شماره های تماس (021) 22 17 90 70 - 22 17 50 70
(0912) 089 74 25
ساعات کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب          تهران، ولنجك ، خیابان اصلی ولنجک
نبش خیابان 18 ، ساختمان خليج فارس ، واحد 208

جراحی لابیاپلاستی با جدیدترین تکنیک ها و کمترین عوارض

در این نظرجنسی شرکت کنید : )

View Results

Loading ... Loading ...

لابیاپلاستی

در مطلبی که توسط دکتر میترا بهمن پور گردآوری و ذکر شده است می خواهیم در خصوص موارد مختلف لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن صحبت کنیم . به شما پیشنهاد می شود در رابطه با جراحی لابیاپلاستی اطلاعات کامل را کسب کنید و سپس در صورت اینکه تصمیم به انجام این عمل گرفتید در رابطه با هزینه لابیاپلاستی و … سوالات خود را در شبکه های اجتماعی و یا سایت از دکتر میترا بهمن پور بپرسید.

لابیاپلاستی چیست ؟

در صورتی که بانوان تمایل به تغییر لبه های اطراف لابیاها و همچنین شکل و اندازه آن دارند ، به آنها توصیه می شود که جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند . هدف از جراحی لابیاپلاستی برقراری تقارن بین لبه ها ، برطرف کردن بزرگی لابیاها و همچنین رفع ایرادات کلی و  ظاهری واژن می باشد .

عکس لابیای مینور و ماژور

عکس لابیای مینور و ماژور

 

افراد مناسب لابیاپلاستی

 • بانوان جوان و میانسالی که از سلامت نسبی برخوردار هستند و از ظاهر لابیای خود شاکی هستند و رضایت ندارند کاندیدای مناسبی هستند و اصولا برای جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی خود بیمار باید نیازمند و یا تقاضای جراحی را داشته باشد .
 • شخص باید حتما به سن بلوغ رسیده باشد ، پس از سن بلوغ می توان لابیاپلاستی را انجام داد ، زیرا رشد نهایی باید در شخص صورت گرفته باشد تا بتوان این جراحی ها را در آنها انجام داد تا تغییرات لازم را بتوان برای وی ایجاد کرد.
 • افرادی که بیماری نقص ایمنی دارند و یا به هر دلیلی داروهایی مصرف می کنند که باید بررسی شوند ، در صورت تایید جراح می توانند عمل را انجام دهند
 • در اشخاصی که آسپرین مصرف می کنند ، باید از یک هفته قبل مصرف این دارو در آنها قطع گردد ، زیرا اثر این دارو بر پلاکت ها تا ۷ روز باقی می ماند .
 • داروهای که انعقاد خون را دچار مشکل می کنند ، باید در زمان خاصی که جراح تعیین می کند مصرف آنها قطع گردد ، برخی از آنها باید از ۷۲ ساعت قبل از عمل و برخی دیگر از آنها از یک روز قبل از جراحی لابیاپلاستی باید قطع گردند.
 • ویتامین E و یکسری مواد گیاهی قبل از لابیاپلاستی باید قطع گردند ، زیرا همگی این موارد سبب اختلال در انعقاد خون می شوند .
 • داروهایی مانند کورتن که بیماران بنا به دلایلی مانند روماتیسم ، ناراحتی های پوستی و یا هر بیماری  دیگری مصرف می کنند، باید تا حد ممکن مصرف داروها کاهش یابد ، ارجح جراح این است که این داروها قطع گردد و داروهای جایگزین به جای آنها استفاده شود .
 • فشار خون و بیماری های کلیوی از دیگر مواردی است که حتما قبل از جراحی لابیاپلاستی باید بررسی شود و آن را با جراح خود مطرح کند.

 برش دادن لابیامینورها در جراحی

در ادامه هم باید بگیم که بسته به نوع و اندازه لابیای شما بهترین دکتر لابیاپلاستی روشی را انتخاب می کند . به صورتی که برش ها و بخیه ها مناسب با نوع لابیامینور و تغییراتی که قرار است صورت بگیرد ، زده می شود. به همین دلیل  روند ترمیم جای بخیه ها در هر فردی متفاوت خواهد بود

بیشتر بدانید : چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی بخیه ها میوفته ؟

تکنیک Trim

لابیا مینور بریده شده و دو لبه آن بخیه زده می-شود.

بخیه های لابیاپلاستی بعد از روش trim

بخیه های لابیاپلاستی بعد از روش trim

لابیاپلاستی با تکنیک trim

لابیاپلاستی با تکنیک trim

تکنیک Wedge

برش V شکل در لابیا مینور زده می شود و بیشترین مقدار بافتی که برداشته می شود مربوط به بافت های مرکزی است و نسبت به روش Trim مقدار کمتری از لابیا مینور برداشته می شود.

بخیه های لابیاپلاستی در روش wedge

بخیه های لابیاپلاستی در روش wedge

لابیاپلاستی با تکنیک wedge

لابیاپلاستی با تکنیک wedge

تکنیک De-Epithelization

توسط جراحان ماهر انجام شده و تنها قسمت چین و چروک لابیا مینور، به صورت eye-shaped برداشته می شود و مابقی قسمت ها بخیه زده می شوند.

لابیاپلاستی با تکنیک De-epithelialization

لابیاپلاستی با تکنیک De-epithelialization

بخیه های لابیاپلاستی در روش De-epithilialization

بخیه های لابیاپلاستی در روش De-epithilialization

Z و W پلاستی

در مواردی که لابیا خیلی بزرگ باشد و برای انجام عمل زیبایی واژن نیاز باشد تا پوشش کلیتوریس مقداری از بافت پرینه برداشته شود، از این دو روش کمک می گیرند که قسمت های برداشته شده به ترتیب شبیه به حرف Z و W خواهند بود.

بخیه های لابیاپلاستی با z-plasty روش

بخیه های لابیاپلاستی با z-plasty روش

بخیه های لابیاپلاستی با تکنیک z plasty

بخیه های لابیاپلاستی با تکنیک z plasty

چرا تقاضای جراحی زیبایی واژن به خصوص لابیاپلاستی روز به روز بیشتر می شود ؟

دکتر میترا بهمن پور بیان می کنند که در گذشته بانوان در رابطه با مشکلات آلت تناسلی خود چیزی نمی گفتند و یا حتی آنها را احساس نمی کردند، برخی از بانوان احساس می کردند که دستگاه تناسلی آنها به دلایل مختلف نیاز به تغییر دارد ، اما از بیان این موضوع اجتناب می کردند .

