو نمیدن و خارش و سوزش در واژن ندارم،ایا این ربطی به خود ارضایی داشته و ایا خود ارضایی باعث‌ تغییر اندام جسمی می شود.

  1. سلام ترشحات واژن شما در حال حاضر طبیعی هستش و ربطه به اینکه شما در گذشته خودارضایی داشتید نداره.

   1. سلام
    خسته نباشید
    من 21 ساله هستم
    و بابت ترشحاتم نگران
    رنگشون شیری ​هست کش دار هستن و بوی بدی میدن
    چند هفته است ک مقدارشون خیلی زیاد شده
    قبلا دکتر رفته بودم و دارو داده بودن و کم شده بود اما بعد از یک مدت دوباره شروع شد. قبلا بو نداشتن اما الان بوی تندی دارن و مقدارشون بیشتر شده
    ممنون میشم راهنماییم کنید 🌸

 75. سلام خانم دکتر خستع نباشین،،خاله جون من یک دو ساله پریود میشم،،،ولی اصلا درد ندارم همه تعجب میکنن ک چرا درد نداری مگه میشع،،شاید مشکل داری ،،،ن دلم درد میگیره ن بدنم کلا عادیم،،،قبل پریودی هم ترشحات بی رنگ بی بو میبینم،،،روم نمیشه برم مشاور ،،پونزده سالمه ،،سه ماه دیه عروسیمه،،میخواستم بدونم وقتی تو پریودی ی کوچولو درد ندارم ،تو رابطه جنسی هم ندارم؟؟!
  تورو خدا جوابم بدین دوستام ی حرفا میگن ک من این چند روز همش استرس دارم،،،،،😥

  فقط بگین علتش چیع درد ندارم،،و ایا تو رابطه هم عادیم😓

  ممنون خالع جونم اگه جواب بدی🌺🌺😘

  1. سلام دختر عزیزم ، قرار نیست همه در دوران پریودی به یک شکل علائم داشته باشند که اینکه شما دچار درد و مشکلات دیگه دوران پریودی نمیشید چیز غیر طبیعی نیست . و اینکه از این هم نمیشه متوجه شد که اگر پریود بدون دردی رو تجربه می کنید رابطه جنسی قراره با درد و یا بدون درد باشه . در رابطه با رابطه جنسی و پرده بکارت در سایت مطالب بیشتری رو مطالعه کنید تا آگاهی بیشتری کسب کنید.

 76. سلام خانم دکتر خسته نباشید، من ۱۸ سالمه و مجردم، از پریود قبلیم، ۴۸ روز میگذره و در این بین از زمانی که قرار بوده پریود بشم تا امروز، درد شکم و کمر و استخوان و حتی جوش مربوط به اول دوران پریودی رو تجربه کردم، به علاوه اون از همون زمان، ترشحات آبکی بی رنگ رو داخل لباس زیرم میبینم به طوری که به طور مداوم احساس خیسی میکنم، ممنون میشم کمکم کنین تا دلیل تاخیر پریودم رو بدونم.

  1. در صورتی که همیشه سیکل قاعدگیتون نامظنم هستش بهتره که به متخصص زنان مراجعه کنید و یه آزمایش و سونوگرافی انجام بدید. یکی از شایع ترین علت های اختلال قاعدگی کیست های تخمدان هستند . بهتره که معاینه حضوری داشته باشید تا تشخیص صورت بگیره

 77. سلام
  من ۲۵ سالمه و مجردم
  حدود یه هفته تا ده روزه ترشحات قرمز رنگ و مایل به قهوه ای میبینم مشابه ترشحات انتهای قاعدگی
  ولی از نظر زمانی دقیقا بین دو. سیکل هستش و مقدارشم خیلی کمتر. از پریود شدن هام هستش
  الان با توضیحات بالا واقعا نگران شدم و استرس گرفتم
  ممکنه کنسر گرفته باشم ؟!

  1. خیر دوست عزیز نگران نباشید ترحشات خونی بین دو سیکل قاعدگی معمولا در سنین بالا می توانند مشکل حادی رو ایجاد کرده باشند . اما در صورتی که بیش از سه تا سیکل قاعدگی این مشکل تکرار میشه بهتره یه چک آپ داشته باشید

 78. سلام من ماه پیش ترشح سفید لوسیونی داشتم رفتم دکتر بهم کپسول ایتراکونازول دادن با شیاف فیتوواژکس و خودمم تو خونه سیر و ماست خوردم و با جوش شیرین شستشو دادم،دکتر به من گفتن که این عفونت واگیردار نیست و لازم نیست همسرم درمان شه ولی من همش استرس دارم ،نظر شمام اینه که احتیاجی به درمان همسرم نیست خانم دکتر؟؟

  1. خیر دوست عزیز ، عفونت های واژینال در خانم ها بسیار رایج هستش و دارودرمانی سریع جواب می دهد. خیر برای همسرتون نیازی نیست

 79. سلام خانوم دکتر خسته نباشید
  من ۱۸سالمه و باکره هستم
  عادت ماهانم به هم خورده و خیلی دیر به دیر شده
  حتی گاهی اوقات هم سه ماه یک باره
  ترشحات ژله مانند بی رنگ و بد بو دارم ولی خارش و سوزش ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏
  واقعا نگرانم

  1. سلام دوست عزیز، بهتره معاینه بشید علت بسیاری از نامنظمی های قاعدگی کیست های تخمدان ه۸ستند که بهتره یه سونوگرافی انجام دهید تا از این بابت مطلع شوید

 80. سلام ببخشید من روی ترشح خیلی حساسم،الان یه چیزی نگرانم کرده،خیلی عذر میخوام ولی بعد از رابطه روی آلت همسرم یه تیکه های ریزی میچسبه،خودم هم انگشتمو کردم داخل به انگشتم چسبید🤦‍♀️🤦‍♀️ولی خب نه سوزش دارم نه خارش نه ترشح،طبیعیه؟؟
  نمیدونم چجوری براتون عکس بفرستم🥺

    1. سلام خانم دکتر وقت بخیر
     من دو روزهست بعد از ادرارم مایع سفید رنگ تخم مرغی کشدار از واژنم میاد بیرون همراهش سوزش خارش ندارم متاهل هستم

 81. سلام خسته نباشید
  من یک دختر ۱۷ ساله هستم و چند وقتیه که ترشحات سفید آبکی دارم و جدای از اون از ۲۲ ماه پیش عادت ماهیانه نشدم و به جاش هروز لکه های خونی زیادی رو میبینم و خیلی اذیت کنندس. مشکل جدیه و باید به پزشک مراجعه کنم؟

  1. سلام ، ۲۲ ماه هستش که پریود نشدید چیزی حدود دو سال . حتما حتما سریع تر به پزشک مراجعه کنید و آزمایش و سونوگرافی رو انجام بدین و پیگیر روند درمانتون باشید

 82. سلام خانم دکتر عزیز،الهام هستم،من دیشب جواب سوال شمارو که ترشحات چه رنگی هستن دادم و گفتم سفید هستن،ولی جواب نهایی شما به سفید بودن برام تو سایت نشون داده نمیشه،زحمت میکشین یه بار دیگه بگین؟

  1. افزایش ترشح بعد از برقراری رابطه جنسی طبیعی هستش . اگر علائم دیگه ایی هم ندارید نگران نباشید . در اما در صورتی که ترشحات به صورت پنیری هستند و بوی بدی هم دارند بهتره به پزشک مراجعه کنید

 83. سلام من ۱۳ سالمه ترشح سفید غلیظ و بیرنگ توی زیر لباسم هست از وقتی این نوع ترشح میاد شکمم درد میکنه میشه بگین دلیل چیه ی کم نگران شدم

  1. سلام دخترم عزیزم طبیعی هستش نگران نباشید با وارد شدن به دوره بلوغ و سنین باروری ترشحات به وجود میان

 84. سلام من بیشتر سوال جواب ها رو خواندم و متوجه شدم که خودم عفونت دارم چونکه واژنم بوی نامطبوعی می‌ده حتی زمانی ک تازه از حموم میام .بعضی وقتا به صورت خیلی کم ترشح کمی پنیری و کمی آبکی دارم ولی یه مورد دیگه هم دارم که کسی تو سوال ها نداشت و اونم اینه که من لباس زیرم رو با اینکه زود به زود میشورمش به اندازه یک سکه رنگ شورت به سفید تغییر پیدا میکنه انگار بهش وایتکس زدن و این از ترشح خودمه میخواستم قبل رفتن به دکتر ازتون بپرسم که این خیلی چیزه حادیه؟
  و اینکه من چند سال پیش دکتر گفت تنیلی تخمدان دارم و بهم قرص داده بود که بعده اون قضیه هم پریودم منظم شد و هم وزنم ر اوردم پایین،ممکنه به اون مربوط باشه؟

  1. سلام خیر به تنبلی تخمدان مرتبط نیست
   و اینکه رنگ لباس زیر شما تغییر پیدا می کنه بستگی به جنسی لباس زیرتون هم دارم معمولا ترشحات بعد از شست و شو لباس از بین میرن

 85. سلام خانم دکتر من ۱۳ ساله ترشح سفید غلیظ و بیرنگ هست از وقتی اینجوری شدم شکمم هم خیلی درد میکنه پریود هم نشدم
  گفتم شاید خطر ناک باشه😖😖😖

