دکتر میترا بهمن پور / دانستنی های زیبایی زنان / لابیاپلاستی با استفاده از جدیدترین تکنیک ها
۳۷ دقیقه
بهترین روش برای عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با استفاده از جدیدترین تکنیک ها

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی امروز دیگر یک موضوع ناشناخته نیست و همه ما کم و بیش درباره آن اطلاعاتی داریم. البته هنوز هم هستند کسانی که از مزایای درمانی و زیبایی این جراحی آگاهی لازم را ندارند و نمی دانند که لابیاپلاستی چگونه می تواند بر روی کیفیت زندگی شخصی و زناشویی آن ها تاثیر مثبت بگذارد. در این مقاله از سایت کلینیک FCC می خواهیم راهنمای کامل عمل برداشتن لابیا به همراه عکس ها و فیلم های این جراحی را در اختیار شما بگذاریم. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که انجام لابیاپلاستی برای شما مناسب هست یا خیر.

آیکن فیلم لابیاپلاستی

مشاهده فیلم لابیاپلاستی

آیکن برش لابیاپلاستی

آشنایی با تکنیک های عمل

آیکن مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی

در ابتدا می توانید ویدئوی رضایت مراجعه کننده از جراحی لابیاپلاستی دکتر میترا بهمن پور را ملاحظه نمایید:

بهترین روش برای عمل لابیاپلاستی

آناتومی دستگاه تناسلی زنانه

بسیاری از شما از ما می پرسید که «لابیا چیست و در کجای واژن قرار گرفته است؟» داشتن شناخت لازم از آناتومی آلت تناسلی زنانه می تواند به شما در تشخیص این که به انجام لابیاپلاستی نیاز دارید یا خیر، بیش ترین کمک را بکند. در ادامه توضیحات مربوط به بخش های مختلف دستگاه تناسلی زنان را همراه با شکل آورده ایم، همچنین بیان کرده ایم که وجود چه نوع دفرمیتی ها و تغییر شکل هایی در هر یک از این قسمت ها می تواند شما را به کاندیدای انجام لابیا پلاستی تبدیل کند.

ولوا (vulva)

کل قسمت های خارجی دستگاه تناسلی زنانه که از محل رویش موها در بالای کلیتوریس تا دهانه مقعد و ناحیه پرینه ادامه دارد، اصطلاحا ولوا (vulva) نام دارد و شامل چندین ساختار جزئی تر است که اصلی ترین آنها شامل لابیاها، کلیتوریس و دهانه واژن هستند.

پرینه (Perineum)

به حد فاصل دهانه مقعد و واژن پرینه گفته می شود. لابیاپلاستی به خودی خود تاثیری بر روی تغییر شکل های این ناحیه ندارد اما انجام همزمان این جراحی با پرینورافی می تواند به اصلاح آن کمک کند.

مونس پوبیس (Mons Pubis)

مونس پوبیس یا به اصطلاح عامیانه تر، تپه ونوس، به عنوان بالایی ترین بخش واژن شناخته می شود که حالت بالشتکی دارد و رویش موها از این ناحیه شروع می شود. در اکثر مواقع، دفرمیتی خاصی در این ناحیه ایجاد نمی شود.

لابیاماژور (Labia majora)

لابیا ماژور که به آنها لب های خارجی نیز گفته می شود، دو چین پوستی خارجی دارای مو هستند و از ناحیه پوبیس تا پرینه کشیده شده اند. شکل و رنگ لابیا ماژور در هر خانمی ممکن است متفاوت باشد. بزرگ و بد حالت بودن این بخش از واژن را اصلی ترین دلیل انجام لابیاپلاستی می دانیم.

لابیامینور (Labia minora)

 لابیا مینور که به آن ها لب های داخلی نیز گفته می شود، دو چین پوستی بدون مو هستند که در داخل لابیا ماژور قرار دارند. این دو چین با هم جوش میخورند و هود کلیتوریس را تشکیل می دهند و به عقب در دو طرف دهانه واژن گسترش می یابند. ممکن است به صورت ژنتیکی یا در پی اثر گذاری عوامل مختلفی، شکل لابیا مینورها نیز تغییر کند. انجام لابیاپلاستی به اصلاح ظاهر این بخش نیز کمک می کند.

کلیتوریس (clitoris)

کلیتوریس غده ای است که نقش اصلی در هنگام تحریک جنسی دارد و توسط چین های پوستی مثلثی شکلی به نام کلاهک کلیتوریس پوشیده شده است. در صورتی که کلاهک کلیتوریس دارای پوست و چربی اضافه باشد، عمل هودکتومی برای برداشت این اضافات و افزایش لذت جنسی می تواند همزمان با لابیاپلاستی صورت گیرد.

پرده بکارت (hymen)

پرده بکارت را نمی توان جزو دستگاه تناسلی خارجی زنانه به حساب آورد، چرا که این بخش در داخل ورودی واژن قرار دارد و به همین دلیل لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.

لابیاپلاستی چیست؟

جوانسازی واژن به انواع روشهای جراحی و غیر جراحی برای سفت کردن، ترمیم یا بهبود عملکرد جنسی یا ظاهر داخلی یا خارجی واژن طراحی شده است. جوانسازی بخش خارجی واژن با تمرکز بر روش های جراحی سرپایی امروزه یکی از محبوب ترین و رایج ترین اعمال زیبایی در میان بانوان است.

از محبوب ترین این جراحی ها می توان به لابیاپلاستی اشاره کرد که در کنار اقداماتی مانند افزایش حجم لابیاها با انتقال چربی، کاهش هود کلیتورال و مونس پلاستی می تواند به طور کامل به جوانسازی واژن منجر شود. انتخاب هر یک از این روش ها وابسته به مشکلات ظاهری و عملکردی موجود در ناحیه واژن خواهد بود.

خانم هایی که به دنبال لابیاپلاستی هستند، اغلب از ظاهر آن چه که آناتومی زنانه طبیعی یا غیرطبیعی تلقی می شود ناراضی هستند. برای بسیاری از افراد، روش های جوانسازی واژن موجب تسکین علائمی می شود که عملکرد طبیعی دستگاه تناسلی را به ویژه پس از بارداری، زایمان، افزایش سن و آسیب فیزیکی یا تغییر شکل ژنتیکی تحت تاثیر قرار می دهند. با این حال، در بیشتر موارد، لابیاپلاستی صرفاً به دلایل زیبایی انجام می شود.

در صورتی که بانوان تمایل به تغییر لبه های اطراف لابیاها و همچنین شکل و اندازه آن دارند ، به آن ها توصیه می شود که جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند. هدف از جراحی لابیاپلاستی برقراری تقارن بین لبه ها، برطرف کردن بزرگی لابیاها و همچنین رفع ایرادات کلی و ظاهری واژن می باشد. در تصویر این بخش مشاهده می کنید که ظاهر واژن قبل و بعد از لابیاپلاستی به چه صورت است.

