شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

آیا ترشحات واژن من طبیعی است؟

انواع ترشحات واژن

ترشحات واژینال از جمله مهم ترین موضوعاتی هستند که ذهن بسیاری از زنان و دختران جوان را به خود مشغول داشته است زیرا خانمی نیست مه درگیر این موضوع نشده باشد.

ترشحات طبیعی و غیرطبیعی واژن

در واقع ترشحات واژن انواع مختلفی دارند که برخی از آنها طبیعی است و علاوه برای اینکه هیچ گونه آسیبی به بدن زنان و دختران وارد نمی سازد بلکه ترشح آنها از سوی بسیاری از غددی که در داخل رحم و دیواره های آن وجود دارد، کاملا ضروری است. اما از سوی دیگر ترشحاتی وجود دارد که ناشی از بروز اختلال یا بیماری هایی است که زنان با آنها مواجه شده اند.

بنابراین شناخت انواع ترشحات از جمله مهم ترین اقداماتی است که زنان و دختران باید انجام دهند تا بتوانند در شرایط غیر عادی ترشحات را شناسایی کرده و در صورت لزوم روند درمان را آغاز کنند.

 

ترشحات طبیعی و غیر طبیعی چگونه هستند

 

 

به همین بهانه در نوشتاری که در پیش رو دارید برآنیم که بسیاری از موضوعاتی که در زمینه ترشحات واژینال وجود دارد را در قالب بخش های مختلف و اختصاصی مورد بررسی قرار هیم.

 

ترشحات واژینال

ترشحات واژن به مجموعه مایعاتی گفته می شود که از ناحیه تناسلی زنان خروج می یابد.

بنابراینکه ترشحات واژن انواع مختلفی دارد، ویژگی ها و خصوصیات این ترشحات تا حدودی با هم متفاوت خواهد بود. در واقع رنگ، بو، نوع ترشحات اعم از مایع بودن، چسبنده بودن یا شکل عفونی داشتن موجب می شود که این ترشحات در دسته بندی های مختلفی قرار بگیرند.

همین علامت ها و نشانه ها است که به پزشکان و متخصصین این حوزه کمک می کند که تشخیص های درستی داشته باشند و بتوانند بهترین روش را برای درمان ترشحات غیر طبیعی اتخاذ کنند.

 

انواع ترشحات واژینال

مهم ترین انواعی که در دسته ترشحات واژینال قرار می گیرند از این قرار است:

 1. ترشحات آبکی و بدون رنگ
 2. ترشحات پنیری مانند
 3. ترشحات دوران عادت ماهیانه؛ ترشحات قرمز رنگ یا قهوه ای رنگ
 4. ترشحات به رنگ خاکستری و صورتی رنگ
 5. ترشحات واژن به رنگ زرد یا سبز

 

ترشحات آبکی واژن چه خصوصیاتی دارند؟

در حالت عادی زنان و دخترانی که در سنین باروری هستند به دلیل فعالیت های تخمدان ها و ترشح هورمون های زنانه ترشحاتی آبکی خواهند داشت. این ترشحات بدون بو هستند و هیچ عارضه ای از قبیل خارش و سوزش در پی ندارند.

این ترشحات به فعالیت های طبیعی بدن خانم های بالغ باز می گردد و نقش کاملا اثر گذاری در سلامت زنان ایفا می کنند.

ترشحات سفید و آبکی واژن

ترشحات سفید و آبکی واژن که ترشحات طبیعی هستند.این ترشحات بعد از مدتی در لباس زیر به رنگ زرد دیده می شوند

 

 

 

 

مزایای ترشحات آبکی واژن بسیار است که مهم ترین آنان:

 

 • تسهیل روابط جنسی زنان؛ در واقع زنانی که واژن مرطوب و دارای ترشحات آبکی دارند زمانی که وارد رابطه جنسی می شوند درد کمتر و لذت جنسی بیشتری را تجربه خواهند کرد.
 • عفونت زدایی؛ این دسته از ترشحات در مواردی غیر از رابطه جنسی نیز از ورود میکروب ها جلوگیری کرده و تمامی مواد عفونت زا را از این محل دور می کنند. در واقع به نوعی خاصیت میکروب زدایی پیدا می کنند.

 

البته مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که ترشحات آبکی واژینال باید خصوصیاتی داشته باشند که مزایای فوق که ذکر شد برای آنها مترتب باشد:

اول اینکه (همانطور که پیش از این ذکر شد)، این دسته از ترشحات باید بدون بو و بدون رنگ باشند. در واقع این ترشحات، آبکی هستند و هیچ گونه بو و رنگ خاصی ندارند.

دوم اینکه هیچ گونه حالت غیر از مایع نباید داشته باشند. آبکی بودن مهم ترین خصوصیت این دسته از ترشحات است.اگر حالتی پنیری مانند داشته باشند قطعا از نوعی اختلال حکایت می کنند که باید در جهت تشخیص و درمان اقدام کنید.

*در مواردی این ترشحات چسبنده می شوند و حالت چسبناکی پیدا می کنند. این مساله ابدا نگران کننده نخواهد بود و امری طبیعی محسوب می شود.

 

ترشحات آبکی واژن در چه شرایطی افزایش پیدا می کند؟

 

مهم ترین سوالی که در خصوص ترشحات آبکی یا بدون رنگ واژینال پرسیده می شود این است که ترشح آن چه زمانی بیش از هر زمان دیگر است.

واقعیت این است که این ترشحات با توجه به نقشی که در بدن زنان ایفا می کنند در سه دوره از زندگی زنان بیش از سایر زمان ها ترشح پیدا می کنند.

 • دوران پیش از عادت ماهیانه؛ در واقع در این دوره از آن جهت که فعالیت های تخمدان ها افزایش پیدا می کند ترشحات آبکی واژن نیز افزایش پیدا می کند.
 • دوران بارداری؛ در دوران بارداری نیز این ترشحات کاملا طبیعی است و افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 • زمان تحریک جنسی؛ زمانی که زنان و دختران در حالت تحریک جنسی هستند ترشح این ماده افزایش پیدا می کند. در واقع در این حالت بدن برای رابطه جنسی حالت امادگی پیدا می کند و از تجربه درد در رابطه جنسی پیشگیری می کنند.

 

ترشحات پنیری واژن

چرا ترشحات به صورت برفکی و یا پنیری شکل هستند؟ این دسته از ترشحات حالت سفت تری نسبت به ترشحات آبکی دارند و سفید رنگ هستند. البته گاها به رنگ کرم نزدیک می شوند. این تغییر رنگ  ناشی از این علت است که در لباس زیر زنان باقی می مانند و در تماس با هوا رنگ آنها تغییر می کند.

این دسته از ترشحات نیز می تواند نشانه ای باشد بر اینکه زن به عفونت قارچی دچار شده است. بنابراین لازم است که تحت معاینات و بررسی های متخصص زنان قرار گیرید تا علت اصلی آن مشخص شود تا درمان عفونت قارچی واژن زودتر آغاز شود.

 

ترشحات پنیری واژن که نشانه عفونت قارچی می باشد

ترشحاتی که به شکل پنیری و برفکی هستند به هیچ عنوان طبیعی نبوده و معمولا نشان از عفونت قارچی واژن است

 

ترشحات قهوه ای رنگ خطرناک است؟

پرسشی که به کرّات از سوی زنان مطرح می شود این است که ترشحات قهوه ای رنگ خطرناک هستند یا خیر؟. واقعیتی که وجود دارد این است که این ترشحات در دوران قاعدگی طبیعی است و هیچ علامت منفی محسوب نمی شود. اما اگر این ترشحات در خارج از دوره عادت ماهیانه ادامه دار باشد و یا در فواصل دو عادت ماهیانه رخ دهد قطعا نشانه خوبی نخواهد بود.

زنانی که به سرطان دهانه رحم یا سرطان رحم مبتلا هستند این نوع از ترشحات را در دوره زمانی خارج از عادت ماهیانه تجربه می کنند.

بنابر این باید نسبت به این نوع ترشحات حساس باشید و اگر در شرایط غیر عادی ترشحات قهوه ای را مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

ترشخات قهوه ای رنگ چه زمانی خطرناک هستند؟

ترشحات قهوه ای رنگ اگر به صورت مکرر در زمان هایی غیر از قبل و بعد قاعدگی رخ دهند طبیعی نیستند

 

ترشحات دوران عادت ماهیانه،  ترشحات قهوه ای رنگ یا قرمز رنگ

زنان و دختران جوان در دوران عادت ماهیانه به دلیل تغییرات هورمونی و فعل و انفعالاتی که در نواحی رحمی و تخمدان ها تجربه می کنند نوعی از ترشحات را در لباس زیر خود مشاهده خواهند کرد.

ترشحاتی که معولا در دوران عادت ماهیانه رویت می شود به رنگ قرمز یا قهوه ای رنگ است.

البته لازم به ذکر است که این ترشحات بدین رنگ و در این دوره از سیکل ماهیانه زنان و دختران کاملا طبیعی است. بنابراین نیازی به نگرانی و استرس ندارید.

 

 

ترشحات واژینال به رنگ زرد یا سبز

این نوع ترشحات تا حد زیادی نشانه ای از بروز عفونت های واژینال یا دهانه رحم هستند که حتما باید مورد بررسی قرار گیرند تا ریشه اصلی بروز این مشکل تعیین شود.

 

نکات مهم در زمینه ترشحات زرد رنگ

 • در غالب موارد ترشحات به رنگ زرد بوی بدی در پی دارند و موجب می شوند که لباس زیر زنان بوی بدی به خود بگیرد.
 • بسیاری از زنان که ترشحات زرد رنگ دارند گزارش می کنند که در ناحیه تناسلی خارش دارند.
 • بوی بد ترشحات و خارش و سوزش در نواحی واژینال علامت هایی هستند که تا حد زیادی زنان را به عفونت واژینال مشکوک می کنند.

 

آیا ترشحات زرد رنگ نشانه ی قطعی عفونت زنان است؟

مهم ترین نکته ای که باید در زمینه ترشحات زرد رنگ به خاطر داشته باشید این است که زنانی که ترشحات زرد رنگ دارند نباید چنین تصور کنند که این ترشحات علامت قطعی عفونت در آنان می باشد.

بنابراین تفاسیر، در اکثر موارد زنانی که ترشحات زرد رنگ دارند عفونت هایی در ناحیه واژن و نواحی داخل رحمی دارند که معمولا تشخیص عفونت باکتریایی برای آنها داده می شود. اما در پاره ای از موارد مشاهده شده است که عفونتی وجود نداشته است.

 

عکس ترشحات زرد رنگ واژن

ترشحات زرد رنگ و بد بو

 

ترشحات سبز رنگ واژن که بد بو هستند

ترشحات سبز رنگ واژن

 

آیا ترشحات بد بو و زرد رنگ قابل درمان هستند؟

بلی. در مواردی که این ترشحات ناشی از عفونت واژینال باشد قابل درمان است. روند درمان این ترشحات چندان هم دشوار نیست. بلکه می توان با استفاده از قرص ها و یا پمادهای واژینال در مدت زمان کوتاهی به درمان این ترشحات پرداخت.

 

*تمامی نکاتی که در خصوص ترشحات زرد رنگ گفته شد در خصوص ترشحات سبز رنگ نیز صدق می کند. در واقع این ترشحات نیز قابل درمان هستند و تا حد زیادی می توانند علامت عفونت های باکتریایی واژن باشند.

 

ترشحات به رنگ خاکستری و صورتی رنگ

ترشحات خاکستری رنگ اساسا جزء آن دسته از ترشحات غیر عادی است که سریعا باید برای علت یابی و درمان آن اقدام کنید. این ترشحات در موارد قابل توجهی بویی همچون بوی ماهی ایجاد می کند که ابدا برای زنان خوشایند نیست.

اما ترشحات صورتی رنگ می تواند نشانه ای باشد برای اینکه دوره عادت ماهیانه آغاز می شود. بنابراین در روزهای منتهی به عادت ماهیانه کاملا عادی است. اما در دوره ای که کاملا یقین دارید به دوره پریود نزدیک نیستید علامت خوبی نیست.

بنابراین در این شرایط باید به پزشکان متخصص رجوع کنید.

*توجه می کنید که برخی از ترشحات در دوره ای از سیکل ماهیانه زنان و دختران کاملا عادی است و نباید نگران باشید. اما همین ترشحات با همان خصوصیات در سایر سیکل های ماهیانه می تواند علامتی بر بروز اختلال در سیستم بدنی زنان باشد.

بنابراین زمانی که با ترشحاتی خاص مواجه شدید نباید به طور مطلق به خطرناک بودن یا طبیعی بودن آن حکم کنید. در این شرایط مهم ترین اقدام این است که از بهترین متخصصین این حوزه مشاوره هایی را دریافت کنید تا از وضعیت بدنی خود اطلاعات دقیقی به دست آورید.

خلاصه مطلب

در پایان می توان تمامی مطالبی که در طول این نوشتار مطالعه نمودید را در قالب چند سطر خلاصه کرد:

ابتدائا پس از اینکه انواع ترشحات واژن را نام بردیم، روشن شد که برخی از ترشحات واژن کاملا طبیعی و برخی از آن ها به جهت شرایطی که ایجاد کردند (بوی بد، خارش، سوزش) غیر طبیعی نامیده می شوند. ترشح در زمان غیر طبیعی از سیکل ماهیانه زنان نیز می تواند یک ترشح واژن را غیر طبیعی کند.

دوم این که در ادامه مشخص گردید برخی از ترشحات می توانند ناشی از مشکلات جدی تر در ناحیه واژن یا رحم باشند. برای مثال ترشحات صورتی رنگ که می تواند ناشی از بروز سرطان رحم باشد.

سومین نکته اینکه ترشحاتی که ناشی از عفونت های واژینال هستند به راحتی قابل درمان هستند.

 

بنابر تمامی اطلاعاتی که ارائه شد این توصیه را داریم در صورتی که با شرایط غیر طبیعی و ترشحات غیر عادی روبرو شدید حتما در اولین فرصت نزد معتبر ترین و متخصص زنان روند تشخیص و درمان را آغاز کنید.

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به میزانی که روند تشخیص و درمان سریع تر آغاز شود روند درمان به همان میزان موفقیت آمیز تر خواهد بود.

 

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

289 thoughts on “آیا ترشحات واژن من طبیعی است؟

 1. azadeh - جولای 20, 2020 در 4:55 ب.ظ

  من ترشحات آبکی زیاد دارم و قبل و بعد از پریود دیگه به اوج خودش می رسه . من هر روز از پد روزانه استفاده می کنم . خوب نیست هر روز پد بذارم؟

  پاسخ
  • fccclinic - جولای 27, 2020 در 4:52 ق.ظ

   اگر امکانش رو دارید در روز های عادی لباس زیر خودتونو تند تند عوض کنید و فقط در روزایی که ترشحات به اوج میرسه از پد روزانه استفاده کنید . مصرف مدام و هر روز از پد خودش می تونه برای شما حساسیت ایجاد کنه

   پاسخ
 2. هستی - آگوست 24, 2020 در 5:16 ق.ظ

  سلام خسته نباشید. من یه دختر15 ساله هستم من قبل ازدوران قاعدگی ترشحاتی مایل به زرد دارم اما یه هفته قبل ازقاعدگی این ترشحات رنگشون سفیدمیشه وخیلی خیلی شدیدمیشه گاهی اوقات باعث دردزیرشکم میشه طوری که مجبورمیشم هرروزلباس زیرم روعوض کنم. خیلی اذیت میکنه چندباره قرص مترونیدازول مصرف کردم گفتم شایددلیلش عفونت باشه میشه من راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • fccclinic - آگوست 24, 2020 در 7:29 ق.ظ

   سلام به دختر عزیزم
   ترشحات شما کاملا طبیعی هستش می تونید پیش از قاعدگی وقتی ترشحات خیلی زیاد میشه از پد های کوچک روزانه استفاده کنید. برخی اوقات ترشحات سفید رنگ در لباس زیر، بعد از چند ساعتی به رنگ زرد دیده میشن .
   مترونیدازول عموما برای عفونت های باکتریایی استفاده میشه .
   در صورتی که در کنار این ترشحات نشانه های دیگه ایی مثل خارش واژن ، سوزش واژن هنگام ادرار ، احساس بوی بد و تند در لباس زیر رو مشاهده کردید با نظر یک متخصص زنان درمان دارویی رو که براتون تشخیص میدن رو شروع کنید.