 86. سلام خانوم دکتر
  من دو سال پیش توی سونوگرافی معلوم شد پولیپ دارم و اول قرص دوفاستون و بعد قرص LD مصرف میکردم تا اینکه چند ماه پیش پولیپم کاملا خوب شد اما دکتر گفت چون تنبلی داری و ممکنه باز پولیپ بسازی همون قرص LD رو بازم مصرف کنم و از زمانی ک فهمیدم پولیپ دارم و قرص LD مصرف کردم ترشحاتم سبز رنگه
  الان ترشحات سبز کم رنگ بدون بو خارش و سوزش و پنیری نیستن و کلا علائم عفونت رو ندارم اما با این وجود بازم با دستور دکتر قرص فلوکونازول مصرف کردم اما بازم ترشحات سبز رنگ دارم ممکنه از علائم قرص ها باشه ؟ یا از استرس ؟طبیعیه؟
  درضمن هجده سالمه و مجردم

  1. بله مصرف قرص های ال دی ممکنه رنگ ترشحات رو تغییر بده اما در صورتی که با هر گونه علائمی مثل سوزش ادرار و خارش مواجه شدید با پزشک خودتون این قضیه رو درمیون بذارید

 87. سلام خانم دکتر روزتون زیبا✨💛من ٢٠ سالمه تازگیا ترشحات سفیدی دارم که توشون رگه ها قرمز رنگدارند شبیه عکس ترشحات قهوه ای رنگ هست خارج از قاعدگیه ،ولی دوبار اتفاق افتاده نه خارش نه التهاب دارم ولی ترشحاتم خیلی زیاده و بدبو هست،این دلیل خاصی دارم چیکارکنم که خوب شم واقعا دارم رنج میبرم🤦🏿‍♀️

 88. سلام،خسته نباشید.من یه دختر۱۹ساله ومجردهستم.وقتی بچه بودم قسمت نوک اندام تناسلیم دارای یک بخش سفیدرنگ بود (شبیه پنیرک اماسفت ترازاون)که به نظرمیومدبخشی از اندام تناسلیم باشه چون سفت بودوغیرقابل جداکردن،الان که بزرگتر شدم رنگش تغییرکرده وتیره شده(سیاه_خاکستری) راستش نمیدونم که چیزطبیعیه یانه،ممنون میشم که راهنماییم کنید.

 89. سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم که ندیدم روزیه ترشحات مایع و بدون رنگ و بو دارم ایا این ترشحات غیر عادی هست ؟؟؟؟

 90. منم هنوز پریود نشدم ولی قبلا چند ماهی بود ترشحات سفید داشتم الان چند روزه ترشحات قهوه‌ای و مشکی خیلی کم اندازه بند انگشت عادیه یا خیر

 91. سلام خسته نباشید
  ببخشید من ۱۵ سالمه و ۳ سال هست که پریود میشم و همیشه نامنظم بوده
  الان دوهفته عقب افتاده و ترشحات زیاد و سفید و بدون بو دارم ،امکان داره که چند روز دیگه پریود بشم؟

  1. معمولا در سال های اول شروع قاعدگی قاعدگی نامنظم شایع هستش. اما در صورتی که فواصل قاعدگی خیلی زیاد و یا خیلی کم شد بهتره با پزشک مشورتی داشته باشید.

 92. سلام خسته نباشید
  من الان دو مرتبه که رنگ شورتم به رنگ آبی میشه
  بو ندارم خارش هم ندارم ۴۶ سالمه ودرحال یائسه شدن هستم الان ۲ ماهه پریود نشدم قبلا هم اینطوری میشدم ولی بعدش پریود میشدم الان نشدم آمپول هم زدم ولی فایده نداشت

 93. سلام من ۲۲ سال دارم و متاهل هستم به مدت دوهفته هست که بین دو دوره ترشحات سیاه رنگ و قهوه ای دارم درد و یا بوی بدی احساس نمیکنم نظر شما چیه؟خیلی نگرانم

 94. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و دخترم ببخشید من ترشحات آبکی رو دارم ولی هردفعه که واژنمو میبینم یه چیزایی مثل این ترشحای برفکی که گفته بودین روشه ولی روان نیست!چجوری بگم، یعنی همیشه چسبیده به همونجا(طوری نیست که سرازیر بشه) بهداشتم هرچیزی که میدونم رو رعایت میکنم و رومم نمیشه برم دکتر حقیقتا، میخواستم ببینم اینا هم همون ترشح برفکی محسوب میشه یا خیر و نشونه عفونته؟

  1. سلام ترشحات وقتی که به مدت زیاد روی لباس زیر می مونن به رنگ زرد و چسبنده دیده می شوند . اما در صورتی که از همون ابتدا به همین حالت هستش و علائم دیگه ایی هم دارید مانند سوزش ادرار، خارش واژن و بوی بد بهتره که با پزشک مراجعه کنید و یا مشاوره آنلاین با یک متخصص زنان داشته باشید

 95. سلام من ۲۹ سالمه و دخترم.مدت چند ساله ترشح سفید و پنیری دارم بعضی مواقع(کم پیش میاد)سوزش وازن پیدا میکنم.دکتر هم رفتم چند بار اما خوب نشد.چیکار باید بکنم
  چمد بار با سرکه سیب شستشو دادم بهتر شد اما باز دوباره شروع شد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. در صورتی که ادامه دار باشند باید دوباره به پزشک مراجعه کنید و دارو درمانی رو شروع کنید

 96. سلام خسته نباشید دکتر جان .
  من ۱۷ سالمه و مجردم..از ۱۲ سالگی پریودم شروع شد و تا الان کاملا منظم بود ولی حالا ۱ ماهه از زمان پریودم گذشته و من پریود نشدم خیلی میترسم و هم اینکه ترشحاتی از بدنم خارج میشه ک حس میکنم پریود شدم ولی وقتی میبینم هیچی نیست ….تر شحات بی رنگ هستن و الان بیشتر شدن ….حس میکنم شکمم بزرگ شده و سفت شده واقعا من استرس دارم …هیچ رابطه ایم نداشتم …بنظرتون چی ممکنه باشه.لطفا کمکم کنید

  1. سلام ، به هر حال در طول دوره قاعدگی احتمال داره بی نظمی با توجه به شرایط محیطی رخ بده . ترشحات که طبیعی هستش در صورتی که برای دو تا سه ماه قاعدگی ها همچنان نامنظم بود بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید

 97. سلام خانم دکتر عزیز من ۲۰سالمه تقریبا چند هفته بعد از پریودم ترشحات قهوه ای رنگ دارم ولی سوزش و خارشی ندارم من چند روزه که ورزش زیاد میکنم میتونه علتش این باشه؟ایا مشکلی خاصی هست؟ممنون میشم جواب بدید

  1. معمولا تا چند روز بعد از پریود ترشحات قهوه ایی رنگ وجود داره در صورتی که چند دوره این اتفاق افتاد به پزشک مراجعه کنید

 98. سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه من همیشه گاهی اوقات ترح سفید دارم اما دیروز واسه اولین بار ترشح قهوه ای کم رنگ دیدم خیلی خیلی ترسیدم لطفا کمکم کنید که این چیه

  1. سلام دوست عزیز به احتمال زیاد ترشحات مربوط به خونریزی پریودی شما هستش نگران نباشید

   1. سلام من ۱۴ سالمه پریود هم شدم و ترشحات بی رنگ دارم مانند تصویر اول خارش و سوزش هم ندارم
    میخواستم بدونم طبیعیه یا نه خیلی ترسیدم

   2. سلام من یک ماهه که پریود نشدم و امروز بعد از ادرارم ترشحات برف مانندی داشتم که سبز رنگ و سفت بودن میتونید راهنماییم کنید؟

    1. سلام احتمال داره به عفونت باکتریایی واژن دچار شده باشید و بهتره که به پزشک مراجعه کنید

 99. سلام من ۱۵ سالم ترشحاتم بیرنگ و طبیعی مثله تصویر اول هستش ولی بوی زیاد و بدی داره گاهی اوقات خارش و سوزش هم دارم ولی کم هنوز پریود نشدم این ایا طبیعی هستش؟

  1. احتمال عفونت های واژینال بدون اینکه پریود نشده باشید وجود داره . بهتره که به پزشک مراجعه کنید چون علائم اولیه رو دارید

 100. سلام خانم دکتر
  ۱۸ سالمه و مجردم خیلی وقته که دون دون های سفید رنگی روی ناحیه تناسلیم بود ولی بدون بو و خارشش فقط گاهی اتفاق میفتاد و منم پیگیر نبودم اما الان خارش دارم و ننیتونم جلوی خاروندن رو بگیرم و بعد خارش هم دچارنفخ میشم و ترشحات سفید طبیعی که قبلا داشتم غلیظ و چسبنده شده و کمی زرد رنگه و بوبی نداره و ترشحات پنیرمانند مثل عکسی که تو سایت هست نیست و به لباس زیرم نمیخوره به کناره های واژن چسبیده وقتی انگشتمو میکشم مثل خمیر لوله مانند میشن دقیقا عین چرک یا سفید آبی که تو حموم استفاده میشه ایا این همون عفونت قارچی یا پنیریه؟
  و اینکه پریودم از ابتدا نامنظم بود و چندین ماه پریود نمیشدم و دکتر گفت چند تا کیست کوچیک هست و ممکنه تنبلی تخمدان ایجاد بشه و قرص ال دی داد که ۶ ماه خوردم ایا ممکنه ال دی باعث ترشحات پنیری مانند و خارشم بشه ؟

  1. در بعضی موارد قرص های ال دی ممکنه که باعث تغییر رنگ ترشحات بشن ، اما در صورتی که در کنار ترشحات سوزش ادرار دارین و یا اینکه خارش های واژن به این اندازه هستش که التهاب و قرمزی دیده میشه از خارش زیاد بهتره با پزشک خودتون این موضوع رو درمیون بذارید .