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

لابیاها برجسته ترین و قابل مشاهده ترین قسمت دستگاه تناسلی زنان هستند و به نظر می رسد که زیبا و “طبیعی” بودن هر چه بیش تر این ناحیه برای بیشتر خانم ها مهم است (اگرچه هر زن متفاوت است). به همین دلیل است که خانم ها برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات زیبایی و عملکردی مربوط به این ناحیه به جراح زیبایی زنان مراجعه می کنند. مهم ترین اهداف و به عبارت دیگر مزایای عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

 • کوچک کردن سایز لابیای داخلی
 • کوچک کردن سایز لابیای خارجی
 • انجام هر دو مورد بالا به طور همزمان
 • یکسان کردن اندازه ی لابیاهای دو طرف
 • اصلاح انحراف جریان ادرار
 • کاهش در معرض دید بودن لابیاها
 • کاهش تحریک ها و عفونت های متعدد
 • جوانسازی ظاهر لابیاهای ماژور و مینور

یکی از شایع ترین مواردی که منجر به عمل لابیاپلاستی می شود، احساس ناراحتی و تحریک بیش از حد در این ناحیه است. این احساس مخصوصا زمان پوشیدن لباس های زیر تنگ، انجام فعالیت های شدید ورزشی، حین رابطه ی جنسی و حتی دفع ادرار می تواند آزار دهنده باشد. کاهش اندازه لابیاهای ماژور و مینور واژن به کاهش اصطکاک ایجاد شده در ناحیه تناسلی کمک کرده و در نتیجه این مشکل را رفع می کند. در انیمیشن زیر می بینید که لابیاپلاستی به برطرف شدن چه مشکلاتی کمک می کند:

افراد مناسب برای عمل لایباپلاستی

برخی از ویژگی ها هستند که در صورت دارا بودن آن ها می توان گفت که شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی هستید. در ادامه به تمامی این ویژگی ها اعم از خصوصیات ظاهری واژن و خصوصیات عمومی فرد داوطلب انجام لابیاپلاستی اشاره کرده ایم. همچنین در انتهای این بخش می توانید با انجام آزمونی ساده، از این که آیا شما شرایط انجام لابیاپلاستی را دارید یا خیر، آگاه شوید. به طور کلی باید برای انجام لابیاپلاستی به دو موضوع توجه شود:


جنبه ظاهری واژن

 • در صورتی که سایز لابیا ها به طور متوسط ۴ سانتی متر از حالت عادی بزرگتر باشد و حتی اگر فرد با این عارضه هیچ مشکلی نداشته باشد، کاندید جراحی لابیاپلاستی خواهد بود. به طور مثال افرادی که ورزش هایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری و یا فیتنس را انجام می دهند، ممکن است سایز لابیاهایشان به همین دلیل تحت تاثیر قرار بگیرد و نیاز باشد تا جراحی لابیاپلاستی را در برنامه آینده خود قرار دهند.
 • نکته ای که باید به آن توجه شود، این است که حتی اگر ظاهر واژن و اندازه لابیاها استاندارد نباشند هم، برای انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی، خود بیمار باید یا تقاضای جراحی را داشته باشد.
 • بانوان جوان و میانسالی که از سلامت نسبی برخوردار هستند و از ظاهر لابیای خود شاکی هستند و رضایت ندارند، کاندیدای مناسبی برای انجام لابیاپلاستی هستند.

جنبه سلامتی جسمی و روانی

 • شخص داوطلب انجام لابیاپلاستی باید حتما به سن بلوغ رسیده باشد، پس از سن بلوغ می توان لابیاپلاستی را انجام داد زیرا رشد نهایی باید در واژن فرد صورت گرفته باشد تا بتوان این جراحی ها را برای آن ها انجام داد و تغییرات لازم را ایجاد کرد.
 • افرادی که بیماری نقص ایمنی دارند و یا به هر دلیلی داروهایی مصرف می کنند که باید بررسی شوند، در صورت تایید جراح می توانند عمل لابیا پلاستی را انجام دهند. فشار خون، دیابت و بیماری های کلیوی از دیگر مواردی است که حتما قبل از جراحی لابیاپلاستی باید بررسی شود و آن را با جراح خود مطرح کند.
 • بسیاری از داروها می توانند بر روی روند بهبود بعد از عمل تاثیر گذار باشند. در بخش آمادگی های قبل از لابیاپلاستی به بررسی مفصل این داروها پرداخته ایم.

آیا من برای انجام لابیاپلاستی مناسب هستم؟

با انجام این آزمون چند گزینه ای رایگان می توانید به راحتی از درست بودن تصمیمتان برای انجام عمل لابیاپلاستی اطلاع پیدا کنید. سوالات این تست هر دو جنبه عمومی و ظاهری را برای شما در نظر خواهند گرفت.

آیا من می توانم لابیاپلاستی انجام دهم؟

1 / 5

در پی تغییر شکل لابیاهای واژنم، لذت جنسی ام کاهش پیدا کرده است.

2 / 5

زمان پوشیدن لباس زیرهای تنگ احساس ناراحتی می کنم.

3 / 5

بیش تر از 18 سال سن دارم.

4 / 5

احساس می کنم لابیاهای واژنم بزرگ و متورم شده اند.

5 / 5

تقارنی میان لابیاهای دو طرف واژنم وجود ندارد.


برش های جراحی لابیاپلاستی

ایجاد برش درحین لابیاپلاستی می تواند بر روی لابیا مینو، لابیا ماژور و یا هر دو باشد. بسته به میزان عدم تقارن و مشکلات موجود در این بخش، جراح لابیاپلاستی در این باره تصمیم گیری خواهد کرد. در ادامه باید بگوییم که تکنیک ایجاد برش لابیاپلاستی نیز وابسته به نوع و اندازه لابیای شماست. بهترین دکتر لابیاپلاستی روشی را انتخاب می کند که با کم ترین میزان تهاجم بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.

از آن جا که برش ها و بخیه ها مناسب با نوع لابیاهای فرد و تغییراتی که قرار است بر روی آن ها صورت بگیرد، زده می شوند، روند ترمیم جای بخیه ها در هر فردی متفاوت خواهد بود. خوب است بدانید که برش های لابیاپلاستی می توانند با استفاده از تیغ جراحی و یا لیزر ایجاد شوند. مزیت اصلی استفاده از لیزر برای ایجاد برش های لابیاپلاستی، در پیداشتن خونریزی، تورم و آسیب بافتی بسیار کمتر است.

تکنیک های عمل لابیاپلاستی

امروزه تکنیک های مختلفی برای ایجاد برش و بخیه در حین عمل لابیاپلاستی روی کار آمده اند که هرکدام از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه به چهار مورد از مهم ترین و اصلی ترین تکنیک های برش لابیا در روند عمل لابیا پلاستی اشاره کرده ایم. شما می توانید توضیحات کامل درباره این تکنیک ها را بخوانید و تصاویر مربوط هر یک را ببینید.

تکنیک تریم (Trim)

روش اصلاح یا “پیرایش” که به آن تریم هم گفته می شود، قدیمی ترین روش ایجاد برش در روند عمل لابیاپلاستی است و مدت هاست که از این روش استفاده می شود. روش “تریم” از دیگر انواع ایجاد برش ساده تر است و احتمال عوارض آن کمتر است. لابیاپلاستی با تکنیک تریم (Trim) اغلب برای بیمارانی انجام می شود که می خواهند لابیاهای مینور واژنشان هم سطح یا پایین تر از لابیاهای ماژور آن ها باشد و همچنین لبه های تیره لابیا مینور را بردارند تا واژن ظاهر صورتی تری پیدا کند.

این کار با ایجاد یک برش عمودی کوچک در طول لابیا مینور آغاز می شود. این برش با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر و امواج رادیو فرکوئنسی انجام خواهند شد. پس از ایجاد برش، جراح بافت اضافی واژن را از آن قسمت خارج می کند. در پایان، محل برش با بخیه بسته می شود. تکنیک تریم به این دلیل به این نام مشهور است که در روند آن برشی سراسری ایجاد شده و بافت اضافی واژن از آن محل جدا می گردد.