اگر بخواهیم جراحی زیبایی واژن را به طور کامل تقسیم بندی کنیم ، تشکیل شده از مونس پلاستی ، تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی، عمل زیبایی کلیتوریس که هر کدام این ها  به شکل تک تک انجام شود یا مجموعا با همدیگر انجام می شود،
جراحی زیبایی واژن با جراحی های  درمانی کاملا متفاوت می باشد ، که بهتر است افراد مراجعه کننده  برای انجام این جراحی ها  یک سری اطلاعات پایه را داشته باشد .

برخی از جراحی ها ، جراحی ماژول هستند ، در واقع این جراحی ها میزان خونریزی بیمار و هم میزان خطر و ریسک در بیمار زیاد است ، برخی دیگر از جراحی ها مینور هستند به این دلیل به آنها جراحی مینور می گویند که خونریزی کمتر است ، آمبولی در آنها وجود ندارد و جراحی در مدت زمان کم و بدون بیهوشی انجام می گیرد که خوشبختانه جراحی های زیبایی زنان در واقع جراحی مینور حساب می شوند  و به دلیل کم دردسر و کم خطر بودن عمل، افراد تمایل بیشتری پیدا کرده اند

بهترین زمان عمل لابیاپلاستی ( پریود و لابیاپلاستی ) چه زمانی است؟

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی با لیزر و یا جراحی معمولی به دلیل اینکه ما می خواهیم لابیاها و ناحیه واژن مرطوب نباشد ، پس از اتمام روزهای  سیکل قاعدگی است ، زیرا روزهای اول ترمیم زخم برای جراح بسیار مهم می باشد ،همچنین در هفته های آخر پریود در بانوان هورمون پروژسترون افزایش پیدا می کند و ورم جزیی در اندام های جنسی بانوان رخ می دهد به خودی خود بعد از عمل لابیا پلاستی  تورم رخ می دهد و چه بهتر که این هم زمانی رخ ندهد.

بهترین زمان انجام جراحی لابیاپلاستی بعد از پریود است

 

و  نکته دیگر اینکه سندرم پیش از قاعدگی را بسیاری از بانوان و دختران دارند ، در این اشخاص تنش و استرس و ناراحتی افزایش می یابد ، جراحی زیبایی هم به نوعی خودش یک نوع استرس را برای شخص ایجاد می کند ، در نتیجه اگر پیش از زمان قاعدگی این جراحی صورت بپذیرد در این اشخاص ، استرس و تنش قاعدگی با استرس جراحی همزمان می شود و سبب بهم ریختگی شخص می شود .
مراجعه بعد از پریود یک نکته مثبت دیگری دارد که بیانگراین امر است که شخصی که عمل زیبایی لابیا انجام می دهد باردار نیست ، در هفته های اول بارداری ممکن است ، استرس مادر سبب تاثیر بر جنین شود .

آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی

طبق آخرین کتاب های جراحی زنان ، برای خانم های زیر ۴۰ سال هیچ آزمایشی جز آزمایش CBC که برای تعیین هموگلوبین یا تعیین کننده تالاسمی مینور است ، نیاز نیست. بیماری که می خواهد جراحی زیبایی واژن مانند عمل لابیا را انجام دهد باید هموگلوبین آن بالاتر از ۱۰ باشد ، بیمارانی هستند که مرتب سوال می کنند که دچار کم خونی هستند و آیا این آزمایش را می توانند انجام دهند یا خیر طبق کتاب های جراحی دنیا هموگلوبین بالاتر از ۱۰ کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی واژن است ، اما اگر هموگلوبین کمتر از ۱۰ باشد ، شخص نمی تواند جراحی زیبایی واژن را انجام دهد ، تست انعقادی بیمار هم باید نرمال باشد .
بانوان باید از نظر دیابت و مشکلات کلیوی و برخی دیگر از هورمون ها بررسی شوند ، در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند .
در صورتی که بانوان سن کمتر از ۴۰ سال را داشته باشند و خودشان دیابت را گزارش نکنند ، نیازی به انجام تست دیابت نمی باشد .
اگر شخص سابقه بیماری تیروئید داشته باشد ، باید یکبار دیگر قبل از جراحی این تست را انجام دهد ، به همین دلیل ویزیت اولیه قبل از جراحی زیبایی واژن بسیار مهم می باشد ، در این ویزیت اولیه کاملا باید وقت گذاشته شود ، سوالاتی که جراح می پرسد و پاسخ های را که بیمار به این سوالات می دهد بسیار مهم است ، با توجه به این سوالات است که جراح تعیین می کند که نیاز به انجام آزمایشات دیگری هست یا نه.

دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که انجام این آزمایشات برای هر شخص متفاوت است ، به عنوان مثال خانمی که می گوید دچار عفونت مکرر در طول سال است  ، جراح برای این شخص حتما باید یکسری تست متفاوت را انجام دهد ، سپس به انجام تست لابیاپلاستی یا سایر جراحی زیبایی واژن بپردازد با کمک این تست ها است که می تواند تشخیص دهد که علت های عفونت چی بوده است و آیا این عفونت ها بر جراحی تاثیر گذار است یا خیر!

بررسی از نظر قلب و عروق

اگر بیمار سابقه ای از بیماری های قلبی و یا عروقی ، یا نارسای های از نظر تنفسی ، مشکلات تنفسی و آسم دارد باید تست های مخصوص خود را انجام دهد ، البته اگر شخص زیر ۴۰ سال باشد و هیچ یک از این مشکلات را بیان نکنند نیاز به انجام تست خاصی نمی باشد ، اما اگر شخص بالای ۴۰ سال دارد و در زمان جراحی نیاز است که بیهوش شود حتما باید یک نوار قلب را انجام دهد و یک مشاور قلب را انجام دهد .

شیو کردن آلت تناسلی قبل از لابیاپلاستی

 • قبل از جراحی باید شخص رعایت بهداشت را انجام دهد
 • استحمام قبل از لابیاپلاستی الزامی است
 • شیو کردن قبل از جراحی زیبایی واژن

شیو کردن آلت تناسلی قبل از جراحی لابیاپلاستی

در گذشته جراح زیبایی زنان ، ناحیه واژن را شیو می کرد ، زیرا این دیدگاه وجود داشت که به جراحی کمک می کند ، امروزه ثابت شده است که نباید ناحیه واژن شب قبل از جراحی شیو شود ، علت آن هم این است که تیپی که کشیده می شود ، یکسری باکتری های مفید پوست که در همه جای بدن وجود دارد ، در ناحیه دستگاه تناسلی پخش می شود و زمانی که عمل زیبایی واژن انجام می شود ، باکتریها به آن ناحیه ورود می کنند و احتمال عفونت پس از لابیاپلاستی در شخص بالا می رود به همین دلیل است که شیو کردن یک روز قبل از جراحی زیبایی واژن توصیه نمی شود .