  2. سلام وقت بخیر من ۱۵ سالمه ترشح شدید بسیار شدید و غلیظ و چسپ ناک دارم طوری که لباس زیر شلوارم هم خیس میشه دور بدنم کلا جوش های قرمز و دردناک زده شده و کاملا خارش و سوزش شدید حتی هنگام ادرار دارم و دور بدنم کاملا زخم شده و خیلی درد میکنه طوری که در راه رفتن مشکل پیدا میکنم لطفا میدونید علتش چی هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 101. سلام من بیشتر مواقع موقع نزدیکی وقتی به ارگاسم میرسم مایع سفید رنگی از من خارج میشه( مثل منی شوهرم از من ترشح میشه) این طبیعه؟؟ فقط وقتی میاد لذت بیشتری می برم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام . خیر مشکلی نیست . ترشحات خارج شده در هنگام نزدیکی ممکنه در افراد مختلف متفاوت باشه در برخی از افراد بیشتر هستش

 102. سلام من ۱۶ ساله و حدود یکساله خورده اییه ترشح واژنی دارم وگاهی بصورت ابکی و گاهیم بصورت پنیریه و گاهیم بوی بدی میده این علائم مدت زیادی هست که همراهمه و مجبورم هر روز لباسای زیر خودمو عوض کن و باعث شده لباسای زیر من رنگ زرد بگیرن و ازشون خجالت میکشم من باید چیکار کنم.. و نمیتونم به کسی بگم..

  1. سلام ، اگر حجم ترشحات خیلی زیاد هستش و علائم سوزش بوی بد و خارش رو هم دارید بهتره به پزشک مراجعه کنید

 103. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و یک سالی میشه ک ترشحات آبکی سفید و پنیری زرد رنگ و خارش شدید همراه با بویِ بد دارم.هر چند وقت یک بار هم لبه واژنم ورم میکنه و قرمز میشه.دوران قاعدگی هم منظم نیست.گاهی ادقات دوماهی یک بار گاهی اوقات هم سه ماهی یک بار.ب نظرِ شما عفونت واژنه؟میشه راهنماییم کنید🥺😭

 104. سلام خسته نباشید
  من۱۷سالمه.یک سالی میشه ک ترشحات آبکی سفید و پنیری زرد رنگ با بوی بد همراه با خارش شدید دارم.گاهی اوقات واژنم ورم میکنه و قرمز میشه.دوران قاعدگی هم منظم نیست.دوماهی یک بار یا سه ماهی یک بار صورت میگیره.خجالت میکشم موضوعرو ب کسی بگم😥.میشه کمکم کنید؟🥺😭

  1. سلام دوست عزیز تقریبا همه خانم ها در طول زندگی خودشون ممکنه به عفونت های واژینال مبتلا بشن خجالت نکشید و به پزشک مراجعه کنید در صورتی که هم براتون مقدور نیست مشاوره آنلاین داشت باشید

 105. سلام من ۱۷ سالمه و پریود نمیشم و منظم نیست اصلا چند ماه یک بار اونم به مقدار یک قطره چند روزیم هست که ترشحم زرد شده ولی بد بو نیست
  چکار باید کنم؟

  1. سلام برای پیگیری نا منظم بودن پریود ها بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید . اما در رابطه با ترشحات اگر علائم دیگه ایی کنارش نیست مشکلی نداره

  1. سلام دختر عزیزم ، با وارد شدن به سنین بلوغ که در واقع آغاز سنین باروری هستش ترشحات و مرطوب بودن واژن شروع میشه که کاملا طبیعی هستش

 106. سلام من ۱۰ سالمه و دیروز فهمیدم این اتفاق داره برام می افته خیلی میترسم و خجالت میکشم به مامانم بگم ولی نمی دونم این چیه و سن من برای این کافیه من مریضم من هیچی نمیدونم کمکم کنید لطفا 😭😭😭😩😭😭😭😭😭😭😭

  1. دختر قشنگم اصلا نگران نباش . این ترشحات طبیعی هستش و جای نگرانی نداره . بهتره به مامان خودت بگی و حواست به بهداشت لباس زیرت بیشتر باشه و بیشتر از قبل عوضش کنی.

 107. سلام خسته نباشید ، من ۲۰ سالمه حدود یک هفته از اتمام پریودم رابطه داشتم که کنترل نشده بود اما قصد بارداری نداشتم ، الان چند روزه که ترشحات قهوه ای و همزمان با ادرار دیسچارج آبکی همراه با خون می بینم و اصلا سابقه نداشته به نظرتون امکان بارداری و یا بیماری هست ؟ ۲ هفته از پریودم گذشته ممنونم

  1. سلام بله به هر حال با وجود داشتن رابطه محافظت نشده احتمال بارداری وجود داره اما اینکه بگیم نشانه های شما این رو قطعیت می بخشه خیر . بهتره صبر کنید و یک دوره پریود دیگه رو هم بگذرونید اگر این علائم ادامه دار بودن میشه در رابطه با عفونت های وازینال بررسی های لازم رو انجام داد.

   1. حتی با وجود تماس نداشتن منی با واژن هم امکانش هست ؟ هیچ راهی برای پیشگیری وجود نداره بعد ۴-۵ روز‌

    1. خیر در اون صورت احتمال تقریبا زیر یک درصد هستش ، قرص های اورژانسی باید طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف بشه

     1. سلام من ۱۷ سالمه مجرد هستم از دوازده سالگی پریود میشم اصلا پریودم نامنظم بود هر دو سه ماه یک بار ولی چندین ماهه ک یک ماه در میان میشم درحال حاضرم دو ماه نشدم ولی اخیرا ترشح ب شکل کاغذی یا پنیر شکل داشتم از دیروز تا حالا هم سفیده ولی روی دستمال زرد کمرنگه بوی خفیفی هم میده خارش و قرمزی هم داشتم ولی از اون موقعی ک ترشحم زردشده کم شده.نزدیک پریود امه یا نشانه عفونت باکتری یا بیماری داخلیه؟

 108. سلام ببخشید من یه دختر ۲۲ساله هستم که زمان های پریود میشم شکم ام و کمرم خیلی درد میکنه و روز اول هرچی خوردم رو بالا میارم و اون مدت زمانی که تمیز هستم هم چرک میاد و خیلی خیلی ببخشید شرت ام کثیف میشه الان که ۲ بار آخر که شدم شکم ام و کمرم درد نکرد ولی بعدش الان زیر شکم ام و درد میکنه و الان که بهتون دارم پیام میدم هم ازم چرک سیاه رنگ اومد و الان درد دارم و علتش چی میتونه باشه؟

  1. سلام ، اینکه کمر درد و دل درد دارید و حالت تهوع های زیاد جز نشانه های پریود شماست که در هر فردی میتونه متفاوت اباشه که برای شما خیلی شدید هست و در صورتی که هر دوره به همین حالت هستید طبیعی هستش اما با استفاده از روش هایی می تونید درد های پریود رو مقداری کمتر کنید. منظورتون از چرک ترشحات واژن هستش ، ترشحات قهوه ایی رنگ ممکنه تا چند روز بعد از پریود ادامه دار باشند که در واقع همون خونابه های اتمام دوران پریودی هست اما در صورتی که این ترشحات رو در کل فاصله بین دو پریودتون دارید بهتره به پزشک مراجعه کنید

  2. سلام من ۲۱ سالمه تاحالا پریودم منظم بوده از نظر جنسی فعالم ولی همه رابطه هام محافظت شده است همسرمم قبلا دکتر رفته گفتن بهش که اسپرمش کم کارن
   دوره قبلیم پریودم یک هفته عقب افتاد فکر کرد احتمال بارداری وجود داره بعد هم که خون ریزی داشتم در حد لکه بینی بود تا یه هفته بیشتر بعدش سر جمع ۱۷ روز خونریزی داشتم
   ممکنه مشکل خطرناکی باشه؟

 109. سلام خانوم دکتر من ۳۶ ساله و مجردم. الان سه چهار ماهه که چارپنج روز قبل از پریود، ترشح زیاد ابکی و تقریبا سفید رنگ دارم ک شورتم کاملا خیس میشه. رحمم فیبروماتوز هست، فیبروم ۱۰ سانتی و ۴ سانتی و… دارم. به فیبروم ربط داره یا مشکل دیگه ای دارم. خیلی ممنونم

  1. سلام خیر . قبل از پریود ترشحات واژینال افزایش پیدا می کنه نمیتونه ربط زیادی به فیبروم داشته باشه

 110. سلام من ۴ ماهه پریود نشدم از ۱۹ بهمن تا امروز ۱۳ اردیبهشت .نزدیک ۱۸ سالمه . و با کره هستم ترشحات پنیری و ترشهات ابکی داشتم
  چند هفته پیش ترشح قهوه ای داشتم .امروز هم دارم لخته خون دیدم هنگام شستن خودم و کمی مایه قهوه ای رنگ .. چندین ساعتی گزاشته ولی خونی نیومده .مثل هفته قبل ‌.چیکار کنم کمکم کنید .خودارضایی میکردم خیلی کم ترک کردم .(گفتم اینو بگم ولی ترک کردم و چیزی داخل واژن نکردم .کلا چندبار انجام دادم *ممنون میشم جواب بدید)

  1. سلام دوست عزیز خودارضایی به نامنظمی پریود و ترشحات مرتبط نیست.
   چیزی که مشخصه شما دچار نامنظمی سیکل های قاعدگی هستید و از اونجایی که ۴ ماه ادامه دار شده بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید

 111. سلام خانم دکتر من ۱۸ سالمه و از ۱۳ سالگی تقریبا خود ارضایی با فشار آبو داشتم و بلافاصله بعد ۱ هفته پریود شدم توی ۱۳ سالگیم الانم خیلی میترسم که باعث ازبین رفتن بکارتم شده باشه و اینکه من ترشحات زرد رنگ مایل به سبز دارم که خیلی بوی بدی میده گاهی ترشحات زیادی ازم میاد الان ۱ ماهه که خود ارضایی رو ترک کردم ولی ترشحات زرد رنگ تقریبا سفتی ازم میاد ک بوی ترش و تندی داره

  1. خیر فشار آب باعث از بین رفتن پرده بکارت نخواهد شد بهتره این مطلب در رابطه با پرده بکارت رو مطالعه کنید.
   https://www.fcc-clinic.com/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA/

   ترشحات ربطی به خودارضایی ندارند . ترشحات مایل به سبز و با بوی بد نشانه های عفونت های باکتریال هستند به پزشک مراجعه کنید و با مصرف دارو طی یک هفته درمان خواهید شد.