مزایای تکنیک trim برای لابیاپلاستی

مزایای استفاده از تکنیک های تریم نسبت به سایر روش های این عمل برای از بین بردن لبه های تیره رنگ است که باعث می شود ظاهر صورتی رنگ بعد از عمل ایجاد شود. همچنین این روش سریع تر نیز انجام می شود و با این روش دستیابی به تقارن کافی دو لابیا راحت تر خواهد بود.

معایب لابیاپلاستی با تکنیک trim

مهم ترین مشکلی که بعد از انجام لابیاپلاستی با تکنیک تریم ایجاد می شود، غیر طبیعی بودن نتیجه عمل است. به این دلیل که در این روش یک برش سراسری بر روی لابیا ایجاد می شود، ممکن است نتیجه تا حد دل خواه، طبیعی نباشد. همچنین به دلیل بالاتر بودن طول برش، میزان خونریزی بیشتر است.

تکنیک گوه ای یا Wedge

روش گوه ای  نسبت به تکنیک Trim، روش جدیدتری است، در ده سال اخیر رواج یافته و از پیچیدگی بیشتری برخوردار است؛ بنابراین متخصص و جراحی که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهد باید به همان اندازه روش تریم، در روش وج نیز مهارت داشته باشد. این تکنیک نه تنها برای از بین بردن پوست اضافی بلکه برای سفت شدن دهانه واژن و حفظ لبه های لابیا برای حفظ ظاهر طبیعی واژن انجام می شود. در این روش مقداری بافت از ضخیم ترین قسمت لابیاهای داخلی به شکل V یا گوه ای برش داده و خارج می شود. پس از انجام این عمل، دو طرف جدا شده دوباره به هم بخیه می خورند.

مزایای تکنیک Wedge

بزرگترین مزیت این روش جای زخم است که کمتر قابل مشاهده و کمتر حساس است. این روش برای بیمارانی که خواهان یک کانتور طبیعی هستند مناسب است.برش V شکل در لابیا مینور زده می شود و بیشترین مقدار بافتی که برداشته می شود مربوط به بافت های مرکزی است و نسبت به روش Trim مقدار کمتری از لابیا مینور برداشته می شود.

معایب لابیاپلاستی با تکنیک Wedge

انجام لابیاپلاستی با تکنیک wedge می تواند احتمال آسیب رسیدن به دهانه ورودی ادرار را افزایش دهد. این روش از تکنیک تریم پیچیده تر است و در صورتیکه جراح لابیاپلاستی از تجربه و مهایرت لازم و کافی برای انجام آن برخوردار نباشد، ممکن است مشکلات و عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

تکنیک De-Epithelization

این تکنیک که اصطلاحا دپی تلیزاسیون نامیده می شود شامل برداشتن بافت پوشاننده لابیا است. خارج کردن بافت پوششی اپیتلیال روشی است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ انجام شد. امروزه ثابت شده است که محبوبیت این تکنیک ایجاد برش لابیاپلاستی به همان اندازه دو روش قبلی است. جراحی با این تکنیک شامل استخراج بافت پوششی لب های داخلی یا مینور و سپس بستن ناحیه با بخیه است. روش اپی تلیالیزه سازی مشابه روش تریم است. این روش توسط جراحان ماهر انجام شده و تنها قسمت چین و چروک لابیا مینور، به صورت eye-shaped برداشته می شود و مابقی قسمت ها بخیه زده می شوند.

لابیاپلاستی با تکنیک Z و W پلاستی

در مواردی که لابیا خیلی بزرگ باشد و برای انجام عمل زیبایی واژن نیاز باشد تا پوشش کلیتوریس و مقداری از بافت پرینه برداشته شود، از این دو روش کمک می گیرند که قسمت های برداشته شده به ترتیب شبیه به حرف Z و W خواهند بود. در این روش به دلیل ایجاد تغییرات گسترده بر روی بافت ناحیه تناسلی خونریزی بیشتری وجود دارد ولی در مقابل، میزان اصلاحات نیز بالاتر است.

آیا لابیاپلاستی بدون بخیه قابل انجام است؟

برای یک سری از لابیاها که چین و چروک های خاصی دارند و حالت افتاده ای دارند که این شل شدگی کلاهک کلیتوریس را نیز درگیر کرده است، ممکن است نخواهیم بخیه ای بر روی این قسمت بزنیم تا احساس و طبیعت این بخش از واژن را به طور کامل حفظ کنیم. به منظور انجام لابیاپلاستی بدون بخیه در نواحی حساس تر واژن می توان از تکنیک فوق العاده و جدید سافت سرجری یا Soft Surgery استفاده کرد. در این ویدیو صحبت های دکتر بهمن پور در این باره را بشنوید:

آیا لابیاپلاستی با لیزر بهتر است؟

همان طور که گفته شد بعد از بی حسی موضعی، جراح لابیاپلاستی باید با توجه به تکنیکی که انتخاب کرده است، برش های روی لابیا را انجام دهد. این برش ها ممکن است توسط لیزر و یا همان چاقوهای جراحی انجام شوند. در واقع تصور غلطی که از لابیاپلاستی با لیزروجود دارد، این است که در این روش اصلا برشی وجود ندارد، که این تصوری اشتباه است و لیزر در لابیاپلاستی وظیفه ایجاد برش را بر عهده دارد.

بسیاری از شما از ما می پرسید که «لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا با جراحی؟» در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نتیجه ای که از لابیاپلاستی با لیزرو یا چاقوی جراحی می گیرید، کاملا به مهارت جراح بستگی دارد. ممکن است پزشک زنان در استفاده از لیزرها و لابیاپلاستی با لیزر تسلط بیشتری داشته باشد و این جراحی را با دقت بالاتری انجام دهد یا برعکس. به هر حال در هر دو صورت بخیه ها در نهایت زده می شوند و مراقبت ها باید به درستی انجام شود.

چرا تقاضای جراحی زیبایی واژن به خصوص لابیاپلاستی روز به روز بیشتر می شود؟

دکتر میترا بهمن پور بیان می کنند که در گذشته بانوان در رابطه با مشکلات آلت تناسلی خود چیزی نمی گفتند و یا حتی آن ها را احساس نمی کردند، برخی از بانوان احساس می کردند که دستگاه تناسلی آن ها به دلایل مختلف نیاز به تغییر دارد، اما از بیان این موضوع اجتناب می کردند. امروزه اما با افزایش آگاهی از مسائل مربوط به دستگاه تناسلی و واژن، میزان ابراز مشکلات در وضعیت بهتری قرار دارد.

برخی از جراحی ها ماژور هستند و در واقع  در این جراحی ها میزان خونریزی بیمار و همچنین میزان خطر و ریسک نیز بالا است، برخی دیگر از جراحی ها مینور هستند و به این دلیل به آن ها جراحی مینور می گویند که خونریزی کمتری دارند، آمبولی در آن ها وجود ندارد و جراحی در مدت زمان کم و بدون بیهوشی انجام می گیرد که خوشبختانه جراحی های زیبایی زنان در واقع جراحی مینور حساب می شوند و به دلیل کم دردسر و کم خطر بودن عمل، بانوان تمایل بیشتری به انجام آن ها پیدا کرده اند.

انجام لابیاپلاستی

مهم ترین نکته ای که قبل از انجام لابیاپلاستی باید به آن توجه کنید، این است که اصلی ترین هدف لابیاپلاستی از بین بردن مشکلات عملکردی و ظاهری و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس شماست. اگر فقط به دلیل کلیشه های موجود در جامعه یا حرف های دیگران می خواهید این عمل را انجام دهید، پیشنهاد ما به شما این است که بیشتر فکر کنید و بعد تصمیم قطعی بگیرید.