حمام کردن روز جراحی لابیاپلاستی

به بیمار توصیه می شود که حتما روز جراحی استحمام نماید زیرا شست و شو با یک شامپو یا شوینده باعث می شود که تعداد کلونیکتون های روی پوست کم شود .
در روز جراحی ، جراح زیبایی زنان آلت تناسلی را با یکسری مواد خاص تمیز می نماید تا عفونت پس از جراحی بروز نکند در نتیجه شیو کردن دستگاه تناسلی روز قبل از عمل نه تنها کمکی نمی کند بلکه سبب افزایش احتمال عفونت پس از جراحی خواهد شد .
اگر شیوی نیاز باشد به دلیل اینکه جلوی دید جراح را گرفته باشد ، جراح در اتاق عمل خودش انجام می دهد .

آنتی بیوتیک های قبل از جراحی زیبایی واژن

در گذشته بهترین دکتر لابیاپلاستی و یا اساتید جراحی زیبایی واژن توصیه می کردند که از آنتی بیوتیک های مختلفی قبل از جراحی استفاده شود ، اما امروزه این کار توصیه نمی شود بلکه استفاده از یک آنتی بیوتیک تک دوز قبل از لابیاپلاستی یا هر جراحی زیبایی دستگاه تناسلی کافی است .
این آنتی بیوتیک بر اساس وسعت ناحیه تناسلی و نوع جراحی که انجام می شود ، جراح انتخاب می کند که بیمار چه داروی را مصرف نماید .

جراحی لابیاپلاستی و بارداری

جراحی های زیبایی هیچ گونه منافاتی با زایمان و باروری ندارد ، جراحی زیبایی واژن و یا لابیاپلاستی هیچ گونه اثراتی بر روی تخمدان و لوله ها ندارد ولی ترجیحا بسیاری از بانوان تمایل دارند که همزمان با زایمان و سزارین این جراحی صورت بگیرد ، متاسفانه بسیاری از متخصصان زنان این کار را انجام می دهند ، اما دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان این کار را توصیه نمی کنند زیرا بافت های واژن در دوران بارداری مانند سایر اجزای بدن متورم است ، لابیاها نیز متورم هستند که با انجام لابیاپلاستی و یا جراحی زیبایی واژن خونریزی شخص بسیار می باشد و ممکن است شخص با هماتوم روبرو شود که قابل کنترل نباشد .

“زایمان طبیعی و یا عمل سزارین را به طور همزمان با جراحی های زیبایی واژن انجام ندهید”

حداقل ۶ هفته طول می کشد تا رحم واژن ، لابیاها و پوست ناحیه لابیاها به حالت نرمال بازگردد ، بنابراین دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان توصیه می کند که حداقل شش هفته پس از زایمان و یا سزارین به انجام لابیاپلاستی و یا هر یک از جراحی های زیبایی واژن بپردازید .

“برای انجام جراحی لابیاپلاستی  و دیگر جراحی های زیبایی واژن به صورت همزمان مانعی وجود ندارد”

همزمان با لابیاپلاستی چه جراحی های را می توان انجام داد ؟

همانطور که گفته شد به دلیل اینکه لابیاپلاستی یک جراحی مینور و کم خطر است میتوان کلیه جراحی های زیبایی که در بخش دستگاه تناسلی انجام می شود  را به صورت همزمان با هم انجام داد که عبارتند از واژینوپلاستی ، تزریق چربی به واژن ، تنگ کردن واژن ، سفید کردن واژن و…

تعداد جلسات لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در یک جلسه انجام می شود ، ولی جراحی بافت نرم را اگر جراح ، جراحی نموده باشد ، تعداد جلسات بسته به پاسخ بدن به عمل دارد ، برای مثال در جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی ، مدت زمان بهبودی و کاهش تورم بینی طولانی تر است ، علت این امر هم دستکاری بیشتر بافت نرم بینی است ، در عمل زیبایی لابیاها هم بدین شکل است ، اگر بافت نرم جراحی گردد پاسخ بدن هر شخص به بهبودی متفاوت است ، کلا عمل زیبایی لابیاها یک جلسه است ولی به دلیل عروق و غدد لنفاوی متعدد که در واژن زیاد است ، نتایج جراحی در هر شخص ممکن است با شخص دیگری بسیار متفاوت باشد و در برخی از اشخاص ممکن است جراحی ترمیمی لابیاها نیاز باشد که انجام شود .
بیشترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی به دلیل این است که جراح لابیاپلاستی به یکباره کل لابیاها را خارج کرده است ، که این امر باعث می شود به جای اینکه بیمار جراحی زیبایی لابیا را انجام داده باشد ، گویا ختنه شده است .

شایع ترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

بیشتر اشخاص این سوال را می کنند که شایع ترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی چیست ؟ دکتر بهمن پور جراح زیبایی واژن بیان می کنند که جراح به یکباره کل لابیاها را برداشته است در نتیجه به بافت لابیا به طور کلی  آسیب وارد شده است و یا دیگر وجود ندارد به همین دلیل شخص برای بازیابی و ترمیم این بخش جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را انجام می دهد .

مدت زمان انجام جراحی لبیاپلاستی

برای زمان عمل لابیاپلاستی باید  گفت که زمان نرمال و روتین آن یک الی دو ساعت است ، اگر بی حسی موضعی و لوکال استفاده شود ، این کار زمان می برد ، هر چه بافت ناحیه واژن بیشتر باشد ، مدت زمان جراحی لابیاپلاستی بیشتر خواهد بود .
گاهی به دلیل نژادهای آسیایی و به دلیل ضخامت خیلی زیاد واژن نیاز به خونگیری و تایم بیشتر برای زمان عمل لابیاپلاستی است .
زمان لابیاپلاستی بسته به سایز لابیا و بافت لابیاها متفاوت است ، حداقل زمان لازم یک ساعت است ، روش جراحی ازدیگر فاکتورهای تاثیر گذار در زمان جراحی است ، زیرا برای عمل لابیاپلاستی روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام زمان خاص خود را نیاز دارد .

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

داروهای پس از لابیاپلاستی

داروهای پس از لابیاپلاستی مانند سایر جراحی ها از آنتی بیوتیک تک دوز برای پیشگیری از عفونت نیاز است ، در تمام دنیا پس از لابیاپلاستی برای پیشگیری از عفونت لابیاپلاستی از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنند ، دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که برای هر شخص بسته به وضعیت بدنی و نوع جراحی داروهای پس از لابیاپلاستی متفاوت است .