 112. سلام خانم دکتر
  من ۱۸ سالمه حدودا از ۱۲ سالگی ترشحاتی بین پنیری و سفید رنگ داشتم قبلا کم بود ولی الان یک هفته ای هست که این ترشحات خیلی زیاد شده (دفعات و مقدار ترشح) و بوی بدی هم داره
  مواقع پریودی درد شدیدی هم دارم و قبلا ۲۰ روز یکبار بود، و حدودا ۲ سالیه که ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار
  میخاستم ببینم مشکل چیه؟!

  1. تمام مواردی که بیان کردید طبیعی هستش به غیر از اینکه ترشحات بوی بدی دارند . مقداری بهداشت لباس زیر رو بیشتر رعایت کنید و تند تند عوض کنید در صورتی که در کنار این موارد سوزش ادرار ، خارش واژن و تغییر رنگ ترشحات رو داشتید بهتره به پزشک مراجعه کنید

 113. سلام من ۱۳سالمه چندوقتی هست که ترشحاتی به رنگ سفید یا کرمی دارم که بوی بدی داره و لباس زیرم بو میگیره و فقط زمان پریود این مشکلو ندارم میشه بگید خطرناکه یا ن؟ممنون

 114. سلام ببخشید من دختری ۱۳ساله هستم فک میکنن یک ساله که پریود میشم و دارم میرم تو۱۴ دو سه روز قبل پریودم همیشه ترشح دارم و خیلی آزاردهنده هست بو هم ندارد اما خیلی من رو اذیت میکنه و اینکه دو ماه هست با فاصله خیلی کمی پریود میشم هر دفعه معمولی ۵ تا حداکثر ۷ روز جلو می افتاد اما دفعه پیش حس میکنم زیاد دوچرخه سواری کردم و ۲۰ روز یا ۱۵ روز زودتر شدم الانم اگر الان که ترشح سفید رنگ و ابکی دارم احتمالا فردا یا پس فردا بشم چیکار کنم که منظم بشه خیلی اذیت میکنه تا بخام تکون بخورم پریود میشم ممنون میشم راهنمایی کنین

  با تشکر

  1. سلام دختر عزیزم در چند سال اول شروع قاعدگی امکان داره مقداری پریود ها نامظنم باشه مقداری طبیعی هستش اگر روند نامنظمی ادامه پیدا کرد بهتره به پزشک هم مراجعه کنید. ترشحات سفید و آبکی طبیعی هستش و نگران آنها نباشید

 115. سلام.وقتتون بخیر.حدودا ۲ روزه ک دچار خارش و سوزش واژن همراه با ترشحات سفید نسبتا غلیظ شدم.ولی ترشحاتم اصلا بویی ندارم.میخواسم بدونم ایا عفونت قارچی گرفتم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین❤

  1. بله احتمال داره دچار عفونت شده باشید اگر خارش و سوزش ادامه دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید

 116. سلام خانم دکتر
  من ۱۵ سالمه، و ترشحات سفیدو چسبناک دارم میشه گف هر روز و حتی گاهی موقع هاام به صورت پنیری هستش ، الان یه مدته حس میکنم دهانه ی واژنم ورم کرده و یه مدته که موقعه ی دفع ادرار یکم طول میکشه تا ادرارم خارج بشه نمیدونم متوجه میشید یا نه ولی ادرار برام سخت شده و یه نکته ای هم هست که من سوزش هایی دارم توی قسمته داخلی که نمیدونم بهش چی میگن ولی فک کنم همونجا که پرده بکارت هستش و خیلی ترسیدم ولی به شدت از معاینه میترسم، نمیدونم چیکار کنم واقعا هرکاریم میکنم باز نمیتونم برم پیش دکتر خیلی خجالت میکشم میتونید بگید مشکل من چیه؟ 😢

  1. سلام دوست عزیزم احتمال داره شما دچار عفونت ادراری شده باشین . حتما به پزشک مراجعه کنید و اینکه خجالت هم نکشید علائمتون رو هم کامل بیان کنید شاید نیازی به معاینه نباشه و آزمایش لازم باشه . در صورتی که باز هم براتون مراجعه میسر نیست از مشاوره های آنلاین کمک بگیرید

 117. سلام دختری ۱۶ ساله هستم
  خودارضایی میکنم و وقتی ارضا میشم مایع سفید غلیظی میاد ایا طبیعیه

 118. سلام خانم دکتر
  ۲۲ سالمه و ۳ هفته پیش اولین رابطه ی جنسیم و شروع کردم و بعدش دچار سوزش ادرار و خارش شدم و رفتم دکتر برام ژل واژینال مترونیدازول و پماد موضعی کلوتریمازول گذاشتن ۵ روز استفاده کردم و خارش و سوزشم از بین رفت ولی بعدش ترشحاتم پنیری شکل شدن گوله گوله های تقریبا بزرگ اندازه عدس. و بهم گفتن عفونت قارچی گرفتم و دوباره بلافاصله بعد از ۵ روز مصرف ژل واژینال مترونیدازول از کرم واژینال کلوتریمازول استفاده کردم و الان دو روزه شروع کردم به استفاده و هنوز ترشح پنیری دارم ولی گوله های تقریبا یکم قهوه ای رنگ ، میشه راهنمایی کنید ک خطرناکه باید به پزشک مراجعه کنم دوباره یا طبیعیه و باید تا ۷ روز استفاده کنم کرم و درست میشه، این تغییر رنگ یکم استرس داده بهم،و اینکه بعد استفاده از این پماد رنگ ادرارمم یکم تیره شده و یکم سوزش ادرار هم دارم ولی خارش ندارم دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. در بعضی موارد مصرف یک سری از داروها باعث تغییر رنگ ترشحات میشه . چون هنوز علائم دارید بهتره مصرف رو تا زمانی که پزشکتون گفته ادامه بدید. اگر عفونت درمان نشد دوباره به پزشک مراجعه کنید. حتما مقاربت های جنسی با کاندوم داشته باشید

 119. سلام من دختر۱۸ساله و مجرد هستم و مدت کمی هست که ترش زرد رنگ بدونه بو دارم و خیییلی کم میشه که قهوه ای هم بشه(تاکید میکنم خیلی کم) مشکل چی هست؟
  ایا این ترشح رو میشه خون استحاضه گرفت؟
  میشه جوابمو به ایمیلم ارسال کنید ممنون❤️

  1. اگر چند روز بعد از اتمام خونریزی ترشحات قهوه ایی رنگ دارید طبیعی هستش

 120. سلام خانم دکتر ببخشید من ۱۳ سالمه میخوام بدونم در واژنم ترشحات سفید رنگ دارم و به لباس زیرم کمی میچسبه این عوارضی نداره و حالت چسبنده داره هیچ بویی نداره و بعد مدتی کمی زرد رنگ میشه روی لباس زیرم

 121. سلام من ۳۱ سالمه واز زمان زایمان طبیعی من دو سال و نیم میگذره از همون موقع هر روز به طور مداوم ترشحات کشدار بدون هیچ بویی دارم و خیلی اذیتم میکنه شش ماه بعد زایمان به پزشک مراجعه کردم گفت طبیعیه مهم نیست به تازگی برای پاپ اسمیر رفتم و متوجه زخم دهانه رحم شدند و دو دوره داروی مترونیدازول و کلوتریمازول و شیاف مترونیدازول دادن که زخم بهبود پیدا نکرد و گفتن نیاز نیست دیگه کاری انجام بدی چون اذیتت نمیکنه و سوزش و خارش نداری اما این ترشحات همیشگی منو کلافه کرده خیلی زیاده مثل کش هر چی میکشی بازم میاد نمیدونم دیگه باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمایی کنین

 122. سلام خانم دکتر من۲۲سالمه کلا همیشه اون ترشحات سفیدرنگ رو دارم ولی ی مدته ک ترشحاتم سبز رنگ شدن اما دردو سوزش ندارم میخاستم ببینم طبیعی هستش؟!البته ی مدت خارش داشتم ک قرص و پماد مصرف کردم خوب شد.

 123. سلام من ۱۳ سالمه ۱۶۵ سانت قد دارم ژنتیکی دیر پریود میشیم من خودم تازهسینه زدم اما چند وقت حدود یک ماه کمتره یک ماده سفید ژله ای مانند دارم درد نداره اصلا اما گاهی لباس زیرمو خیس میکنه چکار کنم خیلی استرس دارم
  و من هنوز عادت نشدم.