بهترین زمان انجام عمل لابیاپلاستی

تمامی خانم هایی که دوران بلوغ خود را به پایان رسانده اند می توانند کاندیدای این عمل باشند. اما سوالاتی از این قبیل پرسیده می شود که چه زمانی این عمل صورت بگیرد بهتر است. در ادامه می خواهیم زمان های مختلف برای انجام جراحی لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار دهیم. قبل از ازدواج و در حین بارداری دو بازه ای هستند که بیشتر از باقی موارد مورد سوال قرار می گیرند.

انجام عمل لابیاپلاستی قبل یا بعد از ازدواج؟

این که انجام عمل لابیاپلاستی قبل از ازدواج باشد یا بعد از آن کاملا بر اساس تصمیم شماست و هیچ استانداردی برای این قضیه وجود ندارد. ممکن است شما دوست داشته باشید قبل از برقراری اولین رابطه جنسی با همسر خود ظاهر ایده آل داشته باشید و یا این که دوست داشته باشید پارتنرتان در این تصمیم گیری دخیل باشد.

مهم ترین نکته ای که در این باره ذهن خانم ها را مشغول می کند، این است که «نکند اگر قبل از ازدواج عمل لابیاپلاستی انجام دهم، پرده بکارتم آسیب ببیند؟» در این باره به طور مفصل صحبت کرده ایم و گفته ایم که پرده بکارت جزو بخش های داخلی واژن است و انجام لابیاپلاستی بر روی بخش های خارجی واژن هیچ تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.

قبل از بارداری لابیاپلاستی انجام دهم یا بعد از زایمان؟

باردار شدن نیاز به تخمدان های سالم، لوله های و رحم و یا حفره آندومتر سالم دارد که در واقع فولیکولی از تخمدان جدا شده و از لوله ها عبور می کند و به حفره رحم می رسد و در آن جا سلول های رویان در آن جایگزین می شود و جفت تشکیل می شود. در ادامه مابقی زمان حاملگی در درون حفره رحم سپری می شود. پس بنابراین بارداری ربطی به لابیاهای واژن که یک بخش کاملا خارجی است، ندارد.

 لابیاها در واقع اعضای ژنیتال خارجی هستند و ظاهر و سایز و تغییرات آن ها تاثیری روی باردار شدن ندارد. همچنین نوع زایمانی که بعد از لابیاپلاستی انجام می شود تاثیری بر لابیا ندارد، خیلی از افراد بر این باورند که باید حتما بعد از لابیاپلاستی، زایمان سزارین انجام شود. چنین الزامی وجود ندارد.

لابیاها دارای الاستیسی (کشسانی) مناسب بعد از جراحی هستند و بنابراین هیچ الزامی به این نیست که فردی که لابیاپلاستی انجام داده است، حتما لازم باشد تا بعد از انجام لابیاپلاستی زایمان سزارین انجام دهد. اما معمولا به خانم هایی که قصد بارداری در چند سال نزدیک دارند پیشنهاد می شود بعد از زایمان عمل را انجام دهند زیرا لابیاها در پاسخ به هورمون های بارداری بزرگ می شوند و همچنین ممکن است در هنگام زایمان تیره، کشیده و یا پاره شوند. به همین دلیل، معمولا لابیاپلاستی به زنانی که قبلاً زایمان کرده اند بیشتر توصیه می شود.

تاریخ پریود و لابیاپلاستی

 به دلیل این که ما می خواهیم در هنگام انجام عمل لابیاپلاستی، لابیاها و ناحیه واژن مرطوب نباشد، بهترین زمان انجام لابیاپلاستی پس از اتمام روزهای  سیکل قاعدگی است؛ زیرا روزهای اول ترمیم زخم برای جراح بسیار مهم می باشند، همچنین در هفته های آخر پریود در بانوان میزان ترشح هورمون پروژسترون افزایش پیدا می کند و ورم جزیی در اندام های جنسی بانوان رخ می دهد که به خودی خود بعد از عمل لابیا پلاستی تورم رخ می دهد و چه بهتر که این هم زمانی اتفاق نیفتد.

نکته دیگر اینکه سندرم پیش از قاعدگی را بسیاری از بانوان و دختران دارند، در این اشخاص تنش و استرس و ناراحتی افزایش می یابد، جراحی زیبایی هم به نوعی خودش یک نوع استرس را برای شخص ایجاد می کند، در نتیجه اگر پیش از زمان قاعدگی این جراحی صورت بپذیرد، استرس و تنش قاعدگی با استرس جراحی همزمان می شود و سبب بهم ریختگی شخص می شود.

مراجعه بعد از پریود یک نکته مثبت دیگری هم دارد و آن هم این است که قرار گرفتن فرد در سیکل قاعدگی بیانگر این امر است که شخصی که عمل زیبایی لابیا انجام می دهد باردار نیست چرا که انجام لابیاپلاستی در هفته های اول بارداری ممکن است با افزایش استرس مادر سبب تاثیر گذاری منفی بر سلامت جنین شود. با تمام این تفاسیر، اگر قصد انجام لابیاپلاستی را دارید، به روزهای پریود خود توجه کنید.

یهترین زمان لابیاپلاستی

آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی

برخی از اقدامات هستند که انجام آن ها قبل از لابیاپلاستی می تواند به شما در داشتن بهترین تجربه از این جراحی بیشترین کمک را بکند. مواردی مانند قطع مصرف دخانیات و مشروبات الکلی برای یک بازه زمانی مشخص، محدود کردن مصرف برخی داروها زیر نظر پزشک و انجام آزمایش ها و رعایت بهداشت برخی از این نکات هستند. در ادامه مهم ترین آمادگی های لازم برای انجام عمل لابیاپلاستی را شرح داده ایم.

محدودیت مصرف دارو قبل از لابیاپلاستی

 • اشخاصی که آسپرین مصرف می کنند، باید از یک هفته قبل، مصرف این دارو برای آن ها قطع گردد، زیرا اثر این دارو بر پلاکت های خون تا ۷ روز باقی می ماند و ممکن است تاثیر آن بر روی غلظت خون باعث افزایش بیش از حد خونریزی بعد از لابیاپلاستی شود.
 • مصرف داروهایی که انعقاد خون را دچار مشکل می کنند، باید در زمان خاصی که جراح تعیین می کند قطع گردد، استفاده برخی از آن ها باید از ۷۲ ساعت قبل از عمل و برخی دیگر از آن ها از یک روز قبل از جراحی لابیاپلاستی باید محدود شود.
 • در صورتی که ویتامین E و ترکیبات گیاهی را به صورت مداوم مصرف می کنید، باید قبل از لابیاپلاستی این اقدام را محدود سازید، زیرا همگی این موارد سبب اختلال در انعقاد خون و افزایش خونریزی می شوند.
 • میزان مصرف داروهایی مانند کورتن که بیماران بنا به دلایلی مانند روماتیسم، ناراحتی های پوستی و یا هر بیماری دیگری مصرف می کنند، باید تا حد ممکن کاهش یابد، ترجیح جراح این است که این داروها به طور کامل کنار گذاشته شوند و داروهای جایگزین به جای آن ها مورد استفاده قرار بگیرند.

آزمایش های قبل از لابیاپلاستی

 • برای خانم های زیر ۴۰ سال هیچ آزمایشی جز آزمایش CBC که برای تعیین هموگلوبین یا تعیین کننده تالاسمی مینور است، نیاز نیست. فردی که می خواهد عمل لابیاپلاستی انجام دهد باید هموگلوبین آن بالاتر از ۱۰ باشد و همچنین نتیجه تست انعقادی بیمار هم باید نرمال باشد.
 • بانوان باید از نظر دیابت و مشکلات کلیوی و برخی دیگر از هورمون ها بررسی شوند و در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.
 • در صورتی که بانوان داوطلب لابیاپلاستی سن کمتر از ۴۰ سال را داشته باشند و خودشان دیابت را گزارش نکنند، نیازی به انجام تست دیابت نمی باشد.
 • انجام این آزمایش ها برای هر شخص متفاوت است؛ به عنوان مثال خانمی که می گوید دچار عفونت مکرر در طول سال است بهتر است در ابتدا تست پاپ اسمیر انجام دهد تا دلایل عفونت های مقاوم وی مشخص شود و سپس افدام به عمل لابیاپلاستی کند.