مصرف داروها و کاهش تورم بعد از لابیاپلاستی

جراح مصرف داروهای ضد التهاب را  برای بیمار تجویز می کند ، متاسفانه  بیماران گاها به دلیل اینکه درد ندارند این داروها را ادامه نمی دهند ، زیرا این دیدگاه را دارند که این داروها مسکن است ،درست است که این داروها در وهله اول برای تسکین درد هستند اما این داروها برای ضدالتهاب کاربرد دارند و تاثیر زیادی در کاهش ورم بیمار پس از لابیاپلاستی را دارند با مصرف داروها از عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کنید .
به دلیل اینکه واژن بافت نرم است ، حتما باید داروهای ضد التهابی مصرف گردد تا ورم ناحیه از بین برود .
سایر داروهای که جراح زیبایی واژن تجویز می کند به ترمیم زخم کمک می کنند ، این داروها شامل انواع ویتامین ها و انواع آنتی اکسیدان ها که نقش بسیار مهمی در ترمیم زخم دارند .
بهتر است بدانید که ترمیم زخم در بیست و یک روز اول بسیار مهم هستند ، بنابراین یکسری داروها را پزشک برای بیمار تجویز ی کند که در بدن شخص کمبود آنها وجود نداشته باشد و به ترمیم کمک شایانی بکند .
شخص در چند روز اول پس از جراحی لابیاپلاستی نباید سرپا باشد تا ورم ناحیه کاهش یابد .
از مصرف نمک ، سدیم و املاح زیاد باید خودداری شود ، زیرا جذب آب را بیشتر می کنند ، در نتیجه ورم بیمار بیشتر می شود .

شست و شوی آلت تناسلی پس از لابیاپلاستی

شست و شوی پس از لابیاپلاستی یکی از موارد مهمی است که حتما توسط جراح زیبایی واژن باید به بیمار آموزش داده شود ، زیرا ترشحات واژن ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی شود که با آموزش شست و شوی پس از لابیاپلاستی می توان از بروز عفونت پس از لابیاپلاستی  پیشگیری کرد ، زیرا واژن بالقوه حالت نرم دار دارد و از نور به دور است ، ترمیم زخم در آنها طولانی تر خواهد بود .
خشک نگه داشتن واژن در روزهای اول پس از لابیاپلاستی بسیار الزامی است ، در زمان استحمام و رفتن به دستشویی باید حتما واژن را خشک نمایند .
پس از لابیاپلاستی ترشحات واژن در چند روز اول زیاد است ، در این مواقع پس از شست و شوی واژن باید به شکل کامل خشک کردن صورت بپذیرد .

استحمام پس از لابیاپلاستی

در مطب دکتر بهمن پور جراحی در شرایط کاملا استریل صورت می گیرد ، در ۲۴ ساعت اول بیمار نیازی به استحمام ندارد ، اگر بیمار روز جراحی استحمام را انجام داده باشد و پوست به دلیل اینکه پاکیزه است و در زمان جراحی پزشک استریل ناحیه را انجام می دهد در نتیجه در ۲۴ ساعت اول نیازی به استحمام نمی باشد .
دکتر بهمن پور جراح لابیاپلاستی بیان می کنند که در ۷۲ ساعت اول شخص نیازی به استحمام ندارد ، بسیاری از بیماران دکتر میترا بهمن پورمی گویند که اگر ادرار در آن ناحیه ریخته شد ، باید چه کاری انجام دهند که ایشان بیان می کنند که ادرار یک مایع استریل بدن است ، بنابراین نباید نگران باشند ، اشخاص در مواقعی باید نگران باشند که عفونت ادراری دارند، باید سریعا ناحیه را شست و شو دهند زیرا ادرار آنها عفونی است .
اما به دلیل بو ، رنگ و عاداتی که اشخاص دارند ، در صورت ریختن ادرار در ناحیه شست و شو باید با ملایمت انجام شود و بلافاصله خشک شدن ناحیه انجام گیرد .

رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی

یک شکل دقیق و مکتوب در خصوص رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی وجود ندارد ، توصیه دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان در خصوص مقاربت جنسی پس از لابیاپلاستی حداقل ۴ تا ۶ هفته پس از لابیاپلاستی است ، زیرا در این مدت بخش قابل توجهی ترمیم لابیاها صورت می گیرد .

” ۴ تا ۶ هفته بعد از لابیاپلاستی ، رابطه جنسی صورت بگیرد” 

روند ترمیم بین ۳ الی ۶ هفته پس از لابیاپلاستی زمان بر است، در برخی از اشخاص پاسخ بدن به زخم بسیار سریع است و بهبودی پس از لابیاپلاستی سریع رخ می دهد ، این در حالی است که در سایر اشخاص ترمیم زخم نیاز به مدت زمان بیشتری دارد . بنابراین در برخی از اشخاص ترمیم از یک ماه تا حداکثر دو ماه به طول می انجامد .
در برخی از اشخاص دیگر ممکن است نیاز به بخیه زدن مجدد باشد که این مدت بیشتر هم خواهد شد ، در حالت نرمال برای هر شخص نیاز به سه الی شش هفته زمان است و پس از آن اشخاص می توانند مقاربت جنسی را انجام دهند .

بارداری و لابیاپلاستی

باردار شدن نیاز به تخمدان های سالم، لوله های سالم و رحم و یا حفره آندومتر سالم دارد که در واقع فولیکولی از تخمدان جدا شده و از لوله ها عبور می کند و به حفره رحم می رسد و در آن جا سلول های رویان در آن جایگزین می شود و جفت تشکیل می شود. در ادامه مابقی زمان حاملگی در درون حفره رحم سپری می شود. پس بنابراین بارداری ربطی به لابیا ها  ندارد.

پس از رحم در واقع دهانه رحم یا سرویکس را داریم که پس از آن واژن و بعد از آن لابیاها وجود دارد. لابیا ها در واقع اعضای ژنیتال خارجی هستند که تاثیر زیادی روی باردار شدن ندارد. یعنی سایز این لابیا ها تاثیری بر روی بارداری ندارد. همچنین نوع زایمانی که بعد از لابیاپلاستی انجام می شود تاثیری بر لابیا ندارد ، خیلی از افراد بر این باورند که باید حتما بعد از لابیاپلاستی، زایمان سزارین انجام شود. چنین الزامی وجود ندارد.