  1. سلام دختر عزیزم با وارد شدن به سنین بلوغ و باروری ترشحات سفید رنگ و آبکی به وجود میاد که جای نگرانی نداره و کاملا هم طبیعی هستش

   1. سلام ببخشید من ۱۳ سالمه و هنوز به بلوغ نرسیدم و ترشحات قهوه ای پر رنگ زیاد دارم که خیلی غلیظه مامانم میگه باخط اینه که پریودیت نزدیکه ولی ترشحات من اصلا شبیه خون نیست خیلی تیره اس
    لطفا زودتر جواب بدین لطفا دارم از استرس میمیرمم

  2. سلام خانم دکتر. من ۳۰ سالمه. ۴ساله ازدواج کردم. دو ماه پیش واسه معاینه رفتم و دکتر زنان گفتن که زخم سطحی در دهانه رحم دارم و پماد کلیندازول و قرص سیپروفلوکساسین تجویز کردن و مصرف کردم. بعد دو ماه مجدد واسه معاینه رفتم ولی گفتن هنوز زخم سطحی داری و الان پماد دالاواگ سی تجویز کردن و گفتن به مدت ۳ ماه هفته ای یکبار مصرف کنم.
   آیا درمان میشه؟؟ خیلی ممنونم

 124. سلام وقت بخیر
  من آذرماه فقط ترشحات پنیری داشتم رفتم دکتر برام داروی کلوتریمازول وانتی بیوتیک نوشتن مصرف کردم ولی ترشحاتم بازم همونجور پنیری بود ماه قبل بازم انتی بیوتیک خوردم با مترونیدازول ولی ترشحاتم بازم پنیریه فقطم ترشح دارم و علائم دیگه ای ندارم و اینکه خیلی شدید نیس پنیری بودنش.با این اوصاف میخوام بدونم عفونت دارم؟؟؟ممنون میشم از راهنماییتون.

  1. با علائمی که توصیف کردید خیلی نمیشه تشخیص داد احتمال داره عفونت هنوز برطرف نشده باشه .

 125. سلام خسته نباشید
  من اسفند ماه درد شدید زیر شکم گرفتم رفتم دکتر ازمایش و سونوگرافی کیستی به قطر ۴۵mmداشتم برام قرص ال ای نوشتن اما من اسفند مصرف نکردم مجدد فرودین ماه بعد اینه ۱۰روز پریودم عقب افتاد قرص رو شروع کردم از زمان مصرف قرص ترشحات قهوه ای بدبویی دارم و کلا واژنم بوی خیلی بدی میده ترشحات خیلی ناجورن به طوری که اثر لکه ها از لباسم پاک نمیشن و مجبورم روزی چندبار لباسم رو عوض کنم
  پریودم تو سال گذشته ۴بار نامنظم بوده
  تازگیا زیر شکمم دوتا ترک پوستی ایجاد شده
  درد لگن و ران دارم
  از بسته قرص ال ای دوتا دونه مونده
  آزمایش کشت ادرار دادم اسفند ماه و طبیعی بود
  آزمایش پرولاکتینم هم طبیعی بود
  پس علت ترک اای شکمی و آکنه های نافرم صورتم برای چیه؟
  چه زمانی برای سونوگرافی مجدد مراجعه کنم؟
  مجرد هستم و ۲۲ساله

  1. همونطور هم که خودتون گفتید توی سونوگرافیتون کیست دیده شده ،داروها رو هم به شکل منظم مصرف نکردید.باید با پزشک خودتون در میون بذارید
   مصرف قرص ال دی رنگ میتونه رنگ ترشحات رو تغییر بده.

 126. سلام من مجرد هستم دو هفته ای معده ام عفونت کرده ک حالا الان عفونت واژن سفید رنگ و بدون بو و خیلی کم پنیری دارم ولی متاسفانه الان چند روز قسمت واژنم درد دارم ولی همچنان سفید و بدون بو هستن

  1. سلام ، وقتتون بخیر من ۱۸ سالمه موقع ادرار اول ترشح قرمز مایل به قهوه ای میبینم خود ادرارم هم قهوه ای رنگ هستش. آیا عفونته؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. اگر در روزهای اول بعد از اتمام پریود این اتفاق میفته امکان خونابه باقی مانده از پریود هست اما در غیر این صورت برای معاینه های عفونت های ادراری به پزشک مراجعه کنید

 127. سلام من ۱۴ سالمه و هنوز پریود نشدم ترشحات ابکی ک حالت پنیری دارنو دارم و گاهی باعث ایجاد بوی بدی میشه چیکار کنم.؟

  1. سلام خانم دکتر
   من ۱۷ ساله هستم عفونت داشتم به پژشک مراجعه کردم برام دارو نوشت استفاده کردم یه‌هفته خوب شدم الان از دوباره ترشحات میبینم که سوزش دارم
   علت عفونت ها چیه ؟ من مجرد هستم دوباره باید به پژشک مراجعه کنم؟

   1. حتما دوباره به پزشک مراجعه کنید شاید نیاز باشه که داروها تغییر پیدا کنند

 128. سلام خانم دکتر
  من ۱۷ ساله هستم عفونت داشتم
  به پزشک مراجعه کردم قرص و امپول تجویز کرد استفاده کردم ولی الان با یه ترشحاتی میبینم که رنگش
  سفید هست و احساس سوزش دارم
  باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. در صورتی که این علائم ادامه دار شد دوباره به پزشک مراجعه کنید تا داروهاتون رو تغییر بدن

 129. سلام خانم دکتر من ۳۲ سالمه ومتاهلم وکم خونی سیکل سل دارم ۷ ساله ازدواج کردم و همیشه عفونت دارم و دکترم میرم با پماد وقرص برای چند روز برطرف میشه و دوباره عفونت برمیگرده ودکترا آبادانم درست پیگیری نمیکنن الان مشکلم اینه ک پریود بودم بعد از پریودیم لکه های قهوه ای وطوسی والان انگار یکم صورتی شده همراه با درد و پهلودرد ولگن درد و البته سوزش ادارم دارم و رنگ ادارم خیلی نارنجی و تیره شده ممنون میشم بهم بگید چی مصرف کنم؟عفونتم درمان نمیشه و موقعه نزدیکی ب علت خشکی وتنگی واژنم خیلی درد دارم؟علتش چیه؟

  1. سلام دوست عزیز با توجه به علائمی که شما دارید حتما باید یک چک آپ انجام بدید و حتما هم تست پاپ اسمیر رو انجام بدید

   1. سلام وقتتون بخیر.۳۳ساله ومتاهل هستم.دی ماه ۹۸جهت چکاپ به پزشک مراجعه کردم.فرمودن زخم دهانه رحم داری.آنتی بیوتیک و بتادین مانند داخل واژن تجویز کردن،استفاده کردم.پاپ اسمیر و hpv تست هم انجام دادم. چون اصلا علائم ناراحت کننده نداشتم مجدد به دکتر مراجعه نکردم.اصلا خارش سوزش التهاب ترشحات بدبو ندارم.فقط ترشحات روشن وگاهی چسبناک.گاهی زرد روشن.گاهی زیادهست.هنگام رابطه کم و بیش درد دارم.پریودم بین ۲۵تا۳۰ روز تکرار میشه وبین ۷تا ۱۰روز زمان میبره.دو روز اول ترشحات قهوه ای خشک دارم بعد خونریزی ودر آخر هم مجددا ترشحات قهوه ای خشک.چندروز پیش مجدد جهت چکاپ مراجعه کردم و فرمودن زخم داری.با توجه به این توضیحات خانم دکتر ممکنه مشکل نگران کننده ای داشته باشم.

   2. سلام. من تمام نظرات رو خوندم و از پاسخهای مفیدتون لذت بردم. واقعا دمتون گرم
    من ۳۲ سالمه مجردم و چند ماهی هست که دقیقا سه چهار روز بعد از تموم شدن پریودم ترشحات ابکی و کشدار شدید دارم. بعضی وقتا همراه با این‌ترشحات پهلوی راست یا چپم هم درد میگیره.‌ سوزش و خارش هم‌ندارم. بو هم یکم داره. این ترشحات خودش بعد از سه چهار روز برطرف میشه.‌ و دیگه به طور مرتب این سیکل رو‌دارم بعد قاعدگیم. ایا این ترشحات طبیعیه؟ قبل ترها هم این رو‌تجربه میکردم سالی یه بار‌ ولی الان دیگه انگار همیشگی شده. یه وقتایی همین ترشحات خیلی کم صورتی هم‌میشد انگار خون توش باشه ولی جدیدا دیگه کاملا بیرنگه. خیلی خیلی میترسم که سرطان دهانه رحم باشه و میترسم برم‌دکتر. من‌ اکثرا پریودهای دردناک دارم. جدیدا دو ماهه که صورتم جوش میزنه با اینکه هیچوقت جوش نمیزدم الان جوش میزنم و صورتم افتضاح شده. نمیدونم شاید هم علاعم پلی کیستیک هست. البته تغذیه ی خوبی هم ندارم. و گاهی وقتا هم‌کمر درد شدید دارم که نمیدونم علتش داخلیه یا مال مهره هامه.
    ممنون میشم راهنماییم کنین

    1. سلام دوست عزیز علائمی که مطرح کردید تماما به سیکل های قاعدگی مرتبط هستش و معمولا طبیعی می باشد اینکه در گذشته به این شکل نبوده و این اتفاقات جدید هستش هر خانمی ممکنه در طول زندگیش سیکل های قاعدگی متفاوتی رو تجربه کنه . به هر حال همه این علائم جز علائم دوران پریود می باشد .