استحمام و شیو کردن آلت تناسلی قبل از لابیا پلاستی

در سال های گذشته، جراح خودش ناحیه واژن را شیو می کرد اما در چند سال اخیر از خود بیماران می خواهند که ناحیه تناسلی خود را در شب جراحی به طور کامل شیو کنند، زیرا بهتر است تا چند روز بعد از عمل از حمام کردن خودداری کنند و نمی توانند موهای این منطقه را اصلاح کنند تا زمانی که کحل برش ها بسته شوند. به همین دلیل است که به بیمار توصیه می شود که حتما روز جراحی استحمام نماید.

همزمان با لابیاپلاستی چه جراحی هایی را می توان انجام داد؟

همان طور که گفته شد، به دلیل این که لابیاپلاستی یک جراحی مینور و کم خطر است می توان سایر جراحی های زیبایی که در بخش دستگاه تناسلی انجام می شوند را به صورت همزمان با آن انجام داد که عبارتند از هودکتومی، تزریق چربی به واژن، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و… که البته سفید کردن واژن در طی جلسات مختلف انجام می گیرد. در ادامه در رابطه با درمان های ترکیبی همزمان با لابیاپلاستی توضیحات مناسبی را ارائه کرده ایم.

لابیاپلاستی همزمان با جراحی کلیتوریس

در تمامی تکنیک های گفته شده برای عمل لابیاپلاستی ممکن است بعد از عمل لابیاپلاستی، فرم هود کیتورال بعد از جراحی غیر طبیعی جلوه کند و به دلیل کوچک شدن سایز لابیاها، کلیتوریس بزرگ و بیرون زده شود. به همین دلیل است که برخی از بیماران غالباً بعد از لابیا پلاستی از بزرگ شدن هود کلیتورال شکایت دارند. بنابراین ضرورت انجام تکنیک های مکمل برای همسان سازی و مقابله با تغییرات در بخش هایی غیر از لابیاهای واژن مانند هود یا کلاهک بزرگ کلیتورال وجود دارد که به آن  هودوپلاستی (hoodoplasty) گفته می شود.

کاهش هود کلیتورال اغلب همراه با لابیاپلاستی انجام می شود. در این جراحی، یک روکش مثلثی از پوست از روی کلاهک کلیتورال خارج می شود، اندازه آن را کاهش می دهد و بافت کلیتورال حساسیت بیشتری را برای لذت جنسی بیشتر خواهد داشت.

تزریق چربی همزمان با عمل لابیای واژن

تزریق چربی به واژن اقدامی کاملا غیر تهاجمی، بدون خونریزی و درد است که در بسیاری از موارد با هدف افزایش زیبایی و جوانسازی لابیاها همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود. در این روش از چربی های اضافی موضعی بدن خود فرد برای تزریق بi واژن بهره گرفته می شود که این امر میزان واکنش های آلرژیک و هر گونه مشکل دیگری را به حداقل می رساند.

در این ویدیو، دکتر میترا بهمن پور و همکارانش در اتاق عمل و روند تزریق چربی به واژن را مشاهده می کنید.

لابیاپلاستی همزمان با تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن زمانی مورد نیاز است که دهانه واژن شما در پی زایمان طبیعی، اثر گذاری عوامل ژنتیکی و … گشادتر از حد استاندارد است. این موضوع می تواند بر روی کیفیت رابطه حنسی شما تاثیر بگذارید و رضایت زناشویی شما را کاهش دهد. نکتته جالب در این مورد آن است که در کنار لابیاپلاستی می توان تنگ کردن واژن را نیز انجام داد و به اصطلاح با یک تیر دو نشان زد.

آیا می دانید که تنگ کردن واژن برای چه کسانی مناسب است؟ آیا از جزئیات تنگ کردن واژ« آگاهی دارید؟ در این ویدیو دکتر بهمن پور توضیح می دهند که درچه حالتی یک خانم می تواند تجربه لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن همزمان داشته باشد.

تزریق چربی همزمان با عمل لابیای واژن

شاید شما هم تا به حال حداقل یک بار به فکر سفید کردن واژن خود با لیزر افتاده باشید. بسیاری از خانم های ایرانی به دلیل مباحث ژنتیکی و نژادی از مشکل تیرگی ناحیه تناسلی رنج می برند؛ به همین دلیل است که امروزه راه ها و دستگاه های مختلفی برای درمان این مشکل و سفید کردن واژن روی کار آمده اند و سفید کردن واژن همزمان با لابیاپلاستی کاری است که نشدنی نیست و معمولا نتایج خوبی را در هر دو بخش یاد شده به همراه دارد.

ویدیوی صحبت های دکتر میترا بهمن پور با محوریت سفید کردن واژن و لابیاپلاستی همزمان

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی

برای زمان عمل لابیاپلاستی باید  گفت که زمان نرمال و روتین آن یک الی دو ساعت است، اگر بی حسی موضعی و لوکال استفاده شود، این کار زمان می برد و همچنین هر چه بافت ناحیه واژن بیشتر باشد، مدت زمان جراحی بیشتر خواهد بود. گاهی به این دلیل کهافراد داوطلب لابیاپلاستی از نژادهای آسیایی هستند و یا به دلیل ضخامت خیلی زیاد واژن، نیاز به خون گیری و تایم بیشتر برای زمان عمل است. زمان لابیاپلاستی بسته به سایز لابیا و بافت لابیاها متفاوت است، حداقل زمان لازم یک ساعت است، روش جراحی ازدیگر فاکتورهای تاثیر گذار در تایم عمل لابیاپلاستی است.

آیا با عمل لابیاپلاستی میل جنسی بیشتر می شود؟

اگر چه تا چهار هفته پس از جراحی لابیاپلاستی قادر به رابطه جنسی نخواهید بود، اما اکثر زنان پس از بهبودی، بهبود تجربیات جنسی را گزارش کرده اند. لابیاپلاستی می تواند باعث در معرض قرار گرفتن بیشتر کلیتوریس شود و منجر به ارگاسم راحت تر یا عمیق تر شود. همچنین این روش به هیچ وجه بر باروری تاثیر نمی گذارد و حتی ممکن است باعث آمیزش و روابط صمیمی شود. اگر در هنگام مقاربت دردی وجود داشته باشد، اغلب به مرور زمان تسکین می یابد. همچنین لابیاپلاستی می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در مورد ظاهر ناحیه ولوا شود که همین امر کیفیت رابطه را بهتر می کند

اقداماتی که بعد از لابیاپلاستی باید انجام داد

روند بهبودی بعد از عمل لابیا سریع و ساده است. پس از سه تا هفت روز بعد از عمل، بیماران می توانند از جای خود بلند شوند، راه بروند و بیشتر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند، اما انجام تمرینات سنگین برای ماه اول محدود است. در سه هفته اول بعد از لابیاپلاستی، ۵۰ درصد تورم و پس از شش هفته، ۸۰ درصد آن کاهش می یابد. تقرییا سه ماه بعد از عمل، انتظار داریم تورم کاملا از بین رفته باشد و زخم ها بهبود می یابند. البته هستند مواردی که ورم لابیاها تا شش ماه به صورت جزئی دیده می شود. انجام مراقبت های بعد از لابیاپلاستی یکی از مهم ترین فاکتورها بر نتیجه عمل است.