   پاسخ
  • یاس - اکتبر 19, 2020 در 10:44 ق.ظ

   سلام خانم دکتر من ۱۶ سالمه وچند ماهی میشه که ترشحات سفید و کرمی رنگ دارم که بوی خیلی بدی هم داره و یه چیزی بین ابکی و پنیری شکل هست و در طول روز مجبورم لباس زیرمو چندین بار عوض کنم چون مقدار ترشحات زیاده . به جز اینا علائم دیگه ای ندارم میشه بگید باید از چه دارویی استفاده کنم لطفا؟

   پاسخ
   • بهنوش - فوریه 18, 2021 در 8:17 ب.ظ

    سلام و خسته نباشید
    من دختری ۲۵ ساله هستم. ترشحات سفید رنگ و نسبتا رقیق دارم که بویی مخمر مانند یا کمی ترش دارد. سوزش و خارش ندارم.وقتی که ادرارم رو نگه میدارم موقع دفع کمی درد در ناحیه ی دفع حس میکنم. خواستم بپرسم مشکل چی هستش.ممنونم

    پاسخ
    • fccclinic - فوریه 20, 2021 در 4:09 ب.ظ

     احتمال داره که شما به عفونت قارچی مبتلا شده باشید .

     پاسخ
 3. Saye - آگوست 27, 2020 در 4:22 ق.ظ

  سلام ببخشید من چند ماه یکبار یکم خارش دارم و نزدیک پریودیم ترشحاتم پنیی میشه مثل عکسی که گذاشتین شدید نیس خیلی کم دون دون میشه ۲۰ سالمه و باکرم مشکل جدیه؟

  پاسخ
  • fccclinic - آگوست 27, 2020 در 4:50 ق.ظ

   به نظر مشکلی نیست مدتی کمتر شیرینی مصرف کنید . در صورتی که خارش اذیت کننده بود و یا التهاب و قرمزی و بوی بد داشت به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • Afsoon - فوریه 13, 2021 در 7:12 ب.ظ

    سلام خانم دکتر من چند ماهه که عفونت دارم و خوب نمیشه،،،۳۱سالمه و کیست و فیبروم هم دارم،،و اینکه همش از پماد و قرص استفاده میکنم ولی خوب نمیشم،،،ترشحاتم دوماهه به صورت دستمال کاغذی تیکه تیکه شدست،،،سفیده و بعضی وقتا کمتر و بیشتر میشه ،،،دالاواگ سی استفاده میکنم یه هفته خوبه بعدش دوباره همون جوری میشه ،،،و ترشحم و کف دستم میمالم شبیه چرک سفید میشه
    نمیدونم چیکار کنم خسته ام

    پاسخ
    • fccclinic - فوریه 15, 2021 در 2:04 ب.ظ

     سلام خانم هایی که بیشتر از پنج بار در سال به عفونت واژن مبتلا میشن حتما باید از جنبه های دیگری،عفونت ها بررسی بشوند. در قدم اول تست پاپ اسمیر انجام بدید و در صورتی که شرایطی که گفتم رو دارید با نرمال بودن تست پاپ اسمیر کولپوسکوپی هم بهتره با مشورت پزشک خودتون انجام بدید.

     پاسخ
     • یاس - آوریل 5, 2021 در 10:28 ب.ظ

      سلام دکتر من حدود ۳ سال که ترشحات زرد رنگ دارم اما هیچ بویی نداره فقط گاهی اوقات بوی سرکه مانند داره اما در کل بی بو. دکتر رفتم و چند دوره انتی بیوتیک های قوی استفاده کردم اما هیچ تغییری نکرده ممکن که طبیعی باشه؟

     • fccclinic - آوریل 7, 2021 در 1:30 ب.ظ

      در صورتی که با علائم دیگه ایی همراه نیستن نگران کننده نیست

 4. fati - سپتامبر 1, 2020 در 5:19 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید،خانمی ۲۶ ساله هستم و دو هفتس ازدواج کردم وچند روزه که پریودیم عقب افتاده و امروز ترشحات سفید پنیری داشتم که قبل از ترشحات مقدار کمی هم خارش داشتم،باید چیکار کنم،نکنه مشکلی هست؟😣

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 2, 2020 در 6:27 ق.ظ

   سلام دوست عزیز ، علائمی که شما بیان کردید مانند خارش و ترشحات پنیری نشانه های عفونت قارچی هستش ، نگران نباشید هر خانمی در طول دوره زندگیش ممکنه به این عارضه دچار بشه ، تنها به یک پزشک زنان مراجعه کنید و مدت کوتاهی دارو مصرف کنید. انشاالله در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می کنید.

   پاسخ
   • ناشناس - سپتامبر 13, 2020 در 8:54 ب.ظ

    سلام خسته نباشید ماه پیش پریود نشدم ولی ازم ترشحات ابکی سفید رنگ میومد اونم شدید این ماه ولی دلدرد دارم هم کمرم درد میکنه اولش ترشحات ابکی داشتم بعد چسبناک شد بعد الان ترشحاتم سفید رنگ ابکی هستن نمیدونم چرا ولی فکر کنم این ماه هم پریود نشم درضمن کمرم هم پر جوش شده ۱۶ سالمه امسال پریودم منظم بود ولی با این ماه میشه که دوماه پریود نشدم مجرر هم هستم!!

    پاسخ
    • fccclinic - سپتامبر 14, 2020 در 10:15 ق.ظ

     سلام به دخترم عزیزم
     در سال های اول قاعدگی معمولا پریود ها نامنظم هستند و در دوران بلوغ ایجاد آکنه در نوجوانان طبیعی هست . اما اینکه شما تاخیر در پریود و جوش ها را مرتبط به هم می دونید و روند ترشحات از حالت ماه های قبلی خارج شده اند می تونید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات تاخیر در پریود و وجود جوش های غیر طبیعی می تواند نشانه های وجود کیست های تخمدان باشد . اما بدون بررسی در رابطه با شما نمی توان تشخیصی داد.

     پاسخ
     • Z.n - می 6, 2021 در 2:06 ق.ظ

      سلام منم دختری ۱۳ ساله هستم و تازه پریود شدم و از دوسال قبل از پریودیم ترشح واژن داشتم که آبکی بود و جدیدا به شکل پنیری و آبکی شده و بودی بدی داره آیا خطرناکه؟!
      ممنون میشم منو راهنمایی کنید

     • fccclinic - می 6, 2021 در 9:07 ق.ظ

      سلام دختر عزیزم آیا خارش ، سوزش ادرار هم دارین ؟

   • زهی - دسامبر 5, 2020 در 9:25 ب.ظ

    سلام نه ماه هست عفونت دارم اول ترشحات سفید بود با خارش و سوزش هر دفعه رفتم دکتر انتی بیوتیک استفاده کردم بدتر شد تا ماه قبل زرد بود الان بعد اخرین دفعه بعد از استفاده از کلیندامایسین و سفکسیم و مترونیدازول سبز شده تورو خدا بگید چیکار کنم دیگه

    پاسخ
    • fccclinic - دسامبر 6, 2020 در 4:51 ب.ظ

     سلام حتما تست پاپ اسمیر انجام بدهید و بهتره اگر جواب پاپ اسمیر هم مشکلی نداشت برای انجام کولپوسکوپی اقدام کنید .

     https://www.fcc-clinic.com/%da%a9%d9%88%d9%84%d9%be%d9%88%d8%b3%da%a9%d9%88%d9%be%db%8c/

     پاسخ
  • Melody - می 1, 2021 در 11:17 ق.ظ

   سلام از چند سالگی شروع میشه
   و معنیش چیه اینا چرا میان

   پاسخ
 5. مبینا - سپتامبر 10, 2020 در 8:54 ب.ظ

  سلام من دختر ۱۷ ساله هستم چندروزیه ترشح به شکل کرم دارم که رنگش قهوه ایه در لباس زیرم هست و وقتی ترشح میشه احساس خیسی دارم در روز های اول کم بود اما بعد از دوروز زیاد شده لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 12, 2020 در 5:25 ق.ظ

   اینکه فقط از روی ترشح بخوایم در رابطه با عفونت های کرم و قهوه ای رنگ تشخیصی بدیم امکان پذیر نیست. علائم دیگتون هم باید بررسی بشه. اگر احساس بوی بد در لباس زیر دارید و خارش واژن از حد نرمال بیشتر است به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 6. لاوین - سپتامبر 14, 2020 در 5:49 ب.ظ

  سلام من ۳۸ سالم هست و ترشحات متمایل به زرد و بدون بو دارم کمی خارش هم دارم. یکماه پیش همین علایم رو داشتم یک هفته پماد دالاواگ سی مصرف کردم. اما الان دوباره برگشته. واقعا خسته شدم اکثرا در طول سال این مشکل رو دارم با دارو یکماه خوبم دوباره شروع میشه. لطفا کمکم کنید چیکار باید بکنم چه دارویی مصرف کنم که کلا خوب بشم. ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 5:27 ق.ظ

   سلام دوست عزیز ،شما حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا علت عفونت ها مشخص شود. اگر عفونت های مکرر بیشتر از 5 بار در سال باشه ، پیشنهاد می کنیم که حتما تست پاپ اسمیر انجام بدهید .

   پاسخ
 7. زر - سپتامبر 17, 2020 در 12:01 ب.ظ

  سلام من بیست سالمه ترشحات آبکی دارم مثل آب روان هستش میخواستم بدونم نشانه چیه مرسی

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 5:55 ق.ظ

   سلام ترشحات آبکی کاملا طبیعی هستش و جزیی از ساز و کار بدنتونه و نشانه هیچ عارضه ای نیست

   پاسخ
 8. Fati - سپتامبر 18, 2020 در 8:38 ق.ظ

  سلام من 21 سالمه و متاهل هستم چند وقتیه ک لباس زیرم بوی بدی میگیره مجبورم تند تند عوض کنم ترشح هم دارم ک نزدیک پریود به اوجش میرسه البته ترشح هم نه کاملا حالت پنیری داره نه مایع یه چیزی بین این دوتا هستش خارش و سوزش هم ندارم علت چیه؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 1:28 ب.ظ

   معمولا بوی بد واژن به عفونت ها نسبت داده می شود بیماری های مقاربتی و برخی از مشکلات دیگر هم می تواند باعث بوی بد واژن شود. بهتر است به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 9. Zmk - سپتامبر 18, 2020 در 10:33 ق.ظ

  سلام من ۱۹ سالمه و مجردم
  لبه واژنم باد کرده و هیچ ترش درد یا خارش و سوزشی ندارم قبل از ادرار این تورم حالت تو خالی داره اما بعد از ادرار داخلش پر میشه
  من خجالت میکشم برم برای معاینه
  به نظرتون ممکنه کیست باشه؟
  و اینکه من باید چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 1:35 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، مشخصه که این عارضه باعث رنج و ناراحتی شما شده . این مورد حتما نیاز به معاینه دارد و اصلا این امکان وجود نداره که بدون بررسی نظری در رابطه باهاش داده باشه. به هیچ عنوان از معاینه ترس و خجالتی نداشته باشید. پزشکی رو انتخاب کنید که بتونید راحت باهاش صحبت کنید

   پاسخ
 10. MH - سپتامبر 18, 2020 در 9:19 ب.ظ

  سلام من ترشح برفکی دارم اما سوزش و خارش ندارم اما بوی نامطبوع دارن. چن سالم هست که این هست. سونوگرلفی و ازمایش فورمونیم نرمال بود. اما عادت ماهانه م کم شده دوروز زیاد میاد ولی روز سوم خیلی کم و چهارم درحد پاک است. مشکل چیست آزمایشو سونوم که مشکل نداشت. راه دیگه برای تشخیص مشکل وجود داره؟ بیست و پنج سالمه

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 1:45 ب.ظ

   چون مدت زمان طولانی هستش که این مشکل رو دارید بهتره تست پاپ اسمیر انجام بدین. علل وجود بوی بد واژن می تواند وجود قارچ ها ، به هم خوردن تعادل باکتری های واژن ، تریکومونا که نوعی انگل هستش و غیره باشد

   پاسخ
 11. 🎈 - سپتامبر 23, 2020 در 8:24 ق.ظ

  سلام خوب هستین من ۱۸سالمه قبلا وقتی دختر بودم از من عفونت میومد الان که یه خانم هستم هنگام رابطه جنسی از من عفونت پنیری شکل خارج میشه بعضی وقتا سوزش ادرار دارم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 23, 2020 در 11:02 ق.ظ

   اطلاعاتی که فرمودید کامل نیست. شاید شما ترشحات طبیعی رو عفونت تلقی می کنید. اگر خارش واژن و التهاب دارید به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • مهدیه - اکتبر 2, 2020 در 6:28 ق.ظ

    سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه سه سال نامزد بودیم و دوماهی هست ازدواج کردیم در طول مدت نامزدی از قرص اورژانسی استفاده میکردم که عادت ماهیانم از هفت روزه ب سه روز تغیر کرده در طول این دوماه ک تقریبا هر روز نزدیکی دارم برای اولین بار ی ماده ی غلظی ک تیکه تیکه بود ب شکل گلوله ی از اواژنم بیرون میومد ک زنگ سفید پر رنگ متمایل ب زرد داشت خیلی ترسیدم میشه کمکم کنید

    پاسخ
    • fccclinic - اکتبر 3, 2020 در 9:43 ق.ظ

     اگر ترشحات ادامه پیدا کرد و با علائمی مانند سوزش و خارش همراه بود به پزشک مراجعه کنید

     پاسخ
 12. زهرا - اکتبر 10, 2020 در 3:43 ب.ظ

  سلام ببخشید من خارش دارم و رنگ واژنم قرمز هست و ترشحات هم فقط امروز نوع آبکی و بدون رنگ است من مجبور شدم دیگه لباس زیر هم نمی پوشم این مشکل خیلی جدی هست ؟ ۱۴ ساله هستم
  چه راه هوایی پیشنهاد میکنید
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 10, 2020 در 7:01 ب.ظ

   سلام زهرا جان ، شما در سن بلوغ هستید و به عنوان نوجوان کم کم داری وارد سنین باروری میشی، ترشحات آبی و بدون رنگ کاملا طبیعی هستش .اگر خارش ها کم هستند برای مدتی واژن رو با آب ولرم و صابون بچه شست و شو بدهید ، از لباس های نخی و گشاد استفاده کن. اما اگر خارش واژن طوریه که اذیت کننده هست و نمیتونید جلوی خاروندن رو بگیرید به گونه که واژن التهاب پیدا کرده و قرمز رنگ شده باید به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 13. ندا - اکتبر 10, 2020 در 6:21 ب.ظ

  سلام من اقدام به بارداری کردم.چند روز بعد از تخمک گذاری ترشحات که داخلش خون قهوه ای بود داشتم الان ولی همچنان ترشح دارم ولی سفید شیری هست مخصوصا وقتی دستشویی میرم میاد این ترشحات. ولی هنوز نمیدونم باردار هستم یا خیر. طبیعی هستن این ها؟ و اینکه یکم احساس عفونت ادرار دارم با توجه به اینکه تکرر ادرار پیدا کردم و کمی سوزش موقع ادرار ولی نه همیشه

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 1:55 ب.ظ

   شما باید معاینه بشید اینکه ترشحات واژن رابطه ای دارد با اقدام شما برای بارداری مشخص نیست

   پاسخ
 14. متعجب - اکتبر 11, 2020 در 2:39 ب.ظ

  عهههههههههههههه
  دخترا چقد حال بهم زنن.
  عق

  پاسخ
  • مشکین - دسامبر 27, 2020 در 2:05 ب.ظ

   این طرز صحبت درست نیست اگر شما خانم هستید که خودتان باید درک کنید این مسائل ر . اگر هم آقا هستید باز باید آگاه باشید که آناتومی خانم ها هستش و این فرآیند برای آنها و بدن آنها لازم است

   پاسخ
  • 89... - دسامبر 28, 2020 در 5:37 ب.ظ

   وااااا بدن خانم ها این شکلی هستش دیگه چی کار باید بکنن

   پاسخ
  • ... - می 5, 2021 در 6:16 ب.ظ

   دیگ به دیگ میگه روت سیاه!