 130. سلام و وقت بخیر
  ببخشید من ترشحاتم از سفید و شیری رنگ بودن بعضی اوقات به زرد پنیری شکل تغییر پیدا میکنه و فقط یکم بو میدن ولی زیاد شدید نیست و علائم دیگه ای مثل سوزش و خارش و… ندارم
  به نظرتون طبیعیه؟

  1. بله ترشحات در برخی از موارد که روی لباس زیر هستند به رنگ زرد تبدیل میشن

 131. سلام من ۱۴ سالمه و حدودا یک ماهه ی ماده سفید چسبندس درد نداره اصلا سوزش هم نداره خارش هم نداره اما خیلی میترسم طبیعیه و چطوری رفعش کنم؟؟😭😭
  خیلیی میترسم خجالت هم میکشم به مادرم بگم

  1. سلام دختر عزیزم اصلا نگران نباش این ترشحات کاملا طبیعی هستش شما به دوره بلوغ وارد شدید و این ترشحات در همه خانم ها وجود داره

   1. خیلی ممنونم ازتون فقط یه سوال داشتم این ترشحات تا چند روز هستش اخه هر روز ترشح میشه و اینکه طبیعیه؟!
    ممنون میشم راهنماییم کنید

 132. سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه . یه مدتی هست که ترشحات زرد مایل به سبز دارم که غلیظه ولی بویی نداره، بعضی اوقات هم بعد دفع ادرار احساس سوزش دارم . میخواستم ببینم این علائم عفونت هست یا نه؟

  1. سلام خانم دكتر به داد من برسيد من ١٨ سالمه دو ماه كه ازدواج كردم شوهرم مي خواد منو طلاق بده بهش ميكم برا جي ميكه وقتي نزديكي مي كنم وژانت بو و یه ماده سفید پنیری مانند از خود میده تو رو خدا کمک کنید خانوم دکتر خیلی کم نزدیکی می کنه میگه دهنت هم بو میده حتی لب هم نمی گیره با من

   1. حتما به پزشک زنان مراجعه کنید احتمال عفونت واژینال وجود داره که باید درمان بشید. برای بوی بد دهان هم می تونید به متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه کنید

  2. سلام وقتتون بخیر،من بعد از اتمام پریودیم رابطه داشتم و بدون جلوگیری انجام شد.
   بعد از اون کمتر از ۱۲ ساعت بعدش قرص اضطراری مصرف کردم
   بعد از اون خون ریزی داشتم،و خونریزیم شبیه به پریود شدن بود
   و ادامه دار بود،قبلش عفونت داشتم و دارو مصرف کرده بودم و کرم واژینال هم استفاده کرده بودم
   دوره ی پریودیم خون ریزیم روشن بود.و این بار که خون ریزی داشتم شبیه به اواخر دوره ی پریودیم بود و خون تیره تر بود و لخته داشت.
   خواستم بدونم علت خون ریزی دوباره چیه؟

 133. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و تازه عقد کردم ۳ روز پیش رابطه داشتم و امروز ازم تکه های سفید گوشتی مانند خارج شد دلیلش چی هست؟ من خیلی ترسیدم😭

 134. سلام .من ۲۲ سالمه و تازه ازدواج کردم
  ۲ ماه اول عفونت ادراری و واژن گرفتم و بعد از مراجعه به دکتر خوب شدم
  اما ترشحاتم حالت طبیعی ندارن
  سفید و آبکی هستن بو و خارش یا سوزش هم ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 135. سلام خانم دکتر
  من نوزده سالمه و مجرد هستم همیشه قبل از قائدگی شدیدا ترشح دارم و گاهی پنیری شکل میشود و گاهی هم بوی نامطبوع و خارش شدید میگیرم. و یک نکته دیگر هم در قسمت واژن بیشتر سطح بیرونی ان جوش های سر قرمز که در روز های اول شدید درد داره میزنم به نظر شما علت چیست؟ باید به پزشک مراجعه کنم؟ البته چند ماه پیش مراجعه کردم معاینه شدم و از نظر جوش زدن گفتن مشکلی نیس و اونموقع عفونت قارچی گرفته بودم. ممکنه دوباره دچار شدع باشم؟

 136. سلام خانم دکتر . من ۱۸ سالمه و باکره هستم . گاهی اوقات خود ارضایی میکنم اما نه زیاد . بعد از اینکه خود ارضایی میکنم هیچ مایع سفید رنگ یا ابکی ازم خارج نمیشه و فقط یه مایع لیز درون واژنم هست . بعد از اینکه خودمو کامل شستم بعد چند ساعت میرم حمام و بعد از حمام احساس میکنم که داخل واژنم خیس شده و وقتی نگاه میکنم میبینم که یه مایع لیز و داخلش دونه های سفید رنگ هست .. خانم دکتر این بخاطر خود ارضایی هستش یا یه چیزه طبیعیه . ممنون میشم کمکم کنید.

  1. احساس خیسی و لیز شدن واژن در زمان رسیدن به ارگاسم کاملا طبیعی هستش

   1. سلام خانوم دکتر من ۱۵ فروردین سقط داشتم و بعد از تموم شدن خونریزیم ۱۲ اردیبهشت امپول جلوگیری زدم ۱۵ اردیبهشت متاسفانه نزدیکی کاملا پر خطر داشتم ولی بلافاصله یه قرص اورژانسی یک و نیم خوردم ولی چون خیلی استرس داشتم یه قرص اورژانسی یک و نیم دوازده ساعت بعدش بازم خوردم دوزوز بعدش خونریزی کردم اولش لک بینی بود بعد تبدیل شد به خونریزی الان دقیقا یه ماه میگذره من کمر درد و دل درد دارم ولی پریود نمیشم احتمال میدم از امپول جلوگیری هس که پریود نمیشم از طرفی هم میترسم حامله باشم یعنی امکانش هست ایا اون خونریزی به خاطر سقط باشه و برا اورژانسی نباشه؟ خیلی میترسم

    1. در صورتی که بعد از یک هفته خونریزی نداشته باشید تست بارداری انجام بدید.

    2. سلام وقتتون بخیر،من بعد از اتمام پریودیم رابطه داشتم و بدون جلوگیری و پر خطر انجام شد
     بعد از اون کمتر از ۱۲ ساعت بعدش قرص اضطراری مصرف کردم
     بعد از اون خون ریزی داشتم،و خونریزیم شبیه به پریود شدن بود
     و ادامه دار بود،قبلش عفونت داشتم و دارو مصرف کرده بودم و کرم واژینال هم استفاده کرده بودم
     دوره ی پریودیم خون ریزیم روشن بود.و این بار که خون ریزی داشتم شبیه به اواخر دوره ی پریودیم بود و خون تیره تر بود و لخته داشت.
     خواستم بدونم علت خون ریزی دوباره چیه؟

 137. سلام خانم دکتر
  من متاهل و ۳۸ ساله هستم. چند روزه خارش شدید و ترشحات پنیری شکل دارم،متاسفانه در حال حاضر به پزشک دسترسی ندارم برای معاینه،دارو یا اقدامی هست بتونم انجام بدم تا زمانی کهبرگردم شهر خودم؟
  خارش خیلی آزاردهنده است

 138. سلام
  من ترشحات واژنم سفید رنگ و گاهی زرد رنگ میشه
  ولی خیلی بوی نامطبوعی میده خیلی آزار دهندس
  خجالت می کشم به متخصص زنان بدم
  آیا راهکاری دارید میشه راهنماییم کنین😭
  طب سنتی برای رفع بوی بد واژن وجود داره ؟؟

  1. سلام به متخصص زنان مراجعه کنید و یا از مشاوره های آنلاین استفاده کنید.

 139. سلام من ۱۸ سالمه یک ماده بزرگ چرپ مثل به اصطلاح پیه گوشت سفید رنگ اومد بیرون اون چیع

 140. سلام خانم دکتر
  من ۲۲ ساله و مجرد هستم.پریود نامنظمی دارم به طوریکه ماه پیش اصلا پریود نشدم و این ماه ب مدت ۲ هفته طول کشیده پریودم.اخیرا چیزی به حالت ماده ی سفید و باریکی که بافت تقریبا سفتی داشت مشاهده کردم همراه با ترشحات دوران پریودی.تا به حال چنین چیزی ندیده بودم چون همیشه ترشحات مایع یا کشسان دیدم اما این حالت بافت و انگار دوتا نخی که در هم پیچیده شده باشه هست.خیلی نگران هستم.ممنون میشم پاسخ بدین

  1. در صورتی که این ترشحات شما ماه های بعد هم ادامه دار شد بهتره که به پزشک مراجعه کنید

 141. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من ۲۴ سالمه و ۷ ماهه که ازدواج کردم.موقع نزدیکی یه ترشحات سفید رنگی دارم که یه چیزی بین جامد و مایع است و بوی بدی داره بطوریکه اگه روغن عطر دار استفاده نکنم همسرم اذیت میشه ولی خارش و سوزش ندارم .. دکتر رفتم شیاف لاکتواژ دادن که ۷ شب استفاده کردم ولی تاثیری نداشت . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. بهتره که دوباره به پزشکت مراجعه کنید و داروهاتون رو تغییر بدید