 خوشبختانه لابیا ها جزو واژن حساب نشده و خارج از واژن قرار دارند و جراحی که بر روی لابیا ها انجام می شود، این چنین عوارضی را به دلیل انجام زایمان طبیعی به همراه نخواهد داشت. و دارای الاستیسی  مناسب بعد از جراحی هستند و بنابراین هیچ الزامی به این نیست که فردی که لابیاپلاستی انجام داده است، حتما لازم باشد تا بعد از انجام لابیاپلاستی، زایمان سزارین انجام دهد و اندیکاسیون آن که فرد زایمان سزارین شود، به این جراحی بستگی ندارد بلکه به شرایط مادر و جنین دارد.

فواید جراحی لابیاپلاستی

در وهله اول این جراحی، جزو جراحی های زیبایی است .در واقع فردی که از بادی ایمج و یا همان تصویر بدنی خود راضی نیست و به بیماری خاصی مبتلا نیست و دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برقراری ارتباط با افراد مشکل دارند لابیاپلاستی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مشکل فقط مختص ناحیه ژنیتال نیست و ممکن است صورت، بینی و یا فرم بدنشان نیز این حس را به فرد القا نماید. این افراد بعد از این گونه جراحی ها دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند.

 همچنین انجام جراحی برای افرادی که دارای لابیا ها بزرگی هستند و می خواهند لباس های تنگ و یا خاص بپوشند می توانند به راحتی و با انجام لابیاپلاستی نیز به این هدف خود دست پیدا کنند.

سایز لابیا ها

در صورتی که سایز لابیا ها به طور متوسط ۴ سانتی متر از حالت عادی بزرگتر باشد و حتی فرد با این عارضه هیچ مشکلی نداشته باشد، کاندید جراحی لابیاپلاستی می باشد.  به طور مثال افرادی که اسب سواری می کند، دوچرخه سواری انجام می دهد و یا فیتنس انجام می دهند، ممکن است سایز لابیا ها تحت تاثیر قرار بگیرد و نیاز باشد تا جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند.

جراحی لبیوپلاستی- labioplasty

جراحی لبیوپلاستی- labioplasty

سوالات متداول لابیاپلاستی

 • عمل لابیاپلاستی چیست ؟

این عمل بر روی لبه های کوچک یا همان لابیا مینورهای آلت تناسلی زنان انجام می شود  که بعد از این جراحی لابیاها از حالت افتاده ، چروکیده، بزرگ و نامتقارن خارج می شوند.

 • لابیاپلاستی با لیزر چه فرقی با لابیاپلاستی معمولی دارد؟

در روش لابیاپلاستی با لیزر ، برش ها با لیزر بر روی لابیاها  زده می شود که معمولا باعث خونریزی کمتر در حین عمل می شود.

 • دوره نقاهت لابیاپلاستی چقدر است؟

این جراحی بدون بیهوشی بوده و شما بعد از عمل به یک تا سه روز استراحت نیاز دارید و بعد از دو هفته تا یک ماه رد بخیه ها کم کم از بین می روند.

 • عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی رو کجا می تونم ببینم؟

عکس های واقعی قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی تنها به صورت خصوصی و حضور در مطب به شما نشان داده می شود.

 • دختران مجرد و باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

این عمل تنها در قسمت خارجی آلت تناسلی صورت می گیرد و هیچ رابطه ای با پرده بکارت ندارد و دختران می توانند این جراحی را انجام دهند.

برای دریافت مشاوره رایگان با دکتر میترا بهمن پور با شماره۲۲۱۷۹۰۷۰   – ۲۲۱۷۵۰۷۰ تماس بگیرید و برای ویزیت حضوری به آدرس تهران، ولنجک ، نبش خیابان ١٨، ساختمان خلیج فارس مراجعه کنید .

اگر علاقه دارید تاریخچه هر چیزی را دنبال کنید مطلب زیر را مطالعه کنید.

تاریخچه جراحی عمل زیبایی واژن( لابیاپلاستی)

بهتر است بدانید که حدود ۴۵ سال پیش دکتر جیم برت که از ایالت اوهایو جراحی های پلاستیک می کرد ، کتابی را شروع به نوشتن کرد به نام کتاب جراحی عشق ، که برای اولین بار به شکل علمی چاپ و انتشار پیدا کرد.

در کتاب ایشان انواع جراحی واژن (انواع جراحی واژینوپلاستی ) و هودکتومی آمده است ، ایشان کم کم به پزشک عشق معروف شدند و به تدریج در سال های بعد ژورنال اروپایی زنان ، یک سری مقالاتی را به چاپ رساند که در مواردی در کشورهای مختلف اروپایی ، جراحی زیبایی واژن انجام شد ، در مواردی که درمان سرطان ها و تومورها و به هر دلیل ضربه ، یا شخص دچار کیست های مختلف می شود و یا مواردی که سبب تغییر شکل لابیاها می شود ، شامل مواردی بودند که سبب جراحی واژن می شدند ، اما جراحی زیبایی واژن محسوب نمی شدند ، در سال ۱۹۷۸ در کشورهای مختلف عمل هایی بر روی لابیامینورهایی که بزرگتر از حد معمول بودند انجام می شد ، پس از آن به تدریج در سایر کشورها جراحی لبیوپلاستی انجام شد .

 

 

 

fccclinic

مطالب مرتبط
[yarpp]

76 thoughts on “جراحی لابیاپلاستی با جدیدترین تکنیک ها و کمترین عوارض

 1. بهار - آوریل 27, 2019 در 6:29 ق.ظ

  لابیایی من به طور مادرزادی نصف بالاش ناقص هست ، اگر عمل لابیاپلاستی بکنم حتما خوب میشم؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 6:55 ق.ظ

   سلام ، دوست عزیز باید ابتدا معاینه شوید ، اما اگر بخواهیم در حالت کلی در نظر بگیریم ، با عمل لابیاپلاستی نامتقارنی لابیاها رفع می شود ، برای رفع ناقصی لابیا از گرفت در برخی از موارد استفاده می شود .

   پاسخ
 2. Masi - آوریل 27, 2019 در 6:40 ق.ظ

  آیا عمل لبیوپلاستی در روشن کردن لابیاها تاثیر داره ؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 6:56 ق.ظ

   بله در عمل لبیوپلاستی لابیاهای مینور بریده می شود و تیرگی آنها از بین می رود ، اما لابیاماژور را باید با لیزر سفید کرد .