   پاسخ
 15. معصومه - اکتبر 12, 2020 در 7:25 ق.ظ

  سلام من ترشحات پنیری دارم اما زیاد نیست اصلا خارشی چیزی ندارم و اینکه چند وقته موقع پریودیم روز اول فقط یه لکه کوچیک قهوه ای میبینم و روز دوم خون ریزی دارم بعضی وقتا هم دوروز اول لکه هست ک زیاد هم نیس بعدش خون ریزیه میشه راهنماییم کنید ۱۹ ساله هستم

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 15, 2020 در 12:34 ب.ظ

   سلام ، ابن روندی که شما برای پریودتون توضیح دادین نرمال هستش واز آنجایی که ترشحاتی که دارید برای شما مشکلی ایجاد نکرده نگران کننده نیست و لازم نیست افدام خاصی رو انجام بدهید تنها بهداشت عمومی رو رعایت کنید و در زمان خونریزی نوار بهداشتی رو به موقع تعویض کنید.

   پاسخ
 16. Mahsa - اکتبر 14, 2020 در 8:55 ق.ظ

  سلام خسته نباشد من در درون واژنم پر‌از‌سفیدی هست وقتی نگاه میکنم و هیچ‌درد یا ترشح غیر نرمال ندارم‌ ایا نگران‌کننده هست یا طبیعی

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 15, 2020 در 12:32 ب.ظ

   ترشحات تا زمانی که برای شما هیچ مشکلی ایجاد نکرده است نگران کننده نیست.

   پاسخ
 17. فاطمه - اکتبر 18, 2020 در 1:28 ق.ظ

  سلام ۲۱ سالمه و متاهلم . روابطمون با پوششه ولی دو سری هست حین مقاربت به بدن همسرم چیزهای برفکی شکل از ترشحم میچسبع اما رنگ سیاه هست

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 22, 2020 در 12:35 ب.ظ

   اگر خونریزی قاعدگی در زمان خودش اتفاق نیفته، ممکنه چند روز بعد به شکل ترشحات سیاه واژن دیده بشه و با اینکه مقاربت در اواخر دوروان قاعدگی انجام شده باشه. اگر این اتفاق ادامه دار باشه و شما هم احساس خارش و سوزش دارید بهتره که به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • نیکا دشتی - فوریه 20, 2021 در 11:28 ب.ظ

    سلام من ۱۷سالم و نزدیک فکر کنم ۵روز ترشحات قهویی داشتم و هر روز رنگش تغییر میکرد یه روز کم رنگ یه روز پر رنک تا اینکه تموم شد و ترشحات معمولیم شروع شد و دوباره بعدش ترشحات ابکی دارم که توش خون هست
    لطفاً کمکم کنین واقعاً خیلی ترسیدم

    پاسخ
    • fccclinic - فوریه 21, 2021 در 10:28 ق.ظ

     سلام این ترشحات بعد از دوره پریودی شما نبوده؟

     پاسخ
 18. یاس - اکتبر 19, 2020 در 10:49 ق.ظ

  سلام خانم دکتر ۱۶ سالمه من چند ماهی میشه که ترشحات سفید رنگ دارم که بوی خیلی بدی هم داره و یه چیزی بین ابکی و پنیری شکل هست و در طول روز چندین بار لباس زیرمو عوض مجبورم عوض کنم چون مقدار ترشحات زیاده. به جز اینا علائم دیگه ای ندارم میشه بگید باید از چه دارویی استفاده کنم لطفا..؟

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 22, 2020 در 12:43 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم . ممکنه شما دچار واژینوز باکتریایی شده باشید. این مشکل معمولا همراه با سوزش و خارش اتفاق میفته اما ممکنه تنها علامت این مشکل هم باشد. واژن خودتون رو با صابون غیر معطر شست و شو بدید و کاملا خشک کنید. لباس زیر خودتون رو تند تند عوض کنید. در زمان قاعدگی نواربهداشتی مناسب استفاده کنید و زمان تعویض رو کوتاه تر کنید. واژینوز باکتریایی معمولا به این علت رخ میده که توازن شیمیایی واژن به هم بریزه و باکتریای مضر رشد بیشتری داشته باشند. در صورتی که این مشکل خیلی برای شما آزار دهنده شد درمان دارویی و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط متخصص زنان می تونه مشکل رو برطرف کنه.

   پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 3:26 ب.ظ

   شما باید از داروی آنتی بیوتیکی استفاده کنید که حتما هم باید توسط متخصص برای شما و با توجه به نوع مشکل شما تجویز شود

   پاسخ
 19. زهرا - اکتبر 19, 2020 در 7:21 ب.ظ

  سلام من درهفته ی ۲۹ بارداری هستم وهمیشه از اول بارداری تا الان ترشحات شفاف یا شیری رنگ دارم که اصلا غلظت ندارند .بعصی مواقع این ترشحات هستن و بعضی مواقع ندارم
  پروژسترون ۲۰۰ را هم یک شب در میان با تجویز پزشک استفاده می کنم
  وقتی این ترشحاتم زیاد میشه زیر دلم هم درد دارم آیا این ترشحات به کیسه ی آب ربطی دارند؟

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 22, 2020 در 12:47 ب.ظ

   سلام زهرای عزیز تعداد افرادی که در دوران بارداری با مشکل ترشحات رو به رو می شوند بسیار زیاد هستش . دیواره دهانه رحم در این دوران نازک تر می شود و برخی از مشکلات این چنینی رو به وجود میاره . ممکنه در ماه های آخر بارداری مقدار ترشحات بیشتر هم بشوند.اصلا مسئله نگران کننده ای نیست به همان صورتی که پزشک شما بهتون دستور داده عمل کنید.امیدوارم که کوچولوتون سالم به دنیا بیاد.: )

   پاسخ
 20. شعبانی - اکتبر 20, 2020 در 7:39 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ۳۲ سالم و مجرد و ۱ ماه که ترشحات دارم قرص متورازول خوردم تا ۱۵ روز خوب شدم ولی دوباره شروع شده ترشح اول همراه با بو بود و دوبره شروع شد بدون بود

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 22, 2020 در 1:07 ب.ظ

   دوباره به پزشک مراجعه کنید تا داروهای جدید برای شما نجویز شود.

   پاسخ
 21. ناشناس - اکتبر 20, 2020 در 11:51 ب.ظ

  سلام.من ۳۲ سالمه و مجرد هستم.هر چند ماه یکبار ترشحاتی دارم مثل سفیده تخم مرغ به رنگ روشن.ولی خارش و سوزش ندارم.مقداری خیلی کمی بو داره.اگر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 22, 2020 در 1:06 ب.ظ

   با توجه به توضیحاتی که شما دادید. ترشحات شما طبیعی هستش و جای نگرانی نداره. تنها بهداشت رو رعایت کنید و سعی کنید لباس زیرتون مرطوب نمونه

   پاسخ
 22. الی - اکتبر 27, 2020 در 7:11 ب.ظ

  سلام من۱۸ سالمه و تا حالا رابطه ای نداشتم.در قسمت ناحیه تناسلیم ترشحات پنیری مانند هستند و همیشه هم لباس زیرم خیلی بوی بدی میده .گاهی وقتا زیاده گاهی هم کم.واینکه خجالت میکشم برم دکتر زنان.میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 28, 2020 در 10:42 ق.ظ

   سلام . حتما به پزشک زنان مراجعه کنید و خجالتی نداشته باشید. دختر عزیزم اگر خجالت از معاینه ناحیه آلت تناسلی خودت داری معمولا برای تشخیص عفونت نیازی به این معاینه نیست . شما تنها باید علائم خودتون رو شفاف برای دکتر توضیح بدین.

   پاسخ
 23. طاهری - نوامبر 6, 2020 در 8:24 ب.ظ

  سلام،من ۳۱ سالم هست،دو دفعه است که بعد از مدت یک هفته یا ۱۰ روز بعد از پریودی ترشحات قهوه ای مایل به صورتی دارم که یک یا دو روز ادامه داره.
  اینو هم بگم که مدت ۶ ساله که دستگاه آیودی گذاشتم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 1:59 ب.ظ

   با گذاشتن آی یو دی ممکنه مقدار ترشحات واژن مقداری زیاد شود . اما از مدت زمان گذاشتن آی یو دی زیاد گذشته ، پیشنهاد می کنم چون iud دارید معاینه های دوره ایی داشته باشید

   پاسخ
 24. ارام - نوامبر 15, 2020 در 5:26 ق.ظ

  با سلام
  حدودا ۴_۵ روز از کل سیکل(همیشه پشت سرهم نیست و اکثرا بعد از تخمک گذاری و مثلا ۱۰ روز قبل پریودی) جدا از ترشحات عادی ، یه سری ترشحات دارم که فقط هنگام شست شوی واژن خارج میشه و حالتی شبیه دستمال کاغذی داره که خیس خورده باشه ، کمی هم خارش ، لباس زیر نمیپوشم ولی چیزی به شلوار سرایت نمیکنه ترشحات روی ان همون ترشحات عادیه
  ترشحات ابکی و رقیق و شفاف

  فقط یک بار دردی مشابه درد پریودی تجربه کردم و احساس خیس شدن که بعدش متوجه شدم ترشحات سفیدی(نسبتا غلیظ) ازم خارج شده

  ممنون بابت راهنمایی تون

  ضمنا مجردم

  پاسخ
  • fccclinic - نوامبر 16, 2020 در 2:00 ب.ظ

   این علائمی که شما برای ترشحات خودتون عنوان کردید عادی هستند ، اگر ترشحات همراه با خارش ، بوی بد، مقاربت دردناک همراه باشند در این مرحله باید اقدامات دارویی انجام بشه

   پاسخ
 25. ن.پ - نوامبر 24, 2020 در 1:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.۳ماهه ازدواج کردم از سه روز بعد ازازدواج دچار سوزش ادرار واژن شدم.هرچه دکتر رفتم دوهفته خوب شدم دوباره مجدد سوزش دارم.ترشح نداشتم اما داخل واژن ترشح های سفید و تیکه های ریز ریز سفید رنگ هست.پماد کلیندازول دو دوره‌.تمام انتی بیوتیک ها.پماد کلیندامایسین.واین اخر هم پماد کلتریمازول و شیاف لاکتیک اسید استفاده کردم ولی داخل واژنم هنوزم اون ترشح ها هست.دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم خسته شدم

  پاسخ
  • fccclinic - نوامبر 25, 2020 در 11:40 ق.ظ

   سلام شما حتما حضوری مراجعه کنید به پزشک زنان، تا از جنبه های دیگه هم عفونت ها بررسی شه ، شاید لازم باشه که تست پاپ اسمیر هم انجام بدید

   پاسخ
 26. فاطمه - نوامبر 28, 2020 در 1:24 ق.ظ

  سلام و خسته نباشین من ۱۷ سالمه و باکرم و الان نزدیک سه ساله ک ترشحات آبی رنگ و شایدم سرمه ای رنگ از واژنم میاد و قبلا خجالت میکشیدم ک این موضوع رو به کسی بگم و لکه های این ترشح از بین نمیرن ولی الان نزدیک دو هفته هستش ک عین همین ترشحات از زیر بغل میاد و الان واقعا نگران شدم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • fccclinic - نوامبر 28, 2020 در 4:14 ب.ظ

   حتما به پزشک مراجعه کنید تا از این ترشحات نمونه برداری انجام بشه

   پاسخ
 27. مژگان - نوامبر 29, 2020 در 12:07 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من حدود ۲ ماه پیش مراجعه کردم به متخصص زنان آزمایش پاپسمیر دادم یکم عفونت داشتم از دارو های واژیونالیست استفاده کردم و کرم ضد قارچ دوباره رفتم دکتر بعداز معاینه گفتند عفونت ندارم قارچ هم ندارم حالا دیشب تا العان داخل واژنم به خارش افتاده صبح رفتم دستشویی مثل پریودی که یه دفعه یه لخته خونی خارج میشه ولی العان سفید کرمی و پنیری ازم خارج شدلطفا راهنماییم کنید ممنون دکترم هم در دسترس نیستند که بخوام مراجعه کنم بهشون

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 6, 2020 در 4:25 ب.ظ

   عفونت واژن ممکنه به صورت دوره ایی اتفاق بیفته ، جواب آزمایش پاپ اسمیر رو اگر می تونید برام بفرستید که ببینم . اگر خارش های شدید و ترشحات غیر نرمال ادامه دار باشه باید دوباره درمان دارویی رو شروع کنید

   پاسخ
 28. ندا - دسامبر 4, 2020 در 7:31 ق.ظ

  سلام خسته نباشین ..
  من یک سال و نیمه که زایمان کردم توو این مدت ترشحاته بی رنگ دارم که اصلا بوی بد ندارن ولی چسبنده هستن و کِش میان .خیلی وقتا به راحتی از بدنم جدا نمیشن که به صورت عادی روی لباس زیرم ببینمشون . از پریود هام تا چند روز اصلا نیس بعد یه کمی هست و نزدیک‌ پریود بعدیم زیاد میشن. قبل از بارداریم ترشحات آبکی یا پنیری نرمال داشتم بعد از زایمان این حالتو پیدا کردم. ممنون میشم کمک کنین.

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 6, 2020 در 4:33 ب.ظ

   سلام دوست عزیز این روندی که شما برای ترشحات خودتون بیان کردید طبیعی هستش و جای نگرانی نداره ، اگر هم مقدارش گاهی اوقات زیاد میشه و احساس خیسی زیادی می کنید از پدهای روزانه استفاده کنید

   پاسخ
 29. Mina_h19 - دسامبر 7, 2020 در 10:03 ق.ظ

  سلام خانوم دختر من ۱۹ سالمه چندساله ترشحات ابکی دارم و بعضی وقتا زیاد میشه و اینکه نزدیک و بعد از پریودی زرد رنگ میشه.
  سوزش و درد و خارش و قرمزی هم ندارم. میشه راهنمایی کنید ؟

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 7, 2020 در 12:51 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، این نوع ترشحات و زیاد شدنش قبل و بعد از پریود کاملا طبیعی هستش ، نگران نباشید تنها بهداشت رو رعایت کنید

   پاسخ
   • Mina_h19 - دسامبر 8, 2020 در 2:28 ق.ظ

    خانوم دکتر اینکه هروز و همیشه ترشح دارم هم طبیعیه ینی؟

    پاسخ
    • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 3:29 ب.ظ

     اگر همراه با علائم دیگری بودن و حجم ترشحات افزایش پیدا کرد می تونید با متخصص مشورت کنید

     پاسخ
 30. صبا - دسامبر 7, 2020 در 12:18 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.
  من خانمی ۲۷ ساله و باکره هستم. چند روزه که سوزش و خارش شدید دارم. از دیشب هم واژنم خشک شده و آلت تناسلیم هم به شدت ورم کرده طوری که توی دستشویی به سختی میتونم خودم رو بشورم. امروز هم متوجه شدم که ترشحاتم پنیری شکله. تمام این علائم از وقتی شروع شد که توی حمام از ژل شستشوی بانوان استفاده کردم. به نظرتون ممکنه حساسیت ایجاد کرده باشه؟ یکی از دوستانم که توی داروخونه کار میکنه بهم پیشنهاد کرده از قرص فلوکونازول استفاده کنم. میخواستم نظر یه متخصص رو بدونم.