   1. سلام ببخشید من ۱۳ سالمه و هنوز به بلوغ نرسیدم و ترشحات قهوه ای پر رنگ زیاد دارم که خیلی غلیظه مامانم میگه باخط اینه که پریودیت نزدیکه ولی ترشحات من اصلا شبیه خون نیست خیلی تیره اس
    لطفا زودتر جواب بدین لطفا دارم از استرس میمیرمم

 142. سلام وقت بخیر، من دچار عفونت قارچی هستم و این سری دکتر نرفتم و خودم از قرص واژینال کلوتریمازول استفاده کردم سوزش و خارشم یکم کم شده و ۴ شبه استفاده می‌کنم‌و صبحش که بیدار می‌شم خیلی ترشح داشتم خیلی پنیری بود و یکبار هم قرمز رنگ بود.
  از عوارض قرص هست؟
  ممنون

  1. دوز مصرفی کلوتریمازول باید توسط پزشک مشخص باشه،در بعضی از موارد هم می تونه باعث افزایش ترشحات بشه حتما با مشروت پزشک باید مصرف رو انجام بدید

 143. سلام ببخشید من تو هرسایتی رفتم نتونستم جوابمو پیدا کنم اینکه ماده ی زرد رنگ داخل واژن ک اصلا حالت مایع نداره طبیعیه؟یا به خاطر عفونته؟

  1. باید همه علائم و شرح حال شما به طور کلی بررسی شه تا بشه تشخیص عفونت رو داد

 144. سلام وقت بخیر خیلی ممنون از اینکه با حوصله جوابمون رو میدید♥️
  من ی دختر ۱۸ ساله ام قبلن ی مقدار عفونت داشتم که بر طرف شد
  الان ی مدت هست خودارضایی میکنم
  سریع قبل بعد چند ساعت از ارضا شدنم یه مایع ژله آیی بی رنگ مثل چسب مایع ولی مثل توپ کوچولو جا واژنم بود بدون هیچ بویی یا چیزی سفتیش هم مثل ژله نرم بود که پاکش کردم
  سری آخر که انجام دادم بعد از اینکه به ارگاسم رسیدم و رفتم دوش گرفتم تو حموم متوجه شدم مایع آبکی بدون رنگ ک با یکم خون قاطی شده بود خارج شد من هیچ دخولی یا هیچ دستکاری نکردم دوباره بعد چند ساعت اون مایع همراه با خون اومد
  خونش مقدارش خیلی کمِ در حد خیلی کم طوریه ک قشنگ رگه های خون معلوم بود سری دوم
  دیگه بعد از اون ندیدم ولی ناخودآگاه یه مقدار ترشح آبکی از رحمم خارج میشه نزدیک پریودیم هم نیست شاید ۱۴روز فاصله باشه
  میشه بگین علت اینا برا چی بوده؟
  جرئت ندارم به کسی بگم ممنون میشم بهم بگین

  1. در صورتی که ترشحات خونی در زمان هایی غیر از نزدیک قبل و بعد پریودتون دیده میشه و ادامه دار شد میتونید به پزشک مراجعه کنید. ترشحات خونی ربطی به خودارضایی ندارند

 145. سلام خانم دکتر
  من یه دختر ۱۹ ساله هستم و کلا ترشح های ابکی داشتم از اول ولی این اواخر ترشح ها غلیظ تر شدن یه چیزی بین پنیری و ابکی خارش اصلا ندارم فقط خیلی کم گاهی سوزش میگیرم که خیلی خیلی کمه ممنون میشم راهنمایی کنید

 146. سلام خانم دکتر
  من دختر 13 ساله هستم و اولین پریودی من 18 ام همین ماه بود و تا 24 ام به مدت 7 روز ادامه داشت امروز 17 ام روز 31 ام از سیکل قاعدگی منه ومن ترشحات ساده ای دارم ولی هنوز پریود نشدم دلیلش چیه میشه راهنماییم کنین
  استرس دارم خیلی ممنونم خدانگهدار

  1. سلام دختر عزیزم ممکنه سیکل های قاعدگی هر ماه مقداری با ماه قبلش متفاوت باشه جای نگرانی نیست

 147. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر

  من یک دختر 13 ساله هستم و اولین پریودی من همین امسال 18 اردیبهشت اتفاق افتاد و تا 24 ام به مدت 7 روز ادامه داشت امروز 18 ام روز 32 ام از سیکل قاعدگی منه و من هنوز پریود نشدم اگه تا 21ام نشم پریود این ماه رو از دست میدم میشه راهنماییم کنین
  با تشکر خدانگهدار

  1. سلام دختر عزیزم معمولا خونریزی در ماه های اول قاعدگی مقداری نامنظم هستش ، نگران نباشید اما روزهای پریود خودتون رو حتما یادداشت کنید که در صورت ادامه دار شدن نا منظنمی بتونید به پزشک مراجعه کنید

 148. سلام دختری ۱۵ساله هستم
  دو روزه ک ترشح ماده پنیری شکل دارم خارش هم دارم
  میشه کمک کنین؟

  1. سلام دختر عزیزم، شما باید بهداشت لباس زیر رو بسیار رعایت کنید و در صورتی که خارش بهبود پیدا نکرد و بددتر شدبه پزشک مراجعه کنید

 149. سلام
  خانم دکتر وقتتون بخیر
  من 47سالمه
  گاهی اوقات چند روز بعد از پریود
  این طور هست که یک مرتبه ،بدون هیچ درد یا خارش یا سوزشی ،آب زیادی از واژنم خارج میشه آبِ آب
  بدون هیییچ محتویاتی
  بدون لزجی
  بدون بو
  طوری که گاهی اوقات احساس میکنم ادراره
  فقط لباس زیرم خیسِ خیس میشه
  میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   دختری هستم
   نوزده ساله
   من حدود هشت ماهه که ترشحاتی سفت تر از پنیری و زرد و گاهی سبز دارم که اصلا چسبناک نیس بوی خیلی بدی هم نداره اگه زیاد دستشویی نرم خارش ایجاد میشه وگاه گاه هم دلم درد میگیره پریود هام منظمه و سوزش هنگام ادرار هم ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. برخی از اوقات ممکنه عفونت های واژن بدون علائم هم باشند برای اینکه از نگرانی دربیاید می تونید کشت ترشحات واژن رو انجام بدید

 150. سلام من 15سالمه من تقریبا بعد از یه هفته تموم شدن پریودم دوباره پریود شدم و رنگ خونش هم سیاهه و انگار که خشکه میشه بگید مشکل چیه؟

  1. در صورتی که نامنظمی های پریود ادامه دار بودن بهتره به پزشک مراجعه کنید

 151. سلام من 13 سالمه دوسال و خورده ای قاعدگی دارم، بعضی وقتا این مایع آبکی سفید که بعضی وقتا بودارم هست ترشح میشه. خود ارضیایی هم داشتم ولی دوبار. وقتی بهش فکر می کنم و یا نگاه می کنم به این داستانا بیشتر ترشح و زود ترشح میشه. مشکل پیدا می کنم؟تو آینده؟ لطفا بفرمایید ممنون

  1. سلام عزیزم ، ترشحات در زمان فعالیت ها و تحریک های جنسی افزایش پیدا می کنند و طبیعی هستش

 152. سلام من خارش دارم انگار در واژنم دستمال کاغذی له شده کوچک هست ولی ترشحاتم سفیدو عادیه بوی بد هم هست میشه بگین از چی استفاده کنم دکتر نمیخوام برم

  1. سلام حتما باید به پزشک مراجعه کنید و یا مشاوره انلاین داشته باشید تا تجویز دارو براتون انجام بشه

 153. سلام خانم دکتر من یک دختر ۱۷ ساله هستم که مدتی هست ترشحات پنیری زیادی روی لباس زیرم میبینم ولی نه خارش دارم نه سوزش کلا این ترشحات جز اینکه باعث لزج شدن(بیشتر اوقات خشک هستن) لباس زیرم بشن کاری نمیکنن.علائم دیگه ای هم ندارم ولی خب مقدارش زیاده آیا طبیعیه؟ ممنون از شما

 154. سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه و از پارسال که پریود شدم تا الان خارش دارم و ترشحاتم گاهی وقتا ابکی و گاهی وقتا سفید و دونه های سفید رنگی داخل واژنم مشاهده میکنم و اینکه زمانی که به پریودی نزدیک میشم خارشم بیشتر میشه یعنی من عفونت واژینال گرفته ام؟

  1. سلام دختر عزیزم ترشحات آبکی که کاملا طبیعی هستش بهداشت لباس زیر رو چه در زمانی که پریود نیستید و چه زمانی که هستید خیلی رعایت کنید . نواربهداشتی رو تند تند عوض کنید . در صورتی که خارش ها ادامه دار بدون می تونید به پزشک مراجعه کنید

 155. سلام خسته نباشید
  من 22سالمه و بیشتر اوقات ترشح سفید رنگ و بدون بو دارم اینکه بیشتر اوقات اینجوریم یکم نگرانم کرده به نظر شما مشکلی نداره؟

 156. سلام دکتر چند تاسوال داشتم از محضرتون
  ۱ . ۱۸ سالمه و تقریبا همیشه ترشح آبکی دارم ، بدون بو و بیرنگ و همیشه لباس زیرم خیس میشه ک مجبورم تند تند عوض کنم . راهکار چی هست؟
  ۲. در دوران عقد هستم و دوبار سعی کردم ک دخول انجام بشه ، (۴، ۵ ماه فاصله ) و هربار بعد از اون تنها یکبار ترشح پنیری داشتم . نگران کننده هستش از نظر شما ؟!

  1. سلام دوست عزیز ترشحات آبکی کاملا طبیعی هستش و در زمانی که ترشحات خیلی زیاد میشه می توانید از پدهای روزانه بهداشتی استفاده کنید.