   پاسخ
 3. نازنين قرباني - آوریل 27, 2019 در 6:43 ق.ظ

  خانم دکتر چند روز بعد از عمل لابیاها می تونیم حموم بریم ؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 6:56 ق.ظ

   به تمامی اشخاصی که لابیاپلاستی انجام می دهند ، توصیه می شود که تا سه روز بعد از عمل لابیاها حموم نروید .

   پاسخ
 4. سولماز - آوریل 27, 2019 در 6:45 ق.ظ

  جای بخیه بعد از لابیاپلاستی باقی میمونه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 6:57 ق.ظ

   خیر – پس از این عمل به مرور زمان هیچ گونه جای بخیه ای باقی نمی ماند .

   پاسخ
 5. Azi - آوریل 27, 2019 در 6:50 ق.ظ

  آیا دختران باکره هم می توانند لبیاپلاستی انجام بدن؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 6:54 ق.ظ

   دوست عزیز لبیاها بخش خارجی دستگاه تناسلی هستند ، بنابراین این عمل ربطی به پرده بکارت ندارد و هیچ آسیبی پرده بکارت نمی زند ، بنابراین دختران باکره هم می توانند این جراحی را انجام دهند .

   پاسخ
 6. شیدا - آوریل 27, 2019 در 7:12 ق.ظ

  تا چند روز بعد از عمل لبیوپلاستی نباید سرکار رفت من شاغلم این مسئله خیلی برام مهمه ؟

  پاسخ
  • fccclinic - آوریل 28, 2019 در 7:03 ق.ظ

   به طور کلی نیاز است که دو روز مرخصی بگیرید ، اما اگر امکان این امر براتون وجود ندارد می توانید فردای روز عمل به سرکار بروید ، برای جذب بهتر بخیه ها بهتره که در ماه اول پس از عمل از انجام کارهای سنگین اجتناب نمایید و در محل کار از نشستن طولانی مدت خودداری کنید

   پاسخ
 7. پونه - آوریل 27, 2019 در 8:18 ق.ظ

  دخترا با وجود پرده بکارت می تونن عمل لابیا انجام بدن ؟

  پاسخ
 8. زهرا - می 1, 2019 در 7:43 ق.ظ

  سلام.هزینه ی این عمل چقدر اید؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 2, 2019 در 6:02 ق.ظ

   در ابتدا باید به مطب مراجعه کنید و بعد قیمت عمل بنا بر تکنیک استفاده شده و میزان دفورمیتی لابیا برای شما تعیین می شود

   پاسخ
 9. B - جولای 5, 2019 در 7:28 ق.ظ

  سلام میشه حدود شروع قیمت جراحی زیبایی واژن رو بگید ببینم اصلا در توانم هست که بیام مطب یا نه
  دختر هستم و میخوام اضافات بریده و سفید بشه

  پاسخ
  • fccclinic - جولای 6, 2019 در 6:32 ق.ظ

   سلام دوست عزیز ، اگر امکانش هست بیاید مطب یک ویزیت اولیه شید . معاینه میشید و بعد از معاینه بسته به لابیای شما قیمت جراحی رو بهتون میگین . یا میتونید فقط سفید کردن با لیزر رو انجام بدین

   پاسخ
 10. Sohand - جولای 27, 2019 در 8:41 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من در ناحیه لابیا در دارم از شکل لابیامم راضی نیستم میخام عمل کنم.نامزد دارم ولی هنوز عقد نیستیم بنظر شما بهتره اول عملو انجام بدم بعد بهش بگم؟یا صب کنم عقد کنیم بعدش عمل لابیاپلاستی انجام بدم ک خودشم مطلع باشه؟

  پاسخ
  • fccclinic - آگوست 4, 2019 در 5:38 ق.ظ

   بعد از اینکه جراحی لابیاپلاستی انجام بدین بخیه ها کم کم از بین می روند و جراحی مشخص نخواهد بود . اما این نظر شخصی خود شماست که با پارتنر خود این امر رو مطرح کنید یا خیر .

   پاسخ
 11. لاله - سپتامبر 7, 2019 در 7:28 ق.ظ

  قبل از بارداری لابیاپلاستی رو انجام داد یا باید بذارم بعد از زایمانم ؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 7, 2019 در 7:52 ق.ظ

   پاسخ کامل سوالتون در مطلب بالا هست

   پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 15, 2019 در 5:17 ق.ظ

   بعد از زایمان

   پاسخ
 12. پروانه - سپتامبر 7, 2019 در 7:33 ق.ظ

  خانم دکتر من پیش یه جراح دیگه رفتم برای عمل ولی اصلا راضی نیستم . می ترسم اسم اون دکتر رو بذارم کامنتمو پاک کنید.لابیاهام هنوز بزرگن و خودم فک می کنم اصن تغییری نکرده و فقط هزینه کردم و چند روز هم درد داشتم. اگر پیش شما بیام برای ترمیم دوباره باید اندازه پول لابیاپلاستی کامل رو بدم . واقعا اونقدری ندارم که دوباره هزینه کنم . یعنی می خوام گریه کنم که چرا از اول یه جراح درست حسابی پیدا نکردم.

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 15, 2019 در 5:17 ق.ظ

   حتما باید ویزیت حضوری داشته باشید شاید شما حساسیت بالایی دارید و بیشتر باید صبر کنید تا نتیجه عمل مشخص شه .

   پاسخ
 13. خانوم کوچولو - سپتامبر 11, 2019 در 6:01 ق.ظ

  توی اصفهان دکتر خوب برای لابیاپلاستی میتونید به من معرفی کنید . با اینکه دوست دارم بیام پیش شما ولی خیلی رفت و آمدش برام سخته.

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 11, 2019 در 6:10 ق.ظ

   پزشکان با تجربه زیادی در اصفهان حضور دارند . تحقیق کنید و یا سرچ کنید.

   پاسخ
 14. طیبه - سپتامبر 11, 2019 در 6:07 ق.ظ

  سلام بعد از عمل لابیوپلاستی میشه از تیزبر استفاده کرد ؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 14, 2019 در 6:30 ق.ظ

   سلام ، بله ، اما باید بخیه ها به طور کامل جذب شوند ، بعد از جذب بخیه ها منعی ندارد .

   پاسخ
 15. شایلی - سپتامبر 14, 2019 در 6:42 ق.ظ

  ورم بعد از لابیاپلاستی چقدر زمان نیاز داره که از بین بره ، دقیقا کی میشه نتیجه کار رو ببنیم ؟

  پاسخ
 16. مامان رهام - سپتامبر 14, 2019 در 6:45 ق.ظ

  دکترمن 21 آبان زمان زایمانم هست ، همزمان با زایمان میشه لابیوپلاستی انجام داد ؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 15, 2019 در 5:15 ق.ظ

   بهتر است سه ماه بعد از زایمان لابیاپلاستی را انجام دهید ، تا به طور کامل تورم لابیاها بر اثر بارداری از بین برود .

   پاسخ
 17. هلین - سپتامبر 15, 2019 در 5:25 ق.ظ

  من از مشهد می خوام بیام پیش شما لابیاپلاستی انجام بدم ، بعد از عمل با هواپیما میتونم برگردم شهرستان ، مشکلی نداره؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 18, 2019 در 6:57 ق.ظ

   نه مشکلی وجود ندارد

   پاسخ
 18. sarah - سپتامبر 16, 2019 در 8:03 ق.ظ

  لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چه شکلی هستش ؟ شما انجام میدین؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 18, 2019 در 6:58 ق.ظ

   برش ها با لیزر انجام می شه . بله در مطب ما انجام می شود

   پاسخ
 19. هانا - سپتامبر 18, 2019 در 5:28 ق.ظ

  لابیاپلاستی توی ایران چقد شایع شده ‌‌، چه خبر شده

  پاسخ
 20. معصونه - سپتامبر 21, 2019 در 10:22 ق.ظ

  با سلام خدمت خانم دکتر
  ميخواستم بپرسم آیا با لابیا پلاستی میتوان افتادگی رحم رو درمان کرد؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 22, 2019 در 7:17 ق.ظ

   خیر ، لابیاپلاستی افتادگی لابیاها رو اصلاح می کند . توضیحات مربوط به جراحی لابیاپلاستی رو مطالعه کنید .

   پاسخ
 21. لادن - سپتامبر 22, 2019 در 7:26 ق.ظ

  ميشه عكس هاي واقعي قبل و بعد لابياپلاستي رو توي دايركت اينستاگرام برام بفرستيد

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 23, 2019 در 7:11 ق.ظ

   خیر عکس های قبل و بعد از عمل رو فقط توی ویزیت حضوری نشون میدیم

   پاسخ
 22. بنفشه - سپتامبر 23, 2019 در 7:03 ق.ظ

  دکتر من از اهواز اومدم پیشتون عمل کردم الان خیلی راضیم ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 26, 2019 در 9:23 ق.ظ

   خیلی خرسندم

   پاسخ
 23. ساره - سپتامبر 23, 2019 در 7:06 ق.ظ

  دخترا قبل از اولين رابطه جنسي عملو انجام بدن بهتره يا بعدش

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 26, 2019 در 9:23 ق.ظ

   خیلی تفاوت ندارد

   پاسخ
 24. khanzadeh - سپتامبر 23, 2019 در 11:50 ق.ظ

  من یک بار اومدم مطب واقعا شلوغ بود خیلی نشستم تا نوبتم شه .

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 26, 2019 در 9:24 ق.ظ

   حتما از قبل با منشی های مطب هماهنگ باشید

   پاسخ
 25. لادن - نوامبر 10, 2019 در 10:04 ق.ظ

  سلام خانم دکتر
  این عمل رو خودتون هم انجام دادید؟ البته ببخشید ها که پرسیدم. چون میخوام ببینم شما خودتون به این عمل اعتقاد دارید. ممنون از پاسخ تون

  پاسخ
 26. tavasoli - ژانویه 18, 2020 در 7:35 ق.ظ

  خانم دکتر سلام
  چرا زنگ میزنیم ، مطب اشغال هستش ؟ من متوسلی هستم چهار روز پیش عمل لابیاپلاستی داشتم ، الان درد و اینا ندارم ولی ورمم زیاده ، می خوام ببینم باید بیام مطب برای معاینه ؟ یا چند روز دیگه ورم خودش از بین میره.

  پاسخ
  • fccclinic - ژانویه 18, 2020 در 11:49 ق.ظ

   برای از بین رفتن ورم ها تا یک هفته صیر داشته باشید فعلا

   پاسخ
 27. مهتاب - می 10, 2020 در 9:48 ق.ظ

  سلام خانم دکتر، من کارمند هستم و قصد انجام عمل لابیاپلاستی دارم. ممکن هست بفرمایید برای لابیاپلاستی چند روز مرخصی لازم هست؟

  پاسخ
 28. سحرقائمی - می 10, 2020 در 12:16 ب.ظ

  مطلب بسیار کاربردی و جامعی بود، فقط سوالی داشتم ممکن است بعد از عمل نیاز به عمل ترمیمی باشد؟

  پاسخ
 29. زیبا - می 10, 2020 در 12:18 ب.ظ

  سلام خانم دکتر خواستم بپرسم آیا عمل لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی میشه و اینکه به کلیتوریس آسیبی وارد نمی کنه ؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • fccclinic - می 31, 2020 در 5:45 ق.ظ

   لابیاپلاستی نمی تونه باعث افزایش میل جنسی بشه اما به طور غیر مستقیم معمولا بعد از عمل خانم ها اشتیاق و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و کیفیت رابطه جنسی و به دنبالش افزایش لذت جنسی ایجاد می شود. خیر به کلیتوریس آسیبی نمی رسه اگر جراح به درستی انجام بده.

   پاسخ
 30. مونا محمدی - می 10, 2020 در 12:36 ب.ظ

  خانم دکتر شما مشاوره آنلاین ندارین؟ من امکان مراجعه حضوری ندارم
  اگر راهی برای مشاوره آنلاین هست راهنماییم کنید . ممنون

  پاسخ
  • fccclinic - می 31, 2020 در 5:32 ق.ظ

   بله مشاوره آنلاین هم داریم

   پاسخ
 31. ذینه - می 10, 2020 در 12:37 ب.ظ

  دکتر جان کدوم روش برای لابیاپلاستی بهتر جراحی یا لیزر؟
  چون من شنیدم لیزر لابیاها برمی گرده؟

  پاسخ
  • fccclinic - می 31, 2020 در 5:33 ق.ظ

   یعد از عمل لابیاها برنمی گردن چه با لیزر چه با جراحی اینکه لابیاپلاستی با لیزر باشه رو بعد از معاینه میشه گفت

   پاسخ
 32. sarvenaz - ژوئن 14, 2020 در 5:35 ق.ظ

  ای کاش بتونم پول جمع کنم که بتونم این عمل رو انجام بدم . من واقعا از شکلش بیزارم و تازه یک ساله متوجه شدم که اصن همچین کاری میشه کرد همچین روشی به صورت علمی وجود داره که دکترا انجام میدن