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 7, 2020 در 12:57 ب.ظ

   سلام ، عفونت واژن در دختران باکره هم اتفاق میفته
   بله احتمال فراوان شما به ژل شست و شو حساسیت پیدا کردید و دچار عفونت قارچی شدید .مصرفش رو قطع کنید و برای شست و شو آب و صابون کفایت می کنه.
   قرص فلوکونازول برای درمان عفونت قارچی هستش ، بله می تونید به مدت ۳ تا ۴ روز استفاده کنید

   پاسخ
   • صبا - دسامبر 7, 2020 در 5:24 ب.ظ

    خیلی ممنون که جواب دادید.
    روزی یک قرص کفایت میکنه؟

    پاسخ
    • fccclinic - دسامبر 7, 2020 در 5:48 ب.ظ

     بله

     پاسخ
 31. ..... - دسامبر 10, 2020 در 7:45 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید خانوم دکتر
  من بعد ازدواجم مدام التهاب واژن دارم و سوزش و خارش همسرم هیچ مشکلی نداره و الان چهار ماهه ازدواج کردیم و واقعا اذیتمترشحات سفید دارم و سری اخر عادت ماهیانم دو تا سه روز لکه بینی سیاه رنگ داشتم خیلی اذیتم لطفا کمکم کنین ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 12, 2020 در 4:19 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ، علائمی که مطرح کردید همگی می توانند نشانه عفونت واژن باشند ، شما حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید شاید نیاز باشه تا درمان دارویی رو شروع کنید

   پاسخ
 32. عاطفه - دسامبر 11, 2020 در 4:47 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  من دختری ۲۰ ساله هستم که چند ماهی میشه بین ۲ پریودم ازم کلی ترشحات آبکی که بوی بدی هم دارند خارج میشه و رده های خون رو هم میشه دید و حتی رنگ ترشحات به خاطر وجود خون گاهی به صورتی رنگ میزنه
  همچنین ترشحات قهوه ای رنگ هم دارم، و دلم هم تو این مدت که این ترشحات رو دارم به شدت درد میکنه
  ممنون میشم نظرتون رو بگید

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 12, 2020 در 4:21 ب.ظ

   سلام امکان داره شما دچار عفونت باکتریایی شده باشید حتما باید به پزشک مراجعه کنید و دارو بگیرید.

   پاسخ
 33. رها - دسامبر 11, 2020 در 5:34 ب.ظ

  سلام من مجردم و۱۹سالمه کل واژنم دونه های سفید هس و واژنم تقریبا به سفیدی میزنه و این دونه ها بوی بدی دارن
  میشه بگین دلیلش چیه حدودا دو روز بعداز اتمام پریودی این اتفاق افتاد

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 12, 2020 در 4:24 ب.ظ

   برخی اوقات ممکنه عفونت های واژن به صورت دوره ایی اتفاق بیفته و بعد از مدتی هم بهبود پیدا کنه ، اما اگر این اتفاق ادامه دار هستش ، این دونه های سفید می توانند عفونت های قارچی باشند که باید دارو درمانی رو شروع کنید

   پاسخ
 34. نیکتا - دسامبر 18, 2020 در 12:15 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید من تقریبا یک یا دوساله که ترشحات آبکی و کرمی دارم ۱۴سالمه و بعضی وقتها چند روز در میان خارش کم هم دارم

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 21, 2020 در 6:55 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، اگر خارش ها شدت پیدا کردند و طولانی مدت شدند به پزشک مراجعه کنید . ترشحات بدون علامت ، طبیعی می باشد

   پاسخ
 35. Monaaaa - دسامبر 18, 2020 در 2:09 ق.ظ

  سلام خانوم دکتر من ۲۰ سالمه همیشه ترشحات ابکی کمی زرد رنگ دارم ولی ن بو داره نه درد و خارش و قرمزی دارم….ممکنه واژینوزباکتریال باشه؟؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید❤❤

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 21, 2020 در 6:57 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ، ترشحات در سنین باروری باید اتفاق بیفته و کاملا طبیعی هستش. اگر علائمی که مطرح کردید بروز پیدا کردند و شدت پیدا کردند باید از نظر عفونت واژینال بررسی بشید

   پاسخ
   • Monaaaa - دسامبر 22, 2020 در 1:30 ب.ظ

    خانوم دکتر من مجردم و اینکه بیشتر موقه ها ابکیه و رنگ نداره ولی قبل و بعد پریود یکم زرد رنگ میشه …..چون قبلن پرسیدم گفتید طبیعیه الان میترسم چون ترشحات روزانس و بعضی وقتاهم زیاد میشه ولی خارشو اینا ندارم..

    پاسخ
    • fccclinic - دسامبر 24, 2020 در 12:52 ب.ظ

     در سنین باروری ترشحات واژن نرمال هستش ، مشکلی وجود نداره ، اگر نگرانی دارید می تونید به متخصص زنان مراجعه کنید.

     پاسخ
   • Monaaaa - دسامبر 22, 2020 در 1:32 ب.ظ

    هیچ علایمی نداره فقد ترشحات دارم قرمزی و خارش و درد و اینا ندارم …

    پاسخ
 36. نیایش - دسامبر 19, 2020 در 4:26 ب.ظ

  سلام من متاهلم ؛ اقدام ب بارداری داشتم چند شب ؛ بعد الان چندروزه ک خارش ازناحیه کلیتوریس ، مجرای ادرار دارم ، یعنی قسمت بیرونی خارش دادم اما این چندروز ب طور دائم نبوده خارش گه گاهی بوده؛ اما امروز خارش بیشتر شد لبه های واژنم هم قسمت ببرون میخاره! وگاهی ازهمون مجرای ادرار ی ترشحات خیلی کم سفیدرنگ ابکی خیلی خیلی کم دارم؛ و تاحالا دقت نکرده بوده بنظرب لب کوچیک بیرونی ک قسمت همون مجرای ادرار یا کلیتوریس هست بریده بریده

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 21, 2020 در 7:01 ب.ظ

   قسمت خارجی واژن شما التهاب پیدا کرده و خارش شما شدت پیدا کرده. احتمال داره به دلیل عدم استفاده از کاندوم دچار عفونت شده باشید اما اگر علائم رو به بهبودی نرفتند حتما با یک متخصص زنان مراحعه کنید

   پاسخ
   • سارا - مارس 4, 2021 در 2:11 ب.ظ

    سلام ترشحات میتونه مثل اب باشه یعنی چسبندگی نداشته باشه فقط لباس زیر خیس و مرطوب باشه؟؟

    پاسخ
    • fccclinic - مارس 7, 2021 در 6:24 ب.ظ

     بله

     پاسخ
 37. Zahra40 - دسامبر 23, 2020 در 1:10 ق.ظ

  خانوم دکتر من ۱۸ سالمه ترشحات ابکی سفید دارم …درد و قرمزی ندارم….ولی خارش دارم بعضی وقتا چیکارکنم😢😢خجالت میکشتم بگم ب کسی واسه پزشکو اینا

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 25, 2020 در 3:49 ب.ظ

   اگر خارش واژن طولانی مدت شد و شدتش افزایش پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید . دختر عزیزم مراجعه به پزشک خجالت اور نیست همچنین می تونید از مشاوره انلاین استفاده کنید

   پاسخ
   • Zahra40 - دسامبر 26, 2020 در 12:20 ق.ظ

    خانوم دکتر دیگ خارش ندارم …فقد ابکیه و به رنگ سفیده مشکلی هس؟
    و اینکه مشاور انلاین از کجا پیدا کنم😢❤

    پاسخ
    • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 9:48 ق.ظ

     نه عزیزم این ترشحات طبیعی هستش از لینک زیر می توانید مشاوره آنلاین داشته باشید در صورتی که علائم جدیدی داشتید

     https://mavarateb.com/doctor/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D9%85%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1

     پاسخ
 38. Monaa - دسامبر 26, 2020 در 8:02 ق.ظ

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر ۲۲ سالمه و مجرد هستم من چند روز پیش خارش و التهاب در قسمت واژنم داشتم همراه با کمی ترشحات پنیری
  از قرص مترونیدازول و شستشو با سرکه استفاده کردم التهاب و ترشح پنیری قطع شده ولی خارش کمی هست با ترشحات سفید مایل به زرد آبکی و اینکه قبل از این موضوع اکثرا ترشحات پنیری داشتم بدون خارش و التهاب ولی بوی شدید در لباس زیر
  میترسم وقتی که اثر استفاده از قرص مترونیدازول از بین رفت دوباره ترشحات پنیری با بوی شدید برگردد. چه کنم؟ ممنون بابت مهربانی و لطف بسیارتون

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 9:55 ق.ظ

   شما مصرف دارو رو باید تا مقداری که براتون تجویز شده به طور کامل مصرف کنید . در صورتی که پماد واژینال براتون تجویز شده مصرف پماد رو مقداری ادامه بدید . از الان نگران عفونت مجدد نباشید . در صورتی که علائم دوباره تکرار شدند باید به پزشک دوباره مراجعه کنید و دارو درمانی رو ادامه بدید

   پاسخ
 39. Mahdiye80 - دسامبر 27, 2020 در 12:28 ق.ظ

  سلام خانم دکتر وقتتون به خیر… من چند ماهی هست که در هفته دوسه بار خارش میگیرم و این اوخر در ناحیه ی زیرشکمم کمی درد دارم و بعضا هنگام ادرار سوزش پیدا میکنم… متاسفانه یکبار چند ماه پیش خیلی شدید خاروندم و باعث خونریزی شد… ولی مدتی بعد خارش کم شد به طوری که دیگه اهمیت ندادم… اما کمی قرمزی و ترشحات سفید پنیری رو دارم… از مراجعه به پزشک هم به شدت خجالت میکشم و اصلا نمیتونم مراجعه کنم لطغا کمک کنید ۱۹ ساله.

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 27, 2020 در 9:57 ق.ظ

   سلام، شما حتما باید دارو و یا پماد واژینال استفاده کنید خارش و التهاب شما شدید تر شده و بیشتر هم شما رو اذیت خواهد کرد . بی توجهی نکنید به پزشک زنان مراجعه کنید و خجالتی نداشته باشید و لزوما در مراجعه به پزشک معاینه بدنی صورت نمی گیره . همچنین می توانید از مشاوره های آنلاین استفاده کنید .

   https://mavarateb.com/doctor/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D9%85%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1

   پاسخ
 40. سحر - دسامبر 28, 2020 در 4:22 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه رابطه هم تا حالا نداشتم من همیشه ترشح طبیعی داشتم و دارم و مشکلی هم نیس ولی من امروز زمانی که همون ترشح بی رنگ و بو رو داشتم یه چیز از نخود هم کوچیک تر قهوه ای با اون ترشح اومد بیرون یه ۴ روز اینا هست ک پریودم تموم شده میتونه از اون باشه یا خطر ناکه؟

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 28, 2020 در 5:26 ب.ظ

   سلام ممنون
   بله امکان داره چون تازه از تایم پریودتون گذشته بوده این اتفاق افتاده که نمیتونه مشکلی داشته باشه. جای نگرانی نداره

   پاسخ
 41. Sun - دسامبر 28, 2020 در 5:50 ب.ظ

  ترشحات قهوه ای رنگ بعد از پریود ، نشانه چی هستش؟من ۱۴ سالم هستش و همیشه تا چند روز بعد از خونریزی ترشحات رنگ قهوه ای دارم

  پاسخ
  • fccclinic - دسامبر 28, 2020 در 5:53 ب.ظ

   در واقع این رتشحات خونابه هستند که در روز های آخر پریودی به شکل قهوه ایی هستند و طبیعیه

   پاسخ
 42. با خدا باش - ژانویه 2, 2021 در 12:25 ب.ظ

  سلام …من هنوز پریود نشدم ولی ترشحات آبکی و بدون رنگ و بدون بو و چسبانک دارم خیلی کم هست و کمی نگران شدم میشه کمکم کنید

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 2, 2021 در 4:06 ب.ظ

   سلام نگرانی ندارد . کاملا طبیعی است

   پاسخ
 43. ناشناس - ژانویه 3, 2021 در 1:21 ق.ظ

  سلام ۱۶ سالمه و ترشحات سفید رنگم بعضی وقتا بوی بدی میده مثلا ماهی دو بار اینقدر بو میده
  الان دو روزه دارم یه چیزای مشکی داخل لباس زیرم میبینم ، مثل لکه نیستن
  نمیدونم چی هستن و قبل از اینک اینارو ببینم خیلی ترشحاتم بوی بدی داشت و بعد اینارو دیدم اما این ترشحات بوی بدی نمیدن
  این ترشحات مشکی چی هستن؟!
  لطفا میشه راهنمایی کنید!

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 10, 2021 در 6:35 ب.ظ

   بوی بد واژن معمولا می تونه به علت عفونت باکتریایی واژن باشه و و ترشحاتی که بدون هستن و می فرمایین جدید هستن رو باید بیشتر توضیح بدین

   پاسخ
 44. مریم درخشی - ژانویه 3, 2021 در 9:06 ق.ظ

  سلام خانم دکتر ، وقتتون بخیر
  من ۲۷ سالم هست و باکره هستم .
  الان ۱۳ روز از اولین روز پریودم‌ میگذره و الان ۸ روزه که پریودم تموم شده .همیشه ترشحاتم بی‌رنگ بوده اما امروز ترشحاتی آبکی‌ و پنیری شکل ‌داشتم ، تقریبا مثل عکس اول اما یکم غلیظ تر . هیچ گونه خارش و سوزش و درد هم ندارم . آیا این ترشحات طبیعی هستن ؟

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 10, 2021 در 6:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز بله با توجه به توضیحات شما ترشحات طبیعی هستن

   پاسخ
 45. del - ژانویه 6, 2021 در 6:55 ب.ظ

  سلام. خسته نباشید
  ببخشید من ۱۴ سالم ولی هنوز پریود نشدم
  و ترشحات آبکی و بدون رنگ دارم
  اگه میشه بگین اینا طبیعیه یا نه
  و اینکه تقریبا کی من پریود میشم؟ این رو میتونین تقریبا مشخص کنین؟

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 10, 2021 در 6:47 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم بله شما وارد سنین باروری دارید میشید و ترشحات واژن کاملا طبیعی هستش، آغاز اولین خونریزی قاعدگی معمولا دو سه سال بعد از رشد نسبی سینه ها رخ میده البته به شرایط محیطی و ژنتیکی و … هم بستگی داره

   پاسخ
 46. سارا - ژانویه 17, 2021 در 10:28 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من ۳۷ سالمه و رابطه جنسی دارم چند ماه هست که ترشحات سفید غیر شفاف و چسبناک دارم اما هیچ درد و سوزشی هم نیست پاپ اسمیر هم دو ماه پیش انجام دادم میشه راهنماییم کنیم چون تو رابطه جنسی این ترشحات خوشایند نیست

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 8, 2021 در 6:21 ب.ظ

   در صورتی که جواب پاپ اسمیر رو به پزشک خودتون نشون دادید و علائم دیگه ایی هم ندارید نباید نگران باشید و در هر صورت ترشحات در حین رابطه جنسی کاملا طبیعی هستش

   پاسخ
 47. ریحانه - ژانویه 17, 2021 در 12:11 ب.ظ

  سلام من دختری ۱۶ ساله هستم و پریودم به ورت نامظم هستش الان دو هفته از وقتش گذشته خیلی نگرانم و نمیتونم برم دکتر کمر درد و جوش صورت و برخی اوقات هم شکم درد دارم همش حس میکنم پریود شدم ول نمیشم😭😭یه هفته قبل پریود خودارضایی با فشار اب نمیدونستم این یه گناهه انجام دادم واقعا الان خیلی میترسم لطفا کمکم کنید😖

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 18, 2021 در 11:20 ق.ظ

   سلام ، در دوره نوجوانی و اوایل سال های قاعدگی معمولا نامنظمی قاعدگی نرمال هستش ، اما بهتره به پزشک مراجعه کنید و برای اینکه خیالتون راحت باشه یه سونوگرافی هم بدید

   پاسخ
 48. Maryam - ژانویه 17, 2021 در 8:01 ب.ظ

  باسلام،خسته نباشید،خانم۲۶ساله هستم،۳ساله ازدواج کردم،قصدبارداری دارم و تمام مراحل قبل بارداری روانجام دادم ،وجواب همه آزمایشات سونوگرافی خوب بوده،یعنی متخصص اینطور گفتن و فرمودند که اقدام کنم،الان ۴الی۵روزه که پریودم تموم شده و منتظر موعدتخمک گذاریم هستم،ولی خانم دکتر بعدپریودم زیردلم درد دارم،خودم احساس میکنم دوطرفه شکمم تخمدانها وزیردلم یعنی کمی پایین‌تر از نافم دردمیکنه،دوسه روزی هم میشه ک ترشحات مثل سفیده تخم مرغ دارم ک حالت کشسانی داره،ولی یخرده برنگ زردکمرنگه مثل دفعه های قبل بیرنگ نیست ،علتش چیه؟البته قبلاً دکتررفته بودم برای عفونت بهم کرم واژینال میکوزین داده،قبلا استفاده میکردم ،وقتی این درد سراغم اومد ترس ازاینک عفونت باشه دوباره استفاده کردم بمدت چهارشب،ایا رنگ ترشحم بخاطر کرم واژیناله؟ازوقتی قصدبارداری کردم واین درد رواحساس کردم خیلی ذهنم درگیره که نکنه عفونت باشه و باردار نشم واگن بشم به بچه صدمه بزنه وبدباشه،کلاآدمی هستم که بیشترمواقع استرس دارم وذهنم درگیرهر چیزی میشه،لطفا راهنماییم کنید،ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 18, 2021 در 11:10 ق.ظ

   سلام علاوه بر ترشحات واژن آیا نشانه های دگری مثل سوزش ادرار ریال التهاب و یا خارش واژن وجود دارد؟
   به نظر نمیرسه مشکل جدی ایی وجود داشته باشه با توجه به توضیحاتی که شما دادید ولی اگر خیلی حساس هستید و می خواهید مطمئن باشید که هیچ گونه مشکلی قبل از بارداری شما وجود نداره می تونید تست پاپ سمیر انجام بدید .