 157. سلام. خسته نباشید. من بعضی وقتا ترشحاتی شبیه اولین عکسی که تو صفحه گذاشتید، همون عکسی که قبل از تیتر «آیا ترشحات واژن من طبیعی است» دارم. بو ندارن. اما اینارو بعضی وقتا به صورت گوله روی لباس زیرم میبینم. میشه بگید علتش چیه؟ باید به دکتر مراجعه کنم؟

  1. سلام دوست عزیز ترشحات آبکی طبیعی هستش و با ورود به سنین باروری این ترشحات شروع میشه.

 158. سلام وقت بخیر
  من دختری هستم نوزده سالمه حدود هشت ماهه که ترشحی دارم که سفت تر از پنیریه و رنگش زرد و گاهی سبز میشه و اصلا چسبناک نیست و بوی بدی هم نداره پریود هام هم منظمه و وقت هایی که ترشحم آبکی تره باعث خارش هم میشه و هنگام ادرار اصلا سوزش ندارم میشه راهنماییم کنید که الان دچار قارچ شدم یا نه

  1. در بعضی از موارد عفونت های واژینال می تونن بدون علائم سوزش و خارش باشند . رنگ ترشحات تنها زمانی که ابکی باشند طبیعی هستش در صورتی که نگران هستید میتونید به پزشک مراجعه کنید

 159. سلام من ۱۶ سالمه
  ترشحات سفید و چسب ناک دارم ولی اصلا بو نداره آیا خطرناک هستش یا نه ؟

 160. سلام وقتتون بخیر دختری هستم ۱۳ ساله ترشحات دارم بو داره ولی نمی تونم بفهمم که ابکی هست یا پنیری چون خیلی کمه تقریبا ۳ ماه پیش اولین بار پریود شدم ولی دیگه پریود نشدم ولی هنوز ترشحات دارم امروز نسبت به ترشحات قبلی مقدارش بیشتر بود و ابکی ولی بعداز چند دقیقه از حالت ابکی بیرون اومد خواستم ببینم ایا مشکلی نیست

 161. سلام من ۲۵ سالم هست و زمان پریودم باید ۷ خرداد میبود. معمولا ۷م تا ۱۰م پریود میشدم ولی امروز که ۲۸ هست هنوز اتفاقی نیفتاده ، و حدودا ۱۰ روزی هست که ترشحات سفیدم هست و ۳ رپز اخیر هم کاملا بدون رنگ هستن و زیاد.و چند روزی هم هست که دلدرد های پریودیم به صورت خفیف شروع شده و قطع و وصل میشه. میخواستم بدونم ایا طبیعیه؟

 162. سلام من دختر ۱۷ ساله و مجرد هستم و دوساله که ترشحات آبکی و سفید رنگ دارم ولی امروز همراه ترشحات آبکی خون به بیرون اومد که چند قطره بود و از عادت ماهیانه هم دو هفته هست گذشته و این خون به عادت ماهیانه ربطی ندارد.
  آیا این مشکل جدی است؟؟ باید چکار کنم؟؟لطفا کمکم کنید دچار استرس شدم

 163. سلام خانم دکتر من 13سالمه من ترشح سفید رنگ مثل شیره دارم که به لباس زیرم میریزه و زرد میشه چیکار کنم وقتی از حموم در میام بیشتر میشه یذره اب بهش بخوره شیره میاد لطفا لطفا بگید چیکار کنم

 164. سلام، من 16 سالمه، الان یه هفته اس، خارش دارم و دو روز عه یه سری ترشحات مثل گلوله های سفید هست.
  اینا چین؟!🙁

  1. یلام دختر عزیزم حتما به پزشک مراجعه کنید با چند تا دارو درمان خواهید شد

 165. سلام من ترشحات ابکی دارم ولی بعضی وقت ها رنگ کرمی یا زرد میگیره و بوی ترش و زننده ای میده ، خارش و سوزش هم ندارم
  مشکلی هست ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

  1. بهتره که بررسی بشید در برخی از موارد عفونت های واژینال می تونه بدون علامت هم باشه . در صورتی که علائم دیگه ندارید بهداشت لباس زیر رو بسیار رعایت کنید و اگر بدتر شد به پزشک مراجعه کنید

 166. سلام خسته نباشید
  من ۲۱ سالمه و تازه یک ساله ازدواج کردم حدود ۹ماه پیش دوبار قرض ضد بارداری خوردم اما هیچ عوارضی نداشتم تا همین ۵ ماه پیش تا به الان ترشح ابکی و شیری رنگ دارم که یکباره ازم میاد و وقتی روی لباس زیرم کمی میمونه به رنگ زرد میشه و خمیری میشه اما در حالت عادی که همون لحظه ترشح میشه خیلی خیلی ابکی و رنگ کرم یا شیری هست و ۹۰٪ مواقع ازم ترشح میشه من قبلا این ترشح رو نداشتم و خیلی نگرانم کرده دکتر زنان هم رفتم معاینه شدم بهم گفتن زخم شده و عفونت کرده و یه قرص و یه پماد دادن برای داخل واژن اما با این که استفاده کردم تمام داروهامو هنوز هم به همون شکل این ترشح رو دارم میشه بگید باید چیکار کنم و این ترشح هنوز برای چی هست

  1. ترشحات آبکی طبیعی هستش معمولا ، آیا علائم دیگه ایی به غیر از ترشحات دارین؟

  2. سلام خسته نباشید من ماه قبل با همسرم رابطه بدون دخول داشتم هفت روز بعدش هم سر تایم همیشگی پریود شدم و بعد از اون هم دیگه رابطه ای نداشتم ولی این ماه که باید دوباره سر تایم پریود بشم پریودم عقب افتاده و از چند روز قبل هم ترشحات سفید آبکی دارم بدون درد و خارش آیا احتمال حاملگی وجود داره

 167. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید 💐
  من ۲۱ سالمه و متاهل هستم، حدودا دو هفته‌ای میشه که حین رابطه ترشحات سفید و غلیظی دارم اصلا هم نه بوی نامطبوع داره و نه خارش و سوزش دارم هیچی، فقط خارج از رابطه هم طول روز فقط یکبار همچین ترشحاتی ( در طول روز فقط یکبار اونم به مقدار کم) میاد، علتش میتونه عفوتت قارچی باشه؟ یا میتونه به استرس هم مربوط باشه؟
  خیلی ممنون 🌷

  1. دوست عزیز وجودترشحات به این اندازه که شما اشاره کردید طبیعی هستش

   1. ممنون خانم دکتر
    فقط خانم دکتر من ترشحاتم سفید و پنیر ماننده و یه هفته‌ای هم میشه که سوزش ادرار دارم ( یادم رفته بود اینو بنویسم)

 168. من ۲۲ سالمه عفونت قارچی دارم بار سومیه که اینطوری میشم دفعه قبلی پماد کلوتریمازول مصرف کردم خوب شدم کاملا به نظرتون همون پمادو مصرف کنم یا کار دیگه ای انجام بدم؟

   1. دختر ۲۴ ساله هستم مجرد دو سال درگیر خارش هستم این خارش و التهاب از مقعد شروع شد و بعد به قسمت های خارجی واژن و اطراف واژن هم رسید در صورت کوچیکترین خارشی دچار زخم میشم بر روی لابیاها پوسته پوسته میشود و زیر کلاهک کلیتوریس هم پوسته های هست که با دست میتون آنهارا جدا کرد و بوی نامطبوعی میدن در ابتدا به متخصص زنان مراجعه کردم شامپو شست و شو دادن و یک پماد ضد قارچ بهتر شد ولی خوب نشد مجدد مراجعه کردم قرص و پماد ضد قارچ استفاده کردم تغییری نکرد و من رو به متخصص پوست ارجاع دادن ایشون مجدد پماد دست ساز و پماد کلوتریمازول و پماد مگاکورت دادن استفاده کردم تغییر خاصی ایجاد نشد در نهایت دکتر پوست دیگری قطره مگاکورت دادن این قطره به صورت موقت تسکین داد خارشو ولی بعد از اون پست ناحیه تناسلیم حساس تر و نازک تر شد و من تصمیم گرفتم پیش دکتر دیگری نرم چون پمادها همه پوست منو حساس تر کردن و الان پوسته پوسته سفید روی لابیا و زیر کلیتوریس وجود داره و ترشحاتم آبکی هستن و به شدت رقیق وقتی زیاد میشینم بدتر میشه اوضاع از لباس زیر نخی و شلوار گشاد استفاده میکنم بهتر میشه ولی به شدت با یه سری شلوار جین ها مشکل دارم اکثرا در زمان پریود خارش قطع شده ولی بلافاصله بعد پریود شروع میشه تا حالا رابطه هم نداشتم واقعا خسته شدم

    1. سلام دوست عزیز متاسفانه علائمی که شما مطرح کردید حتما نیاز به معاینه داره و آزمایشاتی که تا به حال انجام دادید باید دیده بشه

 169. سلام من ۱۷ سالمه و نزدیک چند هفته است خارش دارم و نزدیک چند روزه که یه سری ترشحات سفید کرمی از واژنم خارج میشه شنیدم کسایی که ازدواج میکنن اینجوری هست من اصلا ازدواج نکردم و رابطه جنسی هم نداشتم
  پس اینا چیه ؟ 😕

  1. خیر دوست عزیز ترشحات واژن با وارد شدن به سنین بلوغ و باروری ایجاد میشه و ربطی به ازدواج ندارد.