  پاسخ
 33. Banoo - جولای 16, 2020 در 7:45 ق.ظ

  سلام بعد این عمل بعد چه تایمی میشه مثلا خونه بری

  پاسخ
  • fccclinic - جولای 18, 2020 در 10:26 ق.ظ

   بلافاصله بعد از عمل مراجعه کننده می تونه به منزل برگرده نیازی به بستری ندارد

   پاسخ
 34. Nayere - جولای 17, 2020 در 5:31 ق.ظ

  اگر بعد از عمل لابیاها خوب نشدن راهی هست دوباره‌ بشه درستش کرد؟ چون عملش ریسکیه به نظر من

  پاسخ
  • fccclinic - جولای 18, 2020 در 10:29 ق.ظ

   چون بعضی از بافت های لابیا در برخی مناطق برداشته میشه بعد از عمل امکان بازگشت وجود نداره. اما جراحی ترمیم لابیاپلاستی یعنی عمل لابیا برای بار دوم قابل انجام است که می توان برخی از نواقص کوچک را ترمیم کرد. امکان بازگشت تنها در صورت استفاده از پروتز امکان پذیر است

   پاسخ
 35. الهام - جولای 30, 2020 در 4:50 ق.ظ

  چه جالب من اتفاقی اومدم تو این سایته ، اصن نمیدونستم همچین عملی وجود داره ، اصلا تا حالا فکر نکرده بودم که میشه برای زیبایی اون قسمت رو عمل کرد خخخ

  پاسخ
 36. زهرا - آگوست 4, 2020 در 3:56 ب.ظ

  سلام من زایمان طبیعی داشتم و بخیه ی قسمت پرینه باز شد و دیگه برام بخیه نزدن آیا میشه هم قسمت پرینه ترمیم شه و هم لابیا پلاستی انجام بدم؟ آیا برای آینده شاید دوباره زایمان طبیعی داشته باشم مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • fccclinic - آگوست 9, 2020 در 8:32 ق.ظ

   سلام دوست عزیز.
   بله جراحی پرینورافی و لابیاپلاستی به صورت همزمان برای شما انجام می گیرد و مشکلی هم برای شما ایجاد نخواهد کرد. در رابطه با اینکه شما قصد زایمان طبیعی دوباره دارید تغییری در لابیاهای عمل شده ایجاد نخواهد کرد و دوباره به حالت اول بازنمی گردد، اما در رابطه با پرینه باید گفت امکان این وجود دارد که با زایمان طبیعی دوباره پرینه پاره شود.

   پاسخ
 37. darya - آگوست 9, 2020 در 8:57 ق.ظ

  من می خوام این عمل رو انجام بدمچون کاملا کاندیدای این عمل هستم و اعتماد به نفسمم هم به شدت پایینه به خاطر ظاهری که داره. تهران نیستم چطور باید یه دکتر خوب پیدا کنم باید برم پیش کی ؟ پیش متخصص زنان یا نه جراح زیبایی که این عمل رو برام انجام بده

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 20, 2020 در 6:21 ق.ظ

   دوست عزیزم شما عمل لبیاپلاستی رو باید پیش یک متخصص زنان انجام بدید. البته جراح فوق تخصص پلاستیک نیز این عمل رو انجام میده اما متخصصین زنان به آناتومی دستگاه تناسلی کاملا مسلط هستند. سرچ بزنید و تحقیق کنید که متخصص مربوطه تجهیزات لازم برای انجام این عمل رو داشته باشه

   پاسخ
 38. P.m - سپتامبر 17, 2020 در 6:11 ب.ظ

  من عمل این عمل روانجام دادم ولی لبه سمت چپم ب شدت وقتی ادرار میکنم یاترشح که دارم میسوزه هرکاری میکنم فایده نداره بنظرتون عنبر نساخوبه ضررنداره؟؟

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 6:14 ق.ظ

   بذارید دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی شما کاملا تموم شه ، بهتره تنها دستوراتی که پزشکتون بهتون گفترو انجام بدید و پماد ها و داروها رو منظم مصرف کنید و اگر بهبود پیدا نکردید با پزشک خودتون مشورت کنید

   پاسخ
 39. هایده - سپتامبر 18, 2020 در 9:15 ق.ظ

  سلام خانم دکتر خسته نباشید.. در حالت عادی همیشه درد بدی تو ناحیه تناسلی دارم لابیای بزرگ هستن خاستم بپرسم تاثیر داره اندازه بابیا توی درد

  پاسخ
  • fccclinic - سپتامبر 19, 2020 در 1:30 ب.ظ

   بله در بسیاری از موارد افرادی که دارای لابیای بزرگ هستند احساس درد دارند به خصوص در هنگام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری و پوشیدن لباس های تنگ، بله لابیاپلاستی می تونه به شما کمک بزرگی بکنه

   پاسخ
   • A - سپتامبر 28, 2020 در 2:28 ب.ظ

    سلام .می خواستم بدونم آیا تزریق بی حسی موضعی به لابیا دردناک هست یا خیر ؟ یا حتی موقع تزریق بی حسی هم دردی وجود نداره؟
    پیشاپیش بابت پاسختون ممنونم.

    پاسخ
    • fccclinic - سپتامبر 29, 2020 در 10:30 ق.ظ

     سلام دوست عزیز ، دردی که شما احساس خواهید کرد مثل درد آمپول می مونه. البته تجریه اینطور نشون داده که آستانه درد در افراد مختلف بوده و بعضی از افراد احساس درد شدید داشتن و بعضیا به نوک سوزن درد رو تشبیه کردن

     پاسخ
 40. tina metanat - اکتبر 8, 2020 در 8:50 ب.ظ

  خانم دکتر سلام ، من یه دانشجو هستم و در حوزه عمل های زیبایی تحقیق می کنم و می خواستم از شما بپرسم که آیا تمامی مراجعه کنندگان که برای عمل لابیاپلاستی اقدام می کنند نیاز به این جراحی دارند یا خیر ؟ و خوشحال میشم بتونم با شما یه صحبتی داشته باشم

  پاسخ
  • fccclinic - اکتبر 15, 2020 در 11:11 ق.ظ

   سلام ، خیلی از بانوان با مشکل درد در ناحیه تناسلی مراجعه می کنند و از اینکه لیاس زیر تنگ اذیتشون می کنه شکایت دارند . هستند خانم هایی که صرفا به دلایل مشکلات ظاهری اقدام می کنند . اما درصد افرادی که دارای ظاهری نرمال هستند کمتر هستش که معمولا ما مشاوره های لازم رو بهشون میدیم که نیازی ندارند. اگر زمان مناسیی پیدا بشه دوست دارم کمکتون کنم

   پاسخ

پاسخ

4 × 2 =