داروهای پس از لابیاپلاستی

 مانند سایر جراحی ها از آنتی بیوتیک تک دوز برای پیشگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی استفاده می شود. همچنین برای کنترل درد نیاز است که مسکن نیز مصرف کنید. نحوه مصرف و مدت زمان داروها را از پزشک خود بپرسید و حتما آن ها را سر موقع و به میزان مشخص شده و توصیه شده مصرف کنید.

جراح مصرف داروهای ضد التهاب را برای بیمار تجویز می کند، متاسفانه بیماران گاهی به دلیل این که درد ندارند این داروها را ادامه نمی دهند، زیرا این دیدگاه را دارند که این داروها مسکن است. درست است که این داروها در وهله اول برای تسکین درد هستند اما این داروها ضدالتهابی نیز می باشند و تاثیر زیادی در کاهش ورم واژن بعد از عمل لابیاپلاستی دارند.

سایر داروهایی که جراح زیبایی واژن تجویز می کند، به ترمیم زخم کمک می کنند. این داروها شامل انواع ویتامین ها و انواع آنتی اکسیدان ها هستند که نقش بسیار مهمی در ترمیم زخم دارند. بهتر است در چند روز اول پس از جراحی برای مدت زیاد سرپا نباشید تا ورم ناحیه کاهش یابد. از مصرف نمک، سدیم وخوراکی های فرآوری شده باید خودداری شود، زیرا جذب آب را بیشتر می کند، در نتیجه ورم بیمار بیشتر می شود.

تغذیه بعد از لابیاپلاستی

تغذیه یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر روی نتیجه و تورم واژن بعد از لابیاپلاستی است. در صورتی که میزان نمک مصرفی خود را کنترل کنید، غذاهای آبکی مانند سوپ و آش بخورید و میوه ها و سبزیجات تازه را به مصرف برسانید، می توانید از گرفتن بهترین نتیجه ممکن از این جراحی مطمئن باشید.

شست و شوی آلت تناسلی پس از لابیاپلاستی

بسیاری از بیماران از دکتر میترا بهمن پور می پرسند که اگر ادرار در آن ناحیه ریخته شد، باید چه کاری انجام دهند؟ در پاسخ باید گفت این موضوع نگرانی ندارد؛ تنها در صورتی که به عفونت ادرار مبتلا هستید آن را با پزشک خود مطرح کنید. این نکته را هم باید گفت که تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی از استحمام خودداری نمایید.

ترشحات واژن ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی شود که با آموزش شست و شوی صحیح می توان از بروز عفونت پس از عمل پیشگیری کرد، بعد از هر بار رفتن به دستشویی می توانید با آب ولرم و کم فشار خود را به آرامی بشویید .واژن بالقوه حالت نرم دارد و از نور به دور است و ترمیم زخم در آن طولانی تر خواهد بود، به همین دلیل بعد از هر بار شست و شو با دستمال خود را خشک کنید

انتخاب یک جراح خوب برای لابیاپلاستی

در وهله اول این جراحی، جزو جراحی های زیبایی است. در واقع فردی که از بادی ایمج و یا همان تصویر بدنی خود راضی نیستند، به بیماری خاصی مبتلا نیستند، دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برقراری ارتباط جنسی با پارتنر خود مشکل دارند، لابیاپلاستی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مشکل فقط مختص ناحیه ژنیتال نیست و ممکن است صورت، بینی و یا فرم بدنشان نیز این حس را به فرد القا نماید. این افراد بعد از این گونه جراحی ها دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند.

 همچنین انجام جراحی برای افرادی که دارای لابیا های بزرگی هستند و می خواهند لباس های تنگ و یا خاص بپوشند می توانند به راحتی و با انجام لابیاپلاستی نیز به این هدف خود دست پیدا کنند.

در عین این که عمل لابیاپلاستی یک عمل با خطرات پایین است اما در صورتی که توسط متخصصی که تسلط لازم را نداشته باشد، انجام شود می تواند عوارض بلندمدتی را برای شما داشته باشید. بسیاری از خانم ها هستند که از عمل اولیه خود ناراضی هستند به دلیل اینکه کل لابیا برداشته شده و یا این که هنوز تقارن لازم بین دو لبیا وجود ندارد که باید برای این افراد جراحی ترمیمی صورت بگیرد.

ویژگی های بهترین جراح لابیاپلاستی

برای این که بتوانید جراح خوب لابیاپلاستی را برای عمل خود انتخاب کنید حتما یک تا دو جلسه مشاوره داشته باشید تا بتوانید نمونه کارها و عکس های واقعی قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی را در مطب مشاهده کنید و رضایت دیگر مراجعه کنندگان را جویا شوید.

سوالات خود درباره لابیاپلاستی را از ما بپرسید

شما همراهان می توانید سوالات خود را در قسمت پایین مطالب سایت و یا در دایرکت اینستاگرام از دکتر میترا بهمن پور بپرسید و به صورت رایگان مشاوره داشته باشید. سوالات توسط ادمین سایت و اینستاگرام و با هماهنگی خانم دکتر میترا بهمن پور به صورت علمی و تخصصی در اسرع وقت پاسخ داده خواهند شد.

مشاوره لابیاپلاستی در اینستاگرام
سوالات لابیاپلاستی

گیف اینستاگرام

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

در چه مواقعی جراحی لابیاپلاستی ترمیمی نیاز است؟ به طور کلی عمل لابیا باید در یک جلسه تمام شود و نتیجه عمل بعد از چند هفته قابل قضاوت باشد. در حالت هایی که تقارن لابیا ایجاد نشده باشد و یا چین خوردگی ها و افتادگی ها از بین نرفته باشد عمل لابیا برای بار دوم امکان پذیر می شود. البته شایع ترین علتی که مراجعه کنندگان برای عمل ترمیمی مراجعه می کنند برداشته شدن حجم زیاد لابیا می باشد.

بیشتر اشخاص این سوال را می کنند که شایع ترین علت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟ دکتر بهمن پور جراح زیبایی واژن بیان می کنند که شایع ترین دلیل لابیاپلاستی ترمیمی این است که جراح به یک باره کل لابیاها را برداشته است در نتیجه به بافت لابیا به طور کلی آسیب وارد شده است و یا دیگر وجود ندارد به همین دلیل شخص برای بازیابی و ترمیم این بخش جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را انجام می دهد.

سوالات متداول لابیاپلاستی

 در مطلبی که توسط دکتر میترا بهمن پور گردآوری و ذکر شده بود، در خصوص موارد مختلف لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن صحبت کردیم. به شما پیشنهاد می شود در رابطه با جراحی لابیاپلاستی اطلاعات کامل را کسب کنید و سپس در صورت این که تصمیم به انجام این عمل گرفتید در رابطه با هزینه لابیاپلاستی و … سوالات خود را در شبکه های اجتماعی و یا سایت از دکتر میترا بهمن پور بپرسید.