   پاسخ
 49. S - ژانویه 18, 2021 در 1:29 ب.ظ

  سلام من ۲۱ سالمه قبلا خیلی ترشحات بی رنگ داشتم ولی از زمانی که قرص های اعصاب قوی مصرف میکنم ترشحاتم خیلی کم شده و کاهی تا چند مدت طولانی ترشحی ندارم البته من برای مشکلات روده و معده هم قرص مصرف میکنم ایا این قرصها بابد قطع بشه؟؟
  البته یه مدت که قطع کرده بودم بازم ترشحاتم مثل قبل نشد

  پاسخ
 50. ی نفر - ژانویه 21, 2021 در 3:13 ب.ظ

  سلام من ۱۵ سالمه
  من پریو شدم از اولین باری ک یادم میاد پریودام همیشه با شدت زیاد هس اینبار هم مث دفعات قبلی شدتش تیلی زیاده
  دیگه واقعا کلافه شدم راهنماییم کنین😢

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 23, 2021 در 11:51 ب.ظ

   سلام دوست عزیز شدت خونریزی می تواند در هر فردی متفاوت باشد ، اگر دوره خونریزی بین ۳ تا ۱۰ روز باشد موردی وجود ندارد. حتما سعی کنید در این دورن تغذیه خوب داشته باشید و قرص های مکمل مصرف کنید

   پاسخ
 51. Ramila - ژانویه 21, 2021 در 11:30 ب.ظ

  سلام من ۲۳ سالمه و مجرد هستم تقریبن از ۲ سال پیش ترشح پنیری دارم و چنبارم ب دکتر مراجه کردم و برام مترونیدازول و پماد کلوتریمازول دادن ولی فایده ای نداشت اخرین بار هم دکتر گفت چون باکره ام و نمیتونم از پماد بصورت واژینال استفاده کنم چاره ای ندارم و باید تحمل کنم ولی الان ترشحاتم خیلی زیاد شدن و بشدت خارش دارم درحدی ک دیگ خارشش میزنه ب قلبم انقد ک شدیده و تازگیا روی کلیتوریس و اطرافشم بشدت خارش داره و سوزن سوزن میشه گاهی هم ترشحات ب صورت لخته بی رنگ و کرمی رنگ دارم ک باعث سوزش واژنم میش نمیدونم باید چیکار کنم لطفا اگه راهی میدونید بگید درضمن من دیابتم دارم ولی کنترلش میکنم

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 23, 2021 در 11:58 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ،در افراد دیابتی عفونت های مخمری یا همون قارچی شایع هستش که متاسفانه عفونت های مقاوم هستند. حتما باید کنترل کنید این قضیه رو حتما به دنبال درمان باشید چون عدم درمان می تواند عوارض دیگه ایی براتون به وجود بیاره

   پاسخ
 52. Zahra - ژانویه 23, 2021 در 6:20 ب.ظ

  سلام.من بعد پریودی تا پریودی بعدی دچار ترشح ابکی میشم که معمولا شدیده.بعضی موقع ها دور ناحیه تناسلیم پنیر مانند میشه چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 2:33 ب.ظ

   ترشحات آبکی طبیعی هستش اما در صورتی ه ترشحات پنیری همراه با خارش باشد بهتره به متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 53. محبوب - ژانویه 25, 2021 در 2:19 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر ۳۴ سالمه و ۳ ساله ازدواج کردم مدتی هست که ترشح شیری رنگ بسیار رقیق دارم بوی بد داره ولی نه خیلی زننده ،طوری که اگه لباس زیر نداشته باشم کاملا مثل اب حرکت میکنه روی پاهام میخواستم بدونم جای نگرانی هست ؟ علتش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 2:31 ب.ظ

   نگران این موضوع نباشید . در صورتی که خارش و سوزش هم داشتید مشاوره بگیرید

   پاسخ
 54. ... - ژانویه 26, 2021 در 12:12 ب.ظ

  منم این مشکلو دارم
  رفتی پیش پزشک؟میشه بگی چی گفت؟

  پاسخ
 55. ... - ژانویه 26, 2021 در 12:13 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  منم ترشخات سفید دارم ولی نمیدونم ازنوع ابکیه یا پنیری از کجا بفهمم

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:41 ب.ظ

   با لمس کردن ترشحات متوجه میشی ، ترشحات پنیری به صورت گوله گوله های کوچک روی دست دیده میشوند

   پاسخ
 56. مایدا - ژانویه 26, 2021 در 4:19 ب.ظ

  سلام
  من ۱۹ سالمه و مجردم. حدود ی هفته پیش پریودم تموم شد الان چن روزه که ترشحات ابکی نارنجی کمرنگ و بدون بویی رو دارم
  این ترشحات طبیعیه یا غیرطبیعی؟

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:40 ب.ظ

   سلام بله نرمال هستش ، اگر با علائم دیگه ایی هم همراه شد می تونید مشاوره آنلاین داشته باشید

   پاسخ
 57. زهرا - ژانویه 27, 2021 در 3:18 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه ومتاهلم پریودی من هر ماه چندروز عقب میوفته مثلا اذر ۳۰ شدم الان۸ بهمنه هنوز نشدم
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:39 ب.ظ

   سلام ، سیکل قاعدگی ممکنه در افزاد مختلف متفاوت باشه و بین هر ۲۱ روز یک بار تا ۳۵ روز یک بار نرمال هستش . اما به طور متوسط سیکل قاعدپی هر ۲۸ روز هستش

   پاسخ
 58. F.Fa.fy - ژانویه 28, 2021 در 12:07 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه و مجردم.چندین‌ساله ترشحات ابکی و سفید مایل به زرد دارم. (بیشتر سفیده)باعث میشه لباس زیرم بوی بدی بده به طوری که هر روز لباسمو عوض کنم.راستش اوایل یه جا خوندم طبیعیه دیگ بیخیال شدم و دکتر نرفتم چون خجالت کشیدم. الان هم خیلیییی میترسم برم‌دکتر و هم خجالت میکشم، میترسم الان برم دکتر بگه سرطان داری😔😔😔چیکار کنم نمیخام برم دکتر،خجالت میکشممم😔مترونیدازول مصرف کنم؟؟ شما بگید چیکار کنم چندساله این مشکل رو دارم

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز . ترس از سرطان باترشحات واژن آن هم در سن ۲۳ سالگی ، نه دوست عزیز . بله ترشحات طبیعی هستش تا جایی که با علائم دیگه ایی مثل التهاب و سوزش ادرار ، خارش و … همراه نباشه . بهتره به پزشک مراجعه کنید تا خیالتون راحت شه

   پاسخ
 59. افرا - ژانویه 30, 2021 در 10:18 ق.ظ

  سلام خانم دکتر میدونم این ربطی نداره به موضوع شما اما ممنون میشم پاسخ بدین میخاستم بپرسم که خودارضایی میتونه باعث ترشح از سینه بشه؟در ضمن باکره هستم

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:34 ب.ظ

   سلام خیر مرتبط نیست

   پاسخ
 60. Z - ژانویه 31, 2021 در 11:28 ق.ظ

  سلام خسته نباشید… بنده دوسال هست که ازدواج کردم و ۲۰سالمه..یک هفته پیش ترشحات سفید رنگ غلیظ داشتم الآن دو روز هست ترشحاتم آبکی شدن و بدون بو هستن و خارش هم ندارم..چهار روز دیگه هم موعد عادت ماهانه ام هست ولی علائم پریودی ندارم..میشه بگید دلیل این ترشحات چی هست..؟؟

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:30 ب.ظ

   این ترشحات معمولا قبل و بعد از پریود به اوج خودش میرسه و در سنین باروری این ترشحات طبیعی هستش

   پاسخ
 61. ریحانه - فوریه 3, 2021 در 1:31 ب.ظ

  سلام خانم ۳۳ ساله هستم که ۱ سال و سه ماهه ازدواج کردم و دوماهه زایمان سزارین کردم اما با گذشت دوماه از زایمانم هنوز ترشحات صورتی و زرد دارم و تا حدود چند روز بعد روز چهلم خونریزی داشتم که رنگ روشن داشت و گاهی بصورت لخته تازه بود

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 4, 2021 در 1:29 ب.ظ

   سلام این مورد رو حتما باید با پزشک خودتون در میون بذارید

   پاسخ
 62. بیتا - فوریه 6, 2021 در 3:24 ب.ظ

  سلام.من ۳۰ سالمه و متاهل هستم.۲ماه پیش ترشحات زرد مایل به سبز داشتم.بو خارش درد سوزش و هیچ علائمی دیگه ندارم.اول پنیری بود بعد رقیق شد.مترونیدازول مصرف کردم هم قرص و هم ژل.طی ۴یا ۵ روز از بین رفت.الان مجددا اون حالت برگشته ولی فقط ترشحات سبز روشن.پنیری هم نیست.
  مشکل از چیه و چکار باید بکنم

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 8, 2021 در 6:06 ب.ظ

   دوباره با مشورت پزشکتون دارو درمانی رو شروع کنید شاید نیاز باشه که داروها تغییر پیدا کنه

   پاسخ
 63. Kiana - فوریه 7, 2021 در 4:24 ب.ظ

  سلام من ۱۴ ساله هستم . از من ماده سفید و لزج مانند ترشح میشه که بدبو هست ولی درد و هیچ علائمی ندارم چه مشکلیه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 8, 2021 در 6:13 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، ترشحات بدون بود و سفید در سن شما کاملا طبیعی هستش اما اینکه گفتید ترشحات بد بو هستند لباس زیر خودتون رو تند تند عوض کنید و یا از پد های بهداشتی استفاده کنید. اگر ترشحات بد بو بودن و با علائم دیگه ایی همراه هستن میتونید یه مشاوره آنلاین داشته باشید

   پاسخ
 64. نرگس - فوریه 8, 2021 در 8:27 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  خانم دکتر من الان حدود ۳ سال هست که پریودی هام ۱۰ روزه ی البته خواهرم هم ۱۰ روزه بودش اما این ناه بعد از ده روز روزها ترشح هاتم سفید هستش و مشکلی ندارم فقط شب ها به اندازه یه نخود کوچیک ترشح زرد کمی به سبز مببره دارم ولی در طول روز این ترشح رو ندارم خیلی استرسی هستم

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 8, 2021 در 6:15 ب.ظ

   سلام، بعد از پریود معمولا ترشحات واژن به خودش می رسه جای نگرانی نداره در صورتی که سوزش ادرار ، دل درد ، خارش و التهاب واژن دارید میتونید به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • نرگس - فوریه 9, 2021 در 9:27 ق.ظ

    ممنونم بابت راهنمایی و مشاوره ی خوبتون

    پاسخ
 65. ثمین - فوریه 8, 2021 در 1:16 ب.ظ

  سلام خانم دکتر، خسته نباشید .۱۴ساله هستم
  ترشحاتم ابکی و سفید هست همراه با بوی بد،قبلا خوارش و جوش هم داشتم ولی بر طرف شد، علت جوش چیه؟ ربطی به عفونت داره؟
  طبیعیه! ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 8, 2021 در 6:16 ب.ظ

   سلام ، ترشحات در سنین شما طبیعی هستش ، در دوران پریودی خودتون نوار بهداشتی رو زود به زود عوض کنید و سعید کنید لباس زیر خودتون رو همیشه خشک نگه دارید و بهداشت رو خوب رعایت کنید

   پاسخ
 66. غزل - فوریه 9, 2021 در 4:16 ق.ظ

  سلام من ۳۰ ساله هستم و مجرد،عادت ماهاته نامنظمی دارم، و دکتر خیلی رفتم تا زمانی که دارو استفاده میکنم منظم میشه چند ماه ولی بعد دوباره عقب میندازم گاهی چندین ماه پریود نمیشم، و همیشه که آزمایش میدم میزان پرولاکتینم بالا نشون میده که تا الان هیچ دکاری علتش نگفته….ترشحات واژن هم دارم گاهی پنیری ، گاهی آبکی اما سوزش و خارش نداشتم تا بحال، اما خیلی
  اذیت میشم بخاطر این ترشحات، و مدام باید لباس زیرم عوض کنم….وجود این ترشحات خطرناکه؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 9, 2021 در 1:52 ب.ظ

   سلام دوست عزیز ، دو تا مشکل رو مطرح کردید . ممکن هستش که این دو عارضه اصلا با هم دیگه مرتبط نباشند. از لحاظ کیست تخمدان هم باید بررسی بشید و علائم دیگه شناسایی بشه . پیشنهاد میشه که به پزشک خوبی برای رفع مشکلتون مراجعه کنید و پیگیر درمانتون باشید

   پاسخ
 67. A - فوریه 9, 2021 در 7:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه متاهل هستم
  یه ساله عفونت دارم دکترم رفتم فایده ای نداشت امروز عفونت اومد زرد غلیظ به همراه دو رگه قهوایی تیره . میترسم خطرناک باشه اگ جواب بدین ممنون میشم ❤️

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 15, 2021 در 1:57 ب.ظ

   بهتره تست پاپ اسمیر انجام بدید

   پاسخ
 68. FTM - فوریه 13, 2021 در 1:07 ب.ظ

  سلام خانم دکتر
  من ۱۶ سالمه و قبل از اینکه واسه اولین بار پریود بشم ترشحات سفد و ابکی و گاه ژله ای داشتم که تا الان ادامه داره می ترسم و مادرم هم چیزی نگفتم
  می شه راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 15, 2021 در 2:01 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم. نگران نباشید با ورود به سنین بلوغ و باروری این ترشحات به وجود می آید و کاملا هم طبیعی هستش.

   پاسخ
 69. فاطمه - فوریه 15, 2021 در 6:23 ب.ظ

  سلام خانم دکتر ببخشید یه سوال دارم من ۱۳ سالمه و یک ماه پیش برای اولین بار پریود شدم و الان باید پریود می شدم ولی نشدم چند روزخ از زمان پریودم هم میگذره و مایع سفیدی از بدنم خارج میشه و دل درد دارم میشه بدونم چرا اینجوری هستم و ببخشید برای وقتی پریود هستیم برای درد کمر و دل چی بخوریم خوبه ممنون میشه جوابم رو بدین 🌹🙏🏻

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 18, 2021 در 11:20 ق.ظ

   سلام دختر عزیزم
   قبل از پریود ترشحات افزایش پیدا می کنه، اینکه چند روز تاریخ پریودت جلوتر میفته یا عقب تر میفته هیچ مشکلی وجود نداره و کاملا طبیعی هستش. سعی کن قبل از شروع خونریزی مصرف کلسیم و ویتامین دی داشته باشی و در دوران پریودی مصرف سبزیجات رو افزایش بده و مصرف قند و نمک رو کمتر کن

   پاسخ
 70. ریحانه - فوریه 17, 2021 در 8:25 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و الان یه هفته است که ترشحات سیاه خشک که اکثرا با لخته همراه است رو دارم ، و این اتفاق دو هفته بعد از اتمام زمان پریودیم افتاد ، می خواستم بدونم ، چی کار باید کرد و علتش، چیه .

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 18, 2021 در 11:22 ق.ظ

   سلام به احتمال فراوان خونابه های باقی مانده دوره پریودی شما هستش اگر این موضوع ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
   • ریحانه - فوریه 22, 2021 در 6:19 ب.ظ

    ممنونم از پاسخگویی خوبتون بله چند ساعت بعد از پرسش از شما قطع شد

    پاسخ
 71. فاطمه امیری - فوریه 17, 2021 در 4:12 ب.ظ

  سلام من ۱۹سالمه و یه دختر ۱ساله دارم ۱۲روز از پریود شدنم گذشته روز ۶پریودم بود که رابطه جنسی داشتم با کاندوم کاندوم بیرون از واژن پاره شد و منم خیلی زود خودمو شستم یه ۸روز بعد از اون ماجرا ترشحات شفاف و یکم چسبنده پیدا کردم شاید ۳روز بشه الانم کم کم زیر شکمم درد خفیف داره به نظرتون مشکل چیه

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 18, 2021 در 11:25 ق.ظ

   سلام وقتتون به خیر. اینکه ترشحات یه وجود آمده ارتباطی با مسئله آخرین رابطه جنسی شما ارتباطی داشته باشه بعید است. در ضمن ترشحات سفید طبیعی هستش

   پاسخ
 72. mary - فوریه 17, 2021 در 10:24 ب.ظ

  سلام خانم دکتر
  من ۱۴ سالمه یک دوره مایع سفید رنگ از واژنم خارج می شد که آبکی هم بود ولی یکدفعه سمت راست زیر شکمم درد گرفت بخاطر همین از مترونیدازول استفاده کردم و خوب شدم ولی بعد از پریودم دوباره این ترشحات آبکی و سفید رنگ شروع شد. درد و خارش هم ندارم
  خانم دکتر لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم که عفونت باشه

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 18, 2021 در 11:40 ق.ظ

   دوست عزیز ترشحات واژن تا اندازه ای کاملا طبیعی هستش و نیازی به مصرف دارو نیست. سوزش و خارش هم ندارید.

   پاسخ
 73. عسگری - فوریه 17, 2021 در 11:10 ب.ظ

  سلام خانم دکتر. ۲۳ سالمه و مجردم. ۲،۳ باره که بعد از پریودی ترشحات پنیری دارم، بوی بدی ندارن، اما گاهی دل درد هم میگیرم، این موضوع یک یا دو هفته بعد از پریودی برام پیش میاد، میشه راهنماییم کنید که علتش چیه و چی کار کنم؟ ممنونم🙏🌸

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 18, 2021 در 11:42 ق.ظ

   اگر حجم ترشحات خارج شده افزایش پیدا کردن و ادامه دار بودن علائم دیگه ایی هم پیدا کردید می تونید مشاوره با یک پزشک زنان داشته باشید . در غیر این صورت مشکلی وجود نداره مصرف قند و شیرینی رو کمتر کنید

   پاسخ
 74. زهرا - فوریه 23, 2021 در 3:05 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  من ۲۰ سالمه و حدود یه ماهه نامزدم امروز هنگامه رابطه جنسی یه مایع زرد رنگ البته کمرنگ بود همراه یه رگه کمرنگ خون ازم خارج شد یه هفته هم از پریودم گذشته میتونه باقیمونده پریودم باشه یا نه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - فوریه 23, 2021 در 2:20 ب.ظ

   بله احتمال زیاد ترشحات باقی مونده از خونابه ها دوران پریودی شما بوده است

   پاسخ
 75. زهرا - مارس 2, 2021 در 11:12 ق.ظ

  سلام.من دختری ۲۰ ساله و مجرد هستم و چند روزی هست که دچار ترشح های ابکی شدم و درست از روزی که ورزش رو شروع کردم این مشکل واسم بوجود اومده.میخواستم ببینم با ورزش مرتبطه یا نه!!و ایا نزدیک عادت ماهیانه و …نباشه عادیه!؟

  پاسخ
 76. سارا - مارس 4, 2021 در 1:18 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ۲۴سالمه و متاهل چند ماهی هست اغلب ترشحات سفید پررنگ مشاهده میکنم اما اصلا بوی بد یا خارش و سوزش ندارم باردار هم نیستم به خاطر کرونا نمیتونم برم دکتر لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 4, 2021 در 9:52 ق.ظ

   ترشحات واژن طبیعی هستش و قطعا شما از قبل هم این ترشحات را داشته اید اما اگر حجم ترشحات تغییر کرده است تا زمانی که با مشکلات و علائم دیگری مثل سوزش ادرار ، خارش و بوی بد همراه نباشد مشکلی را برای شما به همراه نخواهد آورد.

   پاسخ
 77. کیانا - مارس 4, 2021 در 1:21 ب.ظ

  سلام دکتر من بیست سالمه و دوبار سعی کردیم که رابطه واژینال رو امتحان کنیم ولی حتی با انگشت هم به سختی میشد و لذتیم نداشت واسم. و اینکه خودم حس می‌کنم که ترشحات واژنم چند ساعت بعد از ارضا شدنم کاملا خارج میشن اینا طبیعیه؟

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 7, 2021 در 6:25 ب.ظ

   بله در آغاز برقراری رابطه جنسی ترشحات افزایش پیدا می کنند و بعد از رسیدن به ارگاسم از مقدار اون کم میشه و این امر طبیعی است

   پاسخ
 78. مبینا - مارس 5, 2021 در 9:12 ق.ظ

  سلام وقت بخیر🌻
  خانم دکتر من از بچگی خودارضایی کردم ،الان ۱۶سالمه و سه ماهه که ترک کردم ،ولی الان چند وقته ترشحات سفید مایل به زرد دارم و ابکی نیست چسبناک ولی الان سه روز از پریودم گذاشته ولی بو نمیدن و خارش و سوزش در واژن ندارم،ایا این ربطی به خود ارضایی داشته و ایا خود ارضایی باعث‌ تغییر اندام جسمی می شود.

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 7, 2021 در 6:23 ب.ظ

   سلام ترشحات واژن شما در حال حاضر طبیعی هستش و ربطه به اینکه شما در گذشته خودارضایی داشتید نداره.

   پاسخ
 79. ديوانع - مارس 6, 2021 در 10:50 ب.ظ

  سلام خانم دکتر خستع نباشین،،خاله جون من یک دو ساله پریود میشم،،،ولی اصلا درد ندارم همه تعجب میکنن ک چرا درد نداری مگه میشع،،شاید مشکل داری ،،،ن دلم درد میگیره ن بدنم کلا عادیم،،،قبل پریودی هم ترشحات بی رنگ بی بو میبینم،،،روم نمیشه برم مشاور ،،پونزده سالمه ،،سه ماه دیه عروسیمه،،میخواستم بدونم وقتی تو پریودی ی کوچولو درد ندارم ،تو رابطه جنسی هم ندارم؟؟!
  تورو خدا جوابم بدین دوستام ی حرفا میگن ک من این چند روز همش استرس دارم،،،،،😥

  فقط بگین علتش چیع درد ندارم،،و ایا تو رابطه هم عادیم😓

  ممنون خالع جونم اگه جواب بدی🌺🌺😘

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 7, 2021 در 6:22 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، قرار نیست همه در دوران پریودی به یک شکل علائم داشته باشند که اینکه شما دچار درد و مشکلات دیگه دوران پریودی نمیشید چیز غیر طبیعی نیست . و اینکه از این هم نمیشه متوجه شد که اگر پریود بدون دردی رو تجربه می کنید رابطه جنسی قراره با درد و یا بدون درد باشه . در رابطه با رابطه جنسی و پرده بکارت در سایت مطالب بیشتری رو مطالعه کنید تا آگاهی بیشتری کسب کنید.

   پاسخ
 80. روح‌انگیر - مارس 7, 2021 در 12:11 ق.ظ

  سلام خانم دکتر خسته نباشید، من ۱۸ سالمه و مجردم، از پریود قبلیم، ۴۸ روز میگذره و در این بین از زمانی که قرار بوده پریود بشم تا امروز، درد شکم و کمر و استخوان و حتی جوش مربوط به اول دوران پریودی رو تجربه کردم، به علاوه اون از همون زمان، ترشحات آبکی بی رنگ رو داخل لباس زیرم میبینم به طوری که به طور مداوم احساس خیسی میکنم، ممنون میشم کمکم کنین تا دلیل تاخیر پریودم رو بدونم.

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 7, 2021 در 6:19 ب.ظ

   در صورتی که همیشه سیکل قاعدگیتون نامظنم هستش بهتره که به متخصص زنان مراجعه کنید و یه آزمایش و سونوگرافی انجام بدید. یکی از شایع ترین علت های اختلال قاعدگی کیست های تخمدان هستند . بهتره که معاینه حضوری داشته باشید تا تشخیص صورت بگیره

   پاسخ
 81. Eli - مارس 8, 2021 در 12:09 ق.ظ

  سلام
  من ۲۵ سالمه و مجردم
  حدود یه هفته تا ده روزه ترشحات قرمز رنگ و مایل به قهوه ای میبینم مشابه ترشحات انتهای قاعدگی
  ولی از نظر زمانی دقیقا بین دو. سیکل هستش و مقدارشم خیلی کمتر. از پریود شدن هام هستش
  الان با توضیحات بالا واقعا نگران شدم و استرس گرفتم
  ممکنه کنسر گرفته باشم ؟!

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 8, 2021 در 12:12 ب.ظ

   خیر دوست عزیز نگران نباشید ترحشات خونی بین دو سیکل قاعدگی معمولا در سنین بالا می توانند مشکل حادی رو ایجاد کرده باشند . اما در صورتی که بیش از سه تا سیکل قاعدگی این مشکل تکرار میشه بهتره یه چک آپ داشته باشید

   پاسخ
 82. مارال - مارس 9, 2021 در 12:14 ب.ظ

  سلام من ماه پیش ترشح سفید لوسیونی داشتم رفتم دکتر بهم کپسول ایتراکونازول دادن با شیاف فیتوواژکس و خودمم تو خونه سیر و ماست خوردم و با جوش شیرین شستشو دادم،دکتر به من گفتن که این عفونت واگیردار نیست و لازم نیست همسرم درمان شه ولی من همش استرس دارم ،نظر شمام اینه که احتیاجی به درمان همسرم نیست خانم دکتر؟؟

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 9, 2021 در 3:24 ب.ظ

   خیر دوست عزیز ، عفونت های واژینال در خانم ها بسیار رایج هستش و دارودرمانی سریع جواب می دهد. خیر برای همسرتون نیازی نیست

   پاسخ
 83. ... - مارس 9, 2021 در 11:29 ب.ظ

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید
  من ۱۸سالمه و باکره هستم
  عادت ماهانم به هم خورده و خیلی دیر به دیر شده
  حتی گاهی اوقات هم سه ماه یک باره
  ترشحات ژله مانند بی رنگ و بد بو دارم ولی خارش و سوزش ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏
  واقعا نگرانم

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 10, 2021 در 9:46 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، بهتره معاینه بشید علت بسیاری از نامنظمی های قاعدگی کیست های تخمدان ه۸ستند که بهتره یه سونوگرافی انجام دهید تا از این بابت مطلع شوید

   پاسخ
 84. الهام - مارس 10, 2021 در 10:06 ب.ظ

  سلام ببخشید من روی ترشح خیلی حساسم،الان یه چیزی نگرانم کرده،خیلی عذر میخوام ولی بعد از رابطه روی آلت همسرم یه تیکه های ریزی میچسبه،خودم هم انگشتمو کردم داخل به انگشتم چسبید🤦‍♀️🤦‍♀️ولی خب نه سوزش دارم نه خارش نه ترشح،طبیعیه؟؟
  نمیدونم چجوری براتون عکس بفرستم🥺

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 13, 2021 در 4:48 ب.ظ

   به چه رنگ هستند؟

   پاسخ
   • الهام - مارس 13, 2021 در 8:17 ب.ظ

    اکثرا سفید،بعضی اوقات شیریِ کمرنگ

    پاسخ
   • الهام - مارس 13, 2021 در 9:10 ب.ظ

    خانم دکتر فراموش کردم بگم که حتی بو هم ندارن فقط یکی دوبار بوی شیر میدادن

    پاسخ
 85. مهرسا عبدی - مارس 13, 2021 در 6:31 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من یک دختر ۱۷ ساله هستم و چند وقتیه که ترشحات سفید آبکی دارم و جدای از اون از ۲۲ ماه پیش عادت ماهیانه نشدم و به جاش هروز لکه های خونی زیادی رو میبینم و خیلی اذیت کنندس. مشکل جدیه و باید به پزشک مراجعه کنم؟

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 14, 2021 در 9:58 ق.ظ

   سلام ، ۲۲ ماه هستش که پریود نشدید چیزی حدود دو سال . حتما حتما سریع تر به پزشک مراجعه کنید و آزمایش و سونوگرافی رو انجام بدین و پیگیر روند درمانتون باشید

   پاسخ
   • مهرسا عبدی - مارس 14, 2021 در 11:01 ب.ظ

    نه منظورم اینه که از ۲۲ بهمن ماه پریود نشدم.

    پاسخ
 86. الهام - مارس 14, 2021 در 12:13 ب.ظ

  سلام خانم دکتر عزیز،الهام هستم،من دیشب جواب سوال شمارو که ترشحات چه رنگی هستن دادم و گفتم سفید هستن،ولی جواب نهایی شما به سفید بودن برام تو سایت نشون داده نمیشه،زحمت میکشین یه بار دیگه بگین؟

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 16, 2021 در 12:43 ب.ظ

   افزایش ترشح بعد از برقراری رابطه جنسی طبیعی هستش . اگر علائم دیگه ایی هم ندارید نگران نباشید . در اما در صورتی که ترشحات به صورت پنیری هستند و بوی بدی هم دارند بهتره به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 87. فاطمه - مارس 16, 2021 در 1:21 ق.ظ

  سلام من ۱۳ سالمه ترشح سفید غلیظ و بیرنگ توی زیر لباسم هست از وقتی این نوع ترشح میاد شکمم درد میکنه میشه بگین دلیل چیه ی کم نگران شدم

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 16, 2021 در 12:45 ب.ظ

   سلام دخترم عزیزم طبیعی هستش نگران نباشید با وارد شدن به دوره بلوغ و سنین باروری ترشحات به وجود میان

   پاسخ
 88. غزاله - مارس 16, 2021 در 1:26 ق.ظ

  سلام من بیشتر سوال جواب ها رو خواندم و متوجه شدم که خودم عفونت دارم چونکه واژنم بوی نامطبوعی می‌ده حتی زمانی ک تازه از حموم میام .بعضی وقتا به صورت خیلی کم ترشح کمی پنیری و کمی آبکی دارم ولی یه مورد دیگه هم دارم که کسی تو سوال ها نداشت و اونم اینه که من لباس زیرم رو با اینکه زود به زود میشورمش به اندازه یک سکه رنگ شورت به سفید تغییر پیدا میکنه انگار بهش وایتکس زدن و این از ترشح خودمه میخواستم قبل رفتن به دکتر ازتون بپرسم که این خیلی چیزه حادیه؟
  و اینکه من چند سال پیش دکتر گفت تنیلی تخمدان دارم و بهم قرص داده بود که بعده اون قضیه هم پریودم منظم شد و هم وزنم ر اوردم پایین،ممکنه به اون مربوط باشه؟

  پاسخ
  • fccclinic - مارس 16, 2021 در 12:41 ب.ظ

   سلام خیر به تنبلی تخمدان مرتبط نیست
   و اینکه رنگ لباس زیر شما تغییر پیدا می کنه بستگی به جنسی لباس زیرتون هم دارم معمولا ترشحات بعد از شست و شو لباس از بین میرن

   پاسخ
 89. فاطمه - مارس 16, 2021 در 9:21 ق.ظ

  سلام خانم دکتر من ۱۳ ساله ترشح سفید غلیظ و بیرنگ هست از وقتی اینجوری شدم شکمم هم خیلی درد میکنه پریود هم نشدم
  گفتم شاید خطر ناک باشه😖😖😖

  پاسخ
 90. Jasmmin - مارس 19, 2021 در 10:31 ب.ظ

  سلام خانوم دکتر
  من دو سال پیش توی سونوگرافی معلوم شد پولیپ دارم و اول قرص دوفاستون و بعد قرص LD مصرف میکردم تا اینکه چند ماه پیش پولیپم کاملا خوب شد اما دکتر گفت چون تنبلی داری و ممکنه باز پولیپ بسازی همون قرص LD رو بازم مصرف کنم و از زمانی ک فهمیدم پولیپ دارم و قرص LD مصرف کردم ترشحاتم سبز رنگه
  الان ترشحات سبز کم رنگ بدون بو خارش و سوزش و پنیری نیستن و کلا علائم عفونت رو ندارم اما با این وجود بازم با دستور دکتر قرص فلوکونازول مصرف کردم اما بازم ترشحات سبز رنگ دارم ممکنه از علائم قرص ها باشه ؟ یا از استرس ؟طبیعیه؟
  درضمن هجده سالمه و مجردم

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:19 ب.ظ

   بله مصرف قرص های ال دی ممکنه رنگ ترشحات رو تغییر بده اما در صورتی که با هر گونه علائمی مثل سوزش ادرار و خارش مواجه شدید با پزشک خودتون این قضیه رو درمیون بذارید

   پاسخ
 91. فاطمه - مارس 27, 2021 در 3:17 ب.ظ

  سلام خانم دکتر روزتون زیبا✨💛من ٢٠ سالمه تازگیا ترشحات سفیدی دارم که توشون رگه ها قرمز رنگدارند شبیه عکس ترشحات قهوه ای رنگ هست خارج از قاعدگیه ،ولی دوبار اتفاق افتاده نه خارش نه التهاب دارم ولی ترشحاتم خیلی زیاده و بدبو هست،این دلیل خاصی دارم چیکارکنم که خوب شم واقعا دارم رنج میبرم🤦🏿‍♀️

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:26 ب.ظ

   سلام دوست عزیز آیا ترشحات نزدیک زمان پریود رخ می دهد؟

   پاسخ
 92. نیلوفر - مارس 27, 2021 در 6:16 ب.ظ

  سلام،خسته نباشید.من یه دختر۱۹ساله ومجردهستم.وقتی بچه بودم قسمت نوک اندام تناسلیم دارای یک بخش سفیدرنگ بود (شبیه پنیرک اماسفت ترازاون)که به نظرمیومدبخشی از اندام تناسلیم باشه چون سفت بودوغیرقابل جداکردن،الان که بزرگتر شدم رنگش تغییرکرده وتیره شده(سیاه_خاکستری) راستش نمیدونم که چیزطبیعیه یانه،ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:28 ب.ظ

   سلام
   قطعا در رابطه با این مورد نمیشه بدون معاینه هیچ نظری داد

   پاسخ
 93. gandary000 - مارس 28, 2021 در 11:22 ق.ظ

  سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم که ندیدم روزیه ترشحات مایع و بدون رنگ و بو دارم ایا این ترشحات غیر عادی هست ؟؟؟؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:28 ب.ظ

   سلام دختر عزیزم ، خیر این ترشحات کاملا طبیعی هستش نگرانی نداشته باشید

   پاسخ
 94. گلیپری - مارس 28, 2021 در 5:29 ب.ظ

  منم هنوز پریود نشدم ولی قبلا چند ماهی بود ترشحات سفید داشتم الان چند روزه ترشحات قهوه‌ای و مشکی خیلی کم اندازه بند انگشت عادیه یا خیر

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:30 ب.ظ

   سلام امکان داره ترشحات قهوه ایی رنگ نشونه لکه بینی های قبل از پریودی شما باشه

   پاسخ
 95. Sogand - مارس 29, 2021 در 1:09 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من ۱۵ سالمه و ۳ سال هست که پریود میشم و همیشه نامنظم بوده
  الان دوهفته عقب افتاده و ترشحات زیاد و سفید و بدون بو دارم ،امکان داره که چند روز دیگه پریود بشم؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 3, 2021 در 12:37 ب.ظ

   معمولا در سال های اول شروع قاعدگی قاعدگی نامنظم شایع هستش. اما در صورتی که فواصل قاعدگی خیلی زیاد و یا خیلی کم شد بهتره با پزشک مشورتی داشته باشید.

   پاسخ
 96. فاطمه - آوریل 4, 2021 در 12:24 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من الان دو مرتبه که رنگ شورتم به رنگ آبی میشه
  بو ندارم خارش هم ندارم ۴۶ سالمه ودرحال یائسه شدن هستم الان ۲ ماهه پریود نشدم قبلا هم اینطوری میشدم ولی بعدش پریود میشدم الان نشدم آمپول هم زدم ولی فایده نداشت

  پاسخ
 97. mohi - آوریل 19, 2021 در 10:27 ق.ظ

  سلام من ۲۲ سال دارم و متاهل هستم به مدت دوهفته هست که بین دو دوره ترشحات سیاه رنگ و قهوه ای دارم درد و یا بوی بدی احساس نمیکنم نظر شما چیه؟خیلی نگرانم

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 12:12 ب.ظ

   اگر باز هم در دوره جدید تکرار شد بهتره به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 98. کمند - آوریل 20, 2021 در 6:22 ق.ظ

  سلام من ترشح های زرد رنگم اونم خیلی زیاد انگاری پریودم

  پاسخ
 99. Diana - آوریل 21, 2021 در 11:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و دخترم ببخشید من ترشحات آبکی رو دارم ولی هردفعه که واژنمو میبینم یه چیزایی مثل این ترشحای برفکی که گفته بودین روشه ولی روان نیست!چجوری بگم، یعنی همیشه چسبیده به همونجا(طوری نیست که سرازیر بشه) بهداشتم هرچیزی که میدونم رو رعایت میکنم و رومم نمیشه برم دکتر حقیقتا، میخواستم ببینم اینا هم همون ترشح برفکی محسوب میشه یا خیر و نشونه عفونته؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 12:16 ب.ظ

   سلام ترشحات وقتی که به مدت زیاد روی لباس زیر می مونن به رنگ زرد و چسبنده دیده می شوند . اما در صورتی که از همون ابتدا به همین حالت هستش و علائم دیگه ایی هم دارید مانند سوزش ادرار، خارش واژن و بوی بد بهتره که با پزشک مراجعه کنید و یا مشاوره آنلاین با یک متخصص زنان داشته باشید

   پاسخ
 100. Sara - آوریل 21, 2021 در 7:30 ب.ظ

  سلام من ۲۹ سالمه و دخترم.مدت چند ساله ترشح سفید و پنیری دارم بعضی مواقع(کم پیش میاد)سوزش وازن پیدا میکنم.دکتر هم رفتم چند بار اما خوب نشد.چیکار باید بکنم
  چمد بار با سرکه سیب شستشو دادم بهتر شد اما باز دوباره شروع شد ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 12:17 ب.ظ

   در صورتی که ادامه دار باشند باید دوباره به پزشک مراجعه کنید و دارو درمانی رو شروع کنید

   پاسخ
 101. زری - آوریل 22, 2021 در 9:23 ق.ظ

  سلام خسته نباشید دکتر جان .
  من ۱۷ سالمه و مجردم..از ۱۲ سالگی پریودم شروع شد و تا الان کاملا منظم بود ولی حالا ۱ ماهه از زمان پریودم گذشته و من پریود نشدم خیلی میترسم و هم اینکه ترشحاتی از بدنم خارج میشه ک حس میکنم پریود شدم ولی وقتی میبینم هیچی نیست ….تر شحات بی رنگ هستن و الان بیشتر شدن ….حس میکنم شکمم بزرگ شده و سفت شده واقعا من استرس دارم …هیچ رابطه ایم نداشتم …بنظرتون چی ممکنه باشه.لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 12:22 ب.ظ

   سلام ، به هر حال در طول دوره قاعدگی احتمال داره بی نظمی با توجه به شرایط محیطی رخ بده . ترشحات که طبیعی هستش در صورتی که برای دو تا سه ماه قاعدگی ها همچنان نامنظم بود بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید

   پاسخ
 102. mina - آوریل 22, 2021 در 2:23 ب.ظ

  سلام خانم دکتر عزیز من ۲۰سالمه تقریبا چند هفته بعد از پریودم ترشحات قهوه ای رنگ دارم ولی سوزش و خارشی ندارم من چند روزه که ورزش زیاد میکنم میتونه علتش این باشه؟ایا مشکلی خاصی هست؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 1:34 ب.ظ

   معمولا تا چند روز بعد از پریود ترشحات قهوه ایی رنگ وجود داره در صورتی که چند دوره این اتفاق افتاد به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 103. فاطمه - آوریل 23, 2021 در 12:16 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه من همیشه گاهی اوقات ترح سفید دارم اما دیروز واسه اولین بار ترشح قهوه ای کم رنگ دیدم خیلی خیلی ترسیدم لطفا کمکم کنید که این چیه

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 1:35 ب.ظ

   سلام دوست عزیز به احتمال زیاد ترشحات مربوط به خونریزی پریودی شما هستش نگران نباشید

   پاسخ
   • Fereshteh - آوریل 30, 2021 در 4:24 ب.ظ

    سلام من ۱۴ سالمه پریود هم شدم و ترشحات بی رنگ دارم مانند تصویر اول خارش و سوزش هم ندارم
    میخواستم بدونم طبیعیه یا نه خیلی ترسیدم

    پاسخ
    • fccclinic - می 2, 2021 در 11:38 ق.ظ

     سلام دختر عزیزم هیچ جای نگرانی نداره و طبیعی هستش

     پاسخ
 104. مبینا - آوریل 26, 2021 در 4:17 ب.ظ

  سلام من ۱۵ سالم ترشحاتم بیرنگ و طبیعی مثله تصویر اول هستش ولی بوی زیاد و بدی داره گاهی اوقات خارش و سوزش هم دارم ولی کم هنوز پریود نشدم این ایا طبیعی هستش؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 27, 2021 در 1:48 ب.ظ

   احتمال عفونت های واژینال بدون اینکه پریود نشده باشید وجود داره . بهتره که به پزشک مراجعه کنید چون علائم اولیه رو دارید

   پاسخ
 105. Maryam - آوریل 28, 2021 در 8:05 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  ۱۸ سالمه و مجردم خیلی وقته که دون دون های سفید رنگی روی ناحیه تناسلیم بود ولی بدون بو و خارشش فقط گاهی اتفاق میفتاد و منم پیگیر نبودم اما الان خارش دارم و ننیتونم جلوی خاروندن رو بگیرم و بعد خارش هم دچارنفخ میشم و ترشحات سفید طبیعی که قبلا داشتم غلیظ و چسبنده شده و کمی زرد رنگه و بوبی نداره و ترشحات پنیرمانند مثل عکسی که تو سایت هست نیست و به لباس زیرم نمیخوره به کناره های واژن چسبیده وقتی انگشتمو میکشم مثل خمیر لوله مانند میشن دقیقا عین چرک یا سفید آبی که تو حموم استفاده میشه ایا این همون عفونت قارچی یا پنیریه؟
  و اینکه پریودم از ابتدا نامنظم بود و چندین ماه پریود نمیشدم و دکتر گفت چند تا کیست کوچیک هست و ممکنه تنبلی تخمدان ایجاد بشه و قرص ال دی داد که ۶ ماه خوردم ایا ممکنه ال دی باعث ترشحات پنیری مانند و خارشم بشه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 10:53 ق.ظ

   در بعضی موارد قرص های ال دی ممکنه که باعث تغییر رنگ ترشحات بشن ، اما در صورتی که در کنار ترشحات سوزش ادرار دارین و یا اینکه خارش های واژن به این اندازه هستش که التهاب و قرمزی دیده میشه از خارش زیاد بهتره با پزشک خودتون این موضوع رو درمیون بذارید .

   پاسخ
 106. رویا - آوریل 30, 2021 در 2:14 ق.ظ

  سلام من بیشتر مواقع موقع نزدیکی وقتی به ارگاسم میرسم مایع سفید رنگی از من خارج میشه( مثل منی شوهرم از من ترشح میشه) این طبیعه؟؟ فقط وقتی میاد لذت بیشتری می برم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:04 ق.ظ

   سلام . خیر مشکلی نیست . ترشحات خارج شده در هنگام نزدیکی ممکنه در افراد مختلف متفاوت باشه در برخی از افراد بیشتر هستش

   پاسخ
 107. فاطمه - آوریل 30, 2021 در 4:05 ق.ظ

  سلام من ۱۶ ساله و حدود یکساله خورده اییه ترشح واژنی دارم وگاهی بصورت ابکی و گاهیم بصورت پنیریه و گاهیم بوی بدی میده این علائم مدت زیادی هست که همراهمه و مجبورم هر روز لباسای زیر خودمو عوض کن و باعث شده لباسای زیر من رنگ زرد بگیرن و ازشون خجالت میکشم من باید چیکار کنم.. و نمیتونم به کسی بگم..

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:35 ق.ظ

   سلام ، اگر حجم ترشحات خیلی زیاد هستش و علائم سوزش بوی بد و خارش رو هم دارید بهتره به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 108. بهناز - آوریل 30, 2021 در 7:27 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و یک سالی میشه ک ترشحات آبکی سفید و پنیری زرد رنگ و خارش شدید همراه با بویِ بد دارم.هر چند وقت یک بار هم لبه واژنم ورم میکنه و قرمز میشه.دوران قاعدگی هم منظم نیست.گاهی ادقات دوماهی یک بار گاهی اوقات هم سه ماهی یک بار.ب نظرِ شما عفونت واژنه؟میشه راهنماییم کنید🥺😭

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:36 ق.ظ

   سلام بله علائمی که شما مطرح کردید کاملا میتونه عفونت واژن باشه

   پاسخ
 109. بهناز - آوریل 30, 2021 در 7:36 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من۱۷سالمه.یک سالی میشه ک ترشحات آبکی سفید و پنیری زرد رنگ با بوی بد همراه با خارش شدید دارم.گاهی اوقات واژنم ورم میکنه و قرمز میشه.دوران قاعدگی هم منظم نیست.دوماهی یک بار یا سه ماهی یک بار صورت میگیره.خجالت میکشم موضوعرو ب کسی بگم😥.میشه کمکم کنید؟🥺😭

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:37 ق.ظ

   سلام دوست عزیز تقریبا همه خانم ها در طول زندگی خودشون ممکنه به عفونت های واژینال مبتلا بشن خجالت نکشید و به پزشک مراجعه کنید در صورتی که هم براتون مقدور نیست مشاوره آنلاین داشت باشید

   پاسخ
 110. مینا - آوریل 30, 2021 در 6:19 ب.ظ

  سلام من ۱۷ سالمه و پریود نمیشم و منظم نیست اصلا چند ماه یک بار اونم به مقدار یک قطره چند روزیم هست که ترشحم زرد شده ولی بد بو نیست
  چکار باید کنم؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:39 ق.ظ

   سلام برای پیگیری نا منظم بودن پریود ها بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید . اما در رابطه با ترشحات اگر علائم دیگه ایی کنارش نیست مشکلی نداره

   پاسخ
 111. Melody - می 1, 2021 در 11:19 ق.ظ

  سلام از چند سالگی شروع میشه
  و معنیش چیه اینا چرا میان
  من ۱۱ سالمه

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:40 ق.ظ

   سلام دختر عزیزم ، با وارد شدن به سنین بلوغ که در واقع آغاز سنین باروری هستش ترشحات و مرطوب بودن واژن شروع میشه که کاملا طبیعی هستش

   پاسخ
 112. Melody - می 1, 2021 در 11:26 ق.ظ

  سلام من ۱۰ سالمه و دیروز فهمیدم این اتفاق داره برام می افته خیلی میترسم و خجالت میکشم به مامانم بگم ولی نمی دونم این چیه و سن من برای این کافیه من مریضم من هیچی نمیدونم کمکم کنید لطفا 😭😭😭😩😭😭😭😭😭😭😭

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2021 در 11:49 ق.ظ

   دختر قشنگم اصلا نگران نباش . این ترشحات طبیعی هستش و جای نگرانی نداره . بهتره به مامان خودت بگی و حواست به بهداشت لباس زیرت بیشتر باشه و بیشتر از قبل عوضش کنی.

   پاسخ
 113. مهناز - می 3, 2021 در 2:28 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ، من ۲۰ سالمه حدود یک هفته از اتمام پریودم رابطه داشتم که کنترل نشده بود اما قصد بارداری نداشتم ، الان چند روزه که ترشحات قهوه ای و همزمان با ادرار دیسچارج آبکی همراه با خون می بینم و اصلا سابقه نداشته به نظرتون امکان بارداری و یا بیماری هست ؟ ۲ هفته از پریودم گذشته ممنونم

  پاسخ
  • fccclinic - می 3, 2021 در 2:47 ب.ظ

   سلام بله به هر حال با وجود داشتن رابطه محافظت نشده احتمال بارداری وجود داره اما اینکه بگیم نشانه های شما این رو قطعیت می بخشه خیر . بهتره صبر کنید و یک دوره پریود دیگه رو هم بگذرونید اگر این علائم ادامه دار بودن میشه در رابطه با عفونت های وازینال بررسی های لازم رو انجام داد.

   پاسخ
   • مهناز - می 3, 2021 در 2:50 ب.ظ

    حتی با وجود تماس نداشتن منی با واژن هم امکانش هست ؟ هیچ راهی برای پیشگیری وجود نداره بعد ۴-۵ روز‌

    پاسخ
    • fccclinic - می 5, 2021 در 8:36 ق.ظ

     خیر در اون صورت احتمال تقریبا زیر یک درصد هستش ، قرص های اورژانسی باید طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف بشه

     پاسخ
 114. الهه - می 4, 2021 در 2:25 ب.ظ

  سلام ببخشید من یه دختر ۲۲ساله هستم که زمان های پریود میشم شکم ام و کمرم خیلی درد میکنه و روز اول هرچی خوردم رو بالا میارم و اون مدت زمانی که تمیز هستم هم چرک میاد و خیلی خیلی ببخشید شرت ام کثیف میشه الان که ۲ بار آخر که شدم شکم ام و کمرم درد نکرد ولی بعدش الان زیر شکم ام و درد میکنه و الان که بهتون دارم پیام میدم هم ازم چرک سیاه رنگ اومد و الان درد دارم و علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 5, 2021 در 8:39 ق.ظ

   سلام ، اینکه کمر درد و دل درد دارید و حالت تهوع های زیاد جز نشانه های پریود شماست که در هر فردی میتونه متفاوت اباشه که برای شما خیلی شدید هست و در صورتی که هر دوره به همین حالت هستید طبیعی هستش اما با استفاده از روش هایی می تونید درد های پریود رو مقداری کمتر کنید. منظورتون از چرک ترشحات واژن هستش ، ترشحات قهوه ایی رنگ ممکنه تا چند روز بعد از پریود ادامه دار باشند که در واقع همون خونابه های اتمام دوران پریودی هست اما در صورتی که این ترشحات رو در کل فاصله بین دو پریودتون دارید بهتره به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 115. sara - می 4, 2021 در 3:56 ب.ظ

  سلام خانوم دکتر من ۳۶ ساله و مجردم. الان سه چهار ماهه که چارپنج روز قبل از پریود، ترشح زیاد ابکی و تقریبا سفید رنگ دارم ک شورتم کاملا خیس میشه. رحمم فیبروماتوز هست، فیبروم ۱۰ سانتی و ۴ سانتی و… دارم. به فیبروم ربط داره یا مشکل دیگه ای دارم. خیلی ممنونم

  پاسخ
  • fccclinic - می 5, 2021 در 8:43 ق.ظ

   سلام خیر . قبل از پریود ترشحات واژینال افزایش پیدا می کنه نمیتونه ربط زیادی به فیبروم داشته باشه

   پاسخ
 116. میترا - می 4, 2021 در 4:24 ب.ظ

  سلام من ۴ ماهه پریود نشدم از ۱۹ بهمن تا امروز ۱۳ اردیبهشت .نزدیک ۱۸ سالمه . و با کره هستم ترشحات پنیری و ترشهات ابکی داشتم
  چند هفته پیش ترشح قهوه ای داشتم .امروز هم دارم لخته خون دیدم هنگام شستن خودم و کمی مایه قهوه ای رنگ .. چندین ساعتی گزاشته ولی خونی نیومده .مثل هفته قبل ‌.چیکار کنم کمکم کنید .خودارضایی میکردم خیلی کم ترک کردم .(گفتم اینو بگم ولی ترک کردم و چیزی داخل واژن نکردم .کلا چندبار انجام دادم *ممنون میشم جواب بدید)

  پاسخ
  • fccclinic - می 5, 2021 در 8:47 ق.ظ

   سلام دوست عزیز خودارضایی به نامنظمی پریود و ترشحات مرتبط نیست.
   چیزی که مشخصه شما دچار نامنظمی سیکل های قاعدگی هستید و از اونجایی که ۴ ماه ادامه دار شده بهتره به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی انجام بدید

   پاسخ
 117. سحر - می 5, 2021 در 3:22 ق.ظ

  سلام خانم دکتر من ۱۸ سالمه و از ۱۳ سالگی تقریبا خود ارضایی با فشار آبو داشتم و بلافاصله بعد ۱ هفته پریود شدم توی ۱۳ سالگیم الانم خیلی میترسم که باعث ازبین رفتن بکارتم شده باشه و اینکه من ترشحات زرد رنگ مایل به سبز دارم که خیلی بوی بدی میده گاهی ترشحات زیادی ازم میاد الان ۱ ماهه که خود ارضایی رو ترک کردم ولی ترشحات زرد رنگ تقریبا سفتی ازم میاد ک بوی ترش و تندی داره

  پاسخ
  • fccclinic - می 5, 2021 در 8:51 ق.ظ

   خیر فشار آب باعث از بین رفتن پرده بکارت نخواهد شد بهتره این مطلب در رابطه با پرده بکارت رو مطالعه کنید.
   https://www.fcc-clinic.com/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA/

   ترشحات ربطی به خودارضایی ندارند . ترشحات مایل به سبز و با بوی بد نشانه های عفونت های باکتریال هستند به پزشک مراجعه کنید و با مصرف دارو طی یک هفته درمان خواهید شد.

   پاسخ
 118. پریسا - می 5, 2021 در 6:13 ب.ظ

  سلام خانم دکتر
  من ۱۸ سالمه حدودا از ۱۲ سالگی ترشحاتی بین پنیری و سفید رنگ داشتم قبلا کم بود ولی الان یک هفته ای هست که این ترشحات خیلی زیاد شده (دفعات و مقدار ترشح) و بوی بدی هم داره
  مواقع پریودی درد شدیدی هم دارم و قبلا ۲۰ روز یکبار بود، و حدودا ۲ سالیه که ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار
  میخاستم ببینم مشکل چیه؟!

  پاسخ
  • fccclinic - می 6, 2021 در 9:17 ق.ظ

   تمام مواردی که بیان کردید طبیعی هستش به غیر از اینکه ترشحات بوی بدی دارند . مقداری بهداشت لباس زیر رو بیشتر رعایت کنید و تند تند عوض کنید در صورتی که در کنار این موارد سوزش ادرار ، خارش واژن و تغییر رنگ ترشحات رو داشتید بهتره به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 119. مهتاب - می 6, 2021 در 5:07 ب.ظ

  سلام من ۱۳سالمه چندوقتی هست که ترشحاتی به رنگ سفید یا کرمی دارم که بوی بدی داره و لباس زیرم بو میگیره و فقط زمان پریود این مشکلو ندارم میشه بگید خطرناکه یا ن؟ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - می 7, 2021 در 8:24 ب.ظ

   سلام دختر خوبم علائم دیگه ایی مثل خارش و یا سوزش ادرار هم دارید؟

   پاسخ
 120. Sbt - می 6, 2021 در 6:13 ب.ظ

  سلام ببخشید من دختری ۱۳ساله هستم فک میکنن یک ساله که پریود میشم و دارم میرم تو۱۴ دو سه روز قبل پریودم همیشه ترشح دارم و خیلی آزاردهنده هست بو هم ندارد اما خیلی من رو اذیت میکنه و اینکه دو ماه هست با فاصله خیلی کمی پریود میشم هر دفعه معمولی ۵ تا حداکثر ۷ روز جلو می افتاد اما دفعه پیش حس میکنم زیاد دوچرخه سواری کردم و ۲۰ روز یا ۱۵ روز زودتر شدم الانم اگر الان که ترشح سفید رنگ و ابکی دارم احتمالا فردا یا پس فردا بشم چیکار کنم که منظم بشه خیلی اذیت میکنه تا بخام تکون بخورم پریود میشم ممنون میشم راهنمایی کنین

  با تشکر

  پاسخ
  • fccclinic - می 9, 2021 در 11:47 ق.ظ

   سلام دختر عزیزم در چند سال اول شروع قاعدگی امکان داره مقداری پریود ها نامظنم باشه مقداری طبیعی هستش اگر روند نامنظمی ادامه پیدا کرد بهتره به پزشک هم مراجعه کنید. ترشحات سفید و آبکی طبیعی هستش و نگران آنها نباشید

   پاسخ
 121. Bahar - می 7, 2021 در 2:04 ق.ظ

  سلام.وقتتون بخیر.حدودا ۲ روزه ک دچار خارش و سوزش واژن همراه با ترشحات سفید نسبتا غلیظ شدم.ولی ترشحاتم اصلا بویی ندارم.میخواسم بدونم ایا عفونت قارچی گرفتم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین❤

  پاسخ
  • fccclinic - می 7, 2021 در 8:29 ب.ظ

   بله احتمال داره دچار عفونت شده باشید اگر خارش و سوزش ادامه دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 122. مهسا - می 7, 2021 در 3:29 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  من ۱۵ سالمه، و ترشحات سفیدو چسبناک دارم میشه گف هر روز و حتی گاهی موقع هاام به صورت پنیری هستش ، الان یه مدته حس میکنم دهانه ی واژنم ورم کرده و یه مدته که موقعه ی دفع ادرار یکم طول میکشه تا ادرارم خارج بشه نمیدونم متوجه میشید یا نه ولی ادرار برام سخت شده و یه نکته ای هم هست که من سوزش هایی دارم توی قسمته داخلی که نمیدونم بهش چی میگن ولی فک کنم همونجا که پرده بکارت هستش و خیلی ترسیدم ولی به شدت از معاینه میترسم، نمیدونم چیکار کنم واقعا هرکاریم میکنم باز نمیتونم برم پیش دکتر خیلی خجالت میکشم میتونید بگید مشکل من چیه؟ 😢

  پاسخ
  • fccclinic - می 9, 2021 در 11:49 ق.ظ

   سلام دوست عزیزم احتمال داره شما دچار عفونت ادراری شده باشین . حتما به پزشک مراجعه کنید و اینکه خجالت هم نکشید علائمتون رو هم کامل بیان کنید شاید نیازی به معاینه نباشه و آزمایش لازم باشه . در صورتی که باز هم براتون مراجعه میسر نیست از مشاوره های آنلاین کمک بگیرید

   پاسخ
 123. رها - می 7, 2021 در 10:34 ق.ظ

  سلام دختری ۱۶ ساله هستم
  خودارضایی میکنم و وقتی ارضا میشم مایع سفید غلیظی میاد ایا طبیعیه

  پاسخ
  • fccclinic - می 7, 2021 در 8:32 ب.ظ

   بله

   پاسخ
 124. رومینا - می 7, 2021 در 5:08 ب.ظ

  سلام خانم دکتر
  ۲۲ سالمه و ۳ هفته پیش اولین رابطه ی جنسیم و شروع کردم و بعدش دچار سوزش ادرار و خارش شدم و رفتم دکتر برام ژل واژینال مترونیدازول و پماد موضعی کلوتریمازول گذاشتن ۵ روز استفاده کردم و خارش و سوزشم از بین رفت ولی بعدش ترشحاتم پنیری شکل شدن گوله گوله های تقریبا بزرگ اندازه عدس. و بهم گفتن عفونت قارچی گرفتم و دوباره بلافاصله بعد از ۵ روز مصرف ژل واژینال مترونیدازول از کرم واژینال کلوتریمازول استفاده کردم و الان دو روزه شروع کردم به استفاده و هنوز ترشح پنیری دارم ولی گوله های تقریبا یکم قهوه ای رنگ ، میشه راهنمایی کنید ک خطرناکه باید به پزشک مراجعه کنم دوباره یا طبیعیه و باید تا ۷ روز استفاده کنم کرم و درست میشه، این تغییر رنگ یکم استرس داده بهم،و اینکه بعد استفاده از این پماد رنگ ادرارمم یکم تیره شده و یکم سوزش ادرار هم دارم ولی خارش ندارم دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • fccclinic - می 9, 2021 در 11:54 ق.ظ

   در بعضی موارد مصرف یک سری از داروها باعث تغییر رنگ ترشحات میشه . چون هنوز علائم دارید بهتره مصرف رو تا زمانی که پزشکتون گفته ادامه بدید. اگر عفونت درمان نشد دوباره به پزشک مراجعه کنید. حتما مقاربت های جنسی با کاندوم داشته باشید

   پاسخ
 125. فاطمه - می 8, 2021 در 2:04 ب.ظ

  سلام من دختر۱۸ساله و مجرد هستم و مدت کمی هست که ترش زرد رنگ بدونه بو دارم و خیییلی کم میشه که قهوه ای هم بشه(تاکید میکنم خیلی کم) مشکل چی هست؟
  ایا این ترشح رو میشه خون استحاضه گرفت؟
  میشه جوابمو به ایمیلم ارسال کنید ممنون❤️

  پاسخ
  • fccclinic - می 9, 2021 در 11:58 ق.ظ

   اگر چند روز بعد از اتمام خونریزی ترشحات قهوه ایی رنگ دارید طبیعی هستش

   پاسخ
 126. ساغر - می 10, 2021 در 5:15 ب.ظ

  سلام خانم دکتر ببخشید من ۱۳ سالمه میخوام بدونم در واژنم ترشحات سفید رنگ دارم و به لباس زیرم کمی میچسبه این عوارضی نداره و حالت چسبنده داره هیچ بویی نداره و بعد مدتی کمی زرد رنگ میشه روی لباس زیرم

  پاسخ
  • fccclinic - می 11, 2021 در 8:44 ق.ظ

   سلام ترشحات شما طبیعی است

   پاسخ
 127. مهسا - می 10, 2021 در 8:18 ب.ظ

  سلام من ۳۱ سالمه واز زمان زایمان طبیعی من دو سال و نیم میگذره از همون موقع هر روز به طور مداوم ترشحات کشدار بدون هیچ بویی دارم و خیلی اذیتم میکنه شش ماه بعد زایمان به پزشک مراجعه کردم گفت طبیعیه مهم نیست به تازگی برای پاپ اسمیر رفتم و متوجه زخم دهانه رحم شدند و دو دوره داروی مترونیدازول و کلوتریمازول و شیاف مترونیدازول دادن که زخم بهبود پیدا نکرد و گفتن نیاز نیست دیگه کاری انجام بدی چون اذیتت نمیکنه و سوزش و خارش نداری اما این ترشحات همیشگی منو کلافه کرده خیلی زیاده مثل کش هر چی میکشی بازم میاد نمیدونم دیگه باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
 128. Nfsi - می 11, 2021 در 1:22 ق.ظ

  سلام خانم دکتر من۲۲سالمه کلا همیشه اون ترشحات سفیدرنگ رو دارم ولی ی مدته ک ترشحاتم سبز رنگ شدن اما دردو سوزش ندارم میخاستم ببینم طبیعی هستش؟!البته ی مدت خارش داشتم ک قرص و پماد مصرف کردم خوب شد.

  پاسخ

پاسخ

سه + 2 =