شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

عمل واژینوپلاستی چیست ؟

عمل واژن و واژینوپلاستی

به احتمال زیاد قبل از اینکه این مطلب را خوانده باشید، مطالب زیادی را درباره جراحی های زیبایی واژن مطالعه کرده اید  و هزاران بار گوگل را زیر و رو کرده اید تا راه مناسب و مطمئن با بهترین پزشک را پیدا کنید. عمل زیبایی واژن ، چقدر این روز ها فضای ذهنی شما را به خودش اختصاص داده است؟ آیا به نظر خودتان کیس انجام عمل واژن هستید ؟ آیا تا به حال دغدغه تغییر ظاهر واژن خود را داشته اید؟ یا حتی به خاطر زایمانن طبیعی و یا  بیماری های عفونی مجبور به استفاده از روش های جدید شده اید؟ اصلا چقدر درباره این عمل اطلاعات دارید؟

در این سایت درباره روش های تنگ کردن واژن با نخ یا با لیزر و یا لابیلاپلاستی مفصل صحبت کرده ایم. اما در این مطلب قصد داریم به معنای واژینوپلاستی و اینکه اصولا این عمل چیست و تفاوت آن با پرینو پلاستی_ که اغلب بانوان فرق این دو را نمی دانند_ بررسی کنیم:

اگر می خواهید از این سردرگمی خارج شوید به شما پیشنهاد می کنیم مطلب پیش رو را مطالعه کنید:

تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعیواژینوپلاستی چیست ؟

وقتی از واژینوپلاستی صحبت می شود، منظور شل شدگی دیواره واژن و افتادگی عضلات آن است. بانوانی که علت گشادی واژن شان به علت افتادگی عضلات است باید از روش های درمانی با اسم واژینوپلاستی استفاده کنند. در این روش دو جراحی می توان انجام داد:

1) واژینوپلاستی با جراحی

2) واژینو پلاستی بدون جراحی ،مثل تنگ کردن واژن با لیزر و یا نخ

پرینوپلاستی

پرینه به ناحیه ای گفته می شود که میان اندام تناسلی و مقعد قرار دارد. به این ناحیه میان دو راه هم گفته می شود. پارگی این قسمت می تواند به علل گوناگونی رخ داده و موجب کاهش لذت جنسی نیز شود.  تجربه مراجعین برای جراحی پرینوپلاستی نشان داده که  بیشتر پارگی پرینه در بانوان به علت زایمان های طبیعی بوده است.

بایدد توجه داشته باشید که پرینوپلاستی روشی برای تنگ کردن دهانه واژن است و تا عمق 2 تا 3 متری در واژن نفوذ کرده و بیشتر از آن نمی باشد که فرق آن با روش واژینوپلاستی در همین نکته است. در پرینوپلاستی پزشک فقط گشادی دهانه واژن را برطرف کرده و باعث تنگ شدن و کوچک تر شدن دهانه واژن می شود.

جراحی پرینوپلاستی چه عوارضی خواهد داشت؟

همانطور که می دانید در تمامی جراحی ها خطرات و عوارضی وجود  خواهد داشت، ولی اگر جراحی با پزشک جراح زیبایی زنان و با تجربه صورت گیرد مشکلاتی به وجود نخواهد آورد. البته توجه به این نکته ضروری است که اگر مسائل بهداشتی بعد از جراحی توسط بیمار رعایت نشود، ممکن است باعث عفونت و یا حتی خونریزی شدید شود که در این صورت نیز امکان برطرف کردن عوارض آن ها وجود دارد.

عکس واژن بعد از واژینوپلاستی

آیا می توان همراه با پرینوپلاستی جراحی دیگری را نیز انجام داد؟

همانطور که اشاره شد پرینوپلاستی در جهت تنگی دهانه واژن انجام می شود و انتظار افراد را برای تنگی داخل واژن برطرف نخواهد کرد ، لذا برای برطرف کردن تنگی عمق واژن و برطرف شدن شلی عضلات واژن  باید از جراحی واژینوپلاستی استفاده کرد البته می توان همراه با پرینوپلاستی از لابیاپلاستی جهت ترمیم لابیا نیز بهره برد.

بیشتر بخوانید : لابیاپلاستی چیست ؟

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

سه × چهار =