برای دریافت وقت مشاوره رایگان با دکتر میترا بهمن پور با شماره۲۲۱۷۹۰۷۰ – ۲۲۱۷۵۰۷۰ تماس بگیرید و برای ویزیت حضوری به آدرس تهران، ولنجک، نبش خیابان ١٨، ساختمان خلیج فارس مراجعه کنید.

drmitrabahmanpour

دکتر میترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد کشور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی یکی از مولفین موسسه رهپویان شریف نویسنده و آموزش دهنده موسسه رهپویان شریف استادیار دانشگاه ارائه دهنده پنج کنگره ی زنان و زایمان کشور رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشیابی دانشجویان دارای مدرک جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان از آکادمی آمریکایی جراحی زیبایی زنان American Academy of Aesthetic Gynecologic Surgery

93 Responses
 1. لابیایی من به طور مادرزادی نصف بالاش ناقص هست ، اگر عمل لابیاپلاستی بکنم حتما خوب میشم؟

  1. سلام ، دوست عزیز باید ابتدا معاینه شوید ، اما اگر بخواهیم در حالت کلی در نظر بگیریم ، با عمل لابیاپلاستی نامتقارنی لابیاها رفع می شود ، برای رفع ناقصی لابیا از گرفت در برخی از موارد استفاده می شود .

  1. بله در عمل لبیوپلاستی لابیاهای مینور بریده می شود و تیرگی آنها از بین می رود ، اما لابیاماژور را باید با لیزر سفید کرد .

  1. به تمامی اشخاصی که لابیاپلاستی انجام می دهند ، توصیه می شود که تا سه روز بعد از عمل لابیاها حموم نروید .

  1. سلام من میخوام لابیاپلاستی انجام بدم ولی دیابت دارم. میشه یا مشکلی پیش میاد؟

  1. دوست عزیز لبیاها بخش خارجی دستگاه تناسلی هستند ، بنابراین این عمل ربطی به پرده بکارت ندارد و هیچ آسیبی پرده بکارت نمی زند ، بنابراین دختران باکره هم می توانند این جراحی را انجام دهند .

 2. تا چند روز بعد از عمل لبیوپلاستی نباید سرکار رفت من شاغلم این مسئله خیلی برام مهمه ؟

  1. به طور کلی نیاز است که دو روز مرخصی بگیرید ، اما اگر امکان این امر براتون وجود ندارد می توانید فردای روز عمل به سرکار بروید ، برای جذب بهتر بخیه ها بهتره که در ماه اول پس از عمل از انجام کارهای سنگین اجتناب نمایید و در محل کار از نشستن طولانی مدت خودداری کنید

  1. در ابتدا باید به مطب مراجعه کنید و بعد قیمت عمل بنا بر تکنیک استفاده شده و میزان دفورمیتی لابیا برای شما تعیین می شود

 3. سلام میشه حدود شروع قیمت جراحی زیبایی واژن رو بگید ببینم اصلا در توانم هست که بیام مطب یا نه
  دختر هستم و میخوام اضافات بریده و سفید بشه

  1. سلام دوست عزیز ، اگر امکانش هست بیاید مطب یک ویزیت اولیه شید . معاینه میشید و بعد از معاینه بسته به لابیای شما قیمت جراحی رو بهتون میگین . یا میتونید فقط سفید کردن با لیزر رو انجام بدین

 4. سلام وقتتون بخیر
  من در ناحیه لابیا در دارم از شکل لابیامم راضی نیستم میخام عمل کنم.نامزد دارم ولی هنوز عقد نیستیم بنظر شما بهتره اول عملو انجام بدم بعد بهش بگم؟یا صب کنم عقد کنیم بعدش عمل لابیاپلاستی انجام بدم ک خودشم مطلع باشه؟

  1. بعد از اینکه جراحی لابیاپلاستی انجام بدین بخیه ها کم کم از بین می روند و جراحی مشخص نخواهد بود . اما این نظر شخصی خود شماست که با پارتنر خود این امر رو مطرح کنید یا خیر .

 5. خانم دکتر من پیش یه جراح دیگه رفتم برای عمل ولی اصلا راضی نیستم . می ترسم اسم اون دکتر رو بذارم کامنتمو پاک کنید.لابیاهام هنوز بزرگن و خودم فک می کنم اصن تغییری نکرده و فقط هزینه کردم و چند روز هم درد داشتم. اگر پیش شما بیام برای ترمیم دوباره باید اندازه پول لابیاپلاستی کامل رو بدم . واقعا اونقدری ندارم که دوباره هزینه کنم . یعنی می خوام گریه کنم که چرا از اول یه جراح درست حسابی پیدا نکردم.

  1. حتما باید ویزیت حضوری داشته باشید شاید شما حساسیت بالایی دارید و بیشتر باید صبر کنید تا نتیجه عمل مشخص شه .

 6. توی اصفهان دکتر خوب برای لابیاپلاستی میتونید به من معرفی کنید . با اینکه دوست دارم بیام پیش شما ولی خیلی رفت و آمدش برام سخته.

 7. ورم بعد از لابیاپلاستی چقدر زمان نیاز داره که از بین بره ، دقیقا کی میشه نتیجه کار رو ببنیم ؟

  1. بهتر است سه ماه بعد از زایمان لابیاپلاستی را انجام دهید ، تا به طور کامل تورم لابیاها بر اثر بارداری از بین برود .

 8. من از مشهد می خوام بیام پیش شما لابیاپلاستی انجام بدم ، بعد از عمل با هواپیما میتونم برگردم شهرستان ، مشکلی نداره؟

 9. با سلام خدمت خانم دکتر
  ميخواستم بپرسم آیا با لابیا پلاستی میتوان افتادگی رحم رو درمان کرد؟

  1. خیر ، لابیاپلاستی افتادگی لابیاها رو اصلاح می کند . توضیحات مربوط به جراحی لابیاپلاستی رو مطالعه کنید .

 10. سلام خانم دکتر
  این عمل رو خودتون هم انجام دادید؟ البته ببخشید ها که پرسیدم. چون میخوام ببینم شما خودتون به این عمل اعتقاد دارید. ممنون از پاسخ تون

 11. خانم دکتر سلام
  چرا زنگ میزنیم ، مطب اشغال هستش ؟ من متوسلی هستم چهار روز پیش عمل لابیاپلاستی داشتم ، الان درد و اینا ندارم ولی ورمم زیاده ، می خوام ببینم باید بیام مطب برای معاینه ؟ یا چند روز دیگه ورم خودش از بین میره.

 12. سلام خانم دکتر، من کارمند هستم و قصد انجام عمل لابیاپلاستی دارم. ممکن هست بفرمایید برای لابیاپلاستی چند روز مرخصی لازم هست؟

 13. مطلب بسیار کاربردی و جامعی بود، فقط سوالی داشتم ممکن است بعد از عمل نیاز به عمل ترمیمی باشد؟

 14. سلام خانم دکتر خواستم بپرسم آیا عمل لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی میشه و اینکه به کلیتوریس آسیبی وارد نمی کنه ؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. لابیاپلاستی نمی تونه باعث افزایش میل جنسی بشه اما به طور غیر مستقیم معمولا بعد از عمل خانم ها اشتیاق و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و کیفیت رابطه جنسی و به دنبالش افزایش لذت جنسی ایجاد می شود. خیر به کلیتوریس آسیبی نمی رسه اگر جراح به درستی انجام بده.

 15. خانم دکتر شما مشاوره آنلاین ندارین؟ من امکان مراجعه حضوری ندارم
  اگر راهی برای مشاوره آنلاین هست راهنماییم کنید . ممنون

 16. دکتر جان کدوم روش برای لابیاپلاستی بهتر جراحی یا لیزر؟
  چون من شنیدم لیزر لابیاها برمی گرده؟

  1. یعد از عمل لابیاها برنمی گردن چه با لیزر چه با جراحی اینکه لابیاپلاستی با لیزر باشه رو بعد از معاینه میشه گفت

 17. ای کاش بتونم پول جمع کنم که بتونم این عمل رو انجام بدم . من واقعا از شکلش بیزارم و تازه یک ساله متوجه شدم که اصن همچین کاری میشه کرد همچین روشی به صورت علمی وجود داره که دکترا انجام میدن

 18. اگر بعد از عمل لابیاها خوب نشدن راهی هست دوباره‌ بشه درستش کرد؟ چون عملش ریسکیه به نظر من

  1. چون بعضی از بافت های لابیا در برخی مناطق برداشته میشه بعد از عمل امکان بازگشت وجود نداره. اما جراحی ترمیم لابیاپلاستی یعنی عمل لابیا برای بار دوم قابل انجام است که می توان برخی از نواقص کوچک را ترمیم کرد. امکان بازگشت تنها در صورت استفاده از پروتز امکان پذیر است

 19. چه جالب من اتفاقی اومدم تو این سایته ، اصن نمیدونستم همچین عملی وجود داره ، اصلا تا حالا فکر نکرده بودم که میشه برای زیبایی اون قسمت رو عمل کرد خخخ

 20. سلام من زایمان طبیعی داشتم و بخیه ی قسمت پرینه باز شد و دیگه برام بخیه نزدن آیا میشه هم قسمت پرینه ترمیم شه و هم لابیا پلاستی انجام بدم؟ آیا برای آینده شاید دوباره زایمان طبیعی داشته باشم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام دوست عزیز.
   بله جراحی پرینورافی و لابیاپلاستی به صورت همزمان برای شما انجام می گیرد و مشکلی هم برای شما ایجاد نخواهد کرد. در رابطه با اینکه شما قصد زایمان طبیعی دوباره دارید تغییری در لابیاهای عمل شده ایجاد نخواهد کرد و دوباره به حالت اول بازنمی گردد، اما در رابطه با پرینه باید گفت امکان این وجود دارد که با زایمان طبیعی دوباره پرینه پاره شود.

 21. من می خوام این عمل رو انجام بدمچون کاملا کاندیدای این عمل هستم و اعتماد به نفسمم هم به شدت پایینه به خاطر ظاهری که داره. تهران نیستم چطور باید یه دکتر خوب پیدا کنم باید برم پیش کی ؟ پیش متخصص زنان یا نه جراح زیبایی که این عمل رو برام انجام بده

  1. دوست عزیزم شما عمل لبیاپلاستی رو باید پیش یک متخصص زنان انجام بدید. البته جراح فوق تخصص پلاستیک نیز این عمل رو انجام میده اما متخصصین زنان به آناتومی دستگاه تناسلی کاملا مسلط هستند. سرچ بزنید و تحقیق کنید که متخصص مربوطه تجهیزات لازم برای انجام این عمل رو داشته باشه

 22. من عمل این عمل روانجام دادم ولی لبه سمت چپم ب شدت وقتی ادرار میکنم یاترشح که دارم میسوزه هرکاری میکنم فایده نداره بنظرتون عنبر نساخوبه ضررنداره؟؟

  1. بذارید دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی شما کاملا تموم شه ، بهتره تنها دستوراتی که پزشکتون بهتون گفترو انجام بدید و پماد ها و داروها رو منظم مصرف کنید و اگر بهبود پیدا نکردید با پزشک خودتون مشورت کنید

 23. سلام خانم دکتر خسته نباشید.. در حالت عادی همیشه درد بدی تو ناحیه تناسلی دارم لابیای بزرگ هستن خاستم بپرسم تاثیر داره اندازه بابیا توی درد

  1. بله در بسیاری از موارد افرادی که دارای لابیای بزرگ هستند احساس درد دارند به خصوص در هنگام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری و پوشیدن لباس های تنگ، بله لابیاپلاستی می تونه به شما کمک بزرگی بکنه

   1. سلام .می خواستم بدونم آیا تزریق بی حسی موضعی به لابیا دردناک هست یا خیر ؟ یا حتی موقع تزریق بی حسی هم دردی وجود نداره؟
    پیشاپیش بابت پاسختون ممنونم.

    1. سلام دوست عزیز ، دردی که شما احساس خواهید کرد مثل درد آمپول می مونه. البته تجریه اینطور نشون داده که آستانه درد در افراد مختلف بوده و بعضی از افراد احساس درد شدید داشتن و بعضیا به نوک سوزن درد رو تشبیه کردن

 24. خانم دکتر سلام ، من یه دانشجو هستم و در حوزه عمل های زیبایی تحقیق می کنم و می خواستم از شما بپرسم که آیا تمامی مراجعه کنندگان که برای عمل لابیاپلاستی اقدام می کنند نیاز به این جراحی دارند یا خیر ؟ و خوشحال میشم بتونم با شما یه صحبتی داشته باشم

  1. سلام ، خیلی از بانوان با مشکل درد در ناحیه تناسلی مراجعه می کنند و از اینکه لیاس زیر تنگ اذیتشون می کنه شکایت دارند . هستند خانم هایی که صرفا به دلایل مشکلات ظاهری اقدام می کنند . اما درصد افرادی که دارای ظاهری نرمال هستند کمتر هستش که معمولا ما مشاوره های لازم رو بهشون میدیم که نیازی ندارند. اگر زمان مناسیی پیدا بشه دوست دارم کمکتون کنم

 25. سلام من هموگلوبینم ۸ هست میتونم برای زیبا کردنه لابیا هام از چه روشی کمک بگیرم

 26. سلام من بعد زایمان دچار گوشت اضافه در داخل واژن شده ام که دائم عفونت و سوزش دارم و درمان نمیشه میخواستم ببینم با لابیاپلاستی میشه گوشت های اضافه رو برداشت؟هزینه اشم لطف کنید.

  1. لابیپلاستی اقدامی است که در خارج از واژن و در قست دو لبه واژن صورت می گیرد و ربطی به داخل واژن ندارد اما مشکل شما باید معاینه شود و قابل درمان است

 27. سلام خانم دکتر من عمل جراحی بینی انجام دادم و ۱۰روزمیگذره میتونم الان عمل لابیاانجام بدم؟چون الان بخاطر عمل بینی که داشتم نمیتونم رابطه داشته باشم برای همین تصمیم گرفتم این عمل رو الان انجام بدم و دوره استراحت و نقاهت هردو عمل باهم تموم بشه.
  الان میتونم عمل لابیاپلاستی انجام بدم؟

 28. سلام ، وقت تون بخیر ، لابیاهای من بطور مادر زادی خیلی بزرگند و ظاهر بدی به واژنم دادن ، و از طرفی اهل ورزش خصوصا دوچرخه سواری هستم و موقع پوشیدن لباس تنگ و انجام حرکات اذیت می شم . چطور باید بهترین روش رو انتخاب کنم ، از شهرستان هستم می تونم برای معاینه غیرحضوری درخواست بدم و در صورت قطعی شدن اقدام کنم؟ بعد عمل باید مسافرت نداشته باشم؟

  1. بهتره که معاینه بشید بله می تونید مشاروه آنلانین داشته باشید و بعد اقدام به جراحی کنید

 29. سلام امکان معاینه از راه دور و تشخیص بهترین گزینه موجوده که در صورت قطعی شدن از شهرستان بیام؟

 30. سلام خسته نباشید
  خانم دکتر میشه برای بار سوم هم لابیا رو ترمیم کردم. من پیش یکی رفتم دفعه اول خراب کرد، دوفعه دوم ترمیم رفتم پیش خودش ولی باز بدتر از قبل شد. چی کار کنم؟ از کار و زندگیم افتادم بخدا

  1. سلام عزیزم بستگی داره. هزینه لابیاپلاستی بر اساس مشکلاتی که در ناحیه لابیاهای هر فرد وجود داره تعیین